Koronavirus - volná diskuze

Odpovědět
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - volná diskuze

Příspěvek od JRJ »

No, tak abys neřekl.

Tak k SARS-CoV-2 nejbližší kmen koronaviru je u netopýrů. Ale ti je nepřenesli na lidi přímo.

Tato studie Cross‐species transmission of the newly identified coronavirus 2019‐nCoV https://onlinelibrary.wiley.com/doi/ful ... /jmv.25682 spekuluje, že nákaza vypukla po konzumaci hadího masa, kde syrové maso určené ke konzumaci přicházelo do styku s živými zvířaty. Na tom mi ale vrtá hlavou jak virus přežije kyselinu chlorovodíkovou v žaludku, aby se dostal na střevní sliznici, přes kterou se mnůže dostat do těla. Předpokládám, že si konzumenti nestrkali syrové maso do nosu. :-D

Tahle studie Protein Structure and Sequence Reanalysis of 2019-nCoV Genome Refutes Snakes as Its Intermediate Host and the Unique Similarity between Its Spike Protein Insertions and HIV-1 https://pubs.acs.org/doi/10.1021/acs.jproteome.0c00129 ukazuje, že přenašeči by mohli být luskouni. Ta vypadá velice dobře. Akorát je mi záhadou jak se virus dostal z luskounů na lidi, protože narozdíl od cibetek, které na lidi přenesly SARS, se luskouni kolem lidí moc nemotají. Žena mi říkala, že se jejich šupiny používají v tradiční čínské medicíně.

Nicméně, na základě této studie The establishment of reference sequence for SARS‐CoV‐2 and variation analysis https://onlinelibrary.wiley.com/doi/ful ... /jmv.25762 je možné, že se jedná o mutaci původního SARSu (SARS-CoV), který v roce 2003 zázračně zmizel tím, že rychle zmutoval na neškodnou formu. Pak v neškodné formě se rozšířil v lidské populaci a pak někdy v roce 2019 zmutoval do současné podoby. Za 16 let se může virus docela zásadně změnit.

Je to dostatečně srozumitelné?
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20662
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Koronavirus - volná diskuze

Příspěvek od námořník »

JRJ píše:No, tak abys neřekl.

Tak k SARS-CoV-2 nejbližší kmen koronaviru je u netopýrů. Ale ti je nepřenesli na lidi přímo.

Tato studie Cross‐species transmission of the newly identified coronavirus 2019‐nCoV https://onlinelibrary.wiley.com/doi/ful ... /jmv.25682 spekuluje, že nákaza vypukla po konzumaci hadího masa, kde syrové maso určené ke konzumaci přicházelo do styku s živými zvířaty. Na tom mi ale vrtá hlavou jak virus přežije kyselinu chlorovodíkovou v žaludku, aby se dostal na střevní sliznici, přes kterou se mnůže dostat do těla. Předpokládám, že si konzumenti nestrkali syrové maso do nosu.

Tahle studie Protein Structure and Sequence Reanalysis of 2019-nCoV Genome …
Nejsem vědec, ale to maso se muselo nejdřív nějak zpracovat. Díky špatným hygienickým podmínkám to až zas takovej problém nebude.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - volná diskuze

Příspěvek od JRJ »

námořník: Jde o to slovíčko "konzumace".
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20662
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Koronavirus - volná diskuze

Příspěvek od námořník »

Možná jsem blbej, ale když se konzumovalo, tak se na něj sahalo nebo ne? Také pri konzumaci prochází ústy, kterýma se taky dýchá.
Ale jak říkám, nejsem žádnej vědec.
Při zmince o akademicích se mi vždy vybaví film cesta kolem světa za 80 dní s Jackie Chanem.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1658
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Koronavirus - volná diskuze

Příspěvek od Harous »

Poněkud delší čtení, ale výborně napsáno.
http://www.bubinekrevolveru.cz/diktatur ... tavu-nouze
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - volná diskuze

Příspěvek od JRJ »

námořník: Že se dýchá ústy mě nenapadlo. :-| BTW, tímto výrokem jsi dal nádherný příklad konfirmačního biasu. ;-D

Mnohem pravděpodobnější totiž je, že někdo na tržišti sáhl holou rukou na něco kontaminovaného a pak si to zanesl do oka. A spíš se to stalo někomu, kdo na tržnici tráví víc času, tedy obsluze, než náhodnému navštěvnikovi. Prostě to požírání syrových hadů tam je zbytečně navíc. Ale to by zas nebyl tak chytlavý titulek, že. A pak ještě zbývá vysvětlit jak luskouni kontaminovali tržnici, když jsou docela vzácní a mezi lidmi se nepohybují. Osobně bych si tipnul, že nějaký luskoun někoho poprskal nebo pokusal při odchytu, a dotyčný pak prodával "produkty" z luskouna na tržnici. Toto mi přijde nejpravděpodobnější vysvětlení.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20662
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Koronavirus - volná diskuze

Příspěvek od námořník »

To že se na to maso sahalo pri přípravě jsem psal minule a to se ti taky nezdálo :-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - volná diskuze

Příspěvek od JRJ »

Ach jo. Přečetl jsi celý ten odstavec nebo jsi skončil u první věty?
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20662
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Koronavirus - volná diskuze

Příspěvek od námořník »

Přečetl a asi i pochopil.
Já si zase myslím že pěkným příkladem konfirmacniho biasu jsi ty a velká Čína a teď kdo rozhodne kdo má pravdu? Nemusím bejt zvlášť velkej inteligent, aby mi nebylo jasný že nikdo úplně nestrannej neexistuje, nebo aspoň je takových lidí minimum :-).
Vůbec nechci zpochybňovat tvoji odbornost a rád jsem že jsem si tvoje příspěvky mohl přečíst a určitě to můj názor na věc pomohlo zformovat. Pro diskuzi s tebou, ale moje znalosti nestačí a tak na to nejspíš prdím ;-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1883
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - volná diskuze

Příspěvek od jkotek »

JRJ píše:No, tak abys neřekl.

Tak k SARS-CoV-2 nejbližší kmen koronaviru je u netopýrů. Ale ti je nepřenesli na lidi přímo.
...
Je to dostatečně srozumitelné?
Ne, není. Neuvedl jsi podle čeho si daná studie myslí, že její hypotéza přenosu je možná.
Tedy u netopejrů ano - je to 96+% shoda genomu SARS-CoV-2 s virem dřive izolovanými z malých batmenů. To je výrazná stopa, že odsud ta potvůrka mohla vzejít.
U těch luskounů to je AFAIK protože u jednoho izolovali virus, který obsahuje shodnou část genomu se SARS-CoV-2, která je klíčová pro jeho nakažlivost. Ta u toho netopejřího viru není takže je otázka, jestli se to nějak nemohlo spojit (netopejří vir a luskouní přispěvek).
Jak to bylo u hadů? Nevyskytují se tam podobné viry (a jak moc)? Přeci jen jde o plazy, netoper i luskoun jsou savci.
A jak u mutace starého SARSu?
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - volná diskuze

Příspěvek od quickly »

Zlom v boji s koronavirem? Češi mohou používat aplikaci eRouška
V rámci iniciativy COVID19CZ byla uvolněna ke stažení nová mobilní aplikace eRouška, nad kterou převzalo záštitu Ministerstvo zdravotnictví ČR. Ta se má stát účinným nástrojem v boji s koronavirem, díky kterému by měla být uvolněna bezpečností opatření v Česku. Aplikace si totiž klade za cíl pomoci hygienikům s včasným kontaktováním těch, kteří se mohli setkat s nakaženými koronavirem.
více na https://www.novinky.cz/internet-a-pc/software/clanek/zlom-v-boji-s-koronavirem-cesi-mohou-pouzivat-aplikaci-erouska-40320192
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Koronavirus - volná diskuze

Příspěvek od petr »

tohle není dobré pokud je to opravdu tak
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... -internetu
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Koronavirus - volná diskuze

Příspěvek od emve »

Spíš to opět vede k tomu, že jediné řešení je promořit populaci. Nelze před tím utíkat.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Koronavirus - volná diskuze

Příspěvek od Levap »

quickly píše: Zlom v boji s koronavirem? Češi mohou používat aplikaci eRouška//V rámci iniciativy COVID19CZ byla uvolněna ke stažení nová mobilní aplikace eRouška, nad kterou převzalo záštitu Ministerstvo zdravotnictví ČR. Ta se má stát účinným nástrojem v boji s koronavirem, díky kterému by měla být uvolněna bezpečností opatření v Česku. Aplikace si totiž klade za cíl pomoci hygienikům s včasným kontaktováním těch, kteří se mohli setkat s nakaženými koronavirem.
No pokud někdo tomu opravdu věří tak proč ne. Pro mě je to dost nedůvěryhodné :-( Prověřený hygienik je asi pěknej shit.

„Pouze prověření hygienici mají přístup k zabezpečenému rozhraní, ve kterém mohou spárovat identifikátory z aplikací s telefonními čísly, která uživatelé zadali při registraci.
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49224
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - volná diskuze

Příspěvek od VDC »

emve píše:Spíš to opět vede k tomu, že jediné řešení je promořit populaci. Nelze před tím utíkat.
Nelze než souhlasit. Objevuje se mi před očima ten debil Bureš, jak byl rozhořčenej, když Angela Merkelová hned na začátku téhle srandy říkala, že se tím nakazí až 70% populace.... :-) Jak se rozčiloval, že je blbá a že my to nedopustíme. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“