Podivný zvuk od pravého zadniho kola (oprava 50 000 KČ?)

Odpovědět
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Podivný zvuk od pravého zadniho kola (oprava 50 000 KČ?)

Příspěvek od zhor »

Super, jak to umíš nasimulovat i na stojícím autě, tak by na to už průměrnej mechanik měl přijít. Ještě by to teoreticky mohly být kříže spojovacího kardanu tyče řízení a posilovače. Ale to chce dva lidi, jeden aby produkoval zvuky, a druhej aby poslouchal odkud vycházejí. Jinak se připrav, že po výměně dílů řízení bude potřeba seštelovat geometrii.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Podivný zvuk od pravého zadniho kola (oprava 50 000 KČ?)

Příspěvek od Traveller »

Chlapci, chlapci. Začínáte mě celkem dost bavit a neberte to nikdo osobně - tak to fakt nemyslím. :-DDD :-DDD :-DDD
O pár stránek výše se většina z vás pohoršovala nad tím, že v AWD nenašli nějaké klepání na pro ně zcela neznámém autě, které viděli poprvé v životě..., a možná proto tam střelili nějakou částku, aby pak nedostali vyhubováno, jak se tu již také stalo, že někomu řekli 10.000 a ve finále to stálo třeba 4x tolik peněz, kdyby se ukázalo, že je to něco většího.
A teď tady už týden řešíte nějaké klepání a jak jsem to tak prolétl, tak už by měl kluk "vyměněný celý předek auta", tlumičema či kostma počínaje a řízením konče.

Možná by to chtělo měřit všem stejným metrem. ;-D ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Podivný zvuk od pravého zadniho kola (oprava 50 000 KČ?)

Příspěvek od zhor »

Ono většina z nás se servisováním aut neživí, a je rozdíl mít auto naživo pod rukama, a nebo diagnostikovat na dálku přes fórum. Ale špatně diagnostikovat se dá v obou případech.

(A to proti AWD nic nemám, v životě jsem tam nebyl. Holt je to jako v každé větší firmě, záleží na tom jak schopného člověka dostaneš na řešení své zákázky. A kdyby byly tak neschopní jak se tu píše, tak už by asi dávno zkrachovali.)
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Podivný zvuk od pravého zadniho kola (oprava 50 000 KČ?)

Příspěvek od Traveller »

Jasný. A ty jsi úplně poslední s kým bych se chtěl dohadovat. Já se jich také nechci slepě zastávat a kdybych pochodil podobně jako prvotní tazatel, tak bych asi také byl trochu "nervózní".
Mají více či méně zkušeností a různé možnosti jak co vyzkoušet a jak si co poslechnout. To určitě nezpochybňuji. Na druhou stranu vím, že už jsem se také s podobnými zvuky, jdoucími "určitě" odtud či odtamtud párkrát napálil, protože to se může přes různé díly tak nést, že nad tím zůstává rozum stát. A trošku to potvrzuje výše uvedená poslední diskuze s "klepáním zepředu". Takže by možná trocha objektivity neuškodila. ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22706
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Podivný zvuk od pravého zadniho kola (oprava 50 000 KČ?)

Příspěvek od spm »

Ale no tak, to je tady taky docela nefér srovnání. Mně tu právě nikdo neradil vyměnit půlku auta :-D Měnil jsem akorát díly předního stabilizátoru, který mi tady ani nikdo neradil, protože na ně v podstatě všechno ukazovalo, zvládne to vyměnit i takovej lempl jako já a ty díly furt stály v podstatě pár korun (v podstatě bych tyhle prachy dal servisu jenom za to, že se na to podívají). Ok, nevyšlo to a když jsem tu brečel co s tím dál, tak jsem dostal řadu cenných rad od komunity, přesto, že je to auto, o které by si tu většina neopřela ani dveře. A jsem za to vážně moc rád. Diagnostika auta na dálku se dělá fakt blbě, ale díky tomu se teď asi odhalilo, kde by reálně mohl být problém a našel se další, jednodušší způsob, jak to vyvolat. Což je super, protože ikdyž si to teď už sám nerozeberu, tak jsem alespoň schopnej říct tomu servisu, co to dělá, čímž značně zvyšuju šanci, že to i opraví a nestane se taková věc, že mi za "ranec" vymění tlumiče s pružinama a uložením a auto bude pořád mlátit dál.

Ohledně AWD, hodnotit nechci, zkušenost taky nemám a jak konkrétně to bylo v tomhle případě taky nevím. Ale jestli by další postup problému "něco tam klepe, ale nevíme co" byl vyměnit mezinápravu za 50, tak mi to jako úplně správný postup nepřijde. Asi se takhle naslepo dají vyměnit ty laciné díly, u kterých je levnější to zkusit vyměnit než to hledat, ale převodovka mi zrovna nepřijde jako levně měnitelná komponenta :-) (A bohužel tohle jinak mezi servisy je celkem časté "řešení"... kolega má starší L200, která blbě jela, servis mu asi za 30k vyměnil turbo, problém zůstal a dál mu snad chtěli měnit řídící jednotku. Nakonec když to rozebrali někde s kamarádem, tak to bylo vadný čerpadlo (plus nějaká podtlaková hadice, kterou ten servis několikrát kontroloval)...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19075
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Podivný zvuk od pravého zadniho kola (oprava 50 000 KČ?)

Příspěvek od hamoun »

cenne rady dostavas, aby ses mel cim zabyvat a nedelal nikde jinde skodu :)

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Podivný zvuk od pravého zadniho kola (oprava 50 000 KČ?)

Příspěvek od sima »

spm píše:Ale no tak, to je tady taky docela nefér srovnání.
Mě to taky teda přijde hodně nefér srovnání, spíš mimo mísu, tj neporovnatelné. Ano splést se může každý, ale měnit něco zbytečně za takové peníze? Já to teda pochopil tak, že řešení je jasné vyměnit a ne jak Trávo píšeš, že se oprava nadhodnotila, aby pak zákazník nebyl nedej bože v šoku, chudák servis pak, by musel poslouchat zbytečné nářky věčně nespokojeného tvrdě a zybtečně platícího zákazníka :-/ :-)
Napsal ve finiši Dafsson:
"zaplatil jsem asi 5800,- a tím jsem vůči návrhu AWD ušetřil 40.000,- Kč"

A to mu ještě rozdělávali diferák, protože byli na toto dle mě nasměrováni, no prý tam i nějaké úskoky cítili, či co...jasně, když je ti něco řečeno ať to zkontroluješ...čili drtivě největší kč spolklo totok...
Nikdo není neomylný, ale prepáčtě, přeci nejde skrz nějaký pazvuk, který může opravdu pocházet od čehokoliv, takhle řešit opravu auta. Pak by následoval výměna čeho? Něčeho co není v úplně 100% stavu, no to není časem většina částí auta.
Naposledy upravil(a) sima dne úte kvě 26, 2020 7:37 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1279
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Podivný zvuk od pravého zadniho kola (oprava 50 000 KČ?)

Příspěvek od strider »

ja v tyhle situaci jeste nastesti nebyl, ale aby mi nekde rekli, ze vymeni dil za 50k a zavadu neopravili, tak bych jim asi rekl at tam vratej tu puvodni a hledaj problem jinde dokud ji nenajdou, a to cele na svoje naklady. Zakaznik preci chce aby se odstranil problem a za to jediny zaplati, ne? Akorat ta ztrata casu zustane...
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Podivný zvuk od pravého zadniho kola (oprava 50 000 KČ?)

Příspěvek od sima »

Máš pravdu, jen záleží jak by se servis k tomu postavil a opět to "jen" moc tomu nevěřím, že vstřícně, rád bych se pletl. Zdůvodnit se dá vše, v takových případech to není absolutně žádný problém, záleží na serioznosti, teď by bylo zajímavé klepání oživit a auto tam dát, nechat je konat a pak ty reakce, jasně, že to Daffson neudělá, jen jsem si to představil, ten vývoj. Námořník taky narazil...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Podivný zvuk od pravého zadniho kola (oprava 50 000 KČ?)

Příspěvek od zhor »

Ono diagnostika je ošidná a dlouho trvající věc. Když si vezmeš, že by tohle mechanik hledal třeba 8 hodin x 500Kč na hodinu (a to su z levnýho kraje), a ve výsledku by to třeba nenašel, tak by každej brblal, kolik za to vyhodil peněz a nic se nenašlo. I to se občas stává, a vyhodit 4 tisíce, že se nic nenašlo je ochotnej málo kdo. Tak občas může být i varianta, že servis nacení opravu na 50tis, a doufá že se to odveze někam jinam. Tohle byla klasická záludná věc, pitomost za pár korun, ale čas na nalezení se musí nějak zaplatit. Tak prostě zvítězila ekonomická varianta, že se auto prolezlo zběžně po klasickejch místech a když se nic nezjistilo, tak se to nacenilo na nesmysl. Ta hodinka nebo dvě, to ještě každej nějak zkousne a zaplatí.

AWD je fabrika, mají svoje zaměstnance, mají za ně odpovědnost a musí jim plánovat práci a platit peníze. A vždycky je lepší mít nějakej plán. Když přijede auto na výměnu oleje, tak prostě do denního plánu i napíšeš hodinu a víš na čem seš. U takovejch závad nevíš, jestli na tom strávíš, den, dva nebo se z toho vyvrbí závada, že to auto budeš mít na dílně 2 týdny. Takže si pak nemůžeš správně plánovat zakázky, nebo je rušíš, posouváš. Prostě z pohledu ekonomického na fungování takové fabriky je to nesmysl a upřednostníš jasněji definovanou práci. Ale chce to vidět věci aji z druhého pohledu.

A pak je samozřejmě druhá věc komunikace se zákazníkem, jak se mu takové věci podají.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Podivný zvuk od pravého zadniho kola (oprava 50 000 KČ?)

Příspěvek od sima »

Přesnou komunikaci neznám-e ani netřeba to takhle pitvat, tj blbost, to uzná každý, stejně je to jen o úhlu pohledu každého. Jinak rozumím a beru to taky tak, je to už moloch, ne jen dílna o jednom dvou lidech, stálých servismenů, z toho plynou pak i ty nevýhody, jen já bych osobně uznal bez řečí diagnostiku klidně i těch osm hodin, když se už něco musí kuchat to jo na běžnou prohlídku nevím co by tam tak dlouho diagnostikovali teda, ale budiž =) i kdyby na nic zcela prokazatelného nepřišly, tohle bych i pochopil, ale záleží na dojmu z těch lidí, z přístupu a komunikaci, tj pro mě furt tak nějak grooo, na to já dám hodně.
Jednoduše volím upřímnost: na nic jsme na první dobrou nepřišli, ne na nic zásadního a můžem koumat dál, ale riziko je že výsledek nula, i to se může pane stát, víc jak ix kč to stát nebude, je to na vás, zda máme důvěru, případně můžete dávat předem podněty, postřehy, být v zákulisí, budete vědět, že se snažíme a budem spolu komunikovat, bo tohleto jsou ošidné, hůře zjistitelné "závady".
Nějak tak si představuji rozumnou řeč, mě přijatelnou, to přecenění záměrné, případně teda záměrné, aby šel zákazník dál to ne ;) ale to asi ani ty ne. A abych pravdu řekl, mě bláhového by tenhle styl ani nenapadl :-) <:-< přitom v jiném oboru jo, s tím jsem se už setkal...
Mimochodem u nás v práci taky mnozí přeceňují předem svou práci a hodiny strávené nad ní, ale obecně to berem jen jako první nástřel, něčeho se člověk chytit musí a počítat s tím horším vývojem, naplánovat práci lidem u nás i jinde, ať nemají prostoje, jenomže pak se stejně vše vždy hlídá a i samotní servismeni pracují dle situace a svou práci pak přecení, do mínusu něky i do plusu, ale to málokdy, zrovna teď takový případ řeším, tam to ale už moc nechápu a jsem zvědavý na vysvětlení, bo je to přes čáru kapku moc :-/
No nic, já už se už vyčerpal, omlouvám se za elaborát, nedalo mě to opět :-) hlavní je, že Daffson nedělal zbytečné věci a nepřistoupil na nabídku, ušetřil 40 000 či kolik.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Podivný zvuk od pravého zadniho kola (oprava 50 000 KČ?)

Příspěvek od námořník »

strider píše:ja v tyhle situaci jeste nastesti nebyl, ale aby mi nekde rekli, ze vymeni dil za 50k a zavadu neopravili, tak bych jim asi rekl at tam vratej tu puvodni a hledaj problem jinde dokud ji nenajdou, a to cele na svoje naklady. Zakaznik preci chce aby se odstranil problem a za to jediny zaplati, ne? Akorat ta ztrata casu zustane...
A oni by ti řekli, že už tam nemáš jezdit :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Podivný zvuk od pravého zadniho kola (oprava 50 000 KČ?)

Příspěvek od Traveller »

Koukám, že Námořníkovo dštění síry na AWD (a v jeho případě zřejmě oprávněné, i když jsem u té jeho lapálie osobně nebyl) už tu na fóru vykonalo svou práci. :-DDD :-DDD :-DDD

Mně příjde docela logické i to, co píše o 2-3 příspěvky výše Zhor. Než se s takovouto lapálií patlat, tak to nacením takovým způsobem, aby byl pokoj, což se evidentně povedlo.
Třeba s takovým přístupem nemusím souhlasit a nesouhlasím, ale docela bych tomu rozuměl. Objeví se mi na servisu auto, které neznám, se závadou, která se blbě odhaluje (teď po bitvě, když je jasné, co tomu bylo je každý generál). Ještě je to celé atyp, který je dotažený z US (MT místo AT), u něhož se dá předpokládat, že má nějaký pořádný křápanec za sebou, protože funglovky se sem vozí asi tak v jednom z 50 případů..., mně by se do opravování takové věci moc nechtělo.

Nesoudím. Neobhajuji (i když možná trochu jo). Jen bych rád, aby se vzaly v potaz všechny možnosti.
A končím, protože každý máme své vidění věci a už jsme tu rozpoutali celkem slušný flame. Já po šesti letech dojíždění k nim mám jinou zkušenost, která se mi opět potvrdila tento týden. Třeba mě také někdy zklamou a pak si to vyhodnotím po svém, ale zatím mám zkušenost přesně opačnou a ve všem mi maximálně vyšli vstříc, takže servis zatím měnit nebudu. ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Podivný zvuk od pravého zadniho kola (oprava 50 000 KČ?)

Příspěvek od námořník »

Ty tam máš nějaký akcie Trávo či co? Sice jsi u toho nebyl, ale kdyby jsi jel okolo, tak ti ten od AWD skvěle nastrikanej nárazník ukážu. Nejenom moje sršení síry, jak jsi to nazval, ale spousta kluků odsud tam mělo problémy. To že to tady neventilujou je jejich věc. Já to venitiloval, aby jste si dávali pozor, že AWD už není, co bejvávalo.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Podivný zvuk od pravého zadniho kola (oprava 50 000 KČ?)

Příspěvek od Traveller »

Já ti rozumím.
Jenom prostě máme každý svou zkušenost.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Odpovědět

Zpět na „V gen. BM/BR (09-14)“