Poptávka štěněte

Odpovědět
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od pufko »

Kedysi sme chceli kúpiť Cane Corso ...
Nie každý je "poslušný" chce to fakt vela času, ale hlavný problém je jeho velkosť a sila a tu človek nikdy nevie s kým sa stretne a potom môže byť riadny prúser, lebo udržať psa čo má 50kg sa nemusí vždy podariť
My sme to ešte viac pototo a kúpili sme vtedy nemeckú dogu, tie sú ešte väčšie a ťažšie, ale myslím že silu majú rovnakú.
Hlavné problémy prišli ale ked bolo treba zverolekárovi, nedáš ho do každého auta, nemôžeš do čakárne lebo sa tam ani poriadne nevojdeš - to nie je mačka čo má 1,5kg ...
Potom navyše prišli zdravotné problémy - čím väčší a ťažší pes, tým sa menej dožije a skôr prídu zdravotné problémy.
Večná patália s prevozom, večná patália s čakaním na radu vonku pred čakárnou, problém v ordinácii pre velkosť. Po zákroku nemajú takú velkú klietku... Celé zle...
Dožil sa iba 5 rokov, aj ked priemerný vek sa uvádza 6-8 rokov

Moje odporúčanie : neuväzuj si na nohu žiadne bremeno = nekupuj si žiadneho psa a už vôbec nie velkého. Sú to úplne zbytočné starosti a tých vyhodených penazí za stravu, a to nehovorím ked sa objavia tažkosti a pri každej navšteve zverolekára necháš +-50€ a oni budú za dva týždne aj tri...
Sme si užili ked nám psa napadol iný cudzí pes nevieme koho, obaja dotrhaný a len kopec zbytočných starostí a hlavne vyhodených penazí za zverolekára a to sa nestalo iba s jedným psom...
A to nehovorím ked začne točiť o operáciach kde sa sumy točia úplne v inej dimenzii
Nie už nikdy v živote, mne stačilo, už nikdy nechcem byť otrokom psa...
Radšej si zoberiem paddleboard a pôjdem sa plaviť na jazero, či rieku a nikto a nič ma nebude oberať o môj volný čas po práci. Mali sme kedysi aj Čivavu, aj Bostonského teriera, aj Staforda, aj spomenutú dogu, Shibu Ina, aj perzske či siamské mačky a som rád že už nemám vôbec nič...
Už v živote nechcem mať žiadne starosti o domáce zvery, lebo to je horšie ako decká. Decká odrastú, o domáce zviera sa treba starať neustále
PS: alebo si to zariad tak že nech sa stará niekto druhý
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od Stekem »

Pufko, dobrý podnět. Teď si myslíme, že všechny nevativa i pozostova jsme schopni zvládnout, ale to co popisuješ mám v hlavě jako červíčka :) Jsme zatím ve fázi prohlidek, takže třeba po komunikaci s majiteli a prohlídek psů bude vše jinak a pes nebude.
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od seatik »

Ja místo mastifa skončil u bígla a taky sem si užil. :-D
A jak říkal Pufko, něco na tom bude. Třeba babička nebo děda taky bude těžko hlídat když nebudete moci, dovolená-nemoc...

Když už podobné plemeno, tak nějakou zmenšeninu, Staff a pod.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od quickly »

U velkého psa je ještě dobře zvážit fyzičku osoby, která se bude hlavně starat o psa. Max (černý ruský teriér) měl 60 kg, výlety měl moc rád, davy lidí zvládal úplně v pohodě, když ho hladili lidi, tak byl klidný jako lečo (jen ¨neměl rád lidi s kapucou přes obličej), v Kežmarku měl skoro stejně tolik obdivujících jako právě procházející tehdejší SK prezident. Co se týče veterinární léčby, tak nás zachránilo, že máme naše veterináře, kteří se o něj starali . Při operaci měl cca 3x větší náklady než erdejl (většina léků je na kg živé hmoty, takže rozdíl 25 a 60 byl znát). Veterináře by člověk zvládnul, horší už bylo tak velkého psa zvednout do auta. Já to dával, ale to bylo před 4 až 17 roky. Až nám odejde Devil (YsT), tak budeme mít erdejla (do 25 kg) a potom velše ( kolem 12 kg). Člověk musí plánovat 10-13 let dopředu.
Co se týče dovolených, tak jsme jezdili tam, kde psi mohli a k moři jsme je občas dávali do psího hotelu v Srnojedech, kde jsme měli velice dobré zkušenosti.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49221
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od VDC »

Německá doga se mi vešla na zadní sedadlo u Fiata 85O. Musel, protože nastdl a museli jsme na veterinu. Fiat byl v nedobrém stavu, měl propadlou technickou, měl malinko děravej vejfuk a nestartoval. Ale já bydlel na kopci a veterina byla taky na kopci. Akorát mě cestou zastavili četníci, na jednom jejich tenkrát oblíbeném místě, které jsem chtě nechtě musel minout. A to bylo v době, kdy jsem měl dlouhý vlasy, velký kruhy v uších.
Tak jsem zastavil, oni koukli na známku a pane řidiči, víte, že to auto nemá platnou stk ? A já, vím, ale já jsem musel jet, protože pes je nemocnej a musí na veterinu. Tak se ten dopravák ohnul, podíval se bočním okýnkem na zadní sedadlo a tam se na něj dívala ta kobylí hlava. Tak se lekl, až sebou cuknul. Ale zželelo se mu mně, tak mi dal ty papíry a říkal jeďte. Moc jsem poděkoval, akorát jsem věděl, že to nestartuje, tak jsem si sedl do auta a za chvíli jsem vylezl s prosbou, jestli by do mě nestrčili, že mi to nestartuje.
Koukli se na sebe, zakroutili hlavama, jeden řekl sedni si do toho a už ať tě nevidíme. Roztlačili mě a bylo to. :-)
Hlídal jsem ho asi rok kámošce, co se přestěhovala a nevešel se jí do bytu.
Krásná, asi tak 32 let stará vzpomínka. :-)
Omlouvám se za offtopic.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3629
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od bushman1 »

Náš pes má skoro 30kg a dceři jsem zakázal s ním chodit na vycházky, protože když se splaší, tak ho neudrží.
Startuje z místa během vteřiny.

Nás lidí je naštěstí v domě 7, z toho dva důchodci, takže vždycky je někdo doma a můžeme si dovolit odjet i na víkend.

A třeba veterinář, byť na návsi, už byl docela problém.
Před injekcí se mi 3x vysmekl - měl hroznou sílu.
Naposledy upravil(a) bushman1 dne čtv srp 17, 2023 8:32 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od pufko »

Treba zvážiť všetky pre a proti, treba zvážiť čo celá tá sranda stojí, lebo mech trochu lepších granúl za 40-50€ zožerie za mesiac ako nič - to nie je čivava čo váži 2kg, ale pes čo má takmer 50kg!!!
Ako som napísal, môžeš ho mať vycvičeného myslíš že poslucha, ale sú situácie, kedy poslúchať nebude, kedy stretneš napríklad iného psa čo nebude mať pána a ten pes zaútočí a neurobíš nič a len budeš mať patálie!!! Nedajbože tvoj pes spôsobí ujmu niekomu inému...
A aby som nezabudol, tak ked potom ten pes "odíde na starobu" tak vedz že na pochovanie si môžeš zavolať báger, lebo - znova zopakujem, to nie je
2kg čivava ale malé tela a jamu budeš kopať 3 hodiny...
Ono je to všetko pekné ked sa o to nemusíš starať ty, ked nemusíš riešiť všetky tie povinnosti a tiež patálie, ked nemusíš kupovať krmivo...
Cesta zverolekárovi znamenala ísť vtedy Scénicom, lebo inde sa mu nechcelo, o tom že doga riadne slintá (platí aj pre Cane Corso) a bolo oslintané celé auto odpredu až dozadu a doma v podstate barák okolo vchodových dverí (tak isto aj tie dvere) na dva metre naokolo, tak aj to sú tie patálie, ktoré si človek uvedomí až ked sa s tým reálne stretne.
Tiež netreba zabudnúť že ten pes potrebuje budú a velkú búdu a to tiež niečo stojí aj pri vlastnej výrobe, treba ju zatepliť, treba mu urobiť volieru a velkú volieru kde ho vieš zatvoriť v prípade že máš napríklad navštevu, alebo jednoducho pre prípad aby sa ti neplantal po dvore ked to je nežiadúce...

Tu ešte nebol celkom dospelý, inak nemal problém sa zavesiť na bránu 1,8m vysokú a pozerať sa vrchom hlavou
Obrázek
Naposledy upravil(a) pufko dne čtv srp 17, 2023 8:46 pm, celkem upraveno 3 x.
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od sima »

VDC píše: čtv srp 17, 2023 8:28 pm Německá doga se mi vešla na zadní sedadlo u Fiata 85O. Musel, protože nastdl a museli jsme na veterinu. Fiat byl v nedobrém stavu, měl propadlou technickou, měl malinko děravej vejfuk a nestartoval. Ale já bydlel na kopci a veterina byla taky na kopci. Akorát mě cestou zastavili četníci, na jednom jejich tenkrát oblíbeném místě, které jsem chtě nechtě musel minout. A to bylo v době, kdy jsem měl dlouhý vlasy, velký kruhy v uších.
Tak jsem zastavil, oni koukli na známku a pane řidiči, víte, že to auto nemá platnou stk ? A já, vím, ale já jsem musel jet, protože pes je nemocnej a musí na veterinu. Tak se ten dopravák ohnul, podíval se bočním okýnkem na zadní sedadlo a tam se na něj dívala ta kobylí hlava. Tak se lekl, až sebou cuknul. Ale zželelo se mu mně, tak mi dal ty papíry a říkal jeďte. Moc jsem poděkoval, akorát jsem věděl, že to nestartuje, tak jsem si sedl do auta a za chvíli jsem vylezl s prosbou, jestli by do mě nestrčili, že mi to nestartuje.
Koukli se na sebe, zakroutili hlavama, jeden řekl sedni si do toho a už ať tě nevidíme. Roztlačili mě a bylo to. :-)
Hlídal jsem ho asi rok kámošce, co se přestěhovala a nevešel se jí do bytu.
Krásná, asi tak 32 let stará vzpomínka. :-)
Omlouvám se za offtopic.
:-D :-D :-D tj tedy historka! To sem naopak patří, tohle jsou zážitky teda, jak tě nakonec ještě roztlačili... :-D to mě připomnělo vrchní prchní :-D ale vůbec celá tahle storka je fakt boží, ouplně tě vidím, doma nás to pobavilo na celý večer :-D (*_^) |,,,,
Naposledy upravil(a) sima dne čtv srp 17, 2023 9:01 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od quickly »

Čtyřletý Max
Přílohy
2010-12-25--14-58-43.JPG
2010-03-14--12-43-24.JPG
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od Stekem »

Ty vole, to vypadá jako tygr. Fakt obr.
Jak jsem psal, nechceme psa za každou cenu, chceme buď CC a nebo obdobně jako Vašek, půjdem na nižší váhu, kde bychom si dokázali představit Stafordšírského bulteriéra. Jiná plemena nepřicházejí v úvahu. Bez PP nechci.
Každopádně taky připojím historku jako předseda s Hightowerem. Ten známý s CC jej v noci venčil a píše mu dcera, že nějací kluci nechtějí odejít z hospody kde brigádničí. Tak se tam zastavil, vešel dovnitř s obludou a “končit pánové”. Hodně rychle byla hospoda prázdná a přitom přesně jak tu bylo psáno, ten pes je dobrák akorát vypadá jak z pekla. :-D

Quickly: Max je teda taky pořádný kus psa.
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od pufko »

Staforda ktorého sme mali som musel zniesť zo sveta ja, jednoducho mu na starobu začalo prepínať, odniesol to jeden pouličný oriešok, ktorý po dohryzení ostal ochrnutý a nám doma dotrhal vtedy 400€ Bostonského teriera s PP a už bolo o starosti postarané a u zverolekára ostalo tak 150€ za tri navštevy...

Žiadne bojové plemeno, vyhneš sa problémom...
Ale za mna aj tak platí rada: "nerob si starosti tam kde žiadne nie sú"
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od quickly »

Stekem píše: čtv srp 17, 2023 8:46 pm Quickly: Max je teda taky pořádný kus psa.
Max byl sice obr, ale dokázal si sednout na židli. V SH mu stačilo v kufru 1/3 . Níže je vedle něho erdejl 25 kg a na porovnání kočka 8-?
Přílohy
2009-11-28--09-35-54.JPG
2010-03-22--15-02-49.JPG
2012-10-16--03-35-12.JPG
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od Stekem »

Jo promiň, já si neuvědomil, že si psal o Maxovi v minulém čase. Každopádně v tom kufru, to je masakr :-D
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od sima »

Ty fotky Maxe pamatuji, opravdu obr 8() :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka štěněte

Příspěvek od quickly »

Max umřel 2019 a byl to opravdu pan PES. V SH s námi jezdil takto trasu Pice-Čadca a celou cestu prospal :-D . Kdybych nebyl v předchůchodovém věku, tak bych do rusáka zase šel.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Rodina a zvířata“