Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od lazard »



lazard píše:
Ondreji, objednam si cele sady zmovu., tak to neres a prosim kod do kose. Ale diky.


28821FE141 - 993kč kus, přeji hezký den
To vyznelo jako sarkasmus a to jsem myslim ze Tobe vozil syna. Nicemne, sarksusm nevysel >:( . bo dana cena je pro originalni rafky Enkei, ktere maji stredovou diru myslim ze 56 mm. Toto rafky pouzivam na zimu a v lete uizivam rafky Arcasting Zar Rally, kterem maji stredovou diru prumer 60 mm. Krytky prumeru 60 mm a polepy STI na ne se na eBay vcetne posty daji sehnat za nejakych 500 - 600 CZK. Takze prani vseho dobreho az nekdy jindy. :-)
Uživatelský avatar
sedlson
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 51
Registrován: pát lis 25, 2011 3:55 am
Jméno a příjmení: Filip Sedlák

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od sedlson »

Také se přidávám k děkovným ovacím, bylo to super. Super naplánované a zorganizované.
Jsem rad za možnost vyzkoušet si SGčko s AT mezi plackami.
A hlavně vidět po dlouhé době známe tváře ;-D
Takové věci by se měli dít častěji tedy až na ty nehody :-/
Subaru Forester 2.5 XT "07"
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4328
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od OZP »

Podvlada, outback:
Diky za vase ohlasy panove! Nepovazuju se za nejakeho super pilota, tak me vzdycky potesi, kdyz to nekoho semnou bavi.

Jizdu Outbackem jsem si uzil neskutecne, me ten off taky desne bavi. Kdo cetl moje vlakno vi, ze jsem byl malem misto STIckare Landroverista offroadak...

A aby mi nekdo po projizdce rekl: Prekvapilo me, jak malo to jede!, to jsem teda jeste nezazil :-/ >:-& :-D

Uzil jsem si to moc, byla to presne ta akce, z jejiz energie pak ziju jeste dlouhe tydny potom.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22693
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od spm »

Tahle hláška mě taky celkem dost překvapila :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2717
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od zhor »

OZP píše: A aby mi nekdo po projizdce rekl: Prekvapilo me, jak malo to jede! , to jsem teda jeste nezazil
Tak ono motoricky ty Subara nejsou bůhví co, když to srovnáš třeba s tím GTR, ale na ten úzkej okruh v lese jsou rychlý víc než dostatečně.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10636
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od podvlada »

Přesně tak. Výhody Imprezy a podobných placek jsou jinde než v ohromujícím výkonu. Hlášku málo to jede v koncextu 500HP+ GT-R chápu. :-) Mně osobně zrychlení na spodní rovince hned od kruháče tedy stačilo i na mokru. :-) Ještě že jsem nakonec nejel na suchu s Otou :-D
Ondro to jsem rád. Teď už i víme, že se vejdeš, tak když bude příště zase někdy příležitost, rád tě svezu znovu ;-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od outback »

Promiň Ondro!!!

Možná jsem to nenapsal a neřekl úplně přesně, mě fakt hrozně bavila rychlá jízda s tebou a doufám že mně i příště ty nebo někdo jiný sveze! Jenomže po tom co jsem řídil pětisetkoňový zcela civilní RangeRover a třísetkoňový zcela obyčejný civilní roadster BMW a vozil se jako spolujezdec v GTR který má majitel opravdu dobře v ruce prostě postarší STi nadchne průjezdy zatáček a rychlým letem mezi stromy, ale už nepřesvědčí akcelerací.

Starý i nový STi je dnes naprostej archaismus, možná právě proto se mi líbí.

A kdyby mi někdo nabídl odpoledne na Bělé buď s tím Range Roverem nebo i třeba osmiválcem novým Mustangem, nebo s jedničkovým Legem v manuálu na dobrých gumách, nemrtvých tlumičích a s podvozkem v pořádku, vezmu to Lego, protože se budu chtít naučit rychle a správně řadit, využívat šířku trati, volit stopu...a aspoň když vyletím mimo trať bude to v nižší rychlosti a ne tak drahý. Koupit si obrovskej motor a sešlápnout plyn na rovince až na podlahu umí každej trotl. Zrovna dneska jsem se zasnil: "Takový starý STi na okruh, to by byla paráda...ale ne, blbost, jako předstupeň by to chtělo Lego v manuálu a naučit se řídit..."
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2900
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od .dundee. »

outback píše:... kdyby mi někdo nabídl odpoledne na Bělé buď s tím Range Roverem nebo i třeba osmiválcem novým Mustangem,
Je nás tu víc, co jsme zažili na Bělé na trackday dva Mustangy. Káry pěkné, což o to. Ale i když jsem jim dal 30s náskok při rozjezdu, tak jsem je koncem druhého kola dojel a zatímco oni jeli "pilu", my (ty staré STi a WRX co nezrychlujou) jsme jen volnou jízdou za nimi chladili olej :-DDD
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4328
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od OZP »

Hele tak ja jsem si vedom ze 206kw/398nm u hawk STI v serii a 240kw/475nm u meho auta neni zadny ohromujici vykon v dnesni dobe. S moderni GTR nebo M3 nebo AMG se fakt porovnavat nemuzu a nehodlam.
Nicmene i s tou seriovou mapou s 206kw to papirove dava 0-100km/h za 5.5 vteriny a to mi prijde velmi slusne i v dnesni dobe- to moc radsteru od BMW ani premotorovanych SUV s 500+ koni nepokori. Jasne, pod 3500 rpm se to sbira docela pomalu, ale pak to sype docela slusne, rozhodne bych nerekl, ze malo.

Otazka je, jestli si semnou Lado vlastne zazil akceleraci na plny plyn- te vody bylo pri nasi jizde docela dost a nevim, do jake miry byla moznost na to naplno dupnout, spis jsme na vyjezdech ze zatacek akcelerovali pozvolne a postupne, nez na plnej knedlik.

Ale i tak je to zajimava zpetna vazba, rozhodne se za ni nezlobim. Je dobre si obcas pripomenout status quo a nezit v nejake iluzi.

Jinak teda nejsem zastance toho nazoru, ze na starym kole se lip naucis jezdit. Nekdy to mozna plati, ale rozhodne ne plosne, vzdy a vsude.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10636
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od podvlada »

Ondro, vím, že jsme jeli pozvolna, přesto mi jednou přišlo, že od kruháče jsi na 2 přidal dost... ale jestli to bylo s plynem na podlaze bys věděl jen ty v tu chvíli :-) Holt asi nezbyde než to při nějaké příští příležitosti zkusit znovu B-) ;-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2717
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od zhor »

.dundee. píše: Je nás tu víc, co jsme zažili na Bělé na trackday dva Mustangy. Káry pěkné, což o to. Ale i když jsem jim dal 30s náskok při rozjezdu, tak jsem je koncem druhého kola dojel a zatímco oni jeli "pilu", my (ty staré STi a WRX co nezrychlujou) jsme jen volnou jízdou za nimi chladili olej
A jak to teda bylo? Oni to:
a) neměli tolik v rukách, protože to vlastní teprve krátce
b) neměli tolik zahřátý
c) jsou otci od rodin, a už si nemůžou tolik dovolit riskovat
d) neměli ty správný gumy
e) bylo den po úplňku

:-DDD

To mi připomíná, jak jsem byl kdysi na Šíma sprintu v Břevenci, a tam přijel taky nějakej takovej machýrek v nějaké silné americké potvoře, že to má 800koní, a že když se tak kouká, tak nemá s kým závodit, že tam jsou samý plečky. Tehdy ho šoupli k nám do čtyřkolek, a po první jizdě byl poslední, tak se sbalil a odjel. No asi fakt neměl s kým závodit :-DDD
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4328
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od OZP »

Ten kruhac je pro me zakletej...
Kdyz se mi zrovna povedlo ho projet dobre, tak OK, ale nekdy (vetsinou) jsem to tam desne zazdil a teda uznavam, ze na dvojku se to do ty rovinky pak sbira desne dlouho.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od lazard »

Vykon motoru, akcelerace, ovladani je jedna vec, druha vec je, kolik toho to auto vydrzi. Obavam se, ze kdyby nejake naslapane Audi nebo BMW jezdilo v Bele (obcas dosti spatna silnice) jako my s nasimi auty, ze by toho moc nevdzelo. >:( Ale mohu se mylit.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od quickly »

A nemůže být ten pocit "pomalosti" tím, že Subaru auta dost často klamou rychlostí - člověku v autě se zdá, že jede pomalu, ale pohled na tachometr říká něco jiného ?
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Letní klubový sraz Bělá pod Bezdězem - 4.- 6.9.2020

Příspěvek od emve »

lazard : Ano, samozřejmě nízká placka R8 na dvacítkách kolech asi do Bělé není úplně ideální, moje M3 na 19kách asi taky ne. Minimálně by se pokopaly disky, jestli tam jsou nějaké větší díry. Ale pokud pomineme tyto specifické podmínky rozbitých cest, tak výdrž na okruhu je u Audi a zejména BMW M určitě lepší, myslím třeba Nurburgring.

quickly: Určitě to tak není. Subaru prostě v dnešní době už rychlé nejsou. STI v sérii (2.5 300k) jede asi jako Golf GTI se 230 koňma, STI po úpravě stage 2 se blíží Golfu R 300k, ale není rychlejší. Až budu mít STI po servise, naměřím nějaké hodnoty, mám nový GPS akcelerometr (Dragy), takže bude srovnání Evo stage 2 vs STI stage 2 vs Golf R série.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Odpovědět

Zpět na „Srazy“