Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
noces
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon úno 28, 2022 10:48 pm
Jméno a příjmení: Martin

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od noces »

Premýšľam tiež nad nejakými A/T. Buď letné discoverer ATT v originál outbackovom rozmere 215/55 r17 alebo o číslo väčšie 215/60/r17 celoročky, tam sú už možnosti väčšie... Nokian Rotiiva, Falken Wildpeak, Yokohama, Cooper Discoverer AT3...
Ma niekto skúsenosti so spotrebou týchto AT gúm? Je to horšie ako napríklad Green Diamond od Bránila? Predsa len to bude behať dosť aj po diaľnici a ceny PHM lepšie tak ľahko nebudú..
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14847
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od Tapan »

S ATčkami mi to bralo cca. o litr víc než na silničních zimních, a to jsem měl takové spíš poloAT gumy (nějaké ty Mišáky Latitude Cross, nebo co to bylo). Na jízdních vlastnostech to taky bylo znát.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49188
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od VDC »

Nemyslím si, že spotřeba na atčkách bude výrazně rozdílná proti Vránám.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
noces
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon úno 28, 2022 10:48 pm
Jméno a příjmení: Martin

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od noces »

VDC píše: stř bře 23, 2022 6:59 am Nemyslím si, že spotřeba na atčkách bude výrazně rozdílná proti Vránám.
Myslel som si [THNX]

Takže asi sa rozhodnem medzi Cooper ATT 215/55/17 s tým že na zimu nechám Vrany a Cooper AT3 215/60/17 a vraniky pustím do sveta.. hádam na dvihnuteho outbacka vojdú..
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49188
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od VDC »

Poskládej tu větu ještě jednou. Z toho jak se seskládaná jsem vůbec nepochopil, na čem chceš jezdit, co si nechat a co prodat. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od Doro »

To jako ceš dať AT na R17 při výšce 55... to jako vážně?
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
noces
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon úno 28, 2022 10:48 pm
Jméno a příjmení: Martin

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od noces »

VDC píše: stř bře 23, 2022 1:54 pm Poskládej tu větu ještě jednou. Z toho jak se seskládaná jsem vůbec nepochopil, na čem chceš jezdit, co si nechat a co prodat. :-D
Sorry :-|
Buď na leto ATT a na zimu vraniky čo mám
Alebo AT3 celoroč.
noces
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon úno 28, 2022 10:48 pm
Jméno a příjmení: Martin

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od noces »

Doro píše: stř bře 23, 2022 3:16 pm To jako ceš dať AT na R17 při výšce 55... to jako vážně?
Je to tak zlý nápad? Tie ATT sú také "polo" A/T a chcel som 55 lebo je to jediné čo mám zapísané v TP. Do veľkého terénu sa nehrniem, k baráku po štrku, po lúke a lesnou cestou na chalupu...

Kľudne dám radšej výšku 60 malo by to vojsť auto je dvihnute o 3cm..
Tie zimné vraniky sú na 16" diskoch ale sú take krivé že by som sa ich radšej zbavil a zároveň nechcem financovať nové disky aj pneu tak som chcel ostať na tých originaloch 17".. viem že ideál by bol asi 215/65/R16...
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od Makovica »

ATT su super (mam R17 225/60). Na papieri 60% onroad, 40% off. Spotreba sa mi nezda extra vyssia, mozno o par deci. Ale mne to zerie vela tak ci tak.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49188
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od VDC »


noces píše:
Je to tak zlý nápad? Tie ATT sú také "polo" A/T a chcel som 55 lebo je to jediné čo mám zapísané v TP. Do veľkého terénu sa nehrniem, k baráku po štrku, po lúke a lesnou cestou na chalupu...

Kľudne dám radšej výšku 60 malo by to vojsť auto je dvihnute o 3cm..
Tie zimné vraniky sú na 16" diskoch ale sú take krivé že by som sa ich radšej zbavil a zároveň nechcem financovať nové disky aj pneu tak som chcel ostať na tých originaloch 17".. viem že ideál by bol asi 215/65/R16...
Tak z offrouďáckýho hlediska je AT guma v profilu 55 něco nepředstavitelnýho. Samozřejmě chápu, když s tím autem jezdíš v podstatě po cestě, že ti to stačí. Při takhle nízkým profilu je ochrana patky ráfku v podstatě nulová. Proto bych osobně na autě takovýhle hadice nechtěl.

Co se výběru týče, v žádné případě nepřemejšlej o tom, že bys jezdil na Discoverer AT3 v zimě. Jsou to skvělý gumy, ale na léto. V zimě jsou na zabití, jako všechny AT gumy. Pokud máš na zimu Vrány a vyhovujou, tak si je nech. Já příští zimu znovu půjdu do Cooper Weather Master WSC.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
noces
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon úno 28, 2022 10:48 pm
Jméno a příjmení: Martin

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od noces »

Diky za rady. Tie AT3 som v niektorých test videách videl na snehu a tvári sa to ako zázrak.. ale asi nebude no...
Tak potom mi z toho vychádza Vraniky si nechať, ešte sú ok..
A kúpiť na leto Cooper, na môj "softroad" stačí bohate ATT je len otázka či teda 55 alebo 60 profil ak tam vlezie... Podľa toho čo som tu čítal by asi mal...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49188
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od VDC »

Discoverery jsem zkusil v zimě a rozhodně bych to neopakoval. Je to stejně špatný, jako kterékoliv jiné AT gumy. To znamená v hlubším sněhu to jde, ale jak se dostaneš na uklouzanější povrch, je to s klasickou zimní pneumatikou nesrovnatelný.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od zhor »

Po zkušenostech, kdy jsem jezdil jednu zimu s letníma na zadku na Volvu, a hrozně mě to bavilo, protože auto pak nebylo tak nedotáčivé, ale příjemně neutrální, jsem se rozhodl zrušit dvě kompletní sady kol, a přejít na systém 6 kol, 2 letní, 2 zimní a 2 celoroční, které budou pořád vzadu. Na zimu jsem dal na předek rok staré Conťasy TS870 a dozadu fungl nové PIRELLI CINTURATO AS+ S-I XL 225/45 R17 94W. Jelikož počasí přálo, tak jsem je mohl vyzkoušet už za všech podmínek. Na omak jsou hodně měkké, možná i měkčí než ty Conťasy (je to přecejenom čerstvá guma). Dneska jsem se těšil, že se pěkně sklouznu na sněhu, a byl jsem hodně překvapen, že to moc nešlo, držely fakt pěkně, a musel jsem hodně tahat za ručku abych to nějak dostal do smyku. Jestli bude zima dlouhá, tak zkusím překonat lenivost, a přehodím je i dopředu, abych zkusil záběr. Volvo mám jako pracanta, a v podstatě se na sníh podívá vyjímečně, většinu času stráví na upravených silnicích. A při ceně těch Pirellek, kdy mě vyšly na 2tísíce kus, nebylo co řešit.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20627
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od námořník »

To je pěkná cena 👍. I když to bude nějakej kompromis, tak asi budou fungovat 😁. Vrátíš se 25 let v čase, to snad ani funkční zimní nebyly. Jednou jsem jel "zimní" vepředu a letní vzadu po čerstvým sněhu na hory. Za Flájema je v zatáčce takovej lehkej hup a protože byly podběhy plný sněhu, tak to bylo to, jako bych zatáhnul ručku 😂. Udělal jsem hodiny a skončil v protisměru v pangejti 😂
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Celoroční pneumatiky- zkušenosti

Příspěvek od Makovica »

Preto sa aj odporuca paradoxne davat dopredu horsie gumy, ak nie su rovnake. Na prvy pohlad nelogicky, ale je lepsie byt nedotacavy a trafit nieco spredu.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“