Poptávka štěněte

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od Stekem »

:-)
pufko píše: čtv srp 17, 2023 8:52 pm
Ale za mna aj tak platí rada: "nerob si starosti tam kde žiadne nie sú"
Teda ty sis se psy užil. Ale je dobře, že to píšeš, není to vždycky všechno růžové…a rada, no je to sakra pravda :-)
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3629
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od bushman1 »

Na druhou stranu pes ti také něco přinese - radost, když je stěně, víc pohybu venku, zbavíš se kun na pozemku, pokec s pejskaři...... ;-)
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1679
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od CoZmo »

no klucí...pufko má do posledního puntíku pravdu...je to tak...u ženy byla německá doga, bordeux doga...ale zas nedělejte z CC mamuta, nic tak velkého to není a to tchýně kousek patří mezi větší kusy...sousedovic fena bude kolem 40kg a tak +10% boxera kluka...
já říkám, nepořizuj si psa, co nepřepereš a nenaložíš do auta/neodneseš...

jinak samozřejmě potvrdim...malování v baráku je zbytečný, chlupy budou všude, čas od času to v noci blije z různých důvodů, stírat průjem je taky lahůdka a i přes pp má každej nějakou škodolibost...ale zas je bez těch čoklů celkem nuda...na druhou stranu se fakt staneš jeho otrokem a to si doma pořádně ujasněte, kdo to bude.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od pufko »

Ja som to písal aj z dôvodu že sme mali doma súčasne dvoch bytových psov Čivavu + Bostona a preto už v živote nechcem psa, žiadneho aj ked Bostonský terier má naozaj svoje čaro...
Môj každodenný rituál počas asi 7-8 rokov:
1. rano vyvenčiť
2. do práce
3. cez moju 30min. prestávku v práci ísť domov (1,2km) a dať vyvenčiť oboch psov, medzi tým niečo sám zhltať a utekať naspäť do práce
4. utekať o 14:30 z práce domov a dať znovu vyvenčiť a modliť sa aby nebolo niekde načurané, alebo aj niečo horšie

Kamkolvek som chcel ísť, tak vždy predtým vyvenčiť psov a zároven sa ponáhlať aby som bol do 3-4 hodín späť aby nebolo niekde napríklad načurané
Aj ked bol doma niekto další, tak spolahnúť sa že za vás niekto vyvenčí psov ... :-/ :-/ :-/ No dobre aby som nekrivdil tak 5x z 10 to zvládli...
Ísť na dovolenku? Nehrozí...
Alebo preč na celý den? Vo výnimočných prípadoch a modliť sa aby tých psov pravidelne venčili...
Brať psov so sebou? Úplne chorý nápad... To sa dá tak na vychádzku do prírody, ale nie na behačky po úradoch, behačky po nákupoch
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od quickly »

Já tím, že pracuji většinou doma, tak to venčení mám jednodušší. Když jsem byl na cestách, tak odpoledne šla Eliška a já se prošel večer. Jednu dobu jsme měli rusáka a 2xerdejla a zvládlo se to. Já se třeba na to venčení dalšího erdejla přímo těším.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od Šaman »

Já majitelům/chovatelům velkých plemen nezávidím. U nás hrozilo,že bude "ričbek" - děti chtěly, žena chtěla. Řekl jsem NIGDY! Jestli chcete psa (já byl kočičák), tak bude menší.
No naštěstí ženské vybraly PRTíka. Děti v průběhu vývoje "zmizely" z domova a parssonka chodím nejčastěji provětrávat já... a na to, že má teď 9,2kg je to torpédo jaxviňa. I když má 9+ let . Naše fena je trošku extrémní, nejbližší má ráda, ale hlasitě dává najevo, když jí něco není pochuti - motorky, dodávky, tahače, MHD,velcí černí psí, feny, "bojoví psi"
Bývá s ní prdel, hlavně když " mluví " různě mrčí a ftipně reaguje na naše věty...
A je to prvek v rodině.
Tak přeju šťastnou ruku při výběru, který bude na desetiletí a víc :-)
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3031
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od yeti »

Za mně je ideální staffbull. Je to normální pes. Absolutně se přizpůsobí životu pána /rodiny. V bytě neštěká, nedělá píčovony. Není "prase" - misku s vodou mu můžeš dát klidně na koberec. Chlupy sice jsou všude, ale nejsou to chuchvalce jako u dlouhosrstých plemen. Nenutí tě denně na dlouhý venčení, ale když chceš, zvládne všechno. Náložíš do auta, přenesení není problémem. Odolný k veterináři ken s úrazem nebo nějakou stěněčí drobností. Je chytrej, až vychcanej. Miluje tě a dává to najevo.
Na druhou stranu všechno dělá na plno a s temperamentem, takže i oproti jiným psům třeba dost tahá na vodítku. Ale naučit se dá. Na psy, co se mu nelíbí, což jsou skoro všichni, startuje na drc. S věkem se to myslím zlepšuje.
Neměnil bych.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1234
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od Cheza »

To jsou dilema :-) Já to mám naštěstí jednoduchý. Když pes, tak musí být zahrada a na výběr je jen německý nebo belgický ovčák (to je nejvšestrannější a nejchytřejší pes). Nic jiného nepřipadá v úvahu. Jinak co se týče nakládání velkých starších psů do auta, tak to vyřeší rampa. S ní zvládne naložit staršího psa i 45 kg žena.
Subaru Impreza WRX MY 2008
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3031
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od yeti »

Jo, zapomněl jsem-absolutně miluje jizdu autem 😀. Jinak souhlas-pes potřebuje i ten volný pohyb, tzn. i když ho máme přes týden v bytě a nijak mu to nevadí, víkendy na chatě miluje. Jednak má volnější režim, ale hlavně si dělá co chce na zahradě. Bez této možnosti bysme ho asi neměli. V době kdy jsme se rozhodovali, tak byla na spadnutí koupě domu.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od podvlada »

VDC píše: čtv srp 17, 2023 8:28 pm ...
Krásná, asi tak 32 let stará vzpomínka. :-)
...
Tuhle storku už jsem jednou četl nebo jsi ji snad někde vyprávěl a rozhodně se neomrzí, poslechnu nebo přečtu si ji kdykoliv znovu rád :-D ,,,,| (*_^) |,,,,
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3629
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od bushman1 »

Náš pes je na zahradě a i tak se může pominout radostí, když jdeme na procházku.
A to s ním chodím každý večer.

Ale beru to i jako terapii pro sebe.
Srovnám si věci v hlavě a ujdu pár kiláků, takže kardio.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Sába
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 123
Registrován: ned dub 28, 2019 11:46 am
Jméno a příjmení: Věra Klabíková

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od Sába »

Tak jasně, prochajdy 2x denně jsou pravidlem i na chalupě, ale k nim má bonus v celodenním pobytu na zahradě, dle vlastního psího uvážení. Dokonce, když byl jednou nemocný a měl mít minimum pohybu se rozhodl, že mu ty prochajdy chybí a vyrazil sám. To bylo čoro moro, od té doby pro něj máme GPS na vobojku, znovu už bychom to zoufalství, kde je a co se mu asi chudáčkovi přihodilo, zažít nechtěli.
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3031
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od yeti »

Jo, je to zvláštní, ale procházky na voditku miluje i na chatě, kde má volný pohyb. Jak vezmu vodítko, nebo to vypadá, že někam jdu, hned je připraven jít taky.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49220
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od VDC »

podvlada píše: Tuhle storku už jsem jednou četl nebo jsi ji snad někde vyprávěl a rozhodně se neomrzí, poslechnu nebo přečtu si ji kdykoliv znovu rád :-D ,,,,| (*_^) |,,,,
No a když jsem těm policajtům říkal, že mi to nestartuje a jestli by mě roztlačili, tak to vypadalo nějak takhle. ObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19165
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od hamoun »

no proste luxusni foto :-D
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Rodina a zvířata“