SPMovo Nejlepší auto na světě (Libero SDX '96)

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Grip
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 106
Registrován: stř kvě 24, 2017 9:31 am

Re: SPMovo Nejlepší auto na světě (Libero SDX '96)

Příspěvek od Grip »

mišus píše: stř kvě 24, 2023 10:03 am Mě to nedá a dám to sem....
Fotky vs realita:D
To jsou aktualni fotky? To teda dostalo peknej zahul za ty 4 roky. Ale fajn je, ze se ho snazi aspon udrzet pri zivote.
Subaru Forester SG II
ex Subaru Libero SDX-SR
Universal Carrier No.1 Mk.III
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22768
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPMovo Nejlepší auto na světě (Libero SDX '96)

Příspěvek od spm »

Pro parabola, případně jiné blázny, co mění párové orgány za modré krabičky, našel jsem v tom mém zapojení elektřiny takovou ošklivou, zlou, nepěknou věc. V zapojení je natažený kabel z multiplusu (AC nabíječka + střídač) na plus startovací baterie auta. Dokumentace uvádí něco takového, že tenhle výstup má omezení proudu na 1A a napětí rovné float napětí primární baterie. Takže by to mělo fungovat jako taková malinká udržovací nabíječka třeba právě na startovací baterii. Co už bohužel dokumentace neuvádí je, že ten výstup je aktivní úplně kdykoliv, tedy ikdyž je multiplus vypnutý a/nebo nemá AC napájení. Prostě jakmile je multiplus připojený k té nástavbové baterii, tak na tom výstupu je přítomno napětí (podle diskuze z victron fór je to navíc podle všeho asi realizováno diodou a pár součástkami okolo, natvrdo).

S čímž jsem teda tak úplně nepočítal. Na jednu stranu to sice hezky řeší udržování startovací baterie solárem (protože pokud to auto stojí někde na světle, tak sekundární baterie bude držet nabitá a multiplus bude krmit tu startovací), na stranu druhou v případě kombinace lifepo/olovo se tímhle prostě bude ta lithiovka pomalu vybíjet na úkor udržování startovací baterie... tedy i ve chvílích, kdy by měl člověk radši to studené pivo než startující auto :-DDD Kdyby to jeden věděl dopředu, tak stačilo na ten panel přidat jeden malý vypínač a ten drát prohnat přes něj, aby se to zaplo jen když to má smysl. Nicméně, pozdě no... nový panel mi za ty poslední peníze už asi nikdo znova neudělá a za své se mi to taky měnit nechce, když jsem viděl, kolik to stálo :-DDD

(Ale je to zatím jediný problém, jinak to zatím dělalo to co má a nic u toho nehořelo :-DDD )
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: SPMovo Nejlepší auto na světě (Libero SDX '96)

Příspěvek od parabolD »

No, proto radši to železo nabíjím DC/DC orionem a regulátorem solaru, se startovačkou nemám žádné spojení. Ale dobře vědět, diky
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22768
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPMovo Nejlepší auto na světě (Libero SDX '96)

Příspěvek od spm »

Ja uz taky ne, prozatimne jsem to vyresil tim, ze jsem ten kabel vytahnul, takze mam ted na baterce auta pripojeny jenom orion a aux vstup smart shuntu ;-D

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“