Poptávka štěněte

Odpovědět
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od OK2MDK »

námořník píše:A hledal bych s ní. Jenom bych upozornil, že naší Labradorce je 18 let. Takže to je dlouhodobej závazek.
Tyjo, to je na tak velké plemeno uctyhodný výkon!
Nám vydržela labradorka 15let, ale teda ona byla "vestaj" = venické tajemství, maminka krásný labrador, tatínek asi vlčák :-D
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24341
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od sima »

Staford je naprosto boží pes, po všech stránkách, neuvěřitelný mazel, jen ano potřebuje řádný zápřah a provětrat a pěkně do zákusu, tj pak ve svém živlu a bude nejspokojenější na světě :-) Je to těžký favorit, kdybych měl něěěkdy zase psa, ještě taky můj oblíbený klaun anglický bulteriér, ale pěkně flekatý, aspoň teda kol oka když už ne pomapovaný celý :-)
Jinak lidi jsou fakt paka, nemají rozum, jsou chvíli doma, tak si pořídí hračku a co pak se psem...ano doba se nejspíš opravdu změní ve více věcech, bude i více práce z domu, proč ne, někde to jde, ale co ten zbytek, škoda mluvit.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1258
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od schmako »

Dlouho jsem váhal jestli mám tůto téma otevřít a když jsem sebral odvahu tak jsem se bohužel dočetl, čeho jsem se obával.
O psech a hlavně o jejich výchově panuje spousta mýtů a polopravd, které jsem myslel, že už dávno byly vymýceny. Jako například bojová plemena. Existují jen psi, které jejich majitel zmršil špatnou výchovou. Od čivav přes jezevčíky, ovčáky až po vlkodavy.
Dále, že se psi kupují jako dárky malým dětem. Jako třeba kolo, koloběžku, lyže, počítač si od vás kdokoliv rád koupí ale psovi zku.víte celý život až přestane bavit se o něj starat, vychovávat.
Něco jako vyklepaná čivava nebo yorkšír taky není. Je zase a pouze debilní majitel, který z psa udělal trosku. Osobně jsem viděl čivavu mezi velkými psy, která se uměla chovat ve smečce a s jistotou se pohybovala i mezi ČSV. Zn3áme jsou i záběry čivav z obran.
Pes se nemá prostě pořizovat jako příslušenství bytu nebo domu, je to i z historického hlediska parťák do života, ve velké většině vázán na smečku (fungující rodinu), ojediněle na jednotlivce, páníčka-majitele.
Pokud někdo má potřebu dávat svému potomkovi lekce pravidelné péče o druhé, je spousta útulků a organizací, které ocení venčení případně i další pomoc s péčí.
Pokud i přes to všechno stále nutkavá potřeba vlastnit živou bytost neutuchá, existují dočasky, kde hledají dočasnou péči třeba pro psy straších lidí po operacích, o které se nemá kdo dva měsíce postarat, atp.
Jestli někdy budete uvažovat o papírovém psovi bez papírů, tak si rovnou nafackujte. Nejde o to, že ušetříte peníze, respektive zahučite ranec za operace u veterináře ale hlavně podpoříte jednu z nejhnusnejsich věci na světě, množirny. Taky navíc pomáháte nejspíš zrakvit plemeno, které někdo pracně nějak šlechtil aby šlo použít v reálném životě.
Aby toho ještě nebylo málo - pokud už jste přes to všechno nadšení majitelé chlupatého společníka, nezapomeňte jej včas vykastrovat. Z psychického hlediska je to strašné trápení a i ze zdravotního, psi mívaji problémy s prostatou.
Závěrem se omlouvám, jestli jsem se někoho dotknul ale byl to záměr, snad si z toho někdo něco vezme.

Odesláno z mého SM-A505FN pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od RallyCAD »

Má pravdu Schmako *_*=*_*
Pořizovat psa "pro dítě" a navíc v tomhle věku je slušně řečeno hloupost.
I my jsme jí kdysi udělali, takže vím o čem mluvím (mami mami, já se o něj budu starat a budu ho
pořád venčit, atd, atd, atd). Za dva roky bude mít dcerka úplně jiný starosti,
než se pravidelně starat o psa a věnovat se mu. Pokud to neberete tak, že si psa pořizujete vy s
manželkou, tak je to jednak naivní a hlavně je to sviňárna vůči tomu zviřátku.
Znám několik případů, kde si pořizovali psa z podobných důvodů a vždycky to skončí tak, že obdarovaného
potomka přestane pes nejdéle po pár měsících bavit resp. přestane ho bavit ta péče. Psa by si měl
pořizovat dospělý člověk, který je schopen mu dát všechno co potřebuje - tedy především pozornost.
A tady je druhá potíž - pokud nejste schopní být se psem skoro pořád (práce, záliby, povinnosti) a pes
by trávil z každého dne půlku času sám, tak je to týrání toho zvířete. Kdo nemá na psa čas, ať si radši
pořídí morče, nebo nějakou hračku, kterou může vypnout když odchází pryč. Pořídit si psa znamená
závazek na 10-18let. Ve chvíli kdy si berete psa, máte u něj dluh na celý jeho život...
A bez papírů? Jedině z útulku nebo třeba z rodiny, nebo od dobrých známých, kde už jsou karty rozdaný.
Jinak budete podporovat množírny, kde produkujou zvířata, u kterých jsou většinou nějaké genetické
vady a kvůli prachům nechaj nakrývat feny dokud nechcípnou na vyčeprání při xtém vrhu.
Psi z množíren pak často zbytečně umírají mladý na neléčené nemoci, protože ten kdo chce ušetřit
na štěněti aby měl např. na lepší telefon, pak určitě nedá třeba 20tis za náročnou léčbu...
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20651
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od námořník »

Český množírny jsou znamý po celý Evropě.
Je pravda, že nejsou primárně bojový plemena, ale je taky pravda, že každý plemeno má nějaký standarty a že ne každý je bez zkušeností zvládnutelný.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Mráča
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1364
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Jiri Mraček
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od Mráča »

Pes je obrazem svého pána.
Ve filmu Purpurové řeky byla řečena jedna věta a ta by se měla vytesat do kamene " psa se bát nemusíte, to pouze jeho pána" Tato věta říká vše.
Strašně rád bych měl psa. Bohužel do paneláku ho nechci. Nedostal by vše co potřebuje.
WRX 08
Sába
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 123
Registrován: ned dub 28, 2019 11:46 am
Jméno a příjmení: Věra Klabíková

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od Sába »

My máme Yorka, už mu je skoro 8. Byl to v mých 50 můj (náš ) první pes. A rozhodnutí dozrálo najednou ze dne na den. Nejdřív jsem "projela" útulky, ale volní byli jen velcí hafušové a to primárně do paneláku fakt ne. Nabídka psíků s papírama tehdy zrovna také nulová a tak jsme koupili na inzerát bezpapíráka. Podotýkám, že v té době jsem neměla tušení, že existují nějaké množírny. Téma ještě nebylo tak zveřejňované. Tak jsme si kuličku cca 3 měsíce starou přivezli domů. Další cca 2 měsíce nám Golemíka dávali dohromady veterináři a on od té doby nesnáší auto, protože se pro něj stalo symbolem cesty někam, kde mu budou "ubližovat" a neudobřila jsem si ho ani Subárkem :-) . Naštěstí byl bojovník a vše dobře dopadlo a je to náš milovaný patchwork (určitě ne jen York) Má cca 5,5 kg, ale není tlustý a nesouměrný je velký asi malý knírač. A povahově také super. Není to hysterák a nemá potřebu zakousnout ani cyklisty či běžce a velkým psům se obloukem vyhne a ani na ně neňafne. Takže u nás všechno dobře dopadlo. Dneska už vím, že bych takhle psa nekoupila, ale obávám se, že dokud tresty pro majitele množíren nebudou podstatně tvrdší a okamžité, tak se jen tím, že se tito psíci nebudou kupovat nic nezmění a nebo až za velmi dlouhou dobu.
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3029
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od yeti »

VDC: díky. Nebyl čas - viz. můj příspěvěk.
Ke štěněti - po 7mi měsících se nepovažuji za kdovíjakého odborníka, ale už snad nějakou zkušenost mám. 100% souhlasím s tím, co psal RallyCAD a Shmako. Ty psy samozřejmě pořizují rodiče sobě, nikoli dětem. To jsam psal hned na začátku - je třeba si ujasnit proč psa chci. Ano, impulsem u nás byly děcka, ale v reále je to tak, že si pořizujeme další dítě my, dospělí. Je to inteligentní živej tvor a jakmile si ho donesete, je váš a musíte se o něj starat. 11-12letý dítě se taky nepostará o mimino. Ale může se spoustu věcí naučit. Tady je to stejný - koupím psa "jako" dítěti a výchovně na dítě přenesu určitou zodpovědnost. Ale samožřejmě jsem to já / manželka, kdo to řídíme.
Výhodou "normálního" psa je, že až bude dceři 15-16, tak může jít se psem večer venku a "svoloč" si rozmyslí holku otravovat. Vidím to kolem sebe.

Už se nás spousta lidé ptalo, jestli už s náma spí. Tak ne, nespí a nebude. Přestože je to miláček největší, tak je to zkátka pes a myslím si, že z určitých hygienických důvodů by s člověkem spát neměl. Chápu, že to mají lidi různě, ale když vidím v čem všem po venku chodí, co sem tam zblajzne tak děkuji, do postele ne. Když byl menší, tak jsme ho měli v ložnici v dětské ohrádce. Když si v noci kníkl, tak šup, vytáhnout a běžet ven. Pak jsme mu udělali pelech v předsíni a na noc jsme ho tam začali nechávat. Nijak nestrádá, večer si jde lehnout, ráno přijde a lehne si ke dveřím do ložnice. Když má akutní potřebu, tak se trošku o dveře opře, vyvolá šramot kterým mně vzbudí a jde se ven. Ale ještě před tím nás totálně po ránu umazlí. Jdeme ven, vyložíme náklad, poházím mu klacek, nebo se potaháme na peškovi a jdeme dom. Je to tak 15-20min, někdy míň, někdy víc podle kosy a nálady. Dopoledne už většinou chrápe, pak s ním jde dcera vyložit náklad a odpoledne na nějakou delší prochajdu/výcvik. Večer co nejpozději prochajda - vyložit náklad. Pak spí až do rána. Jinak 1x týdně hoodina na cvičáku pod dohledem instruktorky (cvičí dcera) a 2x týdně cca hodina na společným cvičáku - tvz. socializace. Tam psi lítají, hrají si, rvou se a dělají takový ty svojé psí věci.
Takže asi tak.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od VDC »

Tak to jsem rád, že jenom nebyl čas.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6347
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od cleo »

Neteř od souseda také nemohla sehnat štěně, tak si ho sehnala na Slovensku. V sobotu pro něj byli, prý předávka na hranicích. Tipoval bych, že to bylo z množírny.
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1258
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od schmako »

cleo píše:Neteř od souseda také nemohla sehnat štěně, tak si ho sehnala na Slovensku. V sobotu pro něj byli, prý předávka na hranicích. Tipoval bych, že to bylo z množírny.
Myslím problém dnešní doby je, že máme peníze na spoustu věcí, které chceme hned. Bohužel právě psi v tomto případě jsou bráni jako věci. Nevím jestli se to kdy změní.
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24341
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od sima »

schmako píše:
Jestli někdy budete uvažovat o papírovém psovi bez papírů, tak si rovnou nafackujte. Nejde o to, že ušetříte peníze, respektive zahučite ranec za operace u veterináře ale hlavně podpoříte jednu z nejhnusnejsich věci na světě, množirny. Taky navíc pomáháte nejspíš zrakvit plemeno, které někdo pracně nějak šlechtil aby šlo použít v reálném životě.

Odesláno z mého SM-A505FN pomocí Tapatalk
Tohle ne vždy platí, ne ve všem. Znám pár lidí co si pořídili psy bez papírů, včetně mě :-) a bez zbytečných problémů. Je tu varianta prodeje "přes plot". Zrovna dnes mě to známý potvrdil. Pořídil staforda za 6000 kč, dnes by prý byl minimálně za deset. Bral ho od lidí co aspoň jednou chtěli nakrýt fenku, tak soused v té samé vsi měl pumra a tak jooo. Jsou s ním spokojeni a šťastni, ten blbec doma hledí s malým na pohádky klidně hodinu a lítá pohledem-hlavou- mordou sem a tam dle děje na tv-to jen pro odlehčení :-D jo chodí s ním samozřejmě na cvičák, umí cvičit už sám je to jeho druhý staford. Je to kus nádherného psa a zatím nemá žádné extra problémy.
No a taky znám nejeden případ opačný- špatná koupě psů s papíry, dost drahý pes, špatné zdraví. Jeden můj kolega pejskař šílený, má doma tři obry non-stop, se spálil těžce. Furt majitelka dělal krky, že ho nedá jen tak někomu a že si ho musí proklepnout řádně-tak jo, to bral jen jako plus no a nakonec chudák štěně mělo prokázanou neoperovatelnou vadu, nebo reálně snad operovatelnou, ale problémy celoživotní a opakující se, šílené finance by na to padly, no tomu se právě chtěli vyhnout...
Ano to se stane, ale ty reakce pak- totální obrat, chovatelka se projevila v plné kráse...chudák pes skončil opravdu dle všeho-ano utracen, žádné slitování žádné dochování doma, nic.
To se stává, papíry nepapíry, mazání medu kol huby, kdo chce prodat, chce prodat.
Opět neříkám, že všechny chovatelské stanice a prodejce házím do jednoho pytle! To ne! Stejně tak, ale ani majitelé psů, co nakryjí svou fenku jednou, dvakrát za život a mají svého psa bez vad a stejně tak soused z blízkého okolí. Nevím proč by tohle měla být špatná cesta, když teda jsou psi zdrávi, několik let, bez problémů, zásadních zdravotních problémů, standart dodržují.
Já tohle osobně nezavrhuji, natož abych si případně nafackoval :-D ;) vím, že se najde spoustu odpůrců tohohle tvrzení, ale dle mě udržují přeci standart -linii chovatelské stanice, ne nějaký přes ploťák. Když už teda ty obavy- ano obavy zcla na místě. Aspoň tak by to mělo být.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od Jackylle »

Přesně jak píšeš Šímo, kdysi jsem to dost studovala, ač si zatím psa pořídit nemůžu, do paneláku fakt ne... Papíry vůbec nejsou zárukou zdravého psa. To raději štěně od člověka, kterého znám a vím jak mu na fence a štěnatech záleží.
Když vidím některé papírové psy - resp. plemena, kteří jsou přímo permanentkou na veterináře, jak jsou přešlechtění do antifyzilogického absurdna... to bych nad nima brečela...

Btw. Bývalý kolega dělá psí dočasku, můžu se zeptat, jestli tam nemá nějakého vhodného hafana. Vcelku nechápu, jak může být problém psa najít... v mé bublině se každou chvíli hledá nový domov pro psy... a jsou to i pěkní milí psi, sama bych si vybrala.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24341
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od sima »

Jackylle píše:Papíry vůbec nejsou zárukou zdravého psa. To raději štěně od člověka, kterého znám a vím jak mu na fence a štěnatech záleží.
Když vidím některé papírové psy - resp. plemena, kteří jsou přímo permanentkou na veterináře, jak jsou přešlechtění do antifyzilogického absurdna... to bych nad nima brečela...
Jooo, já si říkal, že to nebudu až tak natvrdo psát, bo to neplatí všeobecně, ale ty sama píšeš, že když vidíš NĚKTERÉ papírové psy, takže souhlas. Doufám, že netřeba řešit poměr- nepoměr "vadných" psů, papír by měl vždy za ten velký peníz fungovat a být spolehlivá volba, to opravdu vždy není.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od VDC »

Míval jsem Baseta, který byl bez papírů po papírových rodičích, protože se majitelům rodičů nechtělo řešit zkoušky, chovnosti a takovýhle věci. Prostě měli rádi Basety. A byl to fyzicky naprosto dokonalej pes po špičkových rodičích. Povahově byl vlastně taky dokonalej, protože jsem mu byl velmi často dokonale u prdele. Prostě Baset. :-DObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Rodina a zvířata“