Forester SG 2.0 facelift

Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Forester SG 2.0 facelift

Příspěvek od Lawman »

Ahoj přátelé,
nastala pomalu doba na pořízení druhého auta, pro stejně Subaru-postiženou (nebo pozitivní? :-) ) přítelkyni, která městskými vozítky pro dámičky zcela pochopitelně opovrhuje (jo je boží ^_~|^_^ ).
Volba padla zase na Forester SG 2.0 s manuálem, ale tentokrát po faceliftu, abychom se alespoň o kousek posunuli po časové ose z naší stávajcí 2003, navíc těch 116 kw už se tváří, že snad i trochu jede, když to člověk vytočí...alespoň z jedné krátké zkušební jízdy to na mě tak působilo. A protože je pro zimomřivou ženu, tak funkční vyhřívané sedačky jsou condicio sine qua non.

Chtěl bych ideálně sehneat nějaký zachovalý kousek s nájezdem kolem 150 tisíc, cenu taky tak nějak, který bych si chtěl uvést do tip top stavu - s mojou drahou toho zas tolik nenajezdí, takže tam je předpoklad, že to auto budeme mít třeba 10 let, takže by mělo mít na úvod zdravou kastli, antikorozní ochranu bych řešil jako jednu z prvních věcí v rámci vstupního servisu. LPG do tohohle motoru nechci, provozujeme ho v 92kw verzi, kde natočí přes 20 tisíc ročně a je to super, ale tohle druhé auto už kvůli složitému seřizování ventilových vůlí chci provozovat jen na benzin (stejně u předpokládaných sotva 10tisíc ročně to nemá ani moc význam).

Zatím jsem se byl dívat tadyhle na ten: https://auto.bazos.cz/inzerat/123928662 ... er-20i.php
Na první pohled a projetí pěkný, zachovalý se super výbavou, na druhý pohled na zvedáku už to taková paráda nebyla - někde to dlouho stálo, takže spodek včetně předních uložení tlumiřů totálně vyrezlý, hliníkové části fest zoxidované...prostě v kontrastu s tím mým, kde se nechaly hned vyvoskovat dutiny a nastříkat celé dinitrolem nebo něčím podobným to bylo na můj vkus shnilé až dost. Navíc po lustraci v CEBIA vylezla rok zpátky totálka, havarovaný na zadní bok se škodou ohodnocenou pojišťovnou na 92 tisíc. Z prodejce to lezlo jak z chlupaté deky, že nejdřív jen promáčklý blatník, pak vlastně i zlomené kolo, těhlice, poloosa atd. Opravené tak nějak po garážnicku, jen aby to nějak bylo na prodej, tak jsem to po zralé úvaze nechal plavat.

Dál jsem objevil ještě jeden kousek v Jablonci: https://www.sauto.cz/osobni/detail/suba ... oFrom=list
Ten má pravda najeto o trochu víc, je i o trochu dražší, ale kdyby to byla taková voňavka, jak vypadá na foto, tak by se o tom dalo uvažovat. Není tu někdo z okolí, kdo by se na něj byl ochotný podívat?

Nebo pokud byste někdo objevil tenhle model v zachovalém stavu někde jinde, dejte prosím vědět. LET THE HUNT BEGIN 8-?
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester SG 2.0 facelift

Příspěvek od Mira »

Voňavka padající na zadek za strašnou cenu. :-/
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Forester SG 2.0 facelift

Příspěvek od Lawman »

Zdar Miro a díky za postřeh *_*=*_*
Mně to z toho bočního pohledu mírně shora co je na fotce sedlý nepřišlo, ale třeba máš lepší oko. Já mám teda tlumiče forestru v 216 tis. km pořád původní a držej, ale to je spíš asi výjimka. Výměna obou zadních tlumičů + pružin + prachovek, dorazů a horních uložení za nenivelační klasiku vyjde v materiálu na cca 7,5 tisíce, to zas taková tragédie neni. Počítám s tím, že v rámci vstupního servisu udělám buď jak buď rozvody, filtry, všecky náplně, ošetření spodku a podle potřeby i ty tlumiče, nebo nějakou drobnost z podvozku (ložisko, brzdový destičky nebo tak), ale každopádně abych se vešel max. do 50 peněz a měl na nějakou dobu klídek.
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester SG 2.0 facelift

Příspěvek od Mira »

Mě se zdá z druhý fotky, že zadní práh je níž než předek, přitom auto stojí z kopce. To je podle mě i schválně, aby to vypadalo líp. Velký plus je barva, ale je fakt hodně předraženej. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Grip
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 106
Registrován: stř kvě 24, 2017 9:31 am

Re: Forester SG 2.0 facelift

Příspěvek od Grip »

Pokud chces nezrezly auto, tak jedine z Italie.
Subaru Forester SG II
ex Subaru Libero SDX-SR
Universal Carrier No.1 Mk.III
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Forester SG 2.0 facelift

Příspěvek od Lawman »

Nebo ze Švýcarska...nebo klidně i z ČR, ale od majitele co na to nedlabal. Můj Forester je taky původem z ČR a nehnije.
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1480
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Forester SG 2.0 facelift

Příspěvek od Tomiq »

Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14705
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester SG 2.0 facelift

Příspěvek od Tapan »

Kdyby tě zaujal ten z ČB, můžu na něj někdy zajet okem poučeného laika mrknout.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Forester SG 2.0 facelift

Příspěvek od Lawman »

Zdar chlapi, díky za odkazy a nabídku! *_*=*_*
Ten z Budějic vypadá na pohled pěkně, stříbrná tomu vážně sluší. Akorát u nájezdu kolem čtvrt mega už bych měl trochu obavy, že se to začne brzo sypat...já vím, že je to hlavně o údržbě a způsobu provozu, ale stejně bych raději něco s nájezdem kolem těch 150 tis., pač tam se i po nějakých 10 letech provozu teprve dostaneme tam, kde tenhle kousek začíná.

Ještě jsem našel jeden starší inzerát z Liberce: https://auto.bazos.cz/inzerat/123773950 ... r-2007.php
Napsal jsem prodejci o nějaké detailnější fotky a informace, tak uvidíme.

Ještě jsem si říkal, že bych do výběru zařadil i SG 2.0XT před FL, ale těch je opravdu jak šafránu...teda jeden pěkný kousek na prodej je, ale prodejce za něj chce nesmysl 8()
https://auto.bazos.cz/inzerat/124886398 ... manual.php
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14705
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester SG 2.0 facelift

Příspěvek od Tapan »

Hledáš tedy auto, které najelo v průměru maximálně lehce přes 10 tisíc km ročně, o které zároveň bylo dobře pečováno, je řekněme v polovině své životnosti, ovšem za 20-25 % pořizovací hodnoty (bez zohlednění inflace). A to jeden konkrétní model od jedné ne zrovna konfekční automobilky. No, doufám, že na to moc nespěcháš :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Forester SG 2.0 facelift

Příspěvek od Lawman »

Shrnul jsi to dobře, pořádám hon na jednorožce. Něspěchám na to, budu pár měsíců hledat a když se nic nenajde, tak holt ustoupím z požadavků nebo rozšířím výběr a odpovídajícím způsobem navýším rozpočet. Ale su optimista (*_^) |,,,,
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester SG 2.0 facelift

Příspěvek od sima »

Jo, to stále není nemožné, takového jednorožce najít se těmito všemi požadavkami, když se nespěchá, tak dle mě ne.
Mimochodem XT dle popisu, péči, údržbě a zaservisování zní báječně, jen ta černá barva by u mě byla jasný blok, cena je taky nejspíš vyšší, ale je to něco za něco no. Nicméně tolik kč bych za to fakt nedal. Teď ještě ne, později, jooo to bych ještě možná škemral :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Grip
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 106
Registrován: stř kvě 24, 2017 9:31 am

Re: Forester SG 2.0 facelift

Příspěvek od Grip »

Ja shanel skoro dva roky, ale da se, potvrzuji :-D
Subaru Forester SG II
ex Subaru Libero SDX-SR
Universal Carrier No.1 Mk.III
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester SG 2.0 facelift

Příspěvek od sima »

:-) :-) já jen docela chvíli. Nájezd a stav, servisky... vše jsem chtěl mít co nejvíc dle představ a stál přitom jen o něco málo víc, než jiné v inzerci. No zima zase zdraží, letos by mohl být navíc slušný sníh, jestli bude počasí pokračovat ve své návratu k normálu tak doufám v metry sněhu :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Forester SG 2.0 facelift

Příspěvek od Lawman »

Jeden takový kousek, co by odpovídal mým parametrům, byl teď v inzerci na prawebu a za dobrou cenu...https://www.subaruclub.cz/inzerat/proda ... peno-38962

Leč už je pryč, holt tam už moc nechodím. Ale aspoň je vidět, že jednorožci pořád rostou :-D
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Odpovědět

Zpět na „Forester“