Renovace světel Outback BP

Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od podvlada »

"Xenon komplet, trafa, ne čínu bez naklápění"... Co jsem měl hlavně na mysli jsou táhla a senzory na přední a zadní nápravě, který posílají signál ŘJ, která naklápí světla podle zatížení. To auto s halogenama prostě nemá, i kdybys vzal komplet xenon světlomet z BP s xenonama. Prostě by to nefungovalo a v podstatě je jednodušší prodat auto s halogenama a koupit auto s xenonama. Snad už si rozumíme...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od VDC »

No kola můžou řešit i na silnici, protože dopraváci vidí co máš zapsaný. Světla ne.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od mnov »

Je mi jedno jestli se dají na silnici řešit světla, nebo kola, ale ta světla by to asi řešit chtělo. Kola totiž v noci určitě neuvidím. :-)
Bohužel to co v noci potkávám a nejvíc to oslní, jsou většinou asi nová, homologovaná LED světla, co mají automatické přepinání. ::-(((
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od suubaru »

mnov píše: Bohužel to co v noci potkávám a nejvíc to oslní, jsou většinou asi nová, homologovaná LED světla, co mají automatické přepinání.
v subaru ty automatické dálkovky taky fungují špatně. Zhasínají pozdě. Pro slušného řidiče nepoužitelné. Normální člověk vypne dálkovky už při náznaku protijedoucího auta za zatáčkou/horizontem. Automat reaguje až na protiosvit, a to je pozdě.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od námořník »

Jsou silnice, kdy to funguje, ale podle mne tak na 60 až 70%. Pak taky když to za člověka rozhoduje, jestli rozsvítí, nebo ne :-D. Většinou přepínám a jedu na manuál.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19132
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od hamoun »

ja zkousel (viz podpis) jet na dalkove furt a nikdo na me neblika. prijde mi, ze to vypina skvele. zkousel jsme ruzne typy cest ..
jednou jsem se citil blbe, kdyz jsem oslnoval chodce na chodniku ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od námořník »

Já mám 4 roky starýho levorga. Tohle je jedna z mála věcí, co postoupila dost dopředu.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
františek1
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte dub 17, 2018 4:26 pm
Bydliště: Bojkovice-Luhačovice

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od františek1 »

Tak jsem si v mezičase pročetl tohle téma a podíval se na stránky sviťlíp, a su z toho teda fest nadšenej, už aspoň rok uvažuji nad novými světly, nebo nějakou částečnou renovací, nechat to pokovit v Preciose, nabízí to na stránkách, atd. Ale sviťlíp je pecka. Bůh suď co s mýma světlama dokážou za kolik, ale jdu jim napsat. Dobrý tip!
Forester STurbo 01
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od bahamut77 »

františek1 píše:Tak jsem si v mezičase pročetl tohle téma a podíval se na stránky sviťlíp, a su z toho teda fest nadšenej, už aspoň rok uvažuji nad novými světly, nebo nějakou částečnou renovací, nechat to pokovit v Preciose, nabízí to na stránkách, atd. Ale sviťlíp je pecka. Bůh suď co s mýma světlama dokážou za kolik, ale jdu jim napsat. Dobrý tip!
Jdi do toho...z mých zkušeností to stojí za to. A není nic bezpečnějšího než za tmy dobře vidět a přitom nikoho neoslňovat

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od xtcc »

tak jsem asi změnil názor, sady na rozleštění hodím do police a nechám na něco dalšího nebo motorky.

Psal jsem si s tím s p. Caknakisem ze svitlip.cz a píše, že ty origo světla stojí úplně za prd, je problém už i s dílama,
s pokovením a úpravama starých mají špatné zkušenosti - v tom světle to nevydrží a stejně to nikdy nesvítí moc dobře.
Mě teda přijde halogen a projektor taky jako pitomá kombinace, takže tomu docela věřím.

Každopádně nevím jestli mi nabídl něco jiného než bahamut77, nebo to změnil/zdražil, ale je to bi-halogen, cena 12000 za obě (není bohužel plátce dph), a především jen jedna H7 žárovka a projektor s naklápěcí clonkou.
bahamut77 píše:Dálkové jsou stejné jako originál...
tomuhle úplně nerozumím, to tam máš dvě žárovky? Bi-halogen by právě mela být jen jedna s clonkou ne?
Já tam mám origo na dálkový tuším HB3 nebo tak nějak, potkávací H7, tak to zůstane jen na H7 což je fajn.
Škoda teda že člověk přijde o omezeně redundantní systém a když prdne žárovka tak zdechne celý světlo,
ale svítí mi to tak na prd že to je asi malá daň, doufám že tam je aspoň trochu rozumný přístup k žárovkám.

Zkopíruju sem kdyžtak co mi psal, až budu na druhém pc, kdyby to někoho zajímalo.
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od podvlada »

Nevím, jak to dělají konkrétně, ale tipuju, že prostě místo současnýho potkávacího projektoru dají bi-halogen, takže k současným dálkovým budeš mít navíc světlo z odklopený clony projektoru. Viděl jsi už to světlo, co máš na autě? :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od xtcc »

to mi právě přijde divný.. buď udělaj nově obě parádně a pak nechápu, proč se mrcasit s bi-halogenem a nějakýma clonkama a dělat tak dálkový na 4 žárovky (pokud je to vůbec legální), když budou svítit super potkávací i dálkový. Nebo nechají dálkovej starej tak jak je na prd, dal tam novej super bi-halogen a pak to při dálkových bude svítit dvěma na prd a dvěma super, což mi přijde tak nějak jako prasárna. Nebo tam nějak zůstane jen ten novej bi-halogen.

proto jsem se bahamuta ptal bo mě to zajímá, plus to, že to na stejných světlech má za 10500, a tyhle za 12k, takže tam může být něco jinak.. ten bi-halogen prej je celokovovej, takže je v tom světle podstatně víc zásahů než jen výměna žárovky a čočky
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od podvlada »

Však bi-xenon u poFl má úplně stejný světla, takže taky svítí 4 zdroji při dálkových - 2 žárovky a 2 odklopený xenony...? Legalitu v tom nehledej, jakejkoliv zásah do světlometu už legální nebude... Samozřejmě lepší držet se úprav, který jsou OEM co nejbližší. I proto nemá smysl uvažovat o xenonech.

A že je projektor celokovový... podstatně víc zásahů? Vyndaj starej projektor, daj tam novej, k tomu nějakej redukční rámeček aby to šlo přimontovat protože novej má jiný úchyty než OEM, někde upilujou kus plastovýho vnitřku světlometu aby se to vešlo,... nehledej v tom vědu, neni to žádnej zázrak. Jen tu práci umí udělat dobře, maj dobrej zdroj kvalitních dílů, kterej jsem já nenašel, proto jsem bral kopii Hella z Číny (taky celokov btw) a taky do toho umí dát kvalitní LEDky, který svítí líp jak xenon, což dělá dobrý čísla při měření svítivosti.

Ta cena je OK i přes těch pár kaček nahoru dolů, ve srovnání s novýma světlama, protože to prostě líp svítit bude.

Edit: a dálkový OEM nesvítí vůbec špatně, ten reflektor nebejvá vypálenej protože dálky sotva používáš, takže i ta varianta dobře svítících bi-halogenů jako dálkových a OEM dálkových se žárovkou má pořád smysl :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od bahamut77 »

Tak já to ještě upřesním. Na naše světla nabízí 2 druhy bi-halogenů a já zvolil tu levnější. A ano...vymění celý projektor a dají tam nový, větší a celokovový, který má super svítivost i s obyčejnými halogenovými žarovkami. Myslím, že to je legální, protože neměníš světelný zdroj. Co se týče dálek, tak zůstanou ty originální i přes nový Bi-halogen projektor, protože jinak by se asi taky musela upravit elektroinstalace. Ale tohle vůbec není o dálkových světlech...ty se ti jen tak nevypálí a i ty originální svítí dobře, ale originální potkávačky jsou špatný a těma svítíš pořád, pokud nemáš jiné denní svícení, takže se i rychle vypálí...

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od xtcc »

ok, já stejně furt nechápu, proč tam cpát složitější bi-halogen na zlepšení potkávaček, když jediný co udělá je že zlepší dálkový, který mě nezajímají (taky mi svítí dobře a normální parabola je léty ověřená funkční technologie), plus přibyde další potenciálně problémový mechanický prvek motor/servo/elektromagnet nebo co já vím jak se ta clonka přehazuje, ale ok, už to tu nebudu spamovat a poptám se jich v čem je to taková výhoda :-)

Každopádně tvrděj že to legální je, že je to vpodstatě oprava, nesmí se změnit typ světelného zdroje.

Každopádně výsledek je dost dobrej i s legálníma žárovkama (cca polovina luxů co ta LEDka, ale i tak dobrý), a hlavně nevím kdy bych se k tý samodomo renovaci dokopal, ty světla jsou fakt špatný, teď jsem párkrát jel na dálnici a přijde mi to už i nebezpečný, takhle blbě mi snad nesvítila ani škodovka v sedmnácti
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. BL/BP (03-09)“