Renovace světel Outback BP

Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od 2.0XT »

dracekvo píše:U aut co mají separé dálkáče by třeba šlo použít denní svícení dálkovejma. I pro xenonové výbojky by to bylo lepší.
Jsou pro to moduly.
Jen nevím co na to životnost žárovek. Při nižší intenzitě zřejmě nebude tak dobře fungovat halogenový cyklus.
A druhá méně podstatná záležitost. Ty světla nemají homologaci pro denní svícení. Jenže subaru pořádně nikdo nezná, tak nikdo ani neví jak to má svítit.
Jestli se dělá homologovaná náhrada mlhovek s denním svícením netuším.
Osram dělá kombinované homologovane led mlhovky a dlr. Ale co si pamatuji stojí to kolem 8000

Odesláno z mého EML-L29 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od dracekvo »

Já jsem na to už koukal. A outback má zrovna předek takový, že tam to denní svícení nejde nějak inteligentně namontovat.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
fajfka
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: pát črc 13, 2012 7:07 pm
Bydliště: Praha

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od fajfka »

dracekvo - ty moduly by mne zajímaly
Jinak denní svícení dálkovými mám několik let u BMW a bez problému. Nastaveno na 20 procent,svítí to hodně žlutě. Jenže tam stačilo připojit na počítač a za 10min jsem odjížděl
fajfka

Subaru Outback 3,0 AT 2007
BMW 1100 GS
Honda Shadow 1100 C
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od dracekvo »

Napiš normálně do googlu denní svícení dálkovými světly. Já jen vím, že to existuje. Ale osobní zkušenosti s tím nemám.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
grftz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 733
Registrován: čtv říj 24, 2019 5:51 pm
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: na dohled Pálavy

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od grftz »

Ad mlhovky s DRL tady třeba, koukal jsem po tom když jsem zvažoval upgrade na vícesvítivé a méně trvanlivé žárovky do potkávaček...
Legacy wagon MY08 2.0R 121 kW vlákno
kolik to žralo na plyn a kolik na benzin
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od podvlada »

Mlhovek s DRL včetně homologace je plnej internet, na to neni potřeba kupovat Osramy za 7k.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20665
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od námořník »

Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od podvlada »

Jirko, obávám se, že to co odkazuješ je jen denní svícení, to výše je kombinace mlhovky s denním svícením... ale ano, i tak je vhodný se podívat jinam než k českým překupníkům.
Každopádně ale ani pro DRL, ani pro mlhovky s DRL není třeba kupovat Osram. Homologovaných alternativ je prostě plno. Čeho plno není je řešení potkávacích světel, který se vyrovná těm oslňujícím SUV :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20665
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od námořník »

To máš pravdu. Já dával, co jsem koupil na Levorga a přeskočilo mi to.
https://www.amazon.de/-/cs/gp/aw/d/B00E ... asin_title
Ale není k dispozici. 7 jsem za ně ale určitě nedával.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od xtcc »

kruci tady to fakt žije, díky, to ani nestíhám číst :-) Všem děkuju.
suubaru píše:Se spotřebou to nemá moc co dělat.
Spotřebou myslím to, že místo aby jednotka přestala dávkovat palivo, jak se to děje u většiny nebo všech stříkaček při brždění motorem, tak udržuje volnoběh, tj. žere to jak karburátorový motory co měly volnoběžnou trysku. Nějaký 2l / hod mě nevytrhnou, na druhou stranu, proč to má žrát a já stát na brzdě jak šílenec, když to může v klidu brzdit motorem a nežrat - vzácně to spojuje obě blbý vlastnosti.

Podvlada: dík za fakt obsáhlej příspěvek (*_^) |,,,,
pokovení - mám zkušenosti u veteránů s prací p. Nepokoje a jestli to tak dělají všichni, tak je to super a vydrží
dále k světlu - barevně mi na impreze vyhovoval silverstar (a hlavně výdrží :d ), ale svítí to teď tak na prd že už jsem koupil rovnou dvě sady Night breaker, akorát se ještě rozhodnu podle přístupu ke světlu jestli je tam dám.
Myslíš že ta tvoje čočka byla fakt špatná? Není mi jasný, jak by šla "vysvítit" skleněná čočka, sklo skoro nematní, pokud to není poškrábaný nebo na tom nějakej bordel tak by to mělo vydržet dost. To světlo je šroubovaný nebo jak to drží? To nový těsnění samo nelepí ne? A zkušenosti ok? Voda tam neteče, nemlžej se, nic?

k té ceně - jak psal i mirekst a VDC, jestli stojí renovace 14-22k a nový 23k tak není vůbec co řešit, to si to radši zkusím udělat sám a když to doprasím, tak stejně koupím nový :-) v euautodily jsou nový za 11500 resp. 8700 (s daní, takže 21% dolů), to je celkem ok.

kamera - mám kameru se záznamem předek+zadek na zrcátko, jenže jí mám vevnitř u střechy, takže je vidět až tak půl metru za auto. Mám ještě z imprezy držák spz se senzorama tak ho tam asi šoupnu a kdyžtak se uvidí, nechce se mi moc do ničeho vrtat díry pokud to nemá nějakou přípravu.

podřazování - tím škubáním nemyslím vyložený škubání, je to plynulý ale prostě jako když u 3l motoru pustíš během půl sekundy na nízkej kvalt spojku jak v autoškole a otáčky vylítnou na třeba 2500, je to jak kdybys projel zdí, ten motor brzdí dost (3 na 2 typicky). No a veškerou tu sílu přenáší převodovka, tak bych jí nerad zničil. Aha teď jsem dočetl k tomu kde to přesně píšeš, tak asi ok. Akcelerace samozřejmě boží, to škubnutí při ubrání plynu mě vadí taky, zejména na S když to někde odpálím a povolím plyn třeba u 4000rpm, tak se převodovka tak 1-2 sekundy rozmýšlí jestli fakt zařadit a pak tam prasácky kopne dvojku. Ale chápu, že ještě čeká jestli nepříjde full gas. Nicméně mi přijde, že se to nějak učí, někdy překvapí a začne sama brzdit motorem i na D.

Olej - no já právě nevím co jsem tam měl do teď, mám to dva měsíce :-) Ale ok, 5W40/5W50 mi asi stačí, budu sledovat spotřebu oleje a uvidím. S tím Dextronem máš asi pravdu, nevím do čeho byl jen jsem našel flašku, ten posilovač je z více důvodů daleko pravděpodobnější.

barts: kamery mám viz výše, podívám se jestli se mi tam chce cpát další display pokud je vůbec kam, viděl jsem někde takový kostičky přímo nad spz.

fajfka: ano, bez laku s UV ochranou to je do roka ještě podstatně horší, kolikrát vyložený mlíko. Takový ty renovace před prodejem v aaa, chvíli je to jak nový :-D
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od podvlada »

xtcc píše:Myslíš že ta tvoje čočka byla fakt špatná? Není mi jasný, jak by šla "vysvítit" skleněná čočka, sklo skoro nematní, pokud to není poškrábaný nebo na tom nějakej bordel tak by to mělo vydržet dost. To světlo je šroubovaný nebo jak to drží? To nový těsnění samo nelepí ne? A zkušenosti ok? Voda tam neteče, nemlžej se, nic?
Není zač, prošel jsem si vlastně skoro vším, na co ses ptal, tak jsem to sepsal :-)

Čočka samotná ne, to je sklo. Ale i projektor je složenej z čočky a reflektoru, a ten reflektor byl v hajzlu. A zase sehnat samotnej, to je jen z originálu, to nemá smysl. Proto jsem kupoval komplet náhradní projektory. Degradace světla je obvykle 1) matný plexi a 2) vypálenej reflektor, ať už v reflektorovým světlu samotnej, nebo reflektor v projektoru.

Jak vypadal můj reflektor projektoru je vidět v mym příspěvku hned druhá fotka.

Světlo jako komplet má po obvodu pár šroubů, samořezů do plastu, opatrně ať neuštípneš ten plast, ale po tom, co je sundáš, to hlavně drží tou butylkaučukovou šňůrou po celym obvodě. Komu se vejde do trouby ho ohřívá tam (postupně, cca kolem 100 °C ale radši začít níž), komu se nevejde (mně se nevešlo) postupně horkovzduškou po obvodě nahřívat a rozlepovat. Opatrně ať si nezlomíš plexi, používal jsem plastový nástroje na rozebírání interiéru a postupně rozlepoval a páčil od sebe.

Když jsem to skládal, drážku jsem vyčistil, nacpal jsem tam tu novou šňůru, zase trochu ohřál a postupně zatlačil po celym obvodě. Lepí, samozřejmě že lepí, je to jak žvejkačka. No a pak ještě těch pár šroubů.

Po složení jsem zatim neregistroval žádný negativa, nemlží se, nerosí se, voda zůstává venku, jsem zvědavej jak dlouho vydrží čistý plexi - prej jsou akorát rozleštěný. Nicméně ve chvíli, kdy začne matnět plexi, bude to jediná degradace, vnitřek věřím vydrží. Takže to v nejhorším klidně na autě přeleštím nebo obrousím a nalakuju.

Co se týče ceny, imho repas od svitlip bude svítít líp (haha :)) než nový světlo za stejnou cenu.

------------

Ještě k tomu automatu, někde jsem četl, že hydrodynamický měnič není dělaný na přenos výkonu od kol na motor, jen od motoru na kola. Samo to brzdí motorem vlastně jen ve vyšších rychlostech, kdy už je měnič dávno zamčený. Vem si, že už kolem cca 50km/h to při ustálený jízdě jede na odemčenou 5 a motor sotva točí. Ta převodovka je prostě postavená na klidnou, plynulou a ustálenou jízdu, kdybys v těch 50 chtěl brzdit motorem pokaždý, co pustíš plyn, nebo lehce stiskneš brzdu, musela by podřadit až na 2 a zamknout měnič, aby to k něčemu bylo. To by pořád lítala 5-2-5-2-5-2. Tak se do toho radši ne*ere a jede furt na klid, dokud jí vyloženě neřekneš "zařaď 2 a brzdíme motorem" :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22766
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od spm »

U tý repase, nebylo to tak, že jechy měl obyčejný světlo na halogenový žárovky a oni mu tam domontovali navíc projektor a dali LEDku? Protože pak bych řekl, že jaksi tahle změna bude dělat velkou část té ceny a taky že ten výsledek bude krapet jiné světlo, než nový originál...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od 2.0XT »

Tim to asi nebude, protože BL/BP má vždycky projektor, jen je za ním halogenka nebo xenon.

Odesláno z mého EML-L29 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od podvlada »

Tak. Projektor tam byl vždycky, ale jen "obyč", halogen nebo xenon. Teď má myslím bi-halogen, může tam pořád kdykoliv dát žárovku, ale dali mu i nějaký super ledky. Když jsem to viděl, svítí to fakt skvěle, ale přijde mi, že to už trochu budí pozornost.
Takže ta cena ... pořád to je spekulativní, ale pořád si myslím, že ten aftermarket projektor co tam dávaj bude kvalitnější než ten origo v původním světle.

To co chce dělat přeceda je přestavba z reflektoru na projektor.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od dracekvo »

Jestli mi to uniklo. Kde a za kolik se dají koupit nové projektory pro xenon?
A je vůbec u xenonu nějak znatelná degradace reflektoru? Počítám, že při příkonu 35W tam bude daleko menší teplota jak s 55W halogen.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. BL/BP (03-09)“