Cesta do práce...

Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od spm »

Ja nechapu, ze nekdo chce zit nekde jinde :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od sima »

Trabukowski píše:Tak já si přidám taky troškou do mlýna.
Osobně jsem zastánce bydlení na vesnici s dojížděním do práce. Bydlet ale zásadně ve svém RD, žádný dvojdomek a podobné nesmysly. Pořád se dají ještě sehnat dobré lokality pro stavbu RD, které nestojí raketu a nebo si vybrat starou hujdu v žádané lokalitě je-li k mání, hujdu zbořit a postavit nově. Ze svých zkušeností vím o čem mluvím a to jsem sám proti sobě, protože rekonstrukce staré hujdy je pro investora noční můra a pro stavaře (mne) nekonečný zdroj příjmu
Onehdá, 3 roky nazpět, jsme se známým usedli a dělali propočet na …
To je krásně vystiženo, taky hlavně s tím časem! (*_^) |,,,, :-D ::-((( přesně tak to mám, jen zatím žiju napůl v paneláku a na chalupě, tím hůře, kdo má chalupu, má prdel v kalupu... :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od sima »

Omega23 píše:Hledej dál a ono se to povede, my jsme hledali několik let na předměstích Č.Budejovic něco na bydlení místo paneláku,pak jsme to vzdali a rozšířili perimetr trochu dále s tom že to bude letní byt a chalupa.No a nakonec nám osud prihral cestou Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových chalupu na vesnici 12km od CB do ktere jsme se zamilovali a v průběhu rekonstrukce padlo rozhodnutí se tam odstěhovat natrvalo.Pro nas jednodussi že dcera už byla na vysoké.Vubec nelitujem a jsme i s dojíždění spokojeni.
Přesně tak, síla myšlenky, vůle, nevzdávat se a ono něco přijde :-D při potřebné troše štěstí jo. My na to věříme, ono je to vcelku logické i nelogické, tj fuk, funguje to, jen víra je potřebná, jako ve všem, bez té to nejde nikdy.
My hledali 10 let! Intenzivně a jakmile to už i moje žena vzdávala, víte jak to pak doma vypadá, nastává ideální atmosféra :-) mě to tím víc vybičovalo nevzdát se a narazil jsem na onen osudný inzerát!!!
Už jsme tomu nevěřili, ale vyšlo to, totální haluz se vším všudy, tj na delší povídání, taky velký zájem o chalupu-barák nastal a i boj. Sotva jsme to koupili, cena vyletěla nahoru, to jsem ale už věděli předem, bo min. 10 let hedání a monitoringu :-D na realitním trhu nás vyškolilo dokonale.
Dnes po 6 letech je hodnota absolutně, řádově jinde. Samozřejmě jsme do toho všeho dali financ, svou dřinu, postižení na těle dodnes :-) a nějakou tu rozumnou směnu pozemků, papíry, vyřizování, starosti, pak ještě dobří řemesníci hodně pomohli.
Dojíždění je v pohodě, 22-25km otázka 15-20 minut, jedna dědina furt =)
Jo a taky jsme postupně rozšířili akční rádius na max 25km, to vyšlo taky ideálně. Tj furt sranda, když je možnost trasy rozumná, nestojíš v koloně 1 km- 15 minut.
Minulý týden jsem si lehl na terasu a nic, jen jarabáci i dravci, jedno jest, jinak nic, ticho, tj to co člověka totálně odrovná, dostane, tj ten zásadní rozdíl. Nemusí to být až tak, stačí klidná vesnička a dobří sousedi, idálně co nejdál ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“