LED svítilna s UV světlem

suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: LED svítilna s UV světlem

Příspěvek od suubaru »

puschpull píše:je pod UV vidět přesně místo znečištění (auto - potahy, doma kdekoliv).
přesně kvůli tomu to raději nechci. Stejně tak jako když po čistění interiéru nasadím brýle na blízko a můžu čistit znova...
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Kámen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned zář 20, 2020 2:09 pm
Jméno a příjmení: Jiří Kuča

Re: LED svítilna s UV světlem

Příspěvek od Kámen »

Přidám taky názor. Pokud bych měl volit, a priorita by bylo UV světlo, určitě bych vzal Fenix, jelikož má 3W pro UV oproti 0,5W u Nitecore se 4mi barvami. Co se týká ostatních barev, řešil bych to přídavným filtrem, který se u toho Fénixe prodává jako příslušenství. Pak bude mít každá z barev solidní svítivost (samozřejmě ne 1000 lm, ale jen podíl barevné složky v bílém světle tj. cca 200 - 400lm). Pro UV pozorování je třeba výkon co nejvyšší, aby bylo něco vidět..
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3931
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: LED svítilna s UV světlem

Příspěvek od puschpull »

Koupil jsem CU6 od Nitecore. Ta má 3W UV k tomu zelené, červené a modré světlo a samozřejmě hlavní bíle se slušným výkonem 440 lm.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24348
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: LED svítilna s UV světlem

Příspěvek od sima »

sima píše: Tuhle značku, jen vyšší model jsem vybral a koupil teď do práce. Tj dobře, že jsi spokojen, snad budem taky, svítivost má slušnou, fixaci taky, já jsem jen zvědav jestli tohle IP krytí vydrží naše používání- např. stříkání tlakovou vodou uvnitř kotle, je to věčný problém, chtěl jsem něco i na ponor, ne jen proti stříkající vodě, ale potřebovali jsme to teď, rychle. A jak to tak bývá na tyhlety věci nebylo zrovna víc peněz, přitom na jiné se valí statisíce, tak uvidíme, jestli klekne i tahle tak příště se to musí vyřešit jednou "provždy". Nebo jinak- kdyby vydržela …
Tak čelovka LEDLENSER MH10 dnes měla křest ohněm, stříkání uvnitř kotle a zatím se plně osvedčila, vydržela a svítí, žádná vlhkost nikde, kam jsem se teda narychlo dostl, nahlédl, dokonce i kolega ji pochválil, že je max super, tak to jsem rád, bo zavděčit se předem při výběru věci pro víc lidí není zrovna lehké, jedna věc jsou udávané parametry a druhá realita, praxe.
Vrátil ji kolega totálně zmáčenou, ale totálně :-) jo tohle je blbá šichta, celý den v kotli být pod vodou v průvanu a chladu, vlezy do kotle jak pro krpaté číňany a uvnitř kolikrát boj s prostorem...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 759
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: LED svítilna s UV světlem

Příspěvek od RudaK »

Děkuji za inspiraci Fenixem. ,,,,| (*_^) |,,,,
Koupil jsem si takovou bludičku do kapsy, kterou jsem začal nosit s sebou na večerní výlety. Splní mi nouzové svícení při mých večerních procházkách a zároveň funkci blikačky kdybych se musel vracet po asfaltu.
Pro srovnání s klíčkem od auta.....sice dcery se na mě dívaly jak na magora za co jsem to dal 600 Kč .... připomenul jsem jim jejich oblečení a kosmetiku a byl klid :-DDD
Přílohy
8B0F10DC-3258-4F73-AB17-CB1FBFEC770C.jpeg
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“