Cesta do práce...

Uživatelský avatar
wunti
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1045
Registrován: pát říj 09, 2015 1:38 pm
Jméno a příjmení: Michal Wunti
Bydliště: Ostrava

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od wunti »

hamoun píše:kurna .... tak to musi mrzet ... clovek se chysta a nic ..
na druhou stranu, je fajn v takove chvili porad realne uvazovat a nezblaznit se do toho .. coz by se nasledne vymstilo ...

tak .. dalsi uspesne hledani !!!
Pár let jsem dělal ve stavebnictví - v projekci - tak má člověk aspoň trošku přehled :-))
Nyní:
Subaru OTB 2019, Comfort +
VW Passat 2,0 TDi, 110 kW, 2017

Ex:
Subaru Legacy 2,5 CVT LPG, 2011
Škoda Oct. III, 1,4 TSI, 110 kW, 2018
Škoda Oct. II, 1,6i, 75kW, 2007
Subaru Legacy 2,0R 121kW, 2006
Škoda Oct. I, 1,9TDi 4x4 66kW, 2000
Renault Clio 1,9D, 2001
Škoda Favorit a 110L
pafka
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: pát pro 06, 2013 6:57 pm

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od pafka »

Vzhledem k memu zpusobu zivota a tim i nutnosti co 10 let kupovat byt, jsem uz pronikl do reci realitek...

stav:
k rekonstrukci = na strzeni, vybydleny kozi chliv
dobry = k celkove rekonstrukci
vyborny = k mesicni rekonstrukci
po rekonstrukci = uz to zmrvil nekdo jiny, ale da se do mesice bydlet
k nastehovani = tomu jsem se vyhybal, protoze za tim vzdycky neco ciha (spojeni 2 bytu bez stavebniho povoleni, exekuce, tekouci trubky ve zdi,...)

Nejvic se mi vyplatilo vyprdnout se na my nadseni a pozvat si nejakyho vrozenyho skeptika (z toho duvodu si me berou lidi s sebou pri koupi ojetiny), co odhali pravy stav veci. Dost mi to usetrilo nervy a love.

Jinak k dojizdeni do hokny... vzdalenost od postele k zavore povazuju za jeden z nejvetsich benefitu. Tady jsme zvykli na 30 min do prace a zpet. Kdyz jsem delal venku, tak tam na my pozici 80km po dalnici jedna cesta, zadna mira.


Sent from my iPad using Tapatalk
Uživatelský avatar
Omega23
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: pon říj 22, 2018 6:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Těsnohlídek
Bydliště: Budweis Kančíkov

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od Omega23 »

Hledej dál a ono se to povede, my jsme hledali několik let na předměstích Č.Budejovic něco na bydlení místo paneláku,pak jsme to vzdali a rozšířili perimetr trochu dále s tom že to bude letní byt a chalupa.No a nakonec nám osud prihral cestou Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových[odumrť a obálková metoda] chalupu na vesnici 12km od CB do ktere jsme se zamilovali a v průběhu rekonstrukce padlo rozhodnutí se tam odstěhovat natrvalo.Pro nas jednodussi že dcera už byla na vysoké.Vubec nelitujem a jsme i s dojíždění spokojeni.
__________________
Forester 2.0D SJ 2015 MT
Legacy II BG 2,2 1994 MT
Ex.3 x Octavia 1,9TDI
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19059
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od hamoun »

pafka píše: stav:
tak tohle je presne ... :-DDD
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10636
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od podvlada »

pafka píše:...po rekonstrukci = uz to zmrvil nekdo jiny...
ty stavy, to je kurňa přesný :-D
na "po rekonstrukci" jsme se byli párkrát podívat. Obvykle to znamená, že je do půl století starý koncepce a dispozice danej novej nábytek, kuchyň, a v koupelně obklady. Zateplení znamená, že je kolem dokola asi 5cm polystyren, podlahy původní. Jeden dům měl už v tak nízkejch stropech daný ještě podledy ze sádroše, přišlo mi, že se v místnosti musim krčit abych se neštrejch. A tam kde nebyly podhledy, byly viditelný trámy přetřený primalexem. [GUNHIM]
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14829
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od Tapan »

Teda vy jste nějací nároční. Je vidět, že jste se nikdy nebyli podívat na žádný "starší rustikální domek" :-D
Nejvíc mě rozsekal inzerát na barák u nás v 3tisícovém městečku - dům dle fotek stavěný na etapy z materiálu "co se sehnalo", pak na něj nejspíš půl století nikdo ani nesáh a když majitelé zemřeli nebo se přesunuli do důchoďáku, nejspíš se toho chopil nějaký takový ten "výhodně koupím, levně zrekonstruuju", který všechno rozesral a pak mu asi došly síly i peníze a jal se to přepustit dalšímu dobrodruhovi. Málokterá místnost měla omítku, když už ano, zřejmě původní, místy byl náznak pokusů o nové odpady nebo elektriku, ale způsobem, že jsem nevěděl, jestli se smát, nebo brečet, pozemek k tomu skoro žádnej, zvenku na to nebylo sáhnuto. Chtěli za ten skvost asi 3 a půl mega (za to u nás postavím novostavbu na klíč i s pozemkem a DPH) a inzerát začínal slovy "Splňte si svůj sen!" :-D
Asi stejná realitka, která u nás prodávala byt a v popisu vypíchla "nádherný výhled na Kleť". Jako jo, byt měl okno tím směrem, dokonce v cestě nestála ani žádná překážka, ale přeci jenom Kleť je odtud vzdálená asi 50 kilometrů :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2171
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od parabolD »

Musíš žrát hodně mrkve, abys dobře viděl na kurvy (z mého oblíbeného vtipu) a pak uvidíš I Kleť
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
Omega23
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: pon říj 22, 2018 6:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Těsnohlídek
Bydliště: Budweis Kančíkov

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od Omega23 »

S tou mrkví jsi se trefil,Tapan jistě rád objasní.
__________________
Forester 2.0D SJ 2015 MT
Legacy II BG 2,2 1994 MT
Ex.3 x Octavia 1,9TDI
Uživatelský avatar
Omega23
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: pon říj 22, 2018 6:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Těsnohlídek
Bydliště: Budweis Kančíkov

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od Omega23 »

S tou mrkví jsi se trefil,Tapan jistě rád objasní.
__________________
Forester 2.0D SJ 2015 MT
Legacy II BG 2,2 1994 MT
Ex.3 x Octavia 1,9TDI
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14829
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od Tapan »

Ano, skutečně šlo o byt u nás v Mrkvanově :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od newli »

To jste mi pripomneli tuhle chalupu:

https://severo.ceskereality.cz/rodinne- ... ll-y%3D612

Uz nejaky cas koukam po necem v jizerkach, ale je to horsi nez byt v praze. Tohle bylo v nabidce pomerne dlouho. Cenu uz si nepamatuji, ale neco jako 3.5M? V prubehu roku (cca leto 2020) to zmizelo a ted je to v nabidce za 6M. Podle vseho se tam udelaly jen podlahy a naaranzoval novy nabytek (co taky udelas na chalupe v prosinci, ze). Zrovna tuhle oblast dobre znam. Chvili mi trvalo, nez jsem pochopil, kde presne to je. Je to v udoli (takze bez vyhledu a slunicko asi taky brzo zapadne) a za sousedy mas lidi, ktere bys nerad potkal kdykoli (natoz abys je mel za sousedy). Odvazny projekt, jsem zvedav, za jak dlouho se toho spekulant zbavi.

EDIT: V tomhle inzeratu tu polohu maji presne. V tom puvodnim to ukazovalo nesmysl nekde nahore na strani.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
pafka
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: pát pro 06, 2013 6:57 pm

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od pafka »

Protoze vzdycky trefis na hejly...

Predposledni byt “po rekonstrukci” me stal komplet novou elektriku. Draty ve zdech jeste v hliniku v hadrech. Pracka napojena na svetelny okruh s asi 20A pojistkou...

Ja moje nemovitosti ze zasady neprodavam. Ani nepronajimam. Zkusenost s jednim najemcem mi uplne stacila (a to byl absolvent Karlova uciliste...). To radsi vypnu vodu, topeni na minimum, odpojeny spotrebice a platim nejaky minimalni inkaso. Mam v tom ulozeno na duchod.


Sent from my iPad using Tapatalk
Trabukowski
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: pon úno 19, 2018 9:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Byrtus
Bydliště: Stará Ves u Rýmařova

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od Trabukowski »

Tak já si přidám taky troškou do mlýna.
Osobně jsem zastánce bydlení na vesnici s dojížděním do práce. Bydlet ale zásadně ve svém RD, žádný dvojdomek a podobné nesmysly. Pořád se dají ještě sehnat dobré lokality pro stavbu RD, které nestojí raketu a nebo si vybrat starou hujdu v žádané lokalitě je-li k mání, hujdu zbořit a postavit nově. Ze svých zkušeností vím o čem mluvím a to jsem sám proti sobě, protože rekonstrukce staré hujdy je pro investora noční můra a pro stavaře (mne) nekonečný zdroj příjmu :-)
Onehdá, 3 roky nazpět, jsme se známým usedli a dělali propočet na situaci zda má po jeho 50-ce jít do stavby nového RD a nebo žít a platit nesmysly v paneláku (FUJ), světe div se při dnešních cenách hypoték a jednoduchých propočtech jsem se pustil do projekce RD s následnou realizací. RD už stojí a majitel si libuje.
Za ten klid, kdy vyjdu na zahradu tak jak vstanu s kávou v ruce je k nezaplacení....
A dojíždění do 30 min, do bývalých zaměstnání byly vždy v pohodě.
Ještě jeden aspekt: bydlíš v králíkárně a je ti v podstatě jedno kolik času strávíš v rachotě páč doma to je opruz a nemáš potřebu nějak řešit čas..
když však bydlíš v RD se zahradou přicházíš na to, že času máš tak žalostně málo - chápej tak že kolem baráku je pořád co dělat :-)
Subaru XV 1,6i - S ES Comfort Lineartronic MY20
Subaru Forester SJ 2.0i 6MT MY18
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22693
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od spm »

Ono zalezi taky kde... v okoli Prahy dneska uz i ty pozemky stoji nasobne vic jak stavba a jeste jsou tak maly, ze je to podle me o hodne horsi kralikarna s min soukromym, nez ten muj byt... tam kde to zacne byt snesitelne to bude uz spis tak hodina a pul cesty... minimalne :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14829
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Cesta do práce...

Příspěvek od Tapan »

Proč by někdo chtěl žít v okolí Prahy? :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“