Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Odpovědět
Uživatelský avatar
burgerboy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 138
Registrován: pon pro 05, 2016 1:50 pm
Jméno a příjmení: Kristian
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od burgerboy »

Fiba píše: Sakra, včera jsem tady očumoval ty tvoje hadice a dneska cestou na dovču mi na D11 horní hadice u chladiče prdla a musel jsem se potupně vrátit domů na odtahovce >:-f Ale snad jsem si všiml teploměru včas, kontrolka ještě nesvítila, tak snad nebude více škod.
Oh shit. Tak snáď to nebude zlé, fingers crossed Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Legacy BL EZ30 Spec.B (BLE) - Öhlins Road&Track, Kakimoto Regu.06&R, Raptor SC headers, Boost Products CAT - Obrázek
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od pufko »

Na poslednej STK / EK pred viac ako rokom som neprešiel pre emisie, takže bolo treba urobiť niečo s výfukom. Zistil som že predný KAT vlastne nebol, bol "odborne" vysekaný, ostal len zadný, našťastie nepoškodený.
Pri tej príležitosti som si urobil zvody typu UEL na skúšku z klasických tenkostenných ocelových trubiek. Aby som vedel kde mám kolko miesta, bla bla predtým ako ich vyrobím z nereze.
Zvody som urobil a súčasne s nimi riešil aj KAT, aby nebol problém na EK.
Miesto jedného predného som dal hned dva za sebou a súčasne nahodil aj zvody.
Auto ostalo tichšie a úplne inak reagovalo na plyn, bolo také akoby trochu "pridusené", čo som pripisoval hlavne doplneniu o dva KAT-y miesto "ničoho" kedže bol vysekaný.
Teraz som mal viac času tak som sa pustil do výroby nerezeových zvodov, miesta tam naozaj nie je na rozdávanie, zvlášť ked človek chce aby to o nič neopieralo a hlavne aby to zasa niekde neškrtalo o zem.

Po nahodení zvodov som zistil že tie "dočasné" ocelové som vyrobil na h***o, kedže to bolo len "tak na chvílu".
Tým že som vetvu z pravých valcov napojil v mieste kde sa spájali valce z lavej strany, tesne za výstupom z hlavy som nechcene docielil zlé vyplachovanie lavých valcov a tým padom aj zníženie výkonu.
Teraz po nahodení nerezových zvodov je motor ovela viac pružnejší v spodných otáčkach, akoby sa v nom prebudilo dalších 20-30PS a ja blbec som to "pridusenie" motora pripisoval pridaniu dvoch katalyzatorov, ktorými som vytvoril vo výfuku "odpor", ktorý tam predtým nebol. Ideálne by bolo ešte predlžiť vetvy z lavých valcov o 10cm a až potom spojiť "Y" ako je na origo predávaných UEL zvodoch
Obrázek
Teraz je na rade stredový diel, kedže ten som v oblasti stredového tlmiča a "Y" zváral asi 5x a už sa blíži jeho koniec životnosti...
Viem že sa dá kúpiť hotový výrobok od člena na bazoši, ale ja si veci robím rád sám, navyše mám na to možnosť aj zručnosť.

Další upgrade prebehol v oblasti audia. Už som to tu raz písal, že som sa vždy čudoval že majitelia EU verzií žundrú na kvalitu zvuku a ja som tomu nerozumel, myslel som si že niektorý sú asi príliš rozmaznaný.
Najskôr došlo k výmene mojeho US radia Panasonic čo nevie ladiť párne frekvencie, nemá RDS, za UK EU radio Kenwood, len že tie sú kodované a radio hralo tuším 1hod a potom pýtalo kód. Ono hralo to naozaj hnusne, nedalo sa to počúvať, tak som zohnal radio z Forestera SH, kde sa montoval Panasonic / Clarion. Hralo to zasa tak ako som bol zvyknutý, navyše som vedel naladiť všetky rádia (všetky frekvencie) a mal som aj RDS.
Len sa stala taká nepríjemnosť že mi zhasol panel AC, všetko fungovalo, ale iba naslepo.
Tak som zasa začal zhánať a podarilo sa mi kúpiť z diesového Outbacku 07 radio za 60€, kde som získal funkčný panel klimatizácie a navyše tvarom ktorý lícuje, pretože ten UK nesedí dokonale.
Popravde viac to radio ani nie je hodné, lebo to hrá naozaj OTRASNE a OTRASNÁ je aj kvalita tunera. Ja ani neviem ako to vyjadriť ale je to po stránke zvuku aj kvalite tunera jedna velká KATASTROFA.

Teda hned nasledovalo rezanie a dopasovanie radia Panasonic z Forestra, tentoraz vyosením viac k vodičovi, tak aby sa tam vošlo aj tlačítko výstražneho trojuholníka, ktoré som zasa musel posunúť o nejaký "milimeter" bližšie k spolujazdcovi.
PS: keby niekto náhodou potreboval diely do originál Kenwooda (hlavne poškodený CD menič), tak mám dva funkčné, darujem ich, inak to časom poputuje do koša
Obrázek

Ludia vážne, srať na to že to nevyzerá dokonale opticky (na tom sa ešte popracuje), ale ten rozdiel v kvalite zvuku a lepšom príjme staníc stojí zato, treba si len vyrobiť redukciu aby človek nemusel strihať konektory. Originál Kenwood nie je hodný ani montáže do hnilej Felície.
Mám konečne dorobené aj ovládanie z volantu, ku ktorému som sa predtým nedokopal, stačilo natiahnuť dva káble z konektora pod slpikom riadenia.

Dalšia vec na ktorú som narazil bol originál reproduktor vo dverách. Kedže moje Legacy som kúpil pred vyše 10 rokmi ako havarované a vodičove dvere boli síce "opravené" ale nebolo to ono, tak prišlo na ich výmenu za druhé použité z EU verzie. Prišlo na rozobratie, kedže som musel vymeniť zámok dverí a chcel som aj okno z US verzie, nech nemám jedno okno iné.
Pozerám na reproduktor a zasa lacný šunt, nejaký koaxialny repráčik s pochybným magnetom, neviem či to je neodymový, ktoré bývajú menšie, ale v tomto prípade by som sa priklonil skôr k lowcost variante, kedže majitelia EU verzií sa sťažujú na kvalitu audio systému.
Na lavo originál EU dverný reproduktor, pidi magnet, tenšie plastové odliatky koša, koaxialna konštrukcia, bárs mal aj hore samostaný výškový reproduktor, na pravo dverný reproduktor US verzie
Obrázek
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od seatik »

Co na to říct... odvedl jsi spoustu práce. Hlavně ty svody, to je nádhera. A hlavně u všeho si zlepšil funkčnost, to se cení a to se mi líbí.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od námořník »

Repraky stály za prd i v mojem Levorgovi 😏
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od podvlada »

Ty svody jsou mňam. Jak jsi vyráběl příruby (jak k hlavám tak dozadu), jak se spojuje trubka s přírubou - máš tam drážku, nebo volně vsunutý dovnitř? A jak jsi vyrobil ty "Y"? Díky za info :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od VDC »

Pufko ty svody jsou moc krásná práce !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od pufko »

Príruby sú rezané laserom, hrúbka 10mm, trubka je obvarená o prírubu a následne prerovnaná, pretože zváraním sa v strede prehla o dobrý 1mm, teda by to fučalo, tesnenie by to nezachránilo.
Výroba "Y" je ručná robota, kedysi dávno som robil v firme, ktorá sa zaoberala výrobou vzduchotechnického potrubia a takéto špeciality boli úplne bežné akurát vo velkých rozmeroch, rezané strojovo s presnými krivkami vygenerovanými softwerovo.
Ja som načmáral 2D rozvinutý tvar len tak na hrubo a poohýbal na trubke za pomoci gumeného kladiva, nejaké nepresnosti mi nevadili, kedže to šlo zvárať.
Pozvárané by to mohlo byť viac esteticky, ale zváral som doma v mizerných podmienkach, bez polohovacích prípravkov, ale iná možnosť nebola, také veci si do práce nosiť nemôžem, oficialne by som nemal v práci robiť nič pre seba, máme to vyslovene zakázané, ale sú dni kedy vieme že môžeme.

K tým zvodom - chcel som zámerne UEL zvody, teda s rozdielnou dlžkou vetiev aby som dosiahol bublavý zvuk, zatial sa to takmer neprejavilo, pretože zvyšok je seria, musel by som na skúšku oddeliť výfukové potrubie za katalyzátorom aby som vedel kolko si môžem dovoliť "otvoriť" výfuk tak aby to bolo tiché a zároven trošku zvýraznilo zvuk.
Čo som tak pochopil, tak stredový tlmič by mal byť priechodzí,vstup mám tuším 63mm, ale vnútro by malo mať omnoho väčší priemer / prierez aby sa tam spomalil tok plynov, treba tam mať perforovanú trubku, izoláciu na tlmenie a výstup nechám rovnakého priemeru ako bol, teda zmenšený na 52mm. Uvidím bude to taký experiment. A to isté by malo platiť u koncového tlmiča, vstup pôvodná 42mm a za ním by som mal priemer otvoriť aby sa spomalilo prúdenie, znovu zúžiť pred koncovkou a koncovku zasa otvoriť, aby vznikol akokeby amplion

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od podvlada »

Super, díky za veškeré info :-) Jsi fakt šikovnej ,,,,| (*_^) |,,,,
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od VDC »

Pufko mám vyzkoušeno, že změna konstrukce rezonátoru ten zvuk v podstatě nemění, maximálně se změní zvukový projev uvnitř auta. Dávat dovnitř nějaký tlumící vaty je úplně zbytečný. Nejvíc mi zvuk změnilo, když jsem přestavěl výfuk a táhl jsem ho nad nápravou, kvůli offroadu. Středový rezonátor jsem zrušil, aby se pod autem nic nepletlo a abych zachoval průřez potrubí při přechodu přes nápravnici, tak jsem nad nápravu postavil v podstatě mini rezonátor, který je pouze 30 mm vysoký, ale tuším 120 mm široký. A tenhle rezonátorek skutečně změnil výsledný zvuk, zvuk je hlubší. A v koncovým tlumiči, je důležitý natáhnout tu trasu mezi přepážkami na co nejdelší. Třeba u Outbacka mám 3 přepážky, takže výfukové plyny jdou od vstupu do komor v pořadí 4-2-3-1 a ven. A pokud to neovlivníš velikostí koncovky, tak ten zvuk z toho vyjde v podstatě sériovej.
Takže jestli chceš z těch asymetrických svodů dostat tu asymetričnost, tak bych na tvém místě zkusil vyhodit rezonátor a pustit to jen do tlumiče.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od námořník »

Moc pěkný , ať se experiment podaří 😏👍
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od pufko »

VDC: práve preto by som chcel niekedy odpojiť výfuk za KAT-om aby som vedel ako moc to je hlučné.
Rezonátor chcem práve otvorený v podstate perforovaná trubka povedzme priemeru 100mm ale spolštená na ovál aby som zachoval nízku stavbu.
A čo sa týka koncových tlmičov, tak podla toho čo so zvukom urobí ten stredový tlmič, je možnosť aj varianty priamej trubky ukončenej s koncovkou.

Ono mne ide aj o to aby to auto zostalo v interiery stále tiché a ked sa mierne zvýrazní zvuk tak to nebude na škodu. Hlavne sa chcem vyhnúť tomu aby to malo chraplavý zvuk, také nepekné rezonancie ako ked si dá niekto holú rúru...
A hlavná priorita je aby som už v živote nemusel riešiť výfuk, preto nerez, lebo tento už preťahuje, bol tam stále originál.
Napadla ma aj možnosť použiť klapku s tým že by som obišiel stredový tlmič, ale tam mám obavy že tie klapky za moc nestoja, hlavne tie z číny nie z hladiska funkčnosti a času, kedže na podvozku je najviac bordelu. Nejak ani neplánujem do toho vrážať navyše peniaze a zbytočne by mi to komplikovalo prácu.
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od VDC »

Na klapky se vykašli. To by sis akorát dělal pakárnu. Jinak samozřejmě nerez je top. Je to fajn, když se to nemusí už nikdy řešit. Na Previi jsem stavěl první nerez před 10 lety. To to letí.
Jinak samozřejmě souhlas se všemi tvými požadavky. Mám to stejně.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od parabolD »

Dnes jsem výrazně zvedl hodnotu vozidla Obrázek a výrazně jsem upgradoval systém okolo sekundární baterie (a i baterku samotnou), jen ty větší panely co psali že jsou skladem, pořád nejdou...
Obrázek
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od VDC »

Hezky
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od spm »

To jsou ale hezke modre krabicky :-) na jake auto to davas?

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“