Smíšené pocity

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22693
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Smíšené pocity

Příspěvek od spm »

Jinak ještě nějaký nepřesný (kupuje to u nás nejvyšší, takže to jenom slyším z doslechu :-) ) pohled velkoodběratele: ta elektřina se musí kupovat na nějakou minimální dobu dopředu. Takže ikdyž jsme měli koupeno za "levno" (ona ta cena začala šplhat nahoru už za dob covidu) na rok dopředu, tak stejně musíme nyní kupovat drahou na další období, které teprve nastane...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14831
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Smíšené pocity

Příspěvek od Tapan »

Spm: pochopitelně. Drahá je teď určitě. Ale taky si nemyslím, že se nakupuje na roky dopředu za burzovní cenu. Ostatně hypotéky jsou aktuálně taky na 5.5 % (což je šílený a velká část stavebnictví půjde do prdele) a ne na 20 %, což by odpovídalo aktuální inflaci a přiměřenému zisku banky.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10636
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Smíšené pocity

Příspěvek od podvlada »

Včera byl den smíšených pocitů. :-)
Začalo to ráno. Teda vlastně, tři měsíce zpět. :-)
Když jsem brouzdal po aliexpressu, všiml jsem si tam nerezových brček, 4 ks asi za $2. To jsem zvědavej, jestli jsou fakt nerez, no, uvidíme. Zkusil jsem je vzít a začala dlouhá doba čekání. To byl asi červenec, a dorazit to mělo nejdýl v říjnu. To furt nedorazily, sledování zásilky už asi po 14 dnech od odeslání říkalo, že to je v ČR a doručuje se, ale když jsem to rozklikl, tak tam bylo nějaký polský město. Tak to bylo asi dva měsíce beze změny, než jsem konečně mohl podat stížnost, že to furt ještě nedorazilo, nevim kde to je, ale klidně ať pošlou znova, že prachy nechci. To už jsme asi 10 dní zpět. Prodejce měl asi 5 dní na reakci, kterou neučinil, takže aliexpress mi asi v úterý vrátil ty cca $2.

A když jsem se ve čtvrtek mrknul do schránky, tak tam byly brčka. :-DDD Ach jo. (Ve středu ráno tam nebyly, jen mimochodem.)
Ani nevim jestli z toho nemam radost :-) Asi jo.
Mimochodem jsou fakt nerez a jsou pěkný.

Ale to byl jen začátek včerejška. :-)

Tátovi na Roomsteru už nějakou dobu haprujou zadní bubnový brzdy, furt se mu nějak rozštelovává ruční brzda, jednou se mu trochu hřálo kolo, když jsme to měli sundaný tak jsme nic neobjevili... rozhodl se, že koupí komplet novej, protože to neni zas tak drahý. Zahrnuje to komplet sestavu zadních brzd, tedy ten kulatej plech, co to vše drží (podobně jako u Subaru), všechny hejblátka, pakny, "prasátko", ... i kotouč (buben) samozřejmě. Celý to je sestavený, takže stačí připojit hydraulický vedení, odvzdušnit, lanovod ruční brzdy, seštelovat. To je super.

Jenže to, podobně jako u Subaru, drží celý pod nábojem - podobně jako u Subaru. Ten náboj - jeho ložiska - jsou na takovym trnu, a je potřeba je z něj stáhnout. To je naprd.

Tak jsem vzal velkej stahovák, co naštěstí mám, chytnul náboj, a stáhnul. Super! Jenže, stalo se co zmiňujou i v návodu - že na trnu může zůstat vniřní miska vnitřního ložiska. To se samozřejmě stalo. A žádnou velkou hranu nemá, abych to chytil znovu a stáhnul separé. Naprd.

Tak s tim laborujem, jak to uděláme, protože k části s trnem, ze kterýho potřebujem sundat tu misku, je připojenej ABS senzor kterej anizakokot nejde vyndat, a konektor je někde uvnitř auta, takže to neodnesem dovnitř, do svěráku. Plus nám překáží ten plech se všema brzdama, kterej nechci sudnavat z trubky, to chci jen vyměnit kus za kus, aby mi to neteklo. Počkat! Mam přece oddělovač ložisek. Super. Jenže mi překáží ten ABS senzor, nedostanu to pod ten kroužek ložiska. Sakra. Ještě chvíli vymejšlíme, co s tim budem dělat, ale pak jsem si všiml, že ta miska ložiska má malou hranku, fakt asi tak milimetr, na vnější straně. Tak to tim "oddělovačem" zkoušim chytnout za tu hranku, beru další, menší stahovák, chytnu za ten oddělovač a zkoušim tahat. Lup a paráda, kroužek se posouvá! Jde krásně dolů a můžem pokračovat. Super!

Zbejvá povolit holendr a vyměnit tu sestavu brzd. Povolit jde, ale na trubce se neotáčí, tak musim otáčet tou sestavou brzd. Ach jo :-D Nesmyslně jde až k prasátku jen trubka, žádná hadice, takže bych to jinak ukroutil.

Naštěstí už nic nebrání dát nový díly, to jde skoro jak po másle. Až na trubku/holendr - po utažení to vyšlo tak, že je sestava brzdy vzhůru nohama. Naštěstí je na trubce dost záhybů, abych to naohejbal jinak a nemusel ji ukroutit o 180° přímo u prasátka. Dobrý. Vše je na místě. Tak to utáhnem...

Utahovací momenty. Tvl, to je jak kdybych skládal motor. 4 šrouby, podobně jak u Subaru, co drží náboj, tady ten trn náboje: U Subaru je tam asi 60 Nm nebo kolik, a dobrý. Tady? 50 Nm + 60°. Vážně? Stupně? Na podvozku? OK. Momenťák cvakne 50, udělam si značku, beru trhák, utahuju o dalších 60°. Na 45° se zastavuju, protože bych to utrhnul. V reálu to znamená "vem trubku a dotahni to na krev". Tak vlastně nevim, k čemu tam ten moment a stupně vůbec jsou.

Matice ložisek náboje, podobně jako na Subaru na poloose, kde je 180 nebo 220 Nm a hotovo, má tady 70 Nm + 40°. Takže viz výše, stejnej proces.

První strana nám trvala asi 3 hodiny, než jsme všechno vymysleli. Druhá strana, kde už jsme všechno věděli, byla hotová asi za 45 minut. :-)

To byl zas den, holt koncern :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Smíšené pocity

Příspěvek od námořník »

Na koncern potřebuješ na cokoli speciální nástroje Tak hlavně jsi si dokázal poradit 👍.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smíšené pocity

Příspěvek od VDC »

Hlavně, že jste vyhráli !! Gratuluju !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10636
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Smíšené pocity

Příspěvek od podvlada »

námořník píše: pát lis 18, 2022 1:03 pm Na koncern potřebuješ na cokoli speciální nástroje Tak hlavně jsi si dokázal poradit 👍.
To jo. Matice náboje je 12hranná "třicítka", tu musel táta koupit extra, stahováky jsou naštěstí univerzál, ale zase - mam dva stahováky (velkej a malej), plus ten oddělovač ložisek. Hodilo se nakonec přesně vše a nic nebylo potřeba řešit jinak. :-)
VDC píše: pát lis 18, 2022 3:32 pm Hlavně, že jste vyhráli !! Gratuluju !! Obrázek
Dík :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2900
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Smíšené pocity

Příspěvek od .dundee. »

Přesně sem patří Quicklyho dojmy ze Solterry:
Krásně popsaná chmurná budoucnost.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smíšené pocity

Příspěvek od VDC »

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14831
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Smíšené pocity

Příspěvek od Tapan »

Vždyť to Dan celkem chválí :⁠-⁠) Já myslím, že pro většinu lidí to může být z hlediska užívání změna k lepšímu. Průser je ta cena a jako megaprůser si představuji trh s 15letými elektroojetinami.
Smutné je, že aby to Dan pochválil, museli trh s automobily motoricky naprosto vykastrovat a normami dotlačit téměř k unifikaci v mnoha směrech. Kdyby si mohl vybrat mezi Solterrou a novým Oťasem s H6kou a slušným řidičským chováním bez demencí typu nevypnutelný start-stop, dost možná by to rozhodování bylo mnohem jednodušší.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Smíšené pocity

Příspěvek od námořník »

.dundee. píše: čtv pro 01, 2022 2:34 pm Přesně sem patří Quicklyho dojmy ze Solterry:
Krásně popsaná chmurná budoucnost.
Přesně 👍.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49130
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Smíšené pocity

Příspěvek od VDC »

Upřímně si přeju, aby propaganda fungovala, aby široké davy kupovaly tyhle Tamagoči jako housky na krámě, aby se utěšeně plnily plány elektrifikace. Protože čím víc bude prodáno Tamagoči, tím větší je šance, že my, majitelé aut s motorem, budeme mít klid. A to je to oč tu běží.

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1227
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Smíšené pocity

Příspěvek od Cheza »

Ano, někde už elektromobily nesmí parkovat ani venku :-)
Přílohy
IMG_20221127_102720293.jpg
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3175
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Smíšené pocity

Příspěvek od dracekvo »

Já mám na elektru vyvedenej výfuk bufíku za pravým předním kolem. :-D Tak nevím jak bych tam měl zaparkovat.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19062
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Smíšené pocity

Příspěvek od hamoun »

no pekne :-DDD
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22693
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Smíšené pocity

Příspěvek od spm »

To je zase nějaký Brrrrr, no, ne? :-DDD
VDC píše: pát pro 02, 2022 8:13 am Upřímně si přeju, aby propaganda fungovala, aby široké davy kupovaly tyhle Tamagoči jako housky na krámě, aby se utěšeně plnily plány elektrifikace. Protože čím víc bude prodáno Tamagoči, tím větší je šance, že my, majitelé aut s motorem, budeme mít klid. A to je to oč tu běží.
Jenom je blbý, že když to budou kupovat jako housky na krámě, tak pak stejně začnou mizet benzinky, když na nich nebude takový odbyt...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“