Motor z Forestera do WRX?

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Slunce
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 08, 2020 9:45 pm

Motor z Forestera do WRX?

Příspěvek od Slunce »

Zdravím
Momentálně řeším problém, a to zaklepaný motor na WRX 2.0 165kw. Auto bych chtěl dát do kupy, ale technik říkal, že to nejspíš jsou ojniční ložiska, že by to vyšlo třeba na 50,000 a že by šel cestou vyměnit motor kus za kus.

A pak mě napadla otázka..
Doma mám k dispozici starýho Forestera 2.0 85kw bez technický ale motoricky na tom je dobře, kterým se v zimě jezdilo do lesa.
A zajímalo by mě, jestli by bylo možné vzít motor z toho Forestera, nastrojit na něj turbo, sání, třeba i hlavy, nebo písty. Jestli je blok stejnej, nebo tam je něco jinýho. A hlavně jestli by to bylo reálný a co všechno by se muselo měnit.

Díky
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Motor z Forestera do WRX?

Příspěvek od zhor »

Blok by měl být stejnej, klika taky stejná, ojnice taky stejný.
Písty jsou jiný (aspoň podle čísel, nevím jestli jsou záměnný atmosféra/turbo). Hlavy jsou jiný a nejdou zaměnit.

Podle mě nic moc neušetříš, a budeš mít nejistotu, jestli to vydrží a nebudeš to pár kilometrech dělat celé znovu.

Jen tak pro zajímavost, co jsi tam měl za olej než to zaklepalo?
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20649
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motor z Forestera do WRX?

Příspěvek od námořník »

10w60?
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Motor z Forestera do WRX?

Příspěvek od zhor »

Nenapovídej s odpovědí :-D
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20649
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motor z Forestera do WRX?

Příspěvek od námořník »

:-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Slunce
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 08, 2020 9:45 pm

Re: Motor z Forestera do WRX?

Příspěvek od Slunce »

Byl tam Total 10w50 Quartz racing.
Dobře, takže přestavbu asi zavrhuju.. na kolik by reálně vyšla oprava něčeho takového u někoho kdo tomu rozumí?
Uživatelský avatar
zdenek675
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: sob říj 27, 2018 8:14 pm
Jméno a příjmení: zdenek kozák
Bydliště: zeleneč

Re: Motor z Forestera do WRX?

Příspěvek od zdenek675 »

zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Motor z Forestera do WRX?

Příspěvek od zhor »

Záleží odkud jsi?

Pokud to chceš udělat vyloženě na rozpočet, tak by byla cesta koupit starej motor třeba u Subatechu a jenom je přehodit. A doufat, že to chvíli vydrží (na starej motor ti nikdo žádnou záruku nedá). Cenu takovýho motoru bude kolem 20-30tis, plus práce, plus nějaká údržba (olej, voda, a rozvody, svíčky bych viděl jako základ, volitelně spojka, olejová pumpa, ventilové vůle, ...). Takže když na tom budeš levně, tak cca 40tis. Potom bys měl starý motor, který bys mohl nechat opravit, jak budeš mít čas a peníze.

Když to necháš opravit, tak záleží jak moc detailně se to vezme a co všechno se objeví u rozborky. Očekával bych výbrus kliky, srovaní bloku, srovnání hlav, těsnění pod hlavou, nové šály, nové štefty. Pak by to chtělo rozvody, svíčky, ventilové vůle, gufera, pístní kroužky.

Častá závada je prasknutý píst mezi pístníma kroužkama, takže by bylo potřeba vyměnit aji píst(y).

Podle úrovně opravy všeho co by bylo dobré udělat, když to bude celé rozebrané, tak bych to viděl v rozmezí 50-100tis (bude záležet kolik dílů si troufneš dát z druhovýroby, co všechno půjde z originálu a co všechno se bude muset měnit).
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Motor z Forestera do WRX?

Příspěvek od emve »

Za mě nejlepší to kvalifikovaně opravit a nevymýšlet hovadiny. Motor z vrakáče taky není jistota a ten pokus s atmosférickým foresterem je spíš do sekce vtipů.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motor z Forestera do WRX?

Příspěvek od sima »

Slunce píše:Byl tam Total 10w50 Quartz racing.
Dobře, takže přestavbu asi zavrhuju.. na kolik by reálně vyšla oprava něčeho takového u někoho kdo tomu rozumí?
Tak už je to nejspíš mimo hru.
Jak jsem si přečetl tvůj dotaz na prohození motoru, nevěřil jsem vlastním očím. Normálně jsem se smál a zároveň si říkal, jestli to není cílená provokace. Opravdu. Snad to pochopíš, bo úlet je to teda šílený. Chápu, nejspíš opět chybí, víme co, ale i tak mazec ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
zdenek675
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: sob říj 27, 2018 8:14 pm
Jméno a příjmení: zdenek kozák
Bydliště: zeleneč

Re: Motor z Forestera do WRX?

Příspěvek od zdenek675 »

Simo každej kdo nemáme dost peněz a chceme to udělat co nejlépe tak se ptáme někdy hloupě protože nevíme. Já jsem se taky ptal co je v téčku na ostřikování světel a kdyby někdo napsal jenom ventil aby nevytekla kapalina tak jsem si ušetřil peníze za díl a zkoumání. Divím se když jsem napsal adresu na někoho co se tím zabývá tak není odezva že se něco dozvěděl třeba cenu. a to je i u jiných příspěvků že se člověk nedozví jak to dopadlo. [FUCK PC]
Slunce
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 08, 2020 9:45 pm

Re: Motor z Forestera do WRX?

Příspěvek od Slunce »

Dopadlo to nakonec tak, že jsem došel k závěru, že je pro mě nevýhodný do ní dávat dalších 50,60,70,100 tisíc, navíc když na to ani nemám pořádně prostor ani čas. Takže v sobotu se přijede podívat kluk kterej by si ji odvezl a opravil.
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Motor z Forestera do WRX?

Příspěvek od zhor »

Já nevím, proč by to měla být otázka z kategorie vtipů? Těch částí stejnejch je v EJ20 hodně, v podstatě se to liší jenom hlavama. Takže to byla naprosto relevatní otázka, na to co všechno je potřeba.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
HELL
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 84
Registrován: ned lis 15, 2015 4:24 pm
Jméno a příjmení: Ondřej Dýnka

Re: Motor z Forestera do WRX?

Příspěvek od HELL »

Mám na prodej motor z JDM WRX v základu má 250 koní. To by bylo asi nejlevější řešení.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motor z Forestera do WRX?

Příspěvek od sima »

zdenek675 píše:Simo každej kdo nemáme dost peněz a chceme to udělat co nejlépe tak se ptáme někdy hloupě protože nevíme. Já jsem se taky ptal co je v téčku na ostřikování světel a kdyby někdo napsal jenom ventil aby nevytekla kapalina tak jsem si ušetřil peníze za díl a zkoumání. Divím se když jsem napsal adresu na někoho co se tím zabývá tak není odezva že se něco dozvěděl třeba cenu. a to je i u jiných příspěvků že se člověk nedozví jak to dopadlo.
To beru, peníze jo, já to nebral jako hloupé ptání, jen na první dobrou mě nepřípustné, co se týče financí potažmo kvalitní realizace a to se v tom nevyznám, nicméně jsme zpět u toho, u peněz u té hlavní otázky dané.
Možná to vyznělo jako vtip, narážka ode mě, měl jsem to napsat jinak, jestli to tak vyznělo, omlouvám se, to jsem nechtěl. Jednoduše řečeno, mě by to nikdy ani nenapadlo, tj celé. Ono mé uvažování je typicky někdy už zkostnatělé,někdy i ze zdánlivé kraviny může vzejít něco konstruktivního, lepšího, jsem si toho vědom, jen tu mě to přijde furt mimo mísu.
Ale já stará konzerva se opět rozhýbávám, jsem nucen, skrz novou práci, je to sice záhul, ale zároveň oživení šedé kůry :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Motor“