Outback BS - piskanie brzd

Tome
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 07, 2023 10:51 pm

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od Tome »

milan74ma píše: čtv lis 09, 2023 9:03 am @Tome :

Ten problem s piskanim brzd bol u mna sposobeny nejakym brzdovym valcekom s nejakou sucastkou s tym spojenou + nerovnomernym brzdenim (aj ked to netriaslo a brzdilo slusne). Proste si to koli tej chybe brzdilo tak ze kotuce boli ryhovane az moc a smerom dole nepravidelne obrusovane. Vraj to bola znama vada pri BS. Vtedy mi v zaruke menili komplet predne a zadne brzdy vcitane kotucov, platniciek, a nejakych suciastok na brzdach.

Ale brzdy na Outbacku su celkovo z masla. Pri cca 63tkm aj nieco som musel znova (uz bez zaruky) menit predne kotuce a platnicky - cca po najazde nejakych 50tkm od tej prvej zarucnej vymeny. To sa mi este nestalo na ziadnom aute ze by som musel menit brzdy pred 100 tkm aj ked viac menej chodim bud na EY alebo ked sa ponahlam tak aj sviznejsie.

Teda ak neratam firemne Hyundaie Tucsony takm isli brzdy a kotuce ako na beziacom pase cca kazdych 30tkm a nebolo to chybou vodicov ale tym sracko materialom co tam davali ...

Dalsi problem som mal s tym ze ked som pokyval autom tak to vrzgalo ako stara kua. Vsetky servisy od BA po BB mi tvrdili ze to je normalne. Potom som dostal tip na JRT a tam mi povedali ze tie servisy pri prehliadke sa vysrali cistit brzy a brzdovu sustavu. Precistili a cuduj sa svete je vsetko ok a ako ma byt. A tym padom chodievam na servis aj ine veci uz len tam aj ked to mam cca 280 km jedna cesta. Ale co uz. Ak by som nahodou za rok, dva kupoval znova Subaru, budem ho kupovat uz len tam
takze mal by som to riešit na zaruku OK super vediet, pretože v Mikone v BA som bol 2krat, precistili, odisiel som chvilu nepiskalo ale zachvilu zacalo tak som volal ze piska, a teda mam dojst, zase pozreli, uz necistili, zbrusili nieco, previezli sme sa nepiskalo, a ako som odisiel na tretom semafore už to iste. Ono to piska ked jemne brzdim, ked viac pritlačim tak prestane, ale tak sa s posadkou pohodlne jazdit neda.

No a v BA som sa pytal ze ci sa to neda vymenit na zaraku, lebo za mna to je zavada, ze nie lebo to brzdi :D

JRT poznam, chodieval som tam s XV tiez 250 km ale vzdy sme si urobili turu v okoli kým to porobili. Tu opravu na záruku ti uznali tam, alebo u dilera kde si kupoval?
Moc dik za info :-)
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1497
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od mišus »

dethroned píše: čtv lis 09, 2023 5:52 pm Neuvěřitelný, mě to dělá uplně přesně stejnou věc. Podle mě to vržou tlumiče, možná se trochu zahřejou a pak to zmizí... lehce vrzají i když hýbu autem na místě. Nebo to alespoň slyším od tlumičů.
Tohle vrzání mi dělalo gfko po výměně horního uložení předních tlumičů, dával jsem aftermarket (bilstein) když se guma od motoru ohřála bylo ticho:D

Nejvíc jsem to slyšel při zhoupnutí na velkých asfaltových zpomalovačích.
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od milan74ma »

Tome píše: čtv lis 09, 2023 8:34 pmtakze mal by som to riešit na zaruku OK super vediet, ...
Ahoj,

ja som auto kupoval v BB a tam mi riesili aj reklamaciu na brzdy. Najskor skusali 2x precistovat a nepomohlo a potom to slo na reklamaciu. Ale to som mal vtedy okolo 10tkm. Prejavy presne ako pises. Skus sa poytat ci to pojde na reklamaciu, ja by som to urcite skusil ...
Ale po cca 2.5 roku uz BB sa ku mne zacalo spravat tak trochu inak ... Nie je pan servis ale ja, hlavne ak to nie je zaruka a ja si to platim. Tak som hladal iny servis a skoncil som pri JRT. Odstranili mi aj take chyby co v inych servisoch prehlasovali za standard a neodstranitelne. Moja skusenost s nimi je vynikajuca.

BA Subaru by som asi neriesil, ani SE. Co som od vela ludi pocul, nemaju s nimi dobre skusenosti ... Ale mozno je zase vela ludi co su s nimi spokojni. Tazko povedat.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Tome
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 07, 2023 10:51 pm

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od Tome »

milan74ma píše: pát lis 10, 2023 10:53 am Ahoj,

ja som auto kupoval v BB a tam mi riesili aj reklamaciu na brzdy. Najskor skusali 2x precistovat a nepomohlo a potom to slo na reklamaciu. Ale to som mal vtedy okolo 10tkm. Prejavy presne ako pises. Skus sa poytat ci to pojde na reklamaciu, ja by som to urcite skusil ...
Ale po cca 2.5 roku uz BB sa ku mne zacalo spravat tak trochu inak ... Nie je pan servis ale ja, hlavne ak to nie je zaruka a ja si to platim. Tak som hladal iny servis a skoncil som pri JRT. Odstranili mi aj take chyby co v inych servisoch prehlasovali za standard a neodstranitelne. Moja skusenost s nimi je vynikajuca.

BA Subaru by som asi neriesil, ani SE. Co som od vela ludi pocul, nemaju s nimi dobre skusenosti ... Ale mozno je zase vela ludi co su s nimi spokojni. Tazko povedat.
áno skúsim to ešte raz na reklamáciu alebo potom k janigovi, alebo ešte do 50K (teraz mam 22) si puštať poriadne hlasno muziku >B-). Mimochodom, ja som si práve uvedomil, že sa bavíme o inej generácii, neviem prečo som mal zafixované že to tá najnovšia je BS, ale ja mám BT <:-< . Nevadí aj tak si mi pomohol a je to pravdepodobne rovnaká závada. Diky maj sa pekne :-)
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od Stekem »

Kuuu*va!! Tak se jako další pokus vyměnil včera silentblok převodovky. Do toho sem vkládal velký naděje. No hned po servisu jsme to jeli projet a vrzlo to (zvuk stále od LP kola) na prvním retardéru a pak se to podařilo vyvolat tak, že servis hned řekl, že ví. Jeli jsme zpět a u brzd se nahradila nějaká gumička a dala nová vazelína (nedokážu to už přesně interpretovat, ale souvisí to se systémem brzd Subaru - plovoucí třmen, atd.). Jeli jsme to znovu projet a ticho.
Dnes jsem ráno vyjel a vrzání je zpět. A zase po pár km ticho. Tak ty vole já už nevím. Servis už asi musím taky pěkně vytáčet, ale já se prostě nesmířím s tím, že auto vrže.
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od milan74ma »

presne, netreba sa dat. Ja teraz zvazujem kupit znova Outback. Ale co tak sledujem a pocuvam mi to pripada ako keby BT bola este horsia ako BS co sa tyka reklamacii, oprav ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od Stekem »

Servis se snaží, ale prostě už jsou skoro vystřílený možnosti. Je nové horní uložení, dvakrát ty věci v brzdách, silentblok, stabilizátory. A prostě jediný vodítko je jakoby vůle, zavrzání od LP kola při zatočení či přejezdu nerovnosti při zatáčení.
Když vyjedu po delším stání a zkouším zatáčet levá/pravá, tak opět to vrže. Ujedu pár km a dělám stejné věci a ticho.
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od milan74ma »

a co poloosi, resp. klby ?
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“