Naše vozy z mládí a jejich příběhy

V téhle kategorii bychom měli rozebírat věci, které se nevejdou do technických sekcí
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Naše vozy z mládí a jejich příběhy

Příspěvek od vrgada »

Ja tomu zpetne taky nerozumim, ze si to nekdo lajznul a to i tenkrat. Ale ja sam jsem zbabele sve deti ridit nenechal, dokud si ten ridicak neudelaly. A s tou lokomotivou to bylo jen takove popojizdeni-pootocit volantem plynu, ovsem jako malej kluk jsem z toho mel oci navrch hlavy:-). Dnes by snad strovudce posadili do vezeni, kdyby vzal nekoho do kabinu (mozna si vzpomenete na ty stoparky, co vzal do kabiny strojvudce metra-prisel o praci a ty nenavistne komentare v diskuzich...).
...
Sve prvni subaru jsem si neustale fotil. A mel jsem pocit, ze takove auto zvladne uplne vse a pak jsem najel na sikmou ledovou okrsku sklonenou do boku, nastesti sikmina skoncila driv nez jsem se sesunul bokem do udoli Po druhe jsem se zahrabal ve snehu, ze moc nechybelo, abych uvizl na brise. A z jednoho blativeho pole jsem zbabele kilometr couval.

No a pak jednou na Silvestra, ze si zajedeme pred vecerem na bezky. A ze to vezmu zpet zkratkou s napisem Silnice se v zime neudrzuje. Prece mame subaru,ne? Nenapadlo mne, ze pak ve stoupani budou ve snehu vyjete koleje od traktoru. Pak jsem balancoval celej spocenej, abych nezapadl do tech korytek a nesedl si na bricho. Manzelku humor neopustil, aprej jestli budu dnes taky fotit :-)

Nicmene by se mi asi libil outback, pac je krapet vyssi nez lego s tou 3.6, co se u nas neda koupit :-)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Naše vozy z mládí a jejich příběhy

Příspěvek od podvlada »

No, můj názor je, že člověk, co jde do autoškoly by už měl umět ovládat auto, ale bohužel na to u nás není moc vhodná legislativa. Já teda svým dětem volant půjčím hned jak budou vědět, která je levá a která pravá, i kdyby to mělo znamenat, že budou muset jezdit na soukromym pozemku.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Naše vozy z mládí a jejich příběhy

Příspěvek od StandaB »

Zrovna tak to vidim ja. Vetsina z nas uz s necim trdlala pred autoskolou a nebylo to na skodu.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše vozy z mládí a jejich příběhy

Příspěvek od námořník »

Na břiše jsem zůstal viset s Polem(tahal mě traktor) i se Sportáží.
Jinak to Polo díky těžkému naftovemu motoru a gumám Michelin(dobrej záběr, ale žádný boční vedení) vyjelo neskutečný věci. Jednou jsem v něm vezl 15 děti ze sjezdovky na chatu. Nikdo jinej mimo 4x4 to nevyjel :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Naše vozy z mládí a jejich příběhy

Příspěvek od StandaB »

No tvl... 15 deti a Polo? Tos je mel i privazany na strese? :-DDD Nas jelo jednou 9 lidi ve Volze a uz to byl masakr. Ale byli uz jsme dospeli. :-) (stara Volha 21)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše vozy z mládí a jejich příběhy

Příspěvek od námořník »

To byli ještě malý :-) bylo to jenom asi kilometr k chatě, ale do kopce. Vepředu byli 4 :-). Nebylo to po silnici!
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Naše vozy z mládí a jejich příběhy

Příspěvek od mnov »

podvlada píše:No, můj názor je, že člověk, co jde do autoškoly by už měl umět ovládat auto
Proto jsem do autoškoly nikdy nechodil. :-) Soused byl učitel autoškoly a tak jsem dělal jen závěrečné zkoušky. Ráno jsem odvezl učitele a zkušebního komisaře přes celou Prahu do autoškoly, to bylo považováno za zkušební jízdu a pak jsem si tam napsal test. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Naše vozy z mládí a jejich příběhy

Příspěvek od StandaB »

No tak u nas to bylo na silnici , znamej taxikar a vsichni nacamrany. :-DDD
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše vozy z mládí a jejich příběhy

Příspěvek od námořník »

Takhle jsme se jednou přesouvali z hospody do hospody. Opel Corsa. 8 + řidič, ten byl jedinej střízlivej :-) . Já šel raději do kufru :-). Kamarád, že půjde pěšky, ale jak šel okolo auta, tak neodolal a přišel o dost později a bez papírů.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14859
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Naše vozy z mládí a jejich příběhy

Příspěvek od Tapan »

Co vy a těma autama děláte... Se mi mockrát nestalo, že bych nedojel, natož abych zůstal někde viset. Jednou cesta na laně s Renaultem 19, když přestal dobíjet. Co se při chodu stěračů začalo vypínat rádio, najel ještě možná takových 200 kilometrů a v mezičase jednou nastartoval. Na plyn (takže palivová pumpa nemusela dávat), ale stejně. Na laně posledních 30 km domů.
No a pak trapně na odtahovce, když jsem přehlídnul ten pod sněhem schovanej neoznačenej silniční ostrůvek. Teda Forester si sám vyjel na plaťák, ale 4 rezervy holt nevozím, tak to po svých nebylo. Ale jinak jsem.se vždycky všude vyhrabal, i když to párkrát bylo se štěstím.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše vozy z mládí a jejich příběhy

Příspěvek od VDC »

podvlada píše:No, můj názor je, že člověk, co jde do autoškoly by už měl umět ovládat auto, ale bohužel na to u nás není moc vhodná legislativa. Já teda svým dětem volant půjčím hned jak budou vědět, která je levá a která pravá, i kdyby to mělo znamenat, že budou muset jezdit na soukromym pozemku.
S tím bych se ztotožnil. Ale doslova. Tedy, že člověk by měl umět ovládat auto ve smyslu spojka, brzda, plyn, žádný asistenti, žádný pomůcky, nic co ti pomůže se rozjet do kopce, nic co za tebe bude přepínat světla. Ale chápu, že je to dneska všechno jinak a spousta dnešních dětí po téhle zkušenosti netouží. Já doufám, že Tonda ten zájem mít bude, že dostavíme Justýnu a naučí se s tím jezdit dávno před tím, než bude mít nárok mít papíry.
Já tuhle možnost neměl a za volantem jsem prvně seděl až v té autoškole.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše vozy z mládí a jejich příběhy

Příspěvek od námořník »

Dřív byly v autoškole ty trenažéry, tak si člověk alespoň zautomatizoval pohyby.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1372
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Naše vozy z mládí a jejich příběhy

Příspěvek od marzi »

ale nesmí se to přehánět =)
dělal jsem autoškolu na gymplu, ještě než mi bylo 18 a kamarád ze třídy vždycky do autoškoly přijel s patnáctistovkou žígulikem, pro mladší, na rok 1982 celkem luxusní auto, tam zaparkoval, přesedl do Škody 105, absolvoval jízdy na cvičišti a pak zase žigulikem odjel.
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Uživatelský avatar
Ladaf
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1199
Registrován: ned črc 17, 2011 11:43 am
Bydliště: Praha - Řepy

Re: Naše vozy z mládí a jejich příběhy

Příspěvek od Ladaf »

hmm tak já seděl v autě (za volantem) poprvé až když jsem se přihlásil do autoškoly, dva dny před první jízdou mě otec vzal na polňačku s rodinnou Felícií 1,3 bez posilovače řízení a byl to pro mě docela problém i v autoškole jsem měl domluvený, že to nejdřív vyzkoušíme (zaplatil jsem dvě jízdy) a když to půjde, tak doplatím celý kurz, naštěstí tam už měli Fabii, takže to šlo, ale měl jsem pro případ nouze našlou i jedinou autoškolu v CZ, kde se dal udělat řidičák na auto s AT a omezením pouze na auto AT

vlastní auta jsem měl čtyři - Lancer, Impreza, Lego, Impreza
Lancer byl super letadlo 1,6GLXi 83KW už ten kulatej z 93, koupil jsem si ho ještě na škole - všechno v elektrice, když to tam bylo a nebyl místo zadních stahovaček trámek co držel okno ve dveřích :-DDD s tímhle asi největší průser byl když mi vylítaly šrouby ze silentbloků na motoru a motor mi padl dolů na nápravu, den před odjezdem na vánoce na chatu, jsme na parkovišti v -10C rvali motor zpět =) a taky jsem s ním zažil zatím svoji jedinou nehodu /°b"\
5874_821_p1020858.jpg
11393_821_p1050740.jpg
spíš jsem měl služební/firemní auta, funglovku jen jednu - dvojkovou Fábii v kombajnu v tříválcový naftě, všem na firmě ve 160tis zdechl motor, mě převodovka :-|
jinak jsem byl v kategorii firemní dojížděč :-DDD takže opravování kdekoliv, odtah na laně přes půlku republiky (L200 lano 3,5t valník a vlek), jízda jen na mlhovky z Ostravy do Prahy, různý teipování všeho možného od řazení, vejfuku, naftového vedení, ... , jízda ve špičce Prahou bez spojky, jednou taky bez plynu (ručně se nastavil, zaaretoval a hurá do provozu) ;-D s autem na tyči jsem si dal i let po dálnici [DRIVE] ta sestava jela i kilo (obě auta vrčela a brzdila jen to druhý nejelo) >B-) kupodivu mi víc vadí lano než tyč
jo a jízda s náklaďákem (Iveco EuroCargo manuál a Strallis s AT) bez karty a řidičáku na náklaďák :-|
for fun: Subaru Legacy Turbo skoro RS-RA, MY93
for work: Subaru Impreza 2.0R, MY07 <= ex Subaru Impreza 2.0 Sport RS, MY05
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Naše vozy z mládí a jejich příběhy

Příspěvek od StandaB »

No.. tak ty jsi taky dobrej kovboj! :-DDD
Odpovědět

Zpět na „Jen tak pokec“