Cesta do práce...

milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od milan74ma »

tak sa pridam aj ja ... Pred par rokmi sme tiez riesili ...

a.) brat si na 25 rokov hypoteku, zit v meste - Bratislava - okrajove casti, denno denne zapchy, presadat na a elektricky, MHD a spat, dochadzat cca 20-40 minut z okrajovej casti do centra do prace. Alebo si brat na 30 rokov pooodstatne vacsiu hypoteku a byvat v sirsom centre mesta - Bratislava a zadlzit sa az do dochodku s enormnymi mesacnymi splatkami s pocitom ze dovolenka je za odmenu ;) ...

b.) ist byvat cca do 60 km od BA na dedinu na Zahori v centre prirody a dochadzat denno denne do BA (obcas HO). Uplne v pohode financne, svojpomocne rekonstrukcia starsieho RD a uz na chyba v podstate len vymena kotla a dokoncit dvor a vjazdy. Ziadne uverove zadlzovacky a rucenie strechou nad hlavou. Proste pianecko, pomalicky, svojpomocne sa da spravit vsetko ...

Rozhodli sme sa samozrejme b.)

Ked sme si robili porovnanie co sa tyka cestovania z hladiska casu - dochadzanie z okrajovych casti BA koli zapcham v podstate rovnaka ako tych mojich necelych 60km, spotreba plus / minus detto. Zalezi od situacie, ale kedze ja chodim 07 - 16 tak su cesty relativne volne a je to medzi 30 - 45 minut, zalezi od dopravnej situacie. Ked obcas chodim mierne nad limit tak aj 25 minut.

Ked pridem z prace, mozem si v klude sadnut na terasu, dat si pivecko, prejst sa do lesa, paradne relaxovat. Co v meste ? Parky plne hovien od psov (po svojom si doma riadim sam :)), vsade samy prach, velky ruch. Vsade vela ludi a vsade pritomny stress.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14880
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od Tapan »

Cozmo: Když jsi tak uvědomělej, vygoogli si, kolik procent na celkové produkci CO2 dělá doprava. Kdyby ses chtěl pustit do větších výpočtů, můžeš se ještě zamyslet, kolik CO2 by se nevyprodukovalo, kdybys doma netopil na 22 stupňů, ale jen na 20. Nebo kdyby každý, kdo mění mobil co 2 roky, ho obměnil až po 4 letech. Kdybys neměl tričko z Číny, ale třeba české. Atd. atd. Protože přijít do týhle diskuze s tím, že nám tazatel zničí planetu a my budeme čuchat jeho CO2 (LOL)...je fakt haluz.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 759
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od RudaK »

Když byly děti malé a manželka na mateřské tak s nimi byla v létě na chatě - to se dalo, děti na vzduchu a já denně 40 km do Ostravy, ale moc mě to místy nebavilo.
Teď děti chodí na gympl a jsem rád že je nemusím vozit denně a že si zajedou samy tramvaji do školy, na trénink nebo za kamarády
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od Jackylle »

Jestli se můžu taky přidat...
občas si zkusím být na chalupě a jezdit do práce cca 50 km. V létě pohoda, můžu si vybrat zábavné cesty, nebo z části rychlou dálnici, ze které pak sjedu kousek od kanclu a vůbec se nemusím motat po městě. A vyhodnotím to, že každý den by se mi nechtělo. Ale je to jen lenost nic jiného. Spousta kolegů jezdí z okolních prdelek a po hnusných cestách a neřeší to, prostě tak je to dané.
V zimě už to nemusí být úplně legrace... i když s těma zimama co teď jsou moc nehrozí, že by člověk kvůli počasí nedojel... akorát teď, když se mi ráno nechce zprovozňovat zamrzlé auto, sednu na MHD a za 15 minut jsem v práci. Kecám... teď zůstanu doma na home office, bo apokalypsa :-D

Ale mít tu možnost, vypadnout z ostravského sídliště plného dementů a z paneláku a přecpaných parkovišť do přírody, tak moc neváhám. Ten čas, který zabiju ježděním, stejně tak zabiju existencí ve městě. Jako, jo... i tady se dá věnovat rozumným a obohacujícím aktivitám, ale je třeba sednout do auta a někam odjet. (Dalo by se i sednout na kolo, ale to upřímně nenávidím.)
Finance si musí spočítat každý sám - ne jestli se to vyplatí, ale jestli je to únosné, s ekobio pohonem to neřeším, ale při každodenním ježdění by se to nasbíralo. Ale asi by se to vyplatilo, měla bych koně u baráku a nemusela platit šílené prachy za ustájení :-DDD
Zas bych potřebovala ještě jedno záložní auto, aby se Forest mohl dle potřeby flákat v servise ;-D

Pro mně by to rozhodnutí nebylo úplně jen o penězích a výpočtech výhodnosti, ale taky (hlavně) o tom, jestli bych z toho nového místa měla radost a chtěla tam žít.

Wunti, kterým směrem by jsi se přesunul, není-li to ještě tajné?
Přeju, aby jsi se rozhodl správně a tak, aby jsi z toho měl radost.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20651
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od námořník »

Tapan píše:Cozmo: Když jsi tak uvědomělej, vygoogli si, kolik procent na celkové produkci CO2 dělá doprava. Kdyby ses chtěl pustit do větších výpočtů, můžeš se ještě zamyslet, kolik CO2 by se nevyprodukovalo, kdybys doma netopil na 22 stupňů, ale jen na 20. Nebo kdyby každý, kdo mění mobil co 2 roky, ho obměnil až po 4 letech. Kdybys neměl tričko z Číny, ale třeba české. Atd. atd. Protože přijít do týhle diskuze s tím, že nám tazatel zničí planetu a my budeme čuchat jeho CO2 (LOL)...je fakt haluz.
Předběhl jsi mě :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od spm »

Ja jezdim denne 40km a je to uplne v pohode (jenom to teda jako sova mam obracene, rano stojim v kolone, odpoledne volno :-DDD ). A to jsem to mel predtim do prace 3 kilometry :-DDD Za me je jeste dost rozhodujici, kudy ta cesta vede. Jet 40km vicemene jenom po dalnici je celkem v pohode a clovek to odjede i bez mozku, kdyz na to prijde. Pokud je to 40km po okreskach ctvrty tridy nebo ulickama velkeho mesta, je to o hodne, hodne horsi... a vypocty nevim, kilo mesicne neberu a nezral jsem sutry ani kdyz jsem to jezdil H6 za 8Kc/km :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19164
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od hamoun »

je treba jeste zvazit vzdelani a vyziti deti ...
barak se nekupuje na 5 let .. (ted a vetsinou :D )

mohou v miste chodit do skolky, skoly, ... co krouzky a zajmy? jde to tam?

je zena smirena stim, ze budes denne o hodinu mene doma?

ja dojizdel roky 45min. a bavilo me to .. ale jezdil jsem staryma kramama, ktere jsem i opravoval misto obedobe pauzy :D
... samozrejme vse LPG. naklady pak jsou v pohode ...

jak uz psala Lucka - v zime se ty casy protahnou .. ale .. clovek proste nejak dojede ...

bydleni ve vysnenem dome a v klidu je k nezaplaceni.
pokud to chcete OBA, je to dobra cesta :)
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od sima »

Musím říct, že tohle téma mě fakt baví a zajímá (*_^) |,,,, díky za něj, snad to wunti vyřešíš dobře a do budoucna ku spokojenosti napořád, ale určitě jo, člověk si zvykne na vše :-) ;)
Řešení univerzum není, je toho hodně zásadního ke zvážení, každý to má jinak...
Já osobně bych si dokázal představit " mini" běžné dojíždění, tu valašského typu- těch mých 22 km z chalupy, či max 30 km. Nevím jestli víc, ale jezdí k nám do práce lidi i hodinu, dvě hodiny a léta letoucí, tohle bych nemusel teda zažívat, čas je mě milý, těžko radit, chápu, že se ptáš =) Nicméně jak psal Hamoun, pokud to chcete oba, tj základ k rozhodnutí veliký, jestli můžu komentovat.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od newli »

Jinak pro zajimavost (i wuntiho) prikladam zminovany post:

https://www.linkedin.com/posts/adam-p%C ... 6272-tXFt/
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od RadekN »

Kilometry jsou trochu zavádějící, chtělo by to porovnávat čas. Mám to do práce necelých 10km a jedu cca 18 až 20 minut. To někdo, kdo jede po dálnici, za tu dobu ujede 40 až 50 km :-). Pro mě osobně je těch 20 minut max.

Ale jinak souhlasím se simou, člověk si nakonec zvykne na vše.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14880
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od Tapan »

Rozhodující je, jestli člověka víc sere bydlet v bytě ve městě, nebo dojíždění a s ním spojená časová ztráta. A to tedy se zohledněním finančních aspektů obojího. Na ostatní...jak říkáte...si člověk zvykne.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od sima »

Jasně Rade, já to třeba taky blbě napsal, rozhodující je dojezdový čas, já to mám šul nul-20km rovná se 20 minut, plus mínus cirka i pět minut, dle provozu a rychlosti. Reálně bych to osobně měl až na flek do práce tak 25 km, tak těch dvacet minut jo a to byl pro nás limit i při pořízení chalupy, ale když to vidím dnes, tak bych šel i dál, je to celkově k nezaplacení, ten klid jo, místo neustálého teroru tu v paneláku, to vynahradí dá se říct vše.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20651
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od námořník »

Každej máme priority někde jinde a v rámci těch priorit je ochoten něco obětovat. Osobně si myslím, že je lepší denně o hodku dýl sedět v autě a bejt spokojenej, než chodit do práce 5 minut pěšky a bejt nasranej. Obráceně to samozřejmě platí taky :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od sima »

To je třeba říct jasně a ty jsi to vystihl, takhle si to postavit je třeba v první lajně, dle mě jo =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14880
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od Tapan »

Jirka námořnickej to myslím pěkně shrnul :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“