Oprava výhřevu zadního okna

Diskuse týkající se elektrické výbavy vozidla a osvětlení exteriéru i interiéru, žárovky, Led osvětlení atd.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Oprava výhřevu zadního okna

Příspěvek od sima »

Jj, jen já ohřev používám často a když už se to raz odmlží a nakrátko stojím, pak hned jedu, tak to okno je vždy už odmlžené nějak je aaa stěrač.
Mám na ty staré cigánky nějakou smůlu kurva :-/ minule taky na parkingu u marketu doslova stařena v šátku za autem, to jí naštěstí chytli pípáky, špačkovala dobře teda, co si chceš na ní vzít taky, že. Dnes znova jiná a rovnou na vozíčku, snad nebude nic do třetice :-/
Takže za mě fakt co nejvíc vidět vzad, se mě nedivte :-D
Mimo cestu ani nemluvím, nebo na lesní cestě...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49208
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava výhřevu zadního okna

Příspěvek od VDC »

Ty nemáš vnější zrcátka Jeníku ? :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Oprava výhřevu zadního okna

Příspěvek od sima »

Mrtvý úhel. Na dálnici je to trochu jiné, ale furt to platí, dle mě jo, nejhorší je myslet, že vidím a přitom ne.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22757
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Oprava výhřevu zadního okna

Příspěvek od spm »

Mám. Ale při manipulaci v nich nevidim poměrně velkou část prostoru, do kterýho to auto zrovna jede (což by ještě nevadilo někde, kde není provoz... ale jelikož v hustší zástavbě se tam vždycky najde nějaký delfín, který skočí za vyjíždějící auto nebo vyjede proti, ...). A v provozu je potřeba do těch bočních víc koukat, tím míň koukat před sebe a ten vykrytý prostor je taky dost menší. Třeba v pravotočivé zatáčce na dálnici je těma vnějšíma zrcátkama vidět dost kulový. Teda, pár metrů za sebe vidim, ale pokud se tam něco řítí 180km/h, tak ho mám za chvíli v kufru. Oknem ho jinak vidím.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Oprava výhřevu zadního okna

Příspěvek od HonzaCZ »

No tak to se mi fakt ještě nestalo, že bych při dešti čekal, než mi výhřev vysuší zadní okno. :-DDD Tak se kouknu, co je kolem auta, když k němu přicházím a pak podle toho manévruju, ne? :-D A nepopírám, že taky pomůžou pípáky. :-)

A věř tomu, že je to fakt o zvyku. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 951
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Oprava výhřevu zadního okna

Příspěvek od barts »

No tady se to rozjelo. A já vám jdu sdělit můj myšlenkový pochod a myslete si co chcete :-D .
Včera jse zkoušel vyndat okno ze starých pětek myslel jsem si že to půjde v pohodě nějakým tenkým drátkem a prostě ne tak po hodině snažení sem zjistil že na to mé schopnosti nestačí.
Tak jsem dnes volal do autoskel kolik by ještě chtěli za to že vyřežou ještě jedno okna a očistí a oni že 700 navíc.
Takže to už by bylo 1800 za výměnu okna + 700 za vyžezaní ze starých pětěk + 400 za gumu kolem okna.
Asi nejsem psychicky připtaven na to dát 3000 za to aby mi tam vyhřívalo víc proužků :-DDD
Za dva týdny prostě jedu na fólie tak ja to je a když mě to bude moc štvát třeba si to v budoucnu nechám vyměnit a to jedno okno si nechám dofóliovat. Pro zlepšení pocitu koupím ten Loctite na ty spoje napatlám to tam a i kdyby to rozjelo třeba jeden proužek a vydrželo to rok bude to výhra.
Na Felicii kterou mám 5 let tak mi to vyhřivá uplně stejně dva proužky nahoře a dva dole a taky sem to do ted neřešil. No vlastně jestli něco zbyde zkusím si opravit nějaký proužky na felině :-D. Jako je pravda že na Felicii mám couvací kameru, takže ani nevím jestli mi to někdy vadilo
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10659
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Oprava výhřevu zadního okna

Příspěvek od podvlada »

sima píše:...minule taky na parkingu u marketu doslova stařena v šátku za autem... Dnes znova jiná a rovnou na vozíčku, snad nebude nic do třetice
No jestli to půjde stejným tempem dál, tak do třetice tě čeká smuteční průvod :-DDD
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Oprava výhřevu zadního okna

Příspěvek od sima »

:-DDD právě tím směrem se ubíraly moje myšlenky :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 951
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Oprava výhřevu zadního okna

Příspěvek od barts »

Tak oprava hotová a dovolím si trochu rozporovat s HonzaCZ. Ted k opravě vyhřívání. Originální šablona je samozřejmě na nic páč je 2x širší než linka výhřevu a ve výsledku by to bylo z "venku" dost vidět ty stříbrný linky.
Na zjištění co kde jak nefunguje jsem použil pouhé oko a někdy jsem musel mít zkoušečku. Samozřejmě když chybí 2cm linky tak to poznáte i 3 mm se dají vidět ale ani né milimetrovej škrábanec který to přerušuje už nenajdete okem. Místo nahoře a dole kolem přerušené linky si oblepíme (použil jsem obyč papírovou pásku)
Oblepování je nejdůležitejší krok protože jak si to krásně přesně oblepíte pak to budet následně vypadat. Takže doporučuju si dát záležet aby to rozměrově kopírovalo přesně linku výhřevu pak to z venku nebude vůbec vidět.
Pak vlastně všechno důležité je na obalu od toho Loctitu. Odmastit a dát tam 3 vrstvy s rozestupem 5-ti minut.
Pásku jsem sloupl po hodině a rozměrově krásně sedí k linky výhřevu ( viz foto ). Na fotce se zdá že zevnitř je barevný rozdíl zásadní ale uplne to tak není samozřejmě výhřev je tmavý a oprava stříbrná ale stačí být metr a už to nevidíte. No a z venku když si dáte záležet tak to nebude vidět vůbec, mě se to celkem povedlo, ale jde to lépe možná za použití ještě víc nějaké profí pásky která bude mít vetší kontakt s povrchem.
Výsledek? Všechny poružky fungují. Dohromady když to sečtu tak jsem udělal 40cm opravných linek na 15 přerušených místech.
Test pevnosti? Drží jako čert zkoušel jsem to škrábat nechtem, nebo to nějak mechanicky poškodit a nic, tak pevnostně jak původní výhřevný proužky.
Vyhřívá to a nepřehřívají se ty místa? Měl jsem výhřev zaplý asi 15 minut a opravené místa hřejí jen o malinko víc než opůvodní linky a celkově výhřenost všech proužků je parádní!
Čas opravy zaleží podle toho kolik proužků máte nefunkčních, mě nefungovalo 80% a bylo to za hodinu.
Z lahvičky jsem vypotřeboval tak 10%, takže při "vyšší" ceně když se domluvítě s nějakýmá kámošema co potřebují opravit pár linek pak to bude za pakatel.
Pak ještě zaleží jak si s tím poradí mistři jak mi budou zatmavovat skla, jestli jim to nebude nějak komplikovat práci. A po fóliích už ani ty opravný proužky zevnitř vidět nepůjdou :-) .
Poslední proměnná věc bude jak dlouho tahle oprava vydrží, v diskusích se názory liší. Většinou rok minimálně.
Snad někomu tahle recenze/návod pomůže! ;-D
[SUBARU]
Přílohy
IMG_20200624_222221.jpg
IMG_20200624_222207.jpg
IMG_20200624_222200.jpg
IMG_20200624_222033.jpg
IMG_20200624_221929.jpg
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19160
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Oprava výhřevu zadního okna

Příspěvek od hamoun »

no pekne !!! tak at to vydrzi :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10659
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Oprava výhřevu zadního okna

Příspěvek od podvlada »

Pěkná oprava (*_^) |,,,,
Pod folií by to mohlo vydržet déle.
Na druhou stranu, snad fóliářům nebude oprava vadit. Pokud by tam bylo moc materiálu, mohlo by to folii odlepovat a byla by tam bublinka. Teda jim to možná vadit nebude, ale tobě by mohlo, esteticky :-)
Snad to bude v poho. Držím palce :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Oprava výhřevu zadního okna

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak to jsem překvapenej. Je dobře, že ses nenechal odradit mejma zkušenostma. :-D

Každopádně nevím, čím to je, jestli jsem levej (v kombinaci s tím, že u sedanu je to faaakt blbě přístupný) nebo mám ten lak nějakej starej, ale už jsem to opravoval víckrát a prostě pořád to nehřeje celý stejnoměrně. Ono jako okno hřeje celý, čili proud tam jde, ale pár míst se mi pořád hřeje podstatně víc. Hlavně kolem jedné té svislé linky, která byla úplně přerušená.

Možná zkusím koupit novej ten lak, když to tady tak čtu, jaký jsi měl úspěchy. :-)

Každopádně gratuluju. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 951
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Oprava výhřevu zadního okna

Příspěvek od barts »

No popravdě si mě odradil celkem dost :-DDD . Pak následovalo spoustu telefonování a mailů ohledně výměny skla a zrovna do tohodle se mi nechtělo investovat tolik, takže už při těch 2000 Kč sem byl nalomenej že jako vyměním ho ale sere mě to a pak jak jsem ještě dozjistil tu poslední částku na to oddělání okna z bejvalých vrat tak už mě to dorazilo a řekl jsem ne. Takže jsem se k tomu vrátil jako poslední možnost.
No ono s tou "životností" toho loctitu to bude nějak souviset. Když jsem si volal do jednoho shopu jestli je mají. Tam mi řekly že tedka žádný nemají že nedávno všechny musely stáhnout bo jim prošly. Že nemají moc životnost cca 2 roky. ( co je na tom pravdy nevím ) . Já sem si to bohužel musel koupit nejdráž (jinde to tu nebylo ) tady v autokelly. A byly tam dvě jedno mělo v rohu nálepku EXP 07/21 a druhý nemělo žádnou nálepku. Tak jsem vzal tu s nálepkou EXP.
Tím sem chtěl říct to že to s tím může doopravdy souviset, popřípadě pro 100% jistotu bych třeba napsal přimo výrobci jak je to s tou expiračkou popř kde se na produktu nachází.

Asi si ted rozjedu "firmu" na opravování výhřevů :-DDD :-DDD . Jestli to má třeba rok projít, tak se poptám známích / kamarádů jestli všem fungují všechny linky a kdyžtak opravím a dostanu nějaký drobný a za chvilku se ta lahvička zaplatí a využije se :-D
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Oprava výhřevu zadního okna

Příspěvek od HonzaCZ »

Já to opravoval poprvé někdy 2014 a to to prošlý určitě nebylo. Ale pak jsem řešil ještě pár dalších oprav, protože napoprvé jsem hned na všechny vady nepřišel a pořádně se to prověří až když se to okno zamlží nebo ideálně namrzne. :-)

Takže asi koupím novej lak a hlavně budu muset to kolem toho okna víc odstrojit. Vyndat zadní opěradla, odstrojit sloupky atd. Abych se tam pořádně dostal. Pak to třeba konečně finálně dořeším a dám taky folie. :-D Ono u těch folií mi ani tak nešlo o to, že by to blbě vyhřívalo, ale spíš ty místa, který se přehřívají by mohly poškodit tu folii.. si teda myslím...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49208
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava výhřevu zadního okna

Příspěvek od VDC »

Budu zvědav na životnost. Jinak je to samozřejmě fajn.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Elektrická výbava auta a osvětlení“