Outback 2.5 2011

Odpovědět
nomadm
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 64
Registrován: úte srp 25, 2020 9:35 pm
Jméno a příjmení: Martin Novák

Outback 2.5 2011

Příspěvek od nomadm »

Zdravím,

filozofická otázka:). Vyplatí se dnes koupit Outback 2.5, rok 2011 jako auto na 10 let? Mám možnost koupit s jasnou servis. historií, najeto cca 170 tis. km, cena 250 tis. a pořád zvažuji jestli je to dobrý kup na následujících 10 let. Aktuálně Megane II combi,rok 2009, 1.6 benzín atmo. Subaru je mi velmi sympatické, ale rozpočtem se na novější nedostanu. Takže buďto plus mínus tento rok, nebo jiná značka...např. Golf VII 1.4 TSI. Nájezd kolem 10 tis. ročně.
Jde mi o to jestli je servis/provoz Outbacka velká raketa oproti standardnímu kombi nižší střední třídy.
MY 2013 Subaru Outback 2.5
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14864
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Outback 2.5 2011

Příspěvek od Tapan »

Jestli skousneš, jak to auto vypadá :-) tak to není špatná volba. Kilo by ještě klidně najet mohlo. Nevím, jestli tenhle motor je ještě náchylnej na těsnění pod hlavou, ale to případně taky není neřešitelná závada. Jinak servis asi srovnatelný s ostatními auty v této třídě. Ale u těchhle novějších se nedoporučuje prestavba na plyn, tak počítej se spotřebou kolem 8 litrů (klidný řidič).
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21973
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Outback 2.5 2011

Příspěvek od HonzaCZ »

Náklady na údržbu se liší v zásadě dost podle toho, jestli to auto chceš jenom udržovat při životě nebo z něj chceš mít 10 let leštěnku. A pak cokoliv mezi. :-D Je to jako se vším - není univerzální odpověď - záleží na konkrétním případu. Ale co se týče ceny dílů, tak nejsou nijak dramatický, na spoustu věcí už jsou slušný aftermarket náhrady. Horší je to s kvalitními servisy. Dej si taky pozor na řízení, aby moc neklepalo (v rejdu) a neteklo. Jinak zrovna tuhle generaci, bych řekl, trochu líznula ta autokrize a snižování výrobních nákladů. Taky si rozmysli, jestli chceš automat nebo manuál - ačkoliv Subaru tomu vždy říká Symmetrical AWD, tak reálně to není vždycky to samý. A nečekej, že ta 2.5 nějak extra pojede. Tak tolik asi krátce k problematice. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2.5 2011

Příspěvek od VDC »

Mě upřímně zarazilo to, jak píšeš, buď Outback, nebo jiná značka. A to mě přivádí na otázku, proč o Outbacku uvažuješ ?

Pokud proto, že chceš Subaru a čtyřkolku, pak je odpověď ano, Outback z roku 2011 je zánovní auto a 10 let v pohodě vydrží při normálních servisních nákladech. Běžný spotřební materiál stojí normální peníze, tedy to, co existuje v druhovýrobě a potřebuje se nejvíc. Samozřejmě všechno, co je potřeba řešit originál díly je drahé. Typicky karosářské díly po nějakém šťouchanci. Nicméně zase v téhle generaci je spousta padlých dieselů. Všechny běžné úkony, spojené s údržbou je schopen zvládnout jakýkoliv šikovný garážník. Věci kolem motoru je dobré řešit v servisu, který tyhle auta umí a zná.

Pokud ale uvažuješ, Subaru, nebo něco jiného, tak si kup něco jiného a o Subaru vůbec neuvažuj. Ač bych do něčeho tak strašného jako je Golf nikdy nesedl, natož abych s tím musel jezdit, tak musím uznat, že provozní náklady u něj budou nižší a život s ním bude jednodušší. Servisů, kde umí spravovat konzernové slepence je nepočítaně a můžeš si vybírat. To u Subaru nemůžeš.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
martinant
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2216
Registrován: úte čer 28, 2011 8:12 am
Jméno a příjmení: Martin Antoš
Bydliště: Rokytnice n. Jiz.

Re: Outback 2.5 2011

Příspěvek od martinant »

Kdyz se ti nejakej namane tak ho nech proverit v AWDcku. Pokud by nebyl primo od tamtud. Nebo ho dej sem treba ho nekdo zna a poreferuje.
Odesláno z rozežranýho jabka.

Subaru Impreza 2.0 GH MT MY 08. 11,2l/100km
ex. Subaru Impreza 2.0 gl MT MY96.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21973
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Outback 2.5 2011

Příspěvek od HonzaCZ »

Já bych si ani nebyl jistej, že ten Golf bude mít ty náklady na provoz nižší.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2.5 2011

Příspěvek od VDC »

Pravda objektivně to neumím posoudit, protože jsem nikdy nic takovýho nevlastnil, natož servisoval.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Outback 2.5 2011

Příspěvek od romull »

Tak 10 let ti určitě vydrží, o to bych obavu neměl, natož při tam malém ročním nájezdu jaký uvádíš. Rada je jednoduchá, jestli jsi Subaru ještě neměl a nemáš tak k této značce žádný vztah, tak kup a rychle si jej vytvoříš. Normální servis jako oleje, filtry, brzdy a pod. je v pohodě, ten Golf bude sice brát o 1 - 2 l/100 méně, ale při tom nájezdu je to šumák. Taky bude o takových 5 - 6 let mladší, a to už je na zamyšlení. Na druhou stranu zase do prdele vyjede, takže třeba výlety na kolo, lyže a pod. s ním budou za trest, to Outback vyjede i tam, kam se stěží odvážíš po svých =) ,,,,| (*_^) |,,,, . Svézt se s obojím moc neřeší, za 20 km se ta obrovská univerzálnost a užitečnost Outbacka neukáže, to si ho tak na dva týdny půjčit ...........
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Outback 2.5 2011

Příspěvek od GordiK »

Hele, kdyz jsem kupoval svoje XV tak to byla koupe z rozumu - atmo neprimovstrikovej benzin s rozvodem retezem...

U 1,4 TSi je primovstrik s rozvodama remenem a turbem - diky katastroficky spolehlivosti k TSI nemam duveru. Takze co se tyce servisnich nakladu, muze bejt Subaru levnejsi nez koncern s TSI. Pokud bys mluvil treba o Renaultu s 1,6 SCe, pak je to jina pisnicka, ten je aspon spolehlivej a nema turbo...

Nevyhodou u strarych subaru jsou nahradni dily - segra srazila s 15 let starou imprezou srnu a sehnat pravy svetlo byl porod. Novy by stalo raketu, sehnat svetlo z vraku je orisek. Nakonec se delalo nejaky harakiry se svetlem z aglicky verze - myslim, ze mechanik vymenil vnitrek svetla a z anglickyho pouzil jen "sklo". U "bezny" znacky by to asi takovej problem nebyl, sehnat neco na vrakaci.

Pro Subaru taky mluvi to, ze neztracej tolik hodnutu (pokud nekoupis diesel... :-) )
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2.5 2011

Příspěvek od VDC »

GordiK píše:
Nevyhodou u strarych subaru jsou nahradni dily - segra srazila s 15 let starou imprezou srnu a sehnat pravy svetlo byl porod.
Zrovna tohle u BR vůbec neplatí, protože v téhle generaci je spousta padlejch dieselů. Je mnohem jednodušší na to něco sehnat.
Ale jinak máš samozřejmě pravdu, že řešit tyhle věci je u Subaru komplikovanější.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Outback 2.5 2011

Příspěvek od mnov »

Zrovna minulý týden jsem si byl vyzvednout pravé přední světlo na Forestera v Kelly. Ta cena originál dílu je podle mého názoru stejná jako na jiné značky. Stálo to 6349 Kč.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 2.5 2011

Příspěvek od VDC »

Já jsem poptával nová originál světla na moje a bylo to taky cca 6500. Ono originál světlo bude stát stejně na cokoliv. Akorát na nějakýho toho Golfa to asi půjde snáze splašit v druhovýrobě.
Podle mě naprosto není argument při výběru, kolik stojí blatník. Protože to prostě není spotřebák.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
nomadm
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 64
Registrován: úte srp 25, 2020 9:35 pm
Jméno a příjmení: Martin Novák

Re: Outback 2.5 2011

Příspěvek od nomadm »

tak na tom Outbacku jsou xenony, ne? Tam bude ještě jiná cena..
MY 2013 Subaru Outback 2.5
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21973
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Outback 2.5 2011

Příspěvek od HonzaCZ »

Ale zase na něj se dá koupit, pokus se nepletu, jenom překryt nebo jednotlivý díly. Takže cena celýho kompletu včetně elektroniky, tě zase tolik nezajímá, pokud se teda samozřejmě nekřachne to auto po čelní okno. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“