Autokamera

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Autokamera

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, alarm/kamera, brokovnice a rychle se na ně dojít podívat. Se z tý korektnosti a tolerance jednou posereme.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
TheRock
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 445
Registrován: pon kvě 13, 2019 10:00 pm
Jméno a příjmení: Martin Lang
Bydliště: Praha - Žižkoff
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokamera

Příspěvek od TheRock »

Kamerový záznam si vyžádal sám kriminalista, takže žádné GDPR nikdo neřešil. Bohužel, jak bylo zmíněno, baterie po dvou letech nevydrží sama ani pár vteřin, takže poslední záznam byl jak opouštím večer auto.
Pretím jsem měl TrueCam a ta měla pohybový senzor, ale to natáčelo zase celý den jen padající listí…
Subaru Forester SG MY 2007 2.0 116kW
Škoda Octavia combi L&K MY 2018 2.0 TDI 110 kW
KTM 500 EXC-F 2018
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Autokamera

Příspěvek od HonzaCZ »

Koukni na ty Viofo, ty mají 3 parkovací režimy, možnost napájení z autobaterky s hlídáním napětí a další nastavení. Navíc může zaznamenávat obraz z až 3 kamer.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Autokamera

Příspěvek od sima »

HonzaCZ píše: pát lis 17, 2023 5:36 pm @spm Zapomněl jsi možnost s napojením na baterku auta, jako to má ta kamera, co jsem teď pořídil. (A ještě ani nezapojil, ani nevyzkoušel, kdyby se někdo ptal. 🙄 )
Tu možnost mám taky, teda už z výroby předpřípravu a i se na to prodává origo vehement - odpojovač při nízkém napětí baterie,ale dá se to samozřejmě zapojit jakkoliv i bez něj, nahradit jej, ale to se dá snad u většiny kamer ne, kde to teda dává smysl a má pohybový senzor a i je fajn nárazový senzor.
Chtěl jsem to zapojit ihned při instalaci, ale neudělal a to byla klasická chyba :-) už jsem se k tomu nedostal. Tohle mě znovu nakopává k činu.
Teda tohle vidět, to je jakoby zůstala v člověku nějaká prázdná díra, ten pocit je takový, aspoň u mě jo, zmrdi jedni...tu řádí taky nějaká banda a kradou velice sotisfikovaně a připraveně, žádné vletíme do baráku, do stodoly, třeba nás nikdo nečapne. Minule šel tu jeden ze vsi takhle na špacír a manželkou a v poli vidí kolečka- táčka. Co tu dělají? Vypadají jako naše?! 8() :-/ tak mazali domů a tam stodola u baráku kompletně vybílená, vercajky pryč, ten pán má živnost řemeslnou...v tichosti vše v noci odvezli pryč k dodávce a ještě si k tomu zapůjčili kolečka. Prý si vše obhlídnou, sledují předem i na dálku, častěji už byla viděna v místě v pohybu NĚJAKÁ dodávka. Ještě před akcí teda.
Nějak se to tu teď množí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2619
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od Chorche »

TheRock píše: pát lis 17, 2023 8:50 pm Kamerový záznam si vyžádal sám kriminalista, takže žádné GDPR nikdo neřešil.
no, možná to každá švestka řeší jinak, ale mě s tim poslali do řitě s výstrahou, že kameru se záznamem na veřejnym místě (tzn. kde zabírá veřejnej prostor) můžu mít jen když dodržim všechny gdpr podmínky, jinak jí ani nesmím mít... A dodržet gdpr podmínky neni v lickejch silách. Šlo o kameru na baráku co zabírala i chodník.
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Autokamera

Příspěvek od OK2MDK »

Chorche píše: sob lis 18, 2023 9:37 am no, možná to každá švestka řeší jinak, ale mě s tim poslali do řitě s výstrahou, že kameru se záznamem na veřejnym místě (tzn. kde zabírá veřejnej prostor) můžu mít jen když dodržim všechny gdpr podmínky, jinak jí ani nesmím mít... A dodržet gdpr podmínky neni v lickejch silách. Šlo o kameru na baráku co zabírala i chodník.
Ty ho nesmíš zveřejnit.
Předání policii (myslím že tam bude i vojenská) není prušení GDPR. nesmíš stím začít tapetovat FB.

Zabirat kus chodníku můžeš pokud to technicky je nutné k ochraně vstupu ale opět dodržet GDPR - nešířit používat jen ve ztahu k Pčr ale ano jednoduché to není.

Přijde mi neuveřitelné, jak dlouho tam to auto stálo? Tohle muselo jít na tip.
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Autokamera

Příspěvek od HonzaCZ »

Taky jsou tam nějaký podmínky ohledně doby uchovávání. Jakože když si člověk nahrává "do smyčky" tejden, tak je to OK, ale když si to archivuje půl roku, tak už to je proti GDPR. Taky se řešily přeci nějaký lejstra na zabírání veřejného prostranství - jako ohlášení.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2619
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od Chorche »

krom toho mi ta šveska řekla, že i kdybych měl povolení na tu kameru a i kdyby se pachatel našel, tak když řekne, že na kameře neni von, nic s tim nezmůžou. Já měl i toho pachatele (konkrétní osobu), měl sem i svědka (sousedka co ho viděla) a dopadlo to tak, že ho švesky pozvali, tam se ho zeptali, jesli tam byl (a spáchal ten TČ), von řek že ne a tim to skončilo. Svědkyni místo toho aby ukázali 5 chapů na fotkách a zeptali se kerej to je, ukázali jen toho jednoho, ona řekla že jo, ale on popřel že tam byl a čau. Odloženo. Škoda jen za cca 20000Kč, tak kdo by to řešil no ne?
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Autokamera

Příspěvek od dracekvo »

švestky občas házejí rozumy co někde někdo povídal a nebo z lenosti.
Jim vůbec nepřísluší hodnotit nějaké gdpr. Na to jsou úplně jiné orgány. Není záznam, není čeho se chytnout, méně práce, po čase odloženo. Lehký úkol.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Autokamera

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak jsem konečně vyzkoušel A139. Nechtělo se mi jí ještě lepit, tak jsem si to trochu zkomplikoval tím, že jsem jí nakreslil a vytiskl GoPro kompatibilní interface a přidělal jí na GoPro přísavku. 😁 Příšel jsem tím o GPS, což vzhledem k následující jízdě, kterou jsou rozhodně já neřídil, vůbec nevadí. 🤣🤣🤣

20231118_174953.jpg
20231118_163806.jpg
20231118_174504.jpg

Testoval jsem zatím pouze přední. A protože přes den natáčí dobře každá druhá, tak jsem to rovnou vyzkoušel za tmy. 😁 První chybu, kterou jsem udělal a budu kvůli tomu dělat noční test znovu, že jsem nechal zapnutý HDR, přesto, že už kdysi jsem v nějaký videorecenzi slyšel, že na noc se HDR má vypnout a dokonce mi to mělo napovědět i možnost vypnutí HDR naplánovat časovačem v nastavení. Malá vsuvka pro toho, kdo by nevěděl, jak HDR v tomto případě funguje, tak jde o to, že to vezme rychle po sobě 2 snímky s různou expozicí (jeden nadexponovaný nad průměr a druhý podexponovaný) a ty to pak spešl algoritmem spojí, aby na výslednym snímku byly tmavý místa z toho nadexponovanýho a světlý místa z toho podexponovanýho. Samozřejmě, aby byla zachována nějaká plynulost, musí se vejít s oběma snímky do 1/30 sec (při 30 fps), což v slabším osvětlení může být problém - kratší dobu expozice dohání vysokou citlivostí, kdy snímač začne šumět a vůbec je to takový hloupý. Přes den na to je času dost, protože délka expozice jednoho snímku je bohatě pod 1/60 sec. Ale i přes to to nevypadá vůbec zle. Ovšem výsledky budou ještě lepší, až to zkusím bez HDR.

Pro srovnání jsem měl 10 let starý Mobius (viz foto), který těch 10 let používám (ano ten, co má stále čilou baterku a ještě se nenafoukl a neexplodoval po 2 létech za oknem, což někteří uvádějí jako final terminal death rule pro každou onboard kameru s lipol baterkou 😁).

Záběry z tý nový mi přišly poněkud normální, až slabý, dokud jsem si to nesrovnal s tím Mobiusem. 🤣 A to ten Mobius na svojí dobu natáčel fakt parádně. Nebudu dělat video, když jsem to pokonil s tím HDR (to třeba příště), ale udělal jsem takový srovnávací pohledy. Sice nejsou ani zdaleka zarovnaný, ale dá se to takhle prohlížet pěkně. Lepší než dělat ručně nějaký výřezy nebo tak. 😁

https://solctech.cz/viofoXmobius/
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Autokamera

Příspěvek od sima »

Přijde mě, že to kvalitně snímá, mě by to teda určitě bohatě stačilo, paráda (*_^) |,,,, a ten rozdíl je teda brutální!!! :-D ještě jsem si to nazoomoval a to je teprve něco. Přijde mě to srovnatelné s tou mou kamerou, i v noci, ale je to teď ode mě střelba, nemám tu na kompu podobné videa z mé kamery, jen vyloženě z noci, mrknu doma.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Autokamera

Příspěvek od HonzaCZ »

Velkou roli bude hrát i datový tok. Ta nová takhle v noci udělá klidně 50 Mbps, navíc v H.265/HEVC. Ta stará dělá kolem 20 Mbps v H.264. Samozřejmě to je taky 4K vs. 1080p. Ale bez datového toku ani sebevětší rozlišení nebude ostré.

Jinak ten nástroj na to srovnávání se mi hrozně líbí. To jsem našel náhodou, trochu upravil a krásně se to tím dá takhle prohlížet, včetně zoomu, jak píšeš. 👍🏻
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Autokamera

Příspěvek od sima »

Tak to věřím, že datový tok, teda věřím samozřejmě tobě, ale já tohle nedokázal při výberu kamery vůbec řešit, teda nechtěl jsem to řešit :-) ono kamera v zrcátku, taky tam asi nebude takový až výběr, nevím, vzal jsem co ještě pro mě bylo tehdy finančně únosné a dle mě i docela už kvalitní, nejen co se týče záznamu teda. Mám tohle, pro srovnání, ty budeš mít asi záznam lepší, určitě jo, jak tě tak trochu už znám :-) jestli se ti chce tak mrkni. Ono se do té mé kamery- ceny versus kvality promítne i samotné zrcátko s displejem( ten samozřejmě mám nastaveno, že aut. téměř ihned zhasne) a taky je v tom i zadní kamera, káblíky...
https://www.cel-tec.cz/cel-tec-m12-dual ... sive-p2740
Jinak, taky jsem čuměl co na mě vyskočí (na chalupě mám net pomalejší, tak jsem si i vteřinky počkal :-) )z tvého odkazu a teda právěže mega dobrá fičura (*_^) |,,,, to jsi si zase vyhrál, super.
Edit, jak jsem se tak předtím díval, tak při zoomu je kvalitně čitelná SPZ, to úplně nevím, zda to budu mít taky tak, já tu apku snad zkusím :-) nebo aspoň nazoomuji jinak.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Autokamera

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, ta tvoje má taky pěkný parametry. 👍🏻 Já hledal přesný opak - malá, bez displeje a aby dělala co nejmíň věcí navíc. 😁
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Autokamera

Příspěvek od sima »

Potěšil jsi mě, když už i ty řekneš :-D ;) jj je mě jasné co jsi hledal. Já zase hledal v zrcátku, protože sundávat jí je pro mě nesmysl, ty jí možná v garážích či kde ani nesundáváš, nevím a tudíž ta v zrcátku je přeci jen méně bijící do oka oproti klasičtější autokamery, pak mě samozřejmě nevadí ani její rozměr, když už je v zrcátku, tj jasné, nevím o ní vlastně už vůbec, zapomněl jsem na ní dá se říct a jinak mám taky nastaveno jen natáčení záznamu, nárazový senzor zaplý a tj vše, jinak jí nevyužívám, žádné GPS apod.
Edit: je to moje už druhá kamera v zrcátku, ta první od Lamaxu jak se časem a dosti zakrátko ukázalo dost propadák a to jsem byl zpočátku celkem spokojený, i když vlastně od začátku jsem řešil proč a tohle je tak nelogické anebo nefunkční, třeba baterie v zrcátku v mrazech úplně hyn, musel jsem po nabití restartovat kameru, no o ničom, absolutně, záznam se taky nedá srovnat s tímhle cel tekem a i uživatelsky je cel tek moc fajn, přívětivý, vše jednouduché. Lamax mám myslím stále doma někde v krabici, na záznam jízdy, krom těch mrazů fungovala, kdyby jí někdo grátis chtěl, což asi nikdo teda nebude chtít :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“