Zimní pneu s hřebíky - hroty

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od RadekN »

Jo tam jak trochu fouká, nafouká tam místama v klidu půl metru sněhu během pár hodin. A neboj, vyblbnul jsem se se stříbrným a černý byl už jen na silnici :-D
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od zhor »

Dneska jsem koukal na ty predni continentalky, a po nejakych 700km jich tam uz par chybi, odhaduju tak 10 kousku na gume, celkem jich je na gume 170.

Porovnani o kolik vic trci hroty na contasu oproti nokianum

ObrázekObrázek

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk

Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od zhor »

ABS opravené, stačila výměna desek, přední už byly docela mrtvý, na diag jsem se nedostal, a na vyblikání kódu ABS jsem byl línej. Sice mi není jasné, jak to ta jednotka poznala, protože brzdovky bych řekl, že bylo dostatek a čekal bych, že při málém množství brzdovky, bude svítit červená kontrolka brzd. Jo a teď už to dělalo při každém zastavení do nulové rychlosti, ale stačilo během jízdy vypnout a zapnout motor, a ABS fungovalo do zastavení normálně (ale povedla se mi jedna výjimka, kdyz jsem se na sněhu otočil, zacouval a rozjel, že se si toho ani jednotka nevšimla :-DDD )

A hřebíky ubývají, na levém kole víc než na pravém. Ale to jsem si už všiml, že podvědomě tlačím víc v pravých zatáčkách než v levých.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od janos666 »

zhor píše: ned led 30, 2022 9:28 pm ABS opravené...
A hřebíky ubývají, na levém kole víc než na pravém. Ale to jsem si už všiml, že podvědomě tlačím víc v pravých zatáčkách než v levých.
Tak aspoň že tak. Jinak já po kontrole a prvních dvou vyjížďkách taky zaznamenal už pár ztracených hrotů, ale už nevím z jaké pneu, jelikož jsem včera přezul na druhou nehrotovanou sadu abych se mohl projet i normálně, jelikož tady u nás si příslušníci hrají na kobru 11 ... :-D A hlavně čekám na nový sníh, aby se obnovily oblíbené úseky, které nejsou tak frekventované a "pozorované"

Jinak první roky jsem taky znatelně líp jezdil pravý zatáčky, prostě pocitově to bylo přijatelnější, teď bych řekl, že tak poslední 2 sezony se to už srovnalo a na hrotech je to ještě větší maso... Nádhernej pocit když si člověk letí táhlou zatáčku v dálniční rychlosti a auto lze stále "bezpečně" kontrolovat.

Jen pro pobavení přikládám článek, který vyšel 2 roky zpět, psal to zřejmě nějaký mamlas o tom jak se jezdí na Šumavě :-D
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/rally ... -zpravy_vb
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od VDC »

Pěknej článeček. Takovej retro. Když ho čtu, připadám si, že je to nějakej zrecyklovanej článek z Rudýho práva z roku 70.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od janos666 »

VDC píše: pon led 31, 2022 7:08 am Pěknej článeček. Takovej retro. Když ho čtu, připadám si, že je to nějakej zrecyklovanej článek z Rudýho práva z roku 70. Obrázek
Tak především ta úvodní fotka ještě s ladou nivou je celkem vtipná. :-D Jinak celý tyhle zimní radovánky pokazily především skupinky pitomců ( nejčastěji stará bmw s vykuchanými výfuky), kteří se byli schopni uprostřed obce na parkovišti točit klidně do 2 do rána, takže samozřejmě si místní stěžovali na rušení nočního klidu, což naprosto chápu. Tím pádem se poté zaměřili na všechny, co jen třeba projeli a chtěli se svézt především mimo obec, po různých horských silničkách. Což je samozřejmě protizákonné jezdit smykem a dokonce nedělalo problém dopravce dojet až z plzně v civilních autech s kamerou a snažili se držet krok a natočit "pseudozávodníky" :-D při "akci". Na druhou stranu to vše má i jeden pozitivní přínos a to , že pár místních obyvatel už má strach jezdit domů nalitý z hospody, jelikož dříve se policie neukázala celou zimu.
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od zhor »

Me na nokianech nechybi zadnej hrot, jenom na contasech, kde nejsou hroty z vyroby.

Tyhle clanky jsem videl i pro Jeseniky a Beskydy. Loni se prej v Beskydech objevovali policajti v Amarocich dost casto. Letos je klid. U nas vim ze se loni objevovali na Suchym vrchu, tam se obcas seslo nahore na parkovisti treba i 40 aut a ty pak ruzne jezdily nahoru dolu v mensich skupinkach. A to silnice prvni tridy, takze je tam i ostatni provoz, tak se to muselo asi omezit.

Tam co jezdim ted, tak polaci loni meli kazdou sobotu v podstate regulerni zavody, jezdilo se ve dvou svozech, mimo to tam bylo aji dalsich 10 aut divaku. Ale policajti jsem tam zatim nevidel, je to fakt hodne bokem. Pred 14 dny jsem tam videl akorat zelenyho Rangera a v nem sedel nekdo, tipoval bych to na myslivce/lesaka, ale nez polaci slozili auta z podvalu, tak se nekam zmizel.



Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk

Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od zhor »

Tak ta ABS jednotka zlobila porad dal, tak nejak nahodne se vypinala. A dneska jsem na to asi prisel, povolila se mi leva zadni poloosa, takze to kolo chodilo celkem volne a nejspis pri zatizeni sjel krouzek dal od cidla a jednotka hodila chybu.

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk

Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od námořník »

To by mohlo bejt, nám to házelo kdysi chybu u Forestera když byly zadní ložiska po smrti.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od zhor »

Už jsem asi přišel na to, proč mi vypadávají hroty na těch Contíkách co jsem si nechal nastřílet. Vytáhl jsem jeden hrot a zjistil jsem, že mají průměr 6,5mm , což jsou hroty spíš na motorky, a samozřejmě ta díra jak je na větší průměr hrotu, tak ty menší v ní tolik tolik nedrží. Na Nokianech jsou hroty 10mm.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od hamoun »

jo, to jsou ty zimnejsi pneu, jo? :-D
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1279
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od strider »

Radar DIMAX ICE LOCK. Co ta guma predvadi, to je neco neskutecnyho. A i na normalnim asfaltu je to hodne komfortni zalezitost.
(Tri roky stara guma kterou jsem konecne nebyl linej nahodit na auto, mekka jak backurka, ale o level jinde nez ne-hreb Goodyear Ultragrip perf+. A za ty penize, muzu jen doporucit. Poskozeni po odjeti jedne noci naprosto zadne, vsechny hroty zustaly, nikde nic neni okousany)

edit: tam kde sem s goodyearem jel 30, tak s timhle 70. Klidne i bokem. Je to taky poprvy, co sem se na snehu nebal skocit pres horizont v rychlosti 100, protoze to proste potom v klidu zabrzdi. Nafoukane sem to mel normalne na predepsanych 2,3 predek, 2.2 zadek. Rozmer 225/40 r18

Zajimalo by me, jak by se chovala nehrotova verze DIMAX ICE tehle gumy v porovnani s tim goodyearem...
Naposledy upravil(a) strider dne pon úno 27, 2023 12:42 pm, celkem upraveno 1 x.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od zhor »

Já jsem taky přestřílel ty malé hroty na větší, a ty zatím nevypadávají.
Obrázek

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk

Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od námořník »

Bez těch hrotů si tipnu, že by to nebylo úplně ono 😁
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneu s hřebíky - hroty

Příspěvek od petr »

kdo vyrábí ty dimax ice ?
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“