náhlé zničení 4 st. automat. převodovky (?) - 2.0R, 110 kW

Odpovědět
Krťas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: pát črc 17, 2020 12:04 am
Jméno a příjmení: Rostislav Poncza

náhlé zničení 4 st. automat. převodovky (?) - 2.0R, 110 kW

Příspěvek od Krťas »

Ahoj kamarádi,

mám na vás dotaz. V neděli jsem jel opět stejnou trasu domu z rybolovu Slezská Harta-Ostrava, kdy na dálnici za Opavou jsem to trošku protáhl. Těsně před dojezdem do O.-Poruby při zařazené čtyřce v manuálním režimu v převodovce 4x za sebou při stejně drženém plynu něco škublo (vynechalo), přišel hukot či piškot a těsně před zastavením obrovská rána někdě od převodovky, zablokovaly se mi přední kola a 6 m brzdná draha na cestě. Kola byly natvrdo zablokovány, s autem jsem nebyl schopny centimetr na N pohnout.
Motor jde nastartovat bez sebemenších problémů, jde do otáček. Chtěl bych uvést , že už nějakou dobu jsem od motoru při ubrání plynu dříve občas, teď už skoro pořád,slyšel lehký zvuk harmoniky ( houkání či lehká meluzína ). Olej v převodovce byl den před tím náhodou kontrolovaný. Průhledný, bez zápachu. Autíčko bylo z místa odtahovkou převezeno ke kamarádovi, který se v autech dost vyzná, ale vzhledem k tomu, že se jedná o automat, nebyl si závadou moc jistý. Včera jsme to zkusili zkontrolovat a rozhýbat, abychom se snažili určit příčinu vzniku. Kola i při nastartování při zařazeném N byly zablokované. Zkusili jsme tedy hodit D a rozjet. Toto se při větší snaze a větším přidání plynu povedlo, ale bylo slyšet nějaké rachocení a po ubrání plynu mělo výraznou tendenci auto prudce zaseknout. Rychlosti v automatu šly bezproblémově řadit tam i zpět ( N, R, D a zpět ). Jen jsem si všiml, že bez nastartovaného motoru při zařezené rychlostí u R a D ozývá někdě od převodovky bzučení. Taky zkusím vložit video. Celou situaci jsem nyní řešil s kolegou Markem, který se zde určitě "ukáže", kdy tento mi dal mnoho důležitých rad na koho se obrátit a jak vlastně celou věc začít řešit,což ti Marku ještě jednou děkuji.
Dle rozhovoru s technikem ze společností Automatic Transmission cz z OV, kterého jsem náhodou na webu našel, se prý jedná o vadnou převodovku s diferákem. Oprava u něj kolem 45.000,-což je opravdu hodně.
Rovněž mi technik z Vrakoviště z Prahy Subaru-Suzuki řekl, že do mého 2.0 vleze převodovka z 2.5 l. Vyvrátil mi dále i tu skutečnost, že mi nebude sedět převodovka z 2.0 l, kterého mám i s pouze jinými kW.
Mám na Vás tímto několik dotazů:
1) Nesetkali jste se někdo s tímto problémem či jakoukoli podobnou destrukcí ?
2) V případě, že se bude jednat o vadnou převodovku, nebude mít někdo na prodej stejnou ? ( legacy combi 2008, 2.0R + LPG orig. 110 kW, 4.stupňová ) ? Bohužel typ převodovky nyní nezjistím. K auto se nyní nedostanu.
3)Máte zkušenosti se záměnou převodovky tohohle typu s jinou ? Co mohlo zapříčinit onu destukci ?
Budu rád za jakoukoli radu. Videa zkusím pozdějí doložit.

díky
Přílohy
IMG_20200712_165456.jpg
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: náhlé zničení 4 st. automat. převodovky (?) - 2.0R, 110

Příspěvek od Mareka »

Zdravím a vítám na fóru, i když za ne moc příznivých okolností.

Věřím, že někdo místní poradí možnost servisu, popř. zdroj dílů.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: náhlé zničení 4 st. automat. převodovky (?) - 2.0R, 110

Příspěvek od petr »

automaty se prý moc u subaru neserou , no toto mi moc důvěry nedodalo , tak hlavně ať to nějak ne moc draze vyřešíš , to není dobrá zkušenost toto a hlavně dost nebezpečná věc
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19132
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: náhlé zničení 4 st. automat. převodovky (?) - 2.0R, 110

Příspěvek od hamoun »

ono nikdo nic nepise, protoze jsem jeste neslysel, zeby se to nekomu stalo ...
automaty jsou fakt v pohode a bezproblemove ...

kazdopadne ten projev, jak to dopadlo, je brutalni ... je fajn, zes skoncil na sjezdu z 11 a ne nekde uprostred cesty ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1678
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: náhlé zničení 4 st. automat. převodovky (?) - 2.0R, 110

Příspěvek od CoZmo »

v tomhle autě máš 5ti kvalt, 4kvaltu nevěřím, to mělo moje lego 92. O AT převodovku jsem v něm taky přišel, svojí blbostí, ale projev byl jinej - prostě nešla zařadit zpátečka, resp. zařadit šla, ale nic se nedělo a auto zůstalo pojízdný. Řešení bylo jediné a to přestavba na MT, což finančně vyšlo líp a pro budoucnost toho auta to bylo logičtější. Umí to samozřejmě jenom jedni dobře známí borci, na stk s tím problém překvapivě nikdy nebyl.

To co popisuješ mě jako lajkovi připadá spíš na vysypanej diferák, samozřejmě to s sebou mohlo vzít všechno okolo. Neplachtil si náhodou s oblibou na neutrál?

Každopádně at diferák nebo AT, obojí drahej špás. A ano, AT převodovky se subaru fakt nesypou, pokud mají servis jak mají mít.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: náhlé zničení 4 st. automat. převodovky (?) - 2.0R, 110

Příspěvek od Mira »

V tom autě je 4-kvalt, je to 2,0, ne 3,0.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: náhlé zničení 4 st. automat. převodovky (?) - 2.0R, 110

Příspěvek od emve »

Docela by mě zajímaly kilometry a jestli původ CZ, nebo dovoz (takže nutnost vynásobit km koeficientem 2-3). Protože až takový fail automatu u Subaru vidím taky poprvé.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: náhlé zničení 4 st. automat. převodovky (?) - 2.0R, 110

Příspěvek od bonboniera »

CoZmo asi myslel kvalty vcetne zpatecky :-)
Ani s jeho teorii prestavby na manual nesouhlasim, za prvy to urcite neni zadna p.del a za druhy to nebude nic levnyho. Moznou prestavbou na manual bych se vubec nezabyval.
Tipoval bych na nejaky vyhradne mechanicky problem uvnitr, neco jako vylomeny zub, neco, co dokaze znemoznit otaceni a naopak zpusobi zablokovani kol. Tezko treba problem s hydraulikou, opotrebovane lamely ci brzdove pasy.
V kazdem pripade ta prevodovka bude muset ven, byt otevrena, pak pripadne opravena, zavrena a namontovana zpet. To s nejvetsi pravdepodobnosti bude stat desitky tisic. Tady je opravdu kazda rada "draha", to auto cele uz nema kdovijakou vysokou cenu.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: náhlé zničení 4 st. automat. převodovky (?) - 2.0R, 110

Příspěvek od VDC »

Jak píše Míra, v dvoulitru je samozřejmě 4 AT. Určitě bude levnější varianta zkusit sehnat jinou převodovku, než opravovat.
Zkus Subaru-Kladno nebo Subatech.
Převodovka jako taková bude určitě stejná u 2,5 , jen netuším, zda je tam stejný stálý převod. To půjde dohledat někde v manuálu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: náhlé zničení 4 st. automat. převodovky (?) - 2.0R, 110

Příspěvek od vrgada »

taky jsem prisel pred mesicem o auto, blbe to rozdejchavam, ale videl bych to tak, ze to dopadlo jeste dobre, mohlo se to kousnout v pravotocive tocce a v protismeru kamion. a tady se do mne pustili, ze jsem tam asi lil spatny olej, prdlacky. Nakonec jsem si precetl cely vlakno, abych se docetl, ze tady clenovi zakukal i motor v novem STIcku a nevi se proc.
...
samozrejme, ze vim proc, jsou to jenom stroje a obcas se nekomu vyserou fatalne. Rozpadlou manualni prevodovku na zanovni impreze resil i muj servisak-subarista, byvaly automobilovy zavodnik, takze predpokladam, ze s tim umel
...
tipuji unavu materialu a nejakej vylomenej zub. Nechat odhadnout cenu pripadne opravy, vynasobit nejakym koeficientem realnosti jak u dopravnich staveb a kdyz se to bude blizit bazarovym cenam, tak poslat na vrak a koupit jiny. V pripade nasranosti i jinou znacku
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: náhlé zničení 4 st. automat. převodovky (?) - 2.0R, 110

Příspěvek od vrgada »

Nerozumim tomu, ale pokud vymenu, tak ze stejnyho typu, pac pak se s prekvapenim zjisti, ze tohle je trochu jinak a tohle nepasuje a konektory kabelaze nesedi a uz to skoro jede ale jen se nedari zhasnout kontrolku, takze to neprojde STK, atd. neni to manual
Krťas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: pát črc 17, 2020 12:04 am
Jméno a příjmení: Rostislav Poncza

Re: náhlé zničení 4 st. automat. převodovky (?) - 2.0R, 110

Příspěvek od Krťas »

Je to 4kvalt. Vím, čem jezdím :-) . To auto má dle tachometru nyní 304.000 km. A samozřejmě buh ví kolikrát stočený. Znám to ještě z likvidace, když jsem dělal na pojišťovně, kolik aut je stočených. Vzpomněl jsem si na to, že v TP mám rovněž zápis, oprava autom. převodovky. Do subatechu jsem psal, bude potřeba přesný typ převodovky, ale momentálně nejsem u auta, a jinak krom rozkodování podle servisního manuálu to nezjistím. Ze Subaru-Suzuki z Prahy mi technik řekl, že sedí i z onoho 2.5 L. Ale zase, nemusí něco sedět, konektory atd. Našel jsem kousek ode mne přes polské allegro jednu. Prodejce má dobré hodnocení, tak by i mohla být v pořádku, tak uvídíme. Jinak, auto si chci nechat. Krom této závady jsem byl s ním max. spokojen bez jakéhokoli problému, krom hůčících ložisek, kdy jedno bylo den před tím vyměněno. Netušíte jakou koncovku souboru videa zde vezme web, abych ho vložil ?
.
Krťas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: pát črc 17, 2020 12:04 am
Jméno a příjmení: Rostislav Poncza

Re: náhlé zničení 4 st. automat. převodovky (?) - 2.0R, 110

Příspěvek od Krťas »

Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: náhlé zničení 4 st. automat. převodovky (?) - 2.0R, 110

Příspěvek od quickly »

Krťas píše: Netušíte jakou koncovku souboru videa zde vezme web, abych ho vložil ?
.
Jedině nahrát na YT a sem dát odkaz.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: náhlé zničení 4 st. automat. převodovky (?) - 2.0R, 110

Příspěvek od vrgada »

z Polska jsem si kdysi nechaval zasilat levne vyfuky a spokojenost, ale drazsi veci nevim, vzdycky si vzpomenu na zakazanou reklamu : vymename, vymename, fsecko mame, telefon amerikanskij... :-). Pokud se to bude zachranovat vymenou, tak by asi bylo rozumnejsi vzit dil u nas, kvuli pripadne reklamaci. A jeste asi rozumnejsi nechat to na servisu, ktery to bude delat. Vim jak jsou servisaci radi, kdyz jim tam clovek priveze dily a neco s tim udelejte. Takhle to bude jejich problem, kdyz to nebude pasovat
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. BL/BP (03-09)“