Outback BS - piskanie brzd

Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od námořník »

Asi tchán jezdí jinak než ty. Originály vydrží určitě stejně jako jiné značky. Pokud chceš zkusit alternativu, tak ti doporucim Ferodo. Pokud teda budou dělat na tvé auto. Písknutí neřeš.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3625
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od bushman1 »

Měnit brzdy až po 100 tisících km je spíš výjimečné. To ten člověk musí jezdit hodně klidně.
Já měním na firemních škodovkách brzdy obvykle po 60 tisících a to to auto moc nešetřím.
Myslím, že Škodovka to osazuje z výroby TRW, což není žádný šunt.

Rozumná hodnota najezdu bude někde mezi 60-100 tisíci km.

Co se týče alternativy, tak slušný poměr cena/výkon nabízí například ATE, ale i to zmiňované Ferodo.

I když teď si uvědomuji, že píšu za auta s manuální převodovkou. U automatů ty brzdy odchází asi rychleji.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Tome
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 07, 2023 10:51 pm

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od Tome »

Ahoj Milan, aktuálne riešim rovnaký problém pískania brzd na Outback 12/2021 a hľadám po nete podobného nešťastníka ako ja a to čo píšeš na mňa sedí do bodky. V servise mi to dvakrát prečistili a ani raz nepomohlo, Podarilo sa Ti to nejako vyriešiť? alebo si menil tie brzdy?
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od suubaru »

no a teď napíšu, že mám ve 105k původní brzdy na BS 2020 a zítra to začne pískat...
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od milan74ma »

@Tome :

Ten problem s piskanim brzd bol u mna sposobeny nejakym brzdovym valcekom s nejakou sucastkou s tym spojenou + nerovnomernym brzdenim (aj ked to netriaslo a brzdilo slusne). Proste si to koli tej chybe brzdilo tak ze kotuce boli ryhovane az moc a smerom dole nepravidelne obrusovane. Vraj to bola znama vada pri BS. Vtedy mi v zaruke menili komplet predne a zadne brzdy vcitane kotucov, platniciek, a nejakych suciastok na brzdach.

Ale brzdy na Outbacku su celkovo z masla. Pri cca 63tkm aj nieco som musel znova (uz bez zaruky) menit predne kotuce a platnicky - cca po najazde nejakych 50tkm od tej prvej zarucnej vymeny. To sa mi este nestalo na ziadnom aute ze by som musel menit brzdy pred 100 tkm aj ked viac menej chodim bud na EY alebo ked sa ponahlam tak aj sviznejsie.

Teda ak neratam firemne Hyundaie Tucsony takm isli brzdy a kotuce ako na beziacom pase cca kazdych 30tkm a nebolo to chybou vodicov ale tym sracko materialom co tam davali ...

Dalsi problem som mal s tym ze ked som pokyval autom tak to vrzgalo ako stara kua. Vsetky servisy od BA po BB mi tvrdili ze to je normalne. Potom som dostal tip na JRT a tam mi povedali ze tie servisy pri prehliadke sa vysrali cistit brzy a brzdovu sustavu. Precistili a cuduj sa svete je vsetko ok a ako ma byt. A tym padom chodievam na servis aj ine veci uz len tam aj ked to mam cca 280 km jedna cesta. Ale co uz. Ak by som nahodou za rok, dva kupoval znova Subaru, budem ho kupovat uz len tam
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od Stekem »

Já aktuálně řeším, že pokud je auto studené (např. po chladné noci), tak při zatáčení a přejezdu příčné nerovnosti slyším od levého kola zavrzání, bouchnutí. Záleží jestli zatáčím doprava - zatížím levé kolo (zavrznutí), nebo doleva - odlehčím levé kolo (bouchnutí - jakoby vůle něčeho). Tohle ale je slyšet cca 2-3 km, pak už nic.
Když před pár týdny asi 4 dny v noci mrzlo, tak ty zvuky to dělalo delší dobu po startu (5 km?). Jakmile je auto zahřáté, tak to nedělá, resp. možná jo, ale tak potichu, že to já neslyším.
Napadlo mě, jestli to nedělá něco u brzd, protože tam mi na záruku měnili nějaké komponenty, protože při plném rejdu do skřípalo.
Teď jsem ve fázi, že servis si myslí, že to budou stabilizátory a vymění je.
Neměl někdo něco podobného?
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od milan74ma »

ano mne tiez menili stabilizatory, bucha to ovela menej, ale sem tam to buchne aj tak presne ako hovoris
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od CoZmo »

brzdy mi pískají od té doby, co jsem je komplet vyměnil, v nízkých rychlostech. Neřeším, je to fakt do 20km/hod a je to takové sportovní. Jinak že má subaru bláto brzdy co vydrží 50tis bych uplně neviděl katastrofálně, je to takové normální, vlastně je hezké, že tahle generace už brzdí.

Spíš mě drbe...mezi 145-155/160 kmh gps pociťuji takové divné vibrace, jakoby od předku. Celý podvozek sme prolezli, vůle zkontrolovali, nikde nic podezřelého. Přehozením na zimáky se ty vibrace zmenšili tak o 50%, ale pořád tam jsou...nemáte někdo nějaký nápad?

Trochu podezřívám přední tlumiče...nějak se nemůžu zbavit pocitu, že nejsou ok, tuhle jsem musel ve slejváku zpomalit, protože sem dvakrát uklouz a rozsvítil palubku. Akorát nevím, kde je změřit, zkontrolovat...vytečené nejsou, na pohoupání se tváří ok...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Mong93
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 80
Registrován: pát čer 02, 2023 8:38 am
Jméno a příjmení: Jiří
Bydliště: Olomouc

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od Mong93 »

co vyvážení kol? Na základě toho, že po přehození na zimní se to zmenšilo.
Nebo nerovnoměrně sjeté gumy?

Z jiného fóra:

"To same jsem resil se zimaky. Dvakrát prevazene v ruznych pneuservisech a porad se tam kolem 140km/h objevovaly citelne vibrace.

Pak mi znamej poradil Auto Jarov, kde maji top vyvazovacku, ktera umi simulovat i jizdni odpory do nejakych 130 km/h.

Nakonec bylo potreba u dvou kol pootocit pneu na disku a vsechny kola znovu prevazit. A je po problemu.



Ale nebylo to tak jednoduchy. Kluk co to delal, tak s tou vyvazovackou moc neumel.

Musel mu pak prijit radit mistr, aby to bylo OK.



Takze k dokonalemu vyvazeni je potreba dobrej stroj a nekoho kdo s nim umi..."
Outback BS 2.5 2016

Obrázek

ex BMW E91 325i
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od K25 »

Mong93 píše: čtv lis 09, 2023 2:49 pm co vyvážení kol? Na základě toho, že po přehození na zimní se to zmenšilo.
Takze k dokonalemu vyvazeni je potreba dobrej stroj a nekoho kdo s nim umi..."
To bude asi tenhle stroj...

2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od CoZmo »

no KURWA...budu asi ten případ...popisuje přesně moje neduhy...a teď sakra kde v jižních čechách najdu tenhle zázrak...ty subara sou fakt hrozně rozmazlený mrchy, u vw nepoznáš ani upadnutý kolo...

kola jsou samozřejmě vyvažovaný před sezonou, nicméně posunutí kola na disku apod. ta vyvažovačka určitě nepobere...hustý...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od podvlada »

Jestli to nevyvažoval někdo odsud...
Přílohy
vyvazeni.jpg
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od dethroned »

Stekem píše: čtv lis 09, 2023 10:06 am Já aktuálně řeším, že pokud je auto studené (např. po chladné noci), tak při zatáčení a přejezdu příčné nerovnosti slyším od levého kola zavrzání, bouchnutí. Záleží jestli zatáčím doprava - zatížím levé kolo (zavrznutí), nebo doleva - odlehčím levé kolo (bouchnutí - jakoby vůle něčeho). Tohle ale je slyšet cca 2-3 km, pak už nic.
Když před pár týdny asi 4 dny v noci mrzlo, tak ty zvuky to dělalo delší dobu po startu (5 km?). Jakmile je auto zahřáté, tak to nedělá, resp. možná jo, ale tak potichu, že to já neslyším.
Napadlo mě, jestli to nedělá něco u brzd, protože tam mi na záruku měnili nějaké komponenty, protože při plném rejdu do skřípalo.
Teď jsem ve fázi, že servis si myslí, že to budou stabilizátory a vymění je.
Neměl někdo něco podobného?
Neuvěřitelný, mě to dělá uplně přesně stejnou věc. Podle mě to vržou tlumiče, možná se trochu zahřejou a pak to zmizí... lehce vrzají i když hýbu autem na místě. Nebo to alespoň slyším od tlumičů.
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Mong93
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 80
Registrován: pát čer 02, 2023 8:38 am
Jméno a příjmení: Jiří
Bydliště: Olomouc

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od Mong93 »

CoZmo píše: čtv lis 09, 2023 4:22 pm no KURWA...budu asi ten případ...popisuje přesně moje neduhy...a teď sakra kde v jižních čechách najdu tenhle zázrak...ty subara sou fakt hrozně rozmazlený mrchy, u vw nepoznáš ani upadnutý kolo...

kola jsou samozřejmě vyvažovaný před sezonou, nicméně posunutí kola na disku apod. ta vyvažovačka určitě nepobere...hustý...
No shodou okolností jsem na to narazil na Škoda fóru 😂 takže to asi nebude jenom Subaru problém, každopádně je to fakt zajímavé s tím vyvažováním
Outback BS 2.5 2016

Obrázek

ex BMW E91 325i
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Outback BS - piskanie brzd

Příspěvek od Stekem »

dethroned píše: čtv lis 09, 2023 5:52 pm Neuvěřitelný, mě to dělá uplně přesně stejnou věc. Podle mě to vržou tlumiče, možná se trochu zahřejou a pak to zmizí... lehce vrzají i když hýbu autem na místě. Nebo to alespoň slyším od tlumičů.
Já to slyším od levého předního kola. Dokonce i manželka to slyší odtamtud, tak to už je co říct. :)
Tlumiče jsem jim nadhazoval jakože mě napadá, že to přesně koresponduje s tím, že to děla právě při nějaké nerovnosti při tom zatáčení. Ale zatím je varianta ty stabilizátory a čekám teď až jim dorazí, aby to vyměnili.
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“