Občas nestartuje

Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20606
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Občas nestartuje

Příspěvek od námořník »

Ale to by mělo na přístrojovce neco svítit nebo blikat ne?
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22710
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Občas nestartuje

Příspěvek od spm »

Otazka, jestli ma nejaky bezklic, jak to funguje u nej... (melo subaru vubec bezklicove startovani?)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
janek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte čer 05, 2018 8:46 am
Jméno a příjmení: Jan Vince

Re: Občas nestartuje

Příspěvek od janek »

Mám klasický klíč, můj Forester je v sociální edici :)

Měl jsem za to, že je baterka v klíči potřeba pro komunikaci s imobilizerem, proto jsem je obě měnil. Po výměně mi to ale udělalo s oběma klíči, takže v nich samotných to nejspíš nebude.

Takže imobilizér nechávám na seznamu možných příčin.


U nás bylo dneska ráno asi -1, po nastartování v TMobile appce bylo napětí baterky 12,5V a naskočilo to hned.

Schválně jsem pak ujel asi 3km a na chvíli vypnul motor a zamkl auto. Při dalším startování to v pohodě naskočilo.

Vůbec netuším, co ještě zkusit. Dělá to už od léta, takže teplota na to vliv asi nemá. Teď asi měsíc byl klid a jezdíme myslím pořád podobné trasy.


No nejspíš se tím nemá smysl moc trápit, budu to sledovat. Jen pocit, že mě to někde nechá se třema prckama (nebo v lese s plným přivěsem) je dost naprd. Na skoro nový auto je těch trablů nějak hodně :(

Díky všem za tipy!
Forester XT 2.0i CVT Sport 2018
Suzuki Jimny 2009
ex Forester 2.0i CVT Active 2017
ex Škoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 2019
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Občas nestartuje

Příspěvek od dracekvo »

Jak tomají nové auta nevím. Moje znalosti končí autama s klíčkem :D
Mě blbý starty dělal špatný snímač na klice. Ale toto chování je takové jiné, moc pravidelné.
Snímač na klice se projevoval tak, že se to muselo nechat odpočinou delší dobu.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
janek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte čer 05, 2018 8:46 am
Jméno a příjmení: Jan Vince

Re: Občas nestartuje

Příspěvek od janek »

Tohle vypadá hodně podobně mému problému.

Jak psal nahoře @Námořník o imobilizéru, umím si představit, že občas otočím klíčem až do polohy zapalování tak rychle, že se imobilizér nestihne deaktivovat.

A vysvětlilo by to, proč mi to na podruhé vždy nastartuje (alespoň doposud to tak bylo) - určitě v tu chvíli podvědomě otáčím pomaleji.

Zkusím se na to zaměřit, věřím, že jsem si už svoji porci problémů vybral a tohle je čistě mezi volantem a sedadlem :)
Forester XT 2.0i CVT Sport 2018
Suzuki Jimny 2009
ex Forester 2.0i CVT Active 2017
ex Škoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 2019
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3656
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Občas nestartuje

Příspěvek od StandaB »

Na tom muze neco byt. Nevim jak imobilizer, ale kdyz otocis klicek do druhe polohy, tak se zapne benz. pumpa a ta potrebuje tu vterinu k vybudovani tlaku . Kdyz s tim otocim moc rychle tak to taky nekdy hned nechytne, nebo toci starter dele nez jindy. :-)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Občas nestartuje

Příspěvek od Mira »

Pokud tam dáš klíč a ihned točíš, tak se nediv, že to nestartuje. Při zapnutí zapalování probíhá kopec self testů včetně kravin typu kontroly polohy ventilačních klapek o natlakování paliva nemluvě. Musíš to zapnout a aspoń 2, 3 vteřinky počkat než se to auto vzbudí. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16140
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nestartuje

Příspěvek od quickly »

U forestíků na klíček jsem vždy čekal na lambádu ručiček a startoval až potom.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20606
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Občas nestartuje

Příspěvek od námořník »

Já bych doporučil dát klíček do první polohy, připoutat se a až pak startovat. Pokud bude problém i pak, tak to není tebou.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Občas nestartuje

Příspěvek od dracekvo »

Auta se vstříkování tak startuju vždy. Čekám až přestane bzučet benzínové čerpadlo. U outbacka je pěkné, že tam ručičky dělají rozcvičku, tak člověk čeká intuitivně. Ale nikdy se mi nestalo, že když bych byl moc hrr, že by auto nenastartovalo. Tam něco špatně bude. A jestli je auto v záruce, tak bych určitě neváhal s reklamací.

Nemáš na klíčích nějaký jiný čip? Že by se to třeba hádalo? Ale imobilizér prej funguje někde okolo 125kHz a RFID je někde nad 800MHz. To by snad mít vliv nemělo.

U svého auta mám kontrolu na imobilizér. Ale nevím jak signalizuje špatný stav, nikdy jsem na to nekoukal.
Tady je k tomu nějaké povídání, ale těžko říct, jestli to u nových aut není už jinak
http://www.subarumanuals.org/subaru-2039.html
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Občas nestartuje

Příspěvek od Mira »

Imobilizér má (míval) kontrolku. Pokud nepočkáte než zhasne, určitě nenastartujete. =) Hádat se to nemůže, dosah toho čipu je pár cm. Je bez napájení, baterka je tam pro DO.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
janek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte čer 05, 2018 8:46 am
Jméno a příjmení: Jan Vince

Re: Občas nestartuje

Příspěvek od janek »

Budu to sledovat a dám si pozor, abych nestartoval dřív, než se protočí budíky.

Když se to nepodaří nastartovat ani tak, budu hledat dál.

Tovární 3 letá záruka je ještě půl roku (na tu dvouletou následnou moc nespoléhám), tak nějaký čas mám.

Ještě jednou díky všem za tipy a rady!
Forester XT 2.0i CVT Sport 2018
Suzuki Jimny 2009
ex Forester 2.0i CVT Active 2017
ex Škoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 2019
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20606
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Občas nestartuje

Příspěvek od námořník »

Ta dvouletá pojistka nekryje všechno, tak to řeš co nejdřív. Psal jsi, že už jsi si užil, nemůže to bejt nějakej následek montování?
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Občas nestartuje

Příspěvek od GordiK »

Ahoj,

sice to bude urcite nejaka kravina - ale u zanovniho vozu nepotesi... Vypada to, ze bud tam obcas pri prvnim startovani nejde benzin a/nebo to nehaze jiskru ve spravnej okamzik.

Kdyz otocis klickem do druhy polohy a protoci se budiky, tak by melo bejt slyset benzinovy cerpado (bzuceni) - resp. u svyho bojovyho vozidla Ochcavky ho slysim, jak je to s XV si nejsem jistej. U Octavky se stavalo, ze se nedeaktivoval imobilizer - to blikala cervena kontrolka imobilizeru a (myslim) nevrcelo cerpadlo... Opravilo se to samo... Takze pri startovani sleduj kontrolky na pristrojovce a poslouchej, zda jde cerpadlo.

Mamce se ted stalo, ze slaba baterka zpusobila skubani motoru (taky to byl start-stop, po 5 byla baterka na vymenu). Bylo mi potvrzeno, ze nizky napeti baterky "rozhodi" RJ a vysledkem je spatna smes. Nevim, co vse umi ta tvoje appka, asi by nebylo na skodu zmerit kapacitu a napeti pri startovani. I po 2 letech muze bejt baterka hin, kdyz jezdis jen kratky trasy a nebrzdis casto motorem... Jak je to se SS - pri dojeti na semafor se vypne motor hned a zustane vypnutej tak dlouho jako kdyz to bylo novy? Pokud se SS nezapina, nebo jen na chvili, tak by to signalizovalo slabou baterku (resp. RJ ji vidi jako slabou...).

Na foru se resilo, ze auto bez varovani umrelo, i kdyz tam byl benzin - duvodem bylo, ze nadrz je rozdelena na dve casti, pricemz se z jedny precerpava benzin do druhy casti, kde je i palivovy cerpadlo. Zkus si davat i pozor na to, jestli to nenastartovani napoprvy nejak nesouvisi se stavem benzinu.

Jeste to zkus potrapit nizkyma otackama, obcas to protahni do cervenyho, jestli se nedostavi skubani (to by opet signalizovalo bud malo benzinu nebo chybny zapalovani).

Tak preju, at se to opravi samo!
Uživatelský avatar
janek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte čer 05, 2018 8:46 am
Jméno a příjmení: Jan Vince

Re: Občas nestartuje

Příspěvek od janek »

Je fakt, že na světlech už moc dlouho motor vypnutý nezůstává. Ale to by mohlo být i zimou - častěji teď pouštíme vyhřívání sedaček a klimu kvůli zamlžování oken.

Appka je fakt jen orientační, nejspíš ty hodnoty i nějak průměruje. Za tento týden ale jediné nenastartování přesně odpovídá nejnižšímu naměřenému napětí.

Takže rozhodně i baterku nechávám na seznamu potencionálních pachatelů - v Jihlavě mi říkali, že je občas mění i v autech do 3 let. Asi se šetří i na baterkách.

Ale je taky možný, že jsme jí prostě tím popojížděním po městě a v lese utahali (a SS to dorazilo).

Benzín mám vždy min 1/3 nádrže, na zvuk čerpadla se zkusím zaměřit.

Když se to ale bude objevovat častěji, nechám to v CK, snad si s tím poradí.


Dneska se mě ptal chlapík, co venčil přes ulici psa, jak jsem se Subárkem spokojený. Říkal jsem mu, že ještě neztrácím naději :)
Forester XT 2.0i CVT Sport 2018
Suzuki Jimny 2009
ex Forester 2.0i CVT Active 2017
ex Škoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 2019
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. SJ (13-18)“