Pivo a vše kolem něj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Pěkně jste se ozbrojili. Já mám na Štědrý večer toto:
Nějaké Zichovce už jsem kdysi měl, chutnaly, tak zkouším další, plnotučné :-)
Přílohy
20231223_214055.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Mira »

To je skvělý, fakt silný pivo. Na sváteční večery k cukroví mám teda nachystaný Merlot, Syrah, Malbec a Cabernet Sauvignon, což teda patří do jinýho vlákna.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24353
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Pryč šímo od Ipy :-D Jedu stále ve Svijanech, jak jinak taky, opravdu jsem zkusil kde co a přes hutnou kritiku tohoto zlatavého moku této značky nejen zde, ale i od mých některých známých jakoby pivařů ( a tj právě ono, ne skuteční pivaři to v reálu opravdu nejsou) stále zůstávám na své značce a jsem za ní neskutečně rád. Furt mě chutná a jak :-)
Naposled jsem koupil tento týden zde jinak se zcela nevysktyujícího se Dudáka, strakonický piovar, prodávájí ho zde jen v jedné jediné prodejně, za pár kaček doslova, za deset kč, ostatně mají zde i svijany ne za 18 ale za 11 kč... když jsem dudáka zřel, vzpomněl jsem si na yohna zde, myslím, že mu to zavážel někdo snad grátis, nebo hodně levně a yohnovi chutnalo. Já ho měl vlastně od té doby v paměti, že bych ho rád zkusil, no nicméně už ta flaška samotná a etiketa působí dost lacině, ale dobrá, tohle o ničem nevypovídá, nemuselo by, pak jsem ho zkusil a docela mám v tomto rozpor, fakt doteď nevím sám, něco mě tam vadí, v chuti jeho, něco je naopak docela dobré, ale oproti svijanům je to zatím teda docela srajda, nicméně trochu přeháním, pitelné to určitě je, jen jak mám ty svoje vjemy zvyklé na svijánky, tak je to furt boj s ostatními moky.
Nutno říct, že jsem zatím zkusil jen jeden kousek, mám jich celou basu...a že jsem ten den neměl na pívo mimořádně ani moc chuť a před samotnou degustací jsem snědl něco nevhodného, žádný bůčes apod :-) tak uvidím v příští pivní epizodě, ale už i tak začínám mít jasno, že tudy cesta nevede, no jak říkám, zkusím opět a uvidím, když tak ostane pro návštěvy, třeba když Víťa Kulíšek by si dodal odvahy a dovezl mě hrozinky 8() :-)
Jinak jsem se předem na svátky vánoční postupně předzásobil, nějakých 110 lahvoňů nekřesťanských tam mám, bude zapotřebí na další volno o silvestru dokoupit, samozřejmě jen skrz návštěvy, kdyby k nám někdo přeci jen nedej bože došel ;)
Edit: nejsem alkoholik nezřízený, ne ne, zatím ne, ale neručím do budoucna za sebe, tak jen musím říct, že přes týden, všední dny jsem spotřebu píva těžce pokrátil, pokártil, jen nějaké to pivečko si dám a pak o volnu, o víkendu se trošku jen zresetuji :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od podvlada »

Šaman píše: sob pro 23, 2023 9:45 pm Pěkně jste se ozbrojili. Já mám na Štědrý večer toto:
Nějaké Zichovce už jsem kdysi měl, chutnaly, tak zkouším další, plnotučné :-)
Od Zichovce jsem nedávno vzal krabici, tak jsem tam (krom všech dalších dobrot) naklikal i ty vánoční speciály. Malý Ježíšek i Ježíšek :-)
Malej je 10°IPA myslím, velkej:
https://pivovarzichovec.cz/produkt/jezisek-20/
DDH DIPA
"Vánoce bez Ježíška si už neumíme představit, a tím myslíme jak bytost z křesťanských bájí, tak i naší nekompromisní Double IPA. Ježíšek je silná IPA dle střihu západního pobřeží Spojených států, ve kterých vynikne charakter amerických „old-school“ chmelů. Tyto takzvaně „céčkové“ chmely (Columbus, Chinook, Centennial) propůjčují Ježíškovi výraznou pryskyřičnost a vyváženou hořkost, které pak o bohaté ovocné aroma obohatí aromatické chmely."

Edit: Zajímavej kousek byl třeba i "Like a svařák", což byl kyseláč s kořením do chuti svařáku.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14887
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Tapan »

Like a svařák jsme okukovali na lístku oblíbené hospody s pivními speciály s kolegou v úterý. Dostali jsme koštovací půldecku, bylo to zajímavý, ale ochutnat stačilo :⁠-⁠)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Antony
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: stř říj 11, 2023 7:37 pm
Bydliště: Ronov nad Doubravou

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Antony »

Pivo mám hodně a upřímně :-D rád. Silná piva a speciály ale nijak nevyhledávám, mám rád svoje Svijany a 33 Budvar. Ale tohle jsem si po velmi dobré zkušenosti pořídil na svátky:
001.JPG
Subaru Outback 2.5i Active
Alfa Romeo 155 Sport 1.8 Twin Spark
Suzuki Swift Mk IV
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1234
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Cheza »

A já myslel, že Svijany pije už jen @sima :-D
Přílohy
DSC_0449.JPG
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od spm »

Antony píše:Pivo mám hodně a upřímně :-D rád. Silná piva a speciály ale nijak nevyhledávám, mám rád svoje Svijany a 33 Budvar. Ale tohle jsem si po velmi dobré zkušenosti pořídil na svátky:
001.JPG
To jsem kupoval v Rumunsku a on to vari Heineken... takze je to i stejne mizerny jako Heineken a i v tom Rumunskym lidlu byly lepsi kusy :-D

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24353
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Taky jsem samozřejmě svijanský typ, jedině ale ležák, no a teď jsem náhodně vzal po delší době Heineken a musím říct, že na to že byl v plechu mě docela i chutnal. Oproti jiným plech pivům, co byly v nabídce nejvíc, odzkoušeno dlouhodobým testováním :-)
Hlavně byl teda vychlazený a nečekal jsem na správnou teplotu- rychlé PPPZ( PRVNÍ PIVNÍ POMOC ZAMRAŽENÍM) a taky jsem měl včera na to pívo po dlouhém dni velkou chuť, to dělá taky své :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Susede, Hajnekén? Nééééé :-)
Já jsem si dnes ochutnal Ogara. Příjemné to bylo, ne moc hořké, voňavé
Přílohy
20240214_181716.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24353
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

No říkám jen " na to, že byl v plechu mě docela i chutnal" žádné eso to není :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10654
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Mira »

Já jsem z valach ochutnal Skřítka a Šibala. Moc dobrý pivo a konečně mi někdo osvětlil, jak se pivo vaří, viz. https://karlovskyminipivovar.cz/o-minipivovaru/
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Miro: Jo, to tam mají pěkně zařízené - ale mám pocit, že ty jejich piva by ještě chtěla něco "poladit" Valášek (Fsetín) i Holendr (Valmez) mají třeba ty svrchňáky vychytanější.
Ale to neznamená, že Pod Pralesem je průser - třeba takový Tátoš mně chutnal docela dost....
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16151
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od quickly »

V Pivovaru Řevnice jsem potkal na chodbě pěknou tabulku
Přílohy
PeriodickaTabulkaPiv.jpg
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4943
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Pivo a vše kolem něj

Příspěvek od Makovica »

Paradne, to si vytlacim
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“