Prosím o radu při nákupu Subaru Forester 2007

Odpovědět
nonstopjiri
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 01, 2020 9:08 am

Prosím o radu při nákupu Subaru Forester 2007

Příspěvek od nonstopjiri »

Zdravím, zítra mně bude známý servisák prověřovat amtosférického benzínového Foresta před nákupem, já budu u toho a tak bych byl vděčný za praktickou zkušenost, na co si dát pozor při prohlídce, na co tyto auta "trpí", ať nejsem jen do počtu. Snažím se koupit ojeté auto (na nové nejsou peníze), které mně vydrží při laskavé péči a poctivému přístupu dalších 10 let - pak jdu do důchodu. Srdce zaplesalo při pohledu na Foresta, jeho motorizaci a recenzí od lidí, kde bylo zřejmé, že toto auto mají rádi
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu při nákupu Subaru Forester 2007

Příspěvek od quickly »

nonstopjiri: vítej u nás. U tohoto ročníku hlavně koroze, unaveny zadek. Je to manuál nebo automat?
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14818
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Prosím o radu při nákupu Subaru Forester 2007

Příspěvek od Tapan »

Koroze - lemy, ramena, nápravnice atd., zkušenější možná doplní. Pak samozřejmě výfukové potrubí, ale to se dá vyměnit a náhrada ani nerez nestojí ranec.
Zadní tlumiče - jak píše Quickly, původní samoniveláky časem klesnou a zadek je nízko. Nicméně ty auta jsou ve věku, že už to mají prakticky všechny. Tlumiče stojí 12 tis. za jeden, málokdo kupuje originály, dávají se tam silnější pružiny a obyč tlumiče bez nivelace. Realita je taková, že buď je to padlý na zadek (a je prostor pro nějakou licitaci o ceně, pružiny plus obyč tlumiče na obě strany i s prací by se asi daly pořešit do 10 tis.) nebo už to někdo vyřešil a budou tam neoriginály.
Jinak krom té koroze ty auta prakticky na nic netrpí. Jo, ložiska, přední tlumiče, tyčky stabilizátorů, lambda sonda, ale to je u takhle starého auta normální. Samozřejmě poslechnout motor, ale ten obvykle vydrží víc než zbytek auta, pokud se pravidelně kontroluje olej. Ještě bych si zkontroloval, jak chodí stahování bočních okének a případně střešní okno. Ale když to nebude zrezlý nebo motor přidřenej, vše ostatní jsou řešitelné věci.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
nonstopjiri
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 01, 2020 9:08 am

Re: Prosím o radu při nákupu Subaru Forester 2007

Příspěvek od nonstopjiri »

manuál , vzhledem k datumu svého narození, by mně ta tyčka na řazení chyběla
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Prosím o radu při nákupu Subaru Forester 2007

Příspěvek od Mira »

Ještě bych vyzkoušel viskózu (mezinápravovej diferenciál), pokud to je manuál. Zahřát jízdou a pak dát pár koleček na plnej rejd. Auto musí jet hladce jak kolejích, jakýkoliv třepání a cukání značí problém. Nedávno tu někdo koupil outback a byla v háji, musel ji měnit. Výfuk bych řešil jen při licitování o ceně. Stojí pár korun a vyměnit není problém. Myšleno od katu dozadu. Jinak projet diagnostiku, nejlépe i při jízdě.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1906
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Prosím o radu při nákupu Subaru Forester 2007

Příspěvek od Fiba »

No jo Míro, ale kdo tě nechá projet 50 kiláků? :D Mně viskoza začínala mlátit až po ujetí zhruba 40-50 km. Časem se to teda zhoršovalo a postupně se to projevovalo dřív.
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Prosím o radu při nákupu Subaru Forester 2007

Příspěvek od Mira »

A když těch koleček dáš ostřeji 10, tak by se to už mohlo projevit?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
nonstopjiri
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 01, 2020 9:08 am

Re: Prosím o radu při nákupu Subaru Forester 2007

Příspěvek od nonstopjiri »

Děkuji za rady. Je to manuál - mám rád ten klacek po pravé ruce - o viskoze vím a děkuji za připomenutí - má ideální idea je ta, že mně bude vadit velká (co to je že?) koroze nosných částí a špatný motor - ostatní se dá opravit a počítám s opotřebením. A to hrabání se v autě při opravách mě baví a mám dobrý pocit, když se povedou - z auta se stává vlastní dítě (a děti jsou někdy na zabití). Podle papírů a řečí prodávajícího dovozce (je z rodiny, tak snad nekecá), dovoz ze Švýcar (bez soli) a majitel policie. Pokud je to pravda, musí být historie pravidelného servisu. Okýnka taky vyzkouším (to mě nenapadlo), ale koupě na nich viset nebude - když nepůjde stahovat, stáhnu druhé, když je jich dost. A mimo jiné - pokud víte o někom, kdo chce pořídit synovi auto na naučení šoférských dovedností - pokud koupím Forestra, bude k dispozici s STK do 4/21 Ford Focus combi 1,8. Shnilý spodek, jinak všechno OK cena 2-3tisíce
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“