Nezávislé topení

Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od VDC »

To by samozřejmě taky šlo, pokud by to chtěl člověk jako fixní řešení. Samozřejmě by to znamenalo uvnitř udělat nějaký výstup do interiéru auta. Ale na to příležitostné používání v zimě mi nějaký ten mezikus do okna přijde jako jednodušší řešení.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20634
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od námořník »

Hlavně bych ten mezikus udělal rovnou tak, aby tam mohl čerstvý vzduch. Ideálně nějaký malý výměník . A nasměrovat tak, aby šel teplej vzduch dolů. Ale osobní zkušenost nemám žádnou.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22743
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od spm »

Ono hlavně se u těch topení tak nějak počítá s tím, že by to mělo i nasávat ten vzduch z auta... pač jinak když to pořád ohřívá ledový vzduch z venku, tak to topí o to míň... a tam zase když to jde jenom oknem, tak je problém, aby ty výdechy nebyly u sebe, tedy aby si to nenasávalo zpátky ten teplý, co fouká dovnitř.

Jinak tady je nějaká inspirace, jak se to dá udělat napevno... ale je to dost zásah do auta a není to pak mobilní vůbec :-DDD

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Re: Nezávislé topení

Příspěvek od xtcc »

spm: na to mám pochystanou Amphoru HT5300, což se u nás dá sehnat tuším jako Colorfabb HT a má to odolnost do 100°C, lepší než většina ABS. Každopádně nevěřím těm 100°C po těch 2-3 metrech než by to došlo do okna. Je otázka nějaký kroucení nebo deformace při tlaku/tahu, ale moc těm super velkým teplotám nevěřím. PC mi už nesmí do baráku :-)

podvlada: ano, je to jak termostat na kotel, posílá to na začátku jen on/off. Nicméně nastavení teploty mi moc nevyhovuje, protože nejde zároveň nastavit výkon (pokud člověk nechce rozesrat to hlavní dávkování), takže používám to "uživatelský" dávkování čerpadla, tuším jde tam zvolit 1-8 a funguje to dobře. Tohle dávkování to při startu nebere, to je stejný jako teplota. Bude to brát to druhý co se nastavuje po zadání pinu a do toho hrabat nebudu když to funguje dobře :-) Nevím kolik to má skutečně, dělají silnější a slabší, říkají tomu většinou 5 a 8 kW, topí to zdatně.

Cliffer: v impreze jsem tenhle vstup měl origo a bez zátky, než se to utrhlo a klobouk šel o 2 cm nahoru :D
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. BL/BP (03-09)“