Stalkeři / prosba o radu/pomoc radou

Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stalkeři / prosba o radu/pomoc radou

Příspěvek od bobhash »

Koukni na spyshop24.cz tam jsou Detektory drátových a bezdrátových skrytých kamer, a pokud ji hledat tak podstatou je, že pokud kamera vidí tebe, měl bys ji vidět taky ,bývá to zpravidla nahoře v rohu ./ nejsem odborník tohle mi poradil kámoš co dělal u urny a tet je „bodygárt a špijoon na volný noze
ps . když se tam koukneš v čem všem muže kamera bejt stoji par kaček tak to muže bejt vodítko , tužka ,adapter ,fleška ,pero ,třeba si dostal někde nejakej "reklamni předmět " docela čumim jako puk co se dá koupit
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Stalkeři / prosba o radu/pomoc radou

Příspěvek od MrRichie »

Ahoj Tome,

já tomu moc nerozumím, jen jsme řešili v rámci firemních bezpečností a GDPR nějaké základy a především to, jaké riziko je, že se někdo zaměří na soukromou osobu. Obecně úsilí, které pachatel vytvoří nemůže být větší, než z toho potenciálně může vytěžit. Pokud to nedělá opravdu jen pro srandu.

A stejně jako ostatní bych hledal ty nejjednodušší možné prostředky, jak lze téhle záškodnické činnosti dosáhnout. Dle mého jít na to přes HW případně SW, při dnešních požadavcích na bezpečnost, aktualizacím a šifrování, musí být neskutečně náročné, zvláště při útocích na jednotlivce neekonomické.

Proč ale píšu. Jsem rád, že jsi se ukázal, byť pouze virtuálně, na klubu a něco jsi nám tady napsal. Myslím, že nejen já bych tě tady rád viděl častěji. :) Jak jsi na tom vůbec s auty? Potřebuješ auto vůbec k životu nebo jsi zjistil, že je to jen nepodstatná a drahá zábava, tak na to prdíš?

Čus a snad někdy brzy i osobně.
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Stalkeři / prosba o radu/pomoc radou

Příspěvek od j3rry »

Jen ve stručnosti:

1. Zdá se, že stalkeři, alespoň prozatím, pochcípali na koronavirus,

2. OBROVSKÉ díky za velké množství rad/příspěvků/nápadů, některé jsem měl již implementovány, akorát jsem je zapomněl zmínit, některé se v případě, že se stalkeři vrátí, určitě rozhodnu zvážit/použít. Výborné byly také otázky. Zatím to nebudu z taktických důvodů více rozebírat, jak budu mít nějakej další update, tak dám vědět.

P.S.: Přeju všem, aby koronapičus přežili bez újmy, nebo ideálně s minimálními dopady, až budu mít trošku víc vyčištěnou hlavu a času, tak se zkusím trošku více rozepsat na některé vaše dotazy. Ještě jednou díky a držte se! *_*=*_*
demeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 288
Registrován: stř lis 30, 2016 9:10 pm
Bydliště: Praha

Re: Stalkeři / prosba o radu/pomoc radou

Příspěvek od demeter »

Přečetl sem to celý až dneska, tak snad už to není aktuální. Obvyklou taktikou je nalákat útočníky, aby se sami nějak prozradili tím, že jim dáš něco, čemu nebudou moct odolat a při pokusu to získat proti nim získáš výhodu (např. identifikaci, důkaz pro polici a podobně).

Příklad: Pošli si s někým emaily a mluv o tom, jak si nevrátil něco dražšího při odchodu z bývalé práce (nebo jim neřekl o rozdělané lukrativní zakázce). Na autencititě dodá zmínka o podezření na sedování, které skončilo s karanténou. Když se pak dozvíš (od kamarádů), že se to ve firmě řešilo, tak víš odkud vane.

Podle tvýho popisu jim jde spíš o srandu (a psychický teror). Vyfoť si je, na fotce třeba někoho zakroužkuj a pošli si pár mailů se starým známým Vasilijem Děmjaněnkem (nový účet na @gmail.com), plus telefonát o poslání fotky (třeba jen odposlouchávají). Opět jde hlavně o autenticitu... "Né, zlomit nic to né, jen zjistit, kde bydlí, třeba rozbít okna a auto a tak, víš... Kolik vás bude? Hele, tři určitě stačí. Další věci bych vám pak zaplatil, kdyby bylo potřeba. Snad nebude, nechci sebe ani tebe dostat do problémů."
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3179
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Stalkeři / prosba o radu/pomoc radou

Příspěvek od dracekvo »

Nechtěl bych se tu nikoho dotknout, ale v práci jsme taky měli člověka, kterému neustále někdo smejdil v počítači.
Nakonec to byla počínající schizofrenie.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Klop
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 81
Registrován: stř srp 08, 2012 11:29 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: Stalkeři / prosba o radu/pomoc radou

Příspěvek od Klop »

j3rry píše:Jen ve stručnosti:

1. Zdá se, že stalkeři, alespoň prozatím, pochcípali na koronavirus,

2. OBROVSKÉ díky za velké množství rad/příspěvků/nápadů, některé jsem měl již implementovány, akorát jsem je zapomněl zmínit, některé se v případě, že se stalkeři vrátí, určitě rozhodnu zvážit/použít. Výborné byly také otázky. Zatím to nebudu z taktických důvodů více rozebírat, jak budu mít nějakej další update, tak dám vědět.

P.S.: Přeju všem, aby koronapičus přežili bez újmy, nebo ideálně s minimálními dopady, až budu mít trošku víc vyčištěnou hlavu a času, tak se zkusím trošku více rozepsat na některé vaše dotazy. Ještě jednou díky a …
Rodičům se furt smáli různí mladí lidé před domem, různě tam popocházeli, čuměli do mobilů, prostě divní lidi...

Pak jsme přišli na to že před domem je schovaná geo cacheka ("keška").

Jedna z těch oblíbených a dobře dostupných ve městě.

A záhada byla objasněna.

Odesláno z mého EML-L09 pomocí Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“