Renovace světel Outback BP

Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22743
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od spm »

Ono asi záleží taky jak na čem... BL/BP se moc nesraly, ale na BRku ty tovární světla šly do kopru hodně rychle. Takže tam bych nový světlo ani nekupoval, protože je za chvíli stejně v háji.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10657
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od podvlada »

Daj se koupit třeba od Hella, ale pasovat přesně nebudou, chce to redukční rámeček na uchycení. Bi-xenon není problém. Spíš sehnat nějakej halogenon projektor, to je... Já nakonec bral něco z Aliexpressu, kovový tělo, vypadalo to dobře.

Co se týče příkonu, záleží taky kolik to spotřebuje na světlo a kolik ma teplo. I tak by z toho ale xenon mohl vyjít líp.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od suubaru »

předělávka projektorů na nové projektory s LED zdrojem se přibližně cení takto: materiál 150- 250 EUR, práce 150 EUR. V ceně není demontáž lamp z vozidla.
Takže když mi blbě svítí xenonové 13tileté BLE, mám zkusit vyměnit výbojy d2S? Když se říká, že reflektory se nepálí....

K 5AT a brzdění motorem a současně živení motoru minimálním benzínem, možná pokud bychom naplno odstavili benzín, brzdilo by to díky odporům v pohonu natolik, že by se nám to nelíbilo.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10657
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od podvlada »

Stoupni si někam před zeď a podívej se, jak ti světla kreslí. Jestli máš v pořádku vnější plexi, jakýkoliv deformace obrazu budou způsobený reflexní vrstvou v projektoru. Jestli to prostě jenom svítí málo, ale rovnoměrně ( = nahoře u ořezu samozřejmě víc, aby to svítilo do dálky), tak nový výbojky, jestli to svítí nepravidelně a jsou tam nějaký hluchý místa, budou to mít projektory za sebou.

Jestli H6 žere nebo nežere palivo když brzdí motorem se tu myslím už řešilo, někomu to pořád něco ukazovalo, někomu ne, sám teď nevím jakej byl verdikt... Ale mně ukazuje stupnice na displeji 0, pokud jsou otáčky vyšší a měnič zamčený. V nižších otáčkách nebo když se odemkne měnič tak tam zase nějaký minimum jde. Nemyslím si, že by to bez paliva brzdilo moc, ona převodovka stejně při klidný jízdě, plachtění nebo brždění má zařazený vyšší převod, takže by to nebylo tak drastický, ale právě i kvůli vyššímu převodu a nižším otáčkám si to pořád nějaký palivo přivstřikuje, možná i aby to za specifických okolností nechcíplo - protože přes měnič se zpět do motoru moc energie nepředá.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
baazzaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: úte led 15, 2019 11:16 pm
Jméno a příjmení: Lukáš Bažant
Bydliště: Terezín - ten u Litoměřic

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od baazzaa »

Ohledně kamery, najdi si na netu konkrétní model tvého rádia a mrkni na fotky zadní strany (asi lepší než to hned rozebírat). Já mám sice rok 2008, ale vstup na video tam byl, jen jsem musel koupit extra konektor na aliexpressu asi za 8 USD a pak jen samotnou kameru, která je připojená klasicky na světlo couvačky, takže se při zařazení zpátečky sama zapne.
Jenom nedoporučuju kupovat kameru zabudovanou do osvětlení SPZ, za pár měsíců přestanou diody svítit a je to pak akorát na pokutu.
Přílohy
20201213_125627.jpg
20201213_131626.jpg
Subaru Outback 3,0R AT MY08
Renault Grand Scenic 1.4TCe MY09
Yamaha FZS 1000 Fazer MY03
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od bahamut77 »

Ahoj všem...i já něco málo přispěju do tohoto vlákna. Mám taky BP, i když Lego, tak halogenová světla jsou stejná. S Jechym jsem chvíli tu jeho přestavbu řešil, když jsem se ve stejné době rozhodoval zda jít do nabídky od sviť líp. Nakonec on a jeho reference stály za změnou na mé misce vah a na nabídku renovace od sviť líp jsem kývnul. Za cenu 10 500,-kč mi tam dali Bi-halogen projektor a i s halogenovou žárovkou to svítí mnohem, ale opravdu mnohem líp. Ale já šel ještě dál a nechal si tam od nich dát i ty jejich LED žárovky a teď to svítí jako dnešní nová auta. V ceně bylo i rozleštění světel zevnitř a seřízení...ty LED žárovky stály extra 3000,-kč a nejsou to žádné obyčejné z Ali...

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk
Naposledy upravil(a) bahamut77 dne čtv pro 17, 2020 10:21 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od bahamut77 »

A co se týče rádia. Ja měl mezi průduchy malý kastlík a koupil jsem na Ali rámeček a k tomu i Android rádio. Kabeláž jsem si udělal sám. Má to vše co potřebuji a lze k tomu připojit přední i zadní kameru, mikrofon a teď dokonce uvažuji o ventilcích co mi budou hlídat tlak a teplotu v pneu. To rádio při navigaci umí dokonce i split-screen. Taky mám OBD a můžu na displayi přes Torque sledovat co jednotka dovolí. Takže jak říkám...15 let staré auto je díky tomu o dost modernější. Pod tím kastlíkem byl ještě display jako palubní PC a to jsem přesunul místo popelníku...zítra vyfotím a přiložím fotku

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od bahamut77 »

Jak jsem slíbil, tak posílám pár fotek...ObrázekObrázek

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od xtcc »

podvlada: čemu přesně říkáš "pendrek"? To je nějaký kulatý těsnění co lepí po celé ploše? Nebo placatý oboustraně lepivý?

Ohledně brždění motorem to mám stejně, při zpomalování na 50kmh to vždycky žere - tj. jedu třeba 60kmh a pustím plyn, ukazatel spotřeby je buď cca v 1/5 intervalu 0-5 nebo cca v půlce. Pokud pustím plyn třeba v 90kmh, spadne to na 0. Mám dojem že když navolím ručně třeba trojku, tak to spadne na nulu taky i v těch 50kmh, akorát to už dost brzdí. Chápu že automat nemůže vědět co přesně chci, to je prostě to peklo automatu no, to samý jako když mám třeba 2500 rpm a chci rychle přidat - motor by to v klidu pobral a vystřelil, ale AT 2 sekundy přemýšlí jestli teda podřadit a co, a když to tam teda nahází a tak to pravda brutálně vypálí, ale tou dobou už to kolikrát nepotřebuju resp. nepotřeboval bych kdyby to normálně zrychlilo a neřadilo. Takže musím ten plyn jen lehce polaskat jak patnáctku přes kalhotky :-D Takže prostě automat no, já je nikdy neměl rád, je to spíš vlastnost než vada.

To předělání na bi-halogen (co to vůbec je? To má pohyblivou clonu jako Bi-xenon?), resp. led, xenon, bi-xenon - je to legální? Jsou na žárovkách/výbojkách apod ečka nebo nějaký jiný schválení? Chápu, že do světla asi nikdo nepoleze, ale mám už svoje zkušenosti i důvody. Dělalo se BP s xenonama? Nemá smysl to předělat už rovnou na ně za tu cenu?


baazzaa+bahamut77: já tam mám právě origo display tak tam místo něj nic bastlit nebudu, ale ten video vstup zní jako opravdu zajímavá varianta. Já mám právě nad RZ záslepku podle mě přesně na kameru, ne že bych musel vyndavat osvětlení RZ. Je to přesně v místě kam se kamery dávají a je to origo záslepka v barvě auta, proto jsem se ptal na tu kameru, nenapadá mě co jinýho vy tam mělo být
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od bahamut77 »

Podle zákona nesmíš měnit světelný zdroj. Tudíž jsem šel cestou nejmenšího odporu a vybral si Bi-halogen a koupil do nich ještě LED žárovky, které na STK snadno vyměním. Dálkové jsou stejné jako originál...

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od xtcc »

a ještě mám jeden dotaz, ať už nezasírám forum dalším - přijde mi, že to dost hulí páru z výfuku i teplý oproti ostatním autům, nový malorážky skoro nic. Ale starší auta nebo větší motory to většina dělaly taky, je to teda normální u většího motoru?

Když jsem dal full gas na dálnici po cca 20km poskakování ve městě tak to byl cca vteřinu skoro oblak, ale přijde mi, že to dělá jen po delším poskakování ve mestě a pak poprvý co se to pořádně prožene. Nemůže se ta pára usazovat, kondenzovat ve studeným výfuku apod?
Udělá to jen jednou, pak už můžu mít cihlu na plynu a nic, logicky mi přijde, že se to někde usazuje a pak to roztočenej motor vyhází - on ten automat si ve městě jen tak vrní a málokdy se to přehoupne přes 2k. Ale je to možný, resp. máte s tím někdo taky zkušenost? Párkrát jsem na autech zažil oblak od vody při špatném těsnení pod hlavou a to je vyložený mlíko, a hlavně to dělalo pořád při každým vytočení a tu vodu to pochopitelně žralo, tady vše funguje ok.

Mám zatím najeto cca 4k km, voda ani olej neubývá, nebublá to, jede to normálně, takže závadu bych asi vyloučil ale radši se zeptám, může to být i tím přiblblým lihem jehož spalováním vzniká hrozný množství vody? Nebo se výfuk dost neohřeje ve městě apod?
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od xtcc »

bahamut77 píše:Podle zákona nesmíš měnit světelný zdroj. Tudíž jsem šel cestou nejmenšího odporu a vybral si Bi-halogen a koupil do nich ještě LED žárovky, které na STK snadno vyměním. Dálkové jsou stejné jako originál...
no právě, tomu se chci vyhnout, mám blízkou byť ne svojí zkušenost s neschválenýma kolama a i když internet je plný hrdinů jak "na papíry to nejezdí" apod, tak to byla celkem drahá sranda.

Ale pokud se to auto dělalo s xenonama a je s nima homologovaný, tak výměna by neměl být problém, nevím jestli se to vůbec musí zapisovat když světla normálně v TP nejsou, ale i tak nebývá problém od zástupce značky pro jistotu získat vyjádření, že je to ok
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10657
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od podvlada »

Ten "pendrek" je butylkaučukový těsnění, stejnej materiál jako tam byl a běžně se používá. To jsem tam někde psal myslím...
Bi-halogen je s odklápěcí clonou jako bi-xenon. Ale xenon si tam dát nemůžeš, protože nemáš ostřikovače světel, automatickou nivelaci... Bi-halogen aspoň pořád je halogen. Jestli to je legální nevim, pořád tam je žárovka.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od VDC »

S kolama bych to úplně nesrovnával, protože jiný nezapsaný kola jsou vidět na první dobrou. Světla, pokud budou svítit dobře, tím myslím, že na nich nebude na první pohled patrný, že je to nějakej bastl, ti na silnici nikdo nedokáže. Proto taky klidně půjdu do přestavby od Sviťlíp...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Re: Renovace světel Outback BP

Příspěvek od xtcc »

podvlada: díky. Ten xenon jsem samozřejmě myslel komplet (a origo), musí se tam umístit i trafa atd, je toho víc a docela dost práce, ne nějakou čínu bez naklápění. No každopádně zkusím rozleštit a nalakovat ty origo, už na to mám všechno a uvidí se.

VDC: stejný je to v tom, že kola taky "nikdo neřeší" dokud není problém. Šance je to asi malá, uznávám, plus kola jsou specificky blbě obhajitelná věc, ale i tak, náhoda je blbec
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. BL/BP (03-09)“