ABS/VDC pumpa chyba C0074

Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: ABS/VDC pumpa chyba C0074

Příspěvek od parabolD »

HonzaCZ píše:To vypadá, že asi úplně jakákoliv jednotka nejde dát do jakýkoliv motorizace.
To ale asi koukáš do manuálu BL/BP? Protože verze na BR jsem viděl V1, V2 a V3. A v manuálu se píše, že verze musí být stejná, ale není to tam takhle rozepsané...
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: ABS/VDC pumpa chyba C0074

Příspěvek od parabolD »

VDC píše:Ty jo to jsou zajímavý věci. Tome umí ta diagnostika i BH ? Že by ses mi tam pak podíval, jestli tam nejsou nějaký starý chyby. Protože mě VDC funguje celkem blbě.
Jasně, měla by, koukneme...
Já tam taky mám nějaký hokej, tak uvidíme zda dřív kredence seskládáš nebo já se dostanu do stodoly pro pukavce.
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: ABS/VDC pumpa chyba C0074

Příspěvek od spm »

VDC píše:Mě hlavně baví, jak máš furt nějaký potíže.
Nn, to jsou jenom takový ty drobný detaily, co chybí k dokonalosti :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: ABS/VDC pumpa chyba C0074

Příspěvek od HonzaCZ »

VDC píše:Ty jo to jsou zajímavý věci. Tome umí ta diagnostika i BH ? Že by ses mi tam pak podíval, jestli tam nejsou nějaký starý chyby. Protože mě VDC funguje celkem blbě.
Ono kdyžtak chyby VDC se u BH dají vyblikat a i smazat přes takový diagnostický terminály. Nebo s tím umí komunikovat i Delphi.

Ale samozřejmě taky mě hned zajímalo, jestli s tím půjdou starší auta protože Číňan píše, že SW, co k tomu "dává", tak umí 2005-2018.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: ABS/VDC pumpa chyba C0074

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Tak mozna neni, ale stve me to kdyz chci nastavit aktualni rychlost, tak to tou packou udelam taky, ale zmenit tu cilovou do ktery to akceleruje nejde

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Jo, to je normální. Pracuje to s rychlostí, kterou aktuálně jedeš.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: ABS/VDC pumpa chyba C0074

Příspěvek od HonzaCZ »

parabolD píše:To ale asi koukáš do manuálu BL/BP? Protože verze na BR jsem viděl V1, V2 a V3. A v manuálu se píše, že verze musí být stejná, ale není to tam takhle rozepsané...
Jj, samozřejmě, zapomněl jsem to pak už zmínit, ale říkal jsem si, že to minimálně u BM/BR bude dost stejný. Jako principiálně, ne i ty označení. Takže podle mě tam prostě není vždy soft pro všechny varianty, ale stejně je několik typů a tím nakódováním se až ten konkrétní typ ještě víc přizpůsobí na danou motorizaci / výbavu. Klidně díl může mít stejný číslo, ale bude se lišit tím označením, co v něm je za typ SW.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: ABS/VDC pumpa chyba C0074

Příspěvek od parabolD »

Jj, to jsme ve shodě. A právě i když máš stejný kód i revizi a máš nakodovano jiným modelem, tak s tím nehneš.
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: ABS/VDC pumpa chyba C0074

Příspěvek od dracekvo »

spm píše:Tak mozna neni, ale stve me to kdyz chci nastavit aktualni rychlost, tak to tou packou udelam taky, ale zmenit tu cilovou do ktery to akceleruje nejde

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Tak to prostě drž dokud nedosáhneš požadované rychlosti. Mě to chování příde logické :)
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: ABS/VDC pumpa chyba C0074

Příspěvek od podvlada »

Zvlášť když to vlastně tu původně nastavenou rychlost nikde neukazuje, aspoň u mě ne, pochybuju že u BH jo, leda BP poFL?
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: ABS/VDC pumpa chyba C0074

Příspěvek od spm »

Neukazuje, ale ja ji mam na ladovo displayi ;-D

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS/VDC pumpa chyba C0074

Příspěvek od VDC »

HonzaCZ píše:Ono kdyžtak chyby VDC se u BH dají vyblikat a i smazat přes takový diagnostický terminály. Nebo s tím umí komunikovat i Delphi.
Jo, chybu VDC jsem si vyblikával před dvěma lety, když mi to po opravě svítilo, protože jsem si při opravě nezafixoval volant a protočil jsem ho... Ale mě to v provozu dělá takový nahodilý kraviny, jakože mi to třeba přibrzdí vnější přední kolo v prudší zatáčce, což je o rozbití držky a to na obě strany, takže já po silnici jezdím s vypnutým VDC. A chyba žádná nesvítí. Tak jestli by tam třeba diagnostika neviděla něco navíc.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: ABS/VDC pumpa chyba C0074

Příspěvek od podvlada »

To mi taky občas udělá. Většinou tedy v situaci, kdy to fakt trochu klouzne, klidně na suchu ale takový to, že to prudce zlomim v nějaký křižovatce. Samozřejmě ne tak, abych někoho ohrozil nebo se choval nepředvídatelně, ale jak to udělám prudce, tak si to s tím chvilku neví rady a najednou to něco přibrzdí, dost pravděpodobně právě vnější přední kolo, což ne podle mě nesmysl. Ale nedělá to nahodile, v podstatě se musím snažit tohle vyvolat, takže nevypínám. Jestli za to může to, že je auto o něco výš, nebo ty AT gumy (větší profil), netuším. Na sněhu mi to dělalo bordel větší, ale to zas nebyl běžný způsob mojí jízdy. Na FTN, kdy jsme jeli hromadně. Sám bych jel pomaleji, nebo minimálně jinak (víc brzdil a pak víc zrychloval), ale nechtěl jsem "trhat kolonu", tak to v zatáčkách zase dělalo blbosti. M a r c e l mi zezadu říkal do vysílačky, ať v zatáčce nebrzdím, na což jsem mu odpověděl, že já nebrzdím, to dělá VDC (ne ty Tome :-D ) a rozsvěcuje i brzdový světla.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: ABS/VDC pumpa chyba C0074

Příspěvek od parabolD »

Řešil jsem Tome s Alšem něco dost podobnýho na BH (a moc ne vyřešil) a taky jsem zvědav, co uvidím. Mě to tedy nejčastěji udělá při přejezdu nerovnosti.. Předpokládali jsme tehdy nějakej bordel od ABS snímačů, ale to se nepotvrdilo. I kdyby tam nebyla chyba, tak live data by mohla napovědět...
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: ABS/VDC pumpa chyba C0074

Příspěvek od dracekvo »

VDC píše:
Jo, chybu VDC jsem si vyblikával před dvěma lety, když mi to po opravě svítilo, protože jsem si při opravě nezafixoval volant a protočil jsem ho... Ale mě to v provozu dělá takový nahodilý kraviny, jakože mi to třeba přibrzdí vnější přední kolo v prudší zatáčce, což je o rozbití držky a to na obě strany, takže já po silnici jezdím s vypnutým VDC. A chyba žádná nesvítí. Tak jestli by tam třeba diagnostika neviděla něco navíc.
Mě tohle začal dělat můj malej bobek, tam je stabilizace dost přísná. Holt malé vysoké autíčko. A bylo to prázdnější zadní pneumatikou. Ale u sůba se mi v životě ani při ostřejší jízdě nepovedlo aktivovat stabilizaci. Tam je krásně vidět ta kvalita podvozku.

Pokud to začíná brzdit v zatáčce, tak bych to tipoval na to, že si jednotka myslí, že se kola točí moc rozdílně. Možná špatný snímač na kole, nebo takovej ten prstenec před čidlem.
Princip stabilizace znám jen povrchně. Ale není možné pomocí diagnostiky logovat rozdíly otáček jednotlivých kol? Případně vyčíst, proč se ta stabilizace aktivovala?
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: ABS/VDC pumpa chyba C0074

Příspěvek od HonzaCZ »

VDC píše:
Jo, chybu VDC jsem si vyblikával před dvěma lety, když mi to po opravě svítilo, protože jsem si při opravě nezafixoval volant a protočil jsem ho... Ale mě to v provozu dělá takový nahodilý kraviny, jakože mi to třeba přibrzdí vnější přední kolo v prudší zatáčce, což je o rozbití držky a to na obě strany, takže já po silnici jezdím s vypnutým VDC. A chyba žádná nesvítí. Tak jestli by tam třeba diagnostika neviděla něco navíc.
BH9 bylo hodně citlivý. Tam mi dokázala probliknout trakční kontrola i při přejezdu příčnýho prahu. Když jsme pak zkoušeli něco na BHE, třeba s Mráčou, tak tam mi to už přišlo odladěný líp, i když to byl podobnej ročník. Ale to mluvím o části, co se stará o trakci. To, co řešíte vy, je spíš stabilizace (ESP). Jako zní to jako špatně nakalibrovanej snímač natočení volantu. A pokud říkáš, že to dělá jenom v prudších zatáčkách - nemáš tam náhodou řízení s jiným převodem? A nebo je špatnej ten snímač natočení volantu. Jsou tam sporadický chyby, který nahodile vznikaj a zaznamenáváv je to, ale kontrolka se nerozsvítí. Zrovna nedávno jsem jí tam našel - chyba napájení snímače natočení volantu. Ale u BLE... nevím, jestli to bude stejný u BH. Ale jsem zvědavej, na co přijdete. Bez diagnostiky je zrovna část ABS/VDC, když se začne chovat divně, celkem neřešitelná.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „V gen. BM/BR (09-14)“