Porada před koupí_nad 300 tisíc Km?

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24349
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Porada před koupí_nad 300 tisíc Km?

Příspěvek od sima »

Tak je to jasné, auta typu corolla, cokoliv bez rozumného 4x4 nepřichází dle mě v úvahu. Volba dle mě dobrá a základ jestli to auto brát taky- jedině po prohlídce někoho znalého. Olej atmo dvoulitr opravdu olej nebere a když u více ojetého motoru bere, tak zcela normálně. Nic mimořádného. Jsou to fakt nejspolehlivější motory.
Já mezi výměnami olej nedolívám. Zatím nic. Za mě zatím nejspolehlivější a nejuniverzálnější auto co jsem kdy měl, nejspíš jo, když to vezmu opravu obecně, nejen motor, ale i elektrika, chování auta, řízení, terénní schopnosti.
Jo včil jak to píšu to shrnul pěkně předseda, ohledně údržby, jo je to 20 let staré auto a je vhodné na cokoliv, já bych řekl že i vhodnější, než jiné značky, to teda vlastně určitě, když vezmu v potaz tvé využití.
(mám lesníka, forestra 2.0 SG 2002 )
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24349
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Porada před koupí_nad 300 tisíc Km?

Příspěvek od sima »

GordiK píše:Bohuzel maji Subaru tu neprijemnou vlastnost, ze zerou olej (jak bylo receno - neni to chyba, je to dano konstrukci motoru s protibeznymi pisty).
Tapane, ale psal... jinak OK, napsal jsi to ohledně možného nedostatku oleje versus kontrolky stavu oleje zcela dostatečně.
Třeba taková zmíněná Corolla svítila imrvére, najeto na ní ještě další tisíc km, dolito včil už nevím, min. dva litry oleje, či tři a jezdila dál.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Porada před koupí_nad 300 tisíc Km?

Příspěvek od VDC »

Štěpáne právě, že psal. Psal to Gordík, dokonce i s technickým zdůvodněním, že za to může konstrukce motoru. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14887
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Porada před koupí_nad 300 tisíc Km?

Příspěvek od Tapan »

Tak to sorry, jsem přehlídnul, že to napsal takhle dogmaticky. No jo, ta tisíckrát diskutovaná ovalita pístů. Už to někdy někdo reálně změřil, nebo je to jen teorie servisáků?
aždopádně olej žrát můžou, tvrzení, že 2.0 atmo olej žrát nemůže se mi taky nelíbí. Ostatně u každé nově zakoupené ojetiny bych ho kontroloval co tisíc km min. do první výměny, a je jedno, jestli Subaru nebo Octávka.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24349
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Porada před koupí_nad 300 tisíc Km?

Příspěvek od sima »

Ale jasně, že žrát může, jako každé jiné auto, já to tak i napsal. A proč by nakonec neměl žrát olej, že jo, tj zcela normální i u novších, či nových aut :-) =) jen ať si litřík i víc vezme, jen když motor spokojeně přede a není vylágrovaný, což by právě tento i s tímto nájezdem být neměl, motor samotný najede v klidu daleko daleko víc, pokud se tam něco vyjímečného nestalo.
Tento motor je držák, milionový, to dřív zrezne kára, kolikrát už tu či jinde bylo o tom i článků z motožurnalistiky.
Jinak máš určitě pravdu, taky bych kontroloval u každé ojetiny aspoň zpočátku úbytek oleje a vždy jsem to taky tak dělal, už od prvního auta, to je přeci základ po koupi ojetiny, ne každý to ale tak má a hlavně ví, takže dobrá rada, to jo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Porada před koupí_nad 300 tisíc Km?

Příspěvek od VDC »

Tak jasně, že i ten dvoulitr může žrát olej. To ohrazení se bylo proti té dogmatizaci, že prostě starý Subaru žerou olej a že je to proto, že mají boxer, což je prostě kravina. Obojí. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Porada před koupí_nad 300 tisíc Km?

Příspěvek od vena »

Veroniko tak to je jiná :-D,a když už jedno Subaru máte (co za model?) tak už nějaká představa jak to má fungovat určitě je.....a kde v jižních Čechách?taky se tam pohybuju,imprezu AT jsem měl taky.zrovna zítra jedu do Veselí nad Lužnicí.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Porada před koupí_nad 300 tisíc Km?

Příspěvek od GordiK »

Tak ono bohuzel olej zere i "novy" XV po necelych 100.000 km... Segre dvoulitr zere olej taky, na tachu ma 200.000. Zranim oleje myslim to, ze je mezi vymenama nutny dolivat a na dovolenou jet s lahvi oleje.... Netvrdim, ze je Subaru dvoutakt zerouci olej po litrech, ale v rodine je to po renaultech, suzuki, nissanech a skodovkach ( vse atmo-benziny s najezdem do 150.000) prvni znacka, ve ktery v obou autech vozime v kufru flasku oleje. Holt mame smulu, ze obe subaru s atmo dvoulitrem v rodine olej zerou - evidentne je to vyjimka a omlouvam se za mystifikaci.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Porada před koupí_nad 300 tisíc Km?

Příspěvek od VDC »

Gordíku Previa mi žere už 11 let litr na 2000. Pravda, má najeto 388000. Ale není to Subaru a nemá to boxer. Prostě některý auta ten olej berou víc. Chápu, že když jsi na to nebyl u jiných značek zvyklej, že tě štve si na to zvykat. Mě to třeba přijde naprosto normální, že si auto nějakej ten olej vezme. Ale termín "žere olej" je v mých očích třeba spotřeba jako má Previa. Tohle znamená "žere olej". Ne, že si to vezme litr mezi výměnami.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20664
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Porada před koupí_nad 300 tisíc Km?

Příspěvek od námořník »

Vím, že u některých koncernovych motorů se to hodně řešilo a škodofka údajně říkala že litr na 1000km je normální. Mě to teda normální nepřijde, ale litr na výměnnej interval normální určitě je.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Porada před koupí_nad 300 tisíc Km?

Příspěvek od spm »

A mně olej žralo i to Suzuki... ne nějak extrémně moc, ale víc než boxer :-) Ohledně tý hladinový kontrolky, ona je sice v koncernu už nějakou delší dobu (a reálně se sere častějš, než je potřeba tam ten olej dolévat :-DDD ), ale úplně standard to není ani v jiných autech, takže doporučovat auto striktně podle toho...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Porada před koupí_nad 300 tisíc Km?

Příspěvek od GordiK »

Mozna jsem se spatne vyjadril, nevim... Nikdy jsem nepsal, ze vsechny Subaru zerou olej mnohem vic nez jiny znacky ci ze boxer zere olej vzdy vic nez jinej typ motoru. Jen u obou Subaru v rodine je treba olej dolevat (zda je to tim, ze olej zerou nebo jinym fyzikalnim dejem nejsem schopen posoudit, louze od oleje pod nima neni) - u zadnyho jinyho predchoziho auta dolevat olej treba nebylo. Dal jsem tady z fora pochopil, ze pokud teda nahodou Subaru olej zere a olej se nekontroluje, tak pri rozsviceni cerveny kontrolky byva vetsinou pozde a motor je v haji, coz pravidlo u jinych aut neni - tam ta kontrokla je proto, aby k poskozeni motoru nedoslo (opet netvrdim, ze jsem na to delal vyzkum - jen vim, ze jsou motory, ktery jsou na hladinu oleje nachylnejsi nez jiny, aby opet nedoslo k nedorozumeni).

To mi treba u Rezy moji segry prijde jako vrazedna kombinace - protoze jak jsem psal, sestra ani za pomoci pritele neni schopna hladinu oleje presne zmerit, takze fakt mam strach, kdy ten motor vylagruje. (ono to zacina treba tim, ze najit rovnej plac na presny zmereni hladiny neni sranda, kdyz clovek nema garaz a jezdi trasy pres 200 km v tahu po dalnici, takze za jednu jizdu si to muze neco papnout.). Ta impreza segru stala nejakejch 60-70, dalsich 15 stalo vyvareni, brzdy, kraviny - to uz mohla mit za 100 o dost jiny auto nez dvacetiletej zrezlej zazrak, treba desetiletyho Yarise, kterej je na dojizdeni do prace a do skoly pro mladou holku jako delanej... Ale nikomu tenhle nazor nenutim, je to muj subjektivni pohled na vec podporenej neustalym stezovanim sestry, ze ji Reza zere (pritele ma 160 km od domova, takze za mesic najede sakum prdum kolem 2000 km vc dojizdeni do prace...)

Ale jak rikam - kazdyho vec, co si koupi. Ja se jen Veronice snazil poradit podle svyho nejlepsiho vedomi a svedomi tak, jak jsem radil vlastni sestre (kterou mam rad...) - a jsem rad, ze to tak Veronika pochopila.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5169
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Porada před koupí_nad 300 tisíc Km?

Příspěvek od petr »

tak pokud to nejsou žádné extrémy v zimě , nebo nějaký terén náročnější, tak pro takové ježdění je určitě vhodnější nějaká starší 4x4 oktávka v naftě nebo něco takového, menší spotřeba levnější servis, každý to umí opravit a vydrží to daleko víc km, třeba starší 1,9 je fakt super motor, navíc to daleko míň hnije, ale pokud je to opravdu náročnější terén tak pak zase spíš ten forester nebo třeba suzuki vitara a podobně, takhle to zas vidím já
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Porada před koupí_nad 300 tisíc Km?

Příspěvek od spm »

Já ani nevím jestli to sem psát, mi za chvíli zase někdo řekne, že jsem zaujatej... ale docela mě baví, jak sem někdo přijde (v tomhle případě Veronika, ale rozhodně to tady není poprvé) s nějakou poměrně konkrétní otázkou (v tomhle případě jestli GX Impreza s 320 na tacháči ještě dalších 10 najede) a dozví se spoustu věcí, na který se neptala, například že si má koupit corollu nebo octávku :-DDD

(A o tom, že 1.9 TDI najede o hodně víc s levnějším servisem než 2.0 92kW bych si dovolil taky polemizovat, stran koroze snad ani nebudu zmiňovat, to byl předpokládám vtip. Výměna haldexu, kterej taky nemá zrovna trvanlivost na milion kilometrů, taky nepatří mezi ty nejlevnější... a jako bonus to nefunguje :-DDD ).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Porada před koupí_nad 300 tisíc Km?

Příspěvek od GordiK »

SPM, asi se shodneme, ze na otazku, zda auto, ktery nikdo z nas nikdy nevidel ani na fotce, najede 10.000 km je jedina uprimna odpoved: "To ti tady nikdo nerekne, obrat se na Jolandu nebo Vlastu Plaminka."

Vzhledem k reakci Veroniky se zda, ze na svou "konkretni otazku" neocekavala az tak moc konkretni odpoved, jak by se mohlo na prvni pohled zdat.

EDIT: segra mi prave poslala zpravu, ze si diky schopnostem Subaru dovezla z lesa srnce a zve me gulas - takze Corollu beru zpet!
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“