Subaru Race Day 2020 - Vysoké Mýto 26.4.2020

Diskuse o srazech pořádaných naším klubem, nebo kluby spřátelenými.
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Race Day 2020 - Vysoké Mýto 26.4.2020

Příspěvek od M a r c e l »

VDC píše:Vyvěsil jsem to na začátku března. To je pravda. To je 2 měsíce před akcí, což běžně není pozdě. Na to to Máco nesváděj.
Ono se to prostě blbě sešlo se začátkem tohohle průseru, s tím, že dundee zrovna odstavil auto, ale obecně ten mizivý zájem mě překvapil. Ne malý, mizivý.

Domníval jsem se, že lidi odradil ten striktní požadavek na přilby. A upřímně ten překvapil i mě.

Že bychom nebyli schopni dát dohromady dostatek lidí není pravda. Když jsme dělali ježdění na Sosnové, bylo tam 80 aut.
A prototo jsem si prostě myslel, že není problém, aby se sešlo …

Tak to asi nemělo dostatečnou mediální masáž, plus to bylo blízko Severce, asi i ty přilby a cizí lidi...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Subaru Race Day 2020 - Vysoké Mýto 26.4.2020

Příspěvek od Augi »

Jj, rozhodně díky za oživení diskuze! Úplně chápu předsedovo zklamání, protože do toho investoval nějakou energii.

Předsedo, těch 80 aut v Sosnové bylo jen na asfaltu nebo to bylo včetně možnosti offroadu? Jen že mi to číslo přijde docela vysoký, ale samozřejmě mě takový počet těší :)
EDIT: Teď jsem si vzpomněl na BRZ/GT86 komunitu, která je opravdu velká a ráda jezdí na okruh, takže máš předsedo pravdu, že těch 25 aut by se dalo dohromady v pohodě (kdyby do toho nevstoupila korona a tudíž by se udělala propagace na FB apod.).

Pro mě osobně to vědět 2 měsíce předem je v pohodě, ale chápu, že pro někoho to může bejt kvůli práci/rodině/whatever komplikace.

Povinnost přilby je opravdu zvláštní, na žádném jiném trackdayi jsem tu povinnost neviděl. Možná to je ovlivněné tím, že tam byla zamýšlená časomíra, tudíž se předpokládalo, že se pojede víc na hraně? Osobně jezdím na tratě pro zábavu, užít si to, ne honit desetinky, takže bych se bez časomíry v pohodě obešel. Třeba by tím odpadla nutnost přilby. Šlo by vymyslet i kompromisní řešení, že by se udělal nějaký slot, třeba 1 hodinu, kdy by se jezdilo na čas, a jen pro tyhle jízdy "na hraně" by byla přilba povinná.

Pro mě osobně společná akce s jiným klubem není vůbec problém - často se vídám na různých srazech s fanouškama jiných značek, a je to docela osvěžující :) A to jsem zamlklý introvert :)

Každopádně z toho celého plyne i poučení pro mě, jakožto potenciálního účastníka: Příště se hned přihlásím a holt kdyby to nakonec nevyšlo, tak ty ~2000 Kč budu považovat za příspěvek klubu/komunitě. V nákladech na STI se to ztratí :)
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4328
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Subaru Race Day 2020 - Vysoké Mýto 26.4.2020

Příspěvek od OZP »

Ahoj!
O klubove akce tohoto tipu urcite zajem mam, at uz jako jezdec nebo jako pomocnik/fotograf/steward! Tentokrat se mi to proste kryje s terminem, ktery mam vyhrazeny na pohotovost kvuli porodu, tak jsem nemoh (no a taky bych nemel v poradku auto, ale i tak bych jel, pomoct so organizaci).
Prilba pro me problem je, ale i tak bych jel, aspon jako ten steward.
Takze se primlouvam, aby se ve veci organizaci techto akci nehazela flinta do zita a pro priste doufam v priznivejsi konstelaci hvezd, aby mi ta ucast vysla, at uz bude mit jakoukoli podobu.
Urcite bude potreba zlepsit tu propagaci, protoze zde na subarufanclub.cz je nas aktivnich drticu asfaltu pomerne malo, na klubovem facebooku by to jiste melo lepsi odezvu. Chapu proc k propagaci tam tentokrat nedoslo, pro priste navrhuji to nepodcenit.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Subaru Race Day 2020 - Vysoké Mýto 26.4.2020

Příspěvek od davidherda »

Termín vyhlášení byl v pořádku.

Vidím to spíš v tom, že téma nebylo dostatečně aktivní. Potom do času kdy se lidi přihlašují přišla ta věc...

Sosnová pokud vím byla hodně prezentována i na FB, proto se tam natáhlo tolik lidí.

Když termín vyhlásíš moc dopředu, nadšení opadne a lidi si vymyslí důvody proč nejezdit.

Na akci jsem chtěl vypomáhat, nakonec nebude kde.

Osobně si nemyslím, že účast není kvůli spojení s jiným klubem, já bych to naopak viděl jako benefit, že mě někdo sveze v Mini

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2905
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Subaru Race Day 2020 - Vysoké Mýto 26.4.2020

Příspěvek od .dundee. »

Ahoj,
protože jsem v akci zainteresován i z pohledu onoho loňského zvěda :-), přidám svůj názor.

Než to dal Tomáš na fórum, tak jsem sondoval zájem s daným termínem i jinými cestami. A přišlo mi 8x ANO od lidí, které jsem tam dopředu předpokládal. To bylo tři měsíce před termínem. Proto jsme to celé rozjeli, protože doplnit to z komunity fóra jsem očekával jako maličkost :-/

Termín je prostě pevný, daný spoluprací s Mini. Za mne je ideální, nejsou to květnové svátky, nejsou to velikonoce, je to běžný víkend v době, kdy ještě nebývá takové horko jako v létě. Je třeba si uvědomit, že všechny okruhy jsou přes letní měsíce vybukované stálými akcemi a také s jinými cenami. Všimněte si, kdy se organizují volně dostupné trackdays.
Je to měsíc po Severce. Navíc je tato akce je cílena i na jiné řidiče, než jezdí na Severku (i když s průnikem se počítá). Vysoké Mýto má dobrou dostupnost ze všech stran, mockrát jsem tam potkal "moraváky", které bych v tabulce taky čekal :-)

Přilba. Ta asi odradila pár lidí. Na běžných trackdays ji nechtějí, tenkrát v Sosně jsme ji taky neměli. Ale není to zásadní, sám jsem nad ní už párkrát uvažoval.

Propagace. Budeme to muset napsat dřív a furt otáčet. A je vidět, že je třeba počítat s klasickým odpadem jedné třetiny, která vyjádří zájem, jako na každém srazu. Tzn. mít 40 zájemců na 25-28 dostupných míst.

Cena. Nabídli jsme to vyloženě levně v porovnání s běžnými trackdays. Resp. celodenní akci za cenu, kterou ostatní nemají ani na půlden. Viděli jste za kolik je ten sobotní termín v Mýtě na specialdrive.cz, který to převzal po Minících? 1700/půlden, 2700/celý den při platbě do dneška (23.4.) A na místě za 2700/půlden a 3700/celý den. A stejně je to dneska už celé zaplněné.

Typ akce. Trénink a vlastní závod. Kdysi to pořádal maartinek jako MONTE PÍSEK. A byla to skvělá akce. Stejně jako Andělka (Tango & Alky). Trackdays je plný kalendář. Rozhodně jich je víc než bývalo před pěti lety. Mít vlastní JINOU akci mi dává smysl.

A to že si někdo zkurví auto jako já, to se stává. Však jsem se psal jako pomocník :-)

Byl bych rád, kdybychom sebrali odvahu a pustili se do organizace i příští rok. Už víme co chceme udělat, všichni víme i kdy to bude (poslední dubnová neděle). Já rozhodně pojedu.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1279
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Subaru Race Day 2020 - Vysoké Mýto 26.4.2020

Příspěvek od strider »

Za me urcite taky ano, vsechno je v pohode, akce je diky moznosti mereni casu unikatni (lonsky monte pisek uz byl jen 'obyc' trackday jako kazdy jiny, nevim jak to bylo driv), bude sranda :)
Snad sem to tu nenakopnul tim hudrovanim na blembak, nejak to u sebe poresim, budu na to mit rok casu =)
ad propagace - asi bude stacit udelat Event na facebooku v klubovy skupine, a urcite se to poctem posklada.
Doprovodny program muzeme doplnit o napinave souteze, napr. o nejvyssi namerenou teplotu oleje, o to kdo jako prvni otevre kapotu, a kdo nejpresneji tipne pocet aut ktere odjedou na plataku. :-DDD
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Subaru Race Day 2020 - Vysoké Mýto 26.4.2020

Příspěvek od zhor »

davidherda píše:
... já bych to naopak viděl jako benefit, že mě někdo sveze v Mini
Tam se nevlezes :-DDD

Za me jinej klub nevadi, prilba nevadi, termin uplne idealni by nebyl, kdy bych mel v jednom mesici severku, autickarovo myto a tohle jezdeni a mezitim prestavbu na letni podvozek. To je financne narocne i kdyz to mam vsechno kousicek na dojezd.

V unoru jsem mel auto na servisu s hucici prevodovkou a na male generalce motoru(rozvody,svicky).A bylo ve hre vice variant a vice casovych narocnosti, takze jsem nepsal z duvodu,ze jsem nevedel jestli budu kategorie ucastnik nebo poradatelsky pomocnik. V pulce brezna uz bylo jasneji,ale to zase tohle tema seslo z mysli a pak uz bylovsechno jinak.

Odesláno z mého EVA-L19 pomocí Tapatalk
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Subaru Race Day 2020 - Vysoké Mýto 26.4.2020

Příspěvek od Mira »

Nechci vám do toho kecat, ale Severka je spíše společenská akce. A to, že se jedete někam projet v normálním provozu nemá s okruhovou akcí moc společnýho. Okruh je pro piloty, to Severka není.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Subaru Race Day 2020 - Vysoké Mýto 26.4.2020

Příspěvek od zhor »

No nevím kolik projížďek na Severci si absolvoval, ono to tempo při projížďce není od toho tempa na okruhu zas tak daleko, a co se týká soustředění, tak to musí být násobně vyšší v terénu.

Mě spíš šlo o finanční stránku, vzhledem k tomu, že vedu vyjížďku na Severce, tak to pro mě znamená si projet několik variant tras, a naplánovat finální trasu, tu si pak těsně před srazem ještě projedu abych věděl aktuální sněhové podmínky a možné komplikace (někde se začne opravovat silnice, jindy nebyly po vichřici uklizené popadané stromy). Většinou je tam nějaké zkratka pro pomalejší variantu (takže tu si musím taky projet, což pro mě znamená zajížďku). Plus startovný, ubytování, jídlo a hlavně pití a celkem se pod 10tis nedostanu.

Když pak týden na to jedu na autíčkáře, tam je už přes dva litry stratovnýho, benzínu padne taky aspoň za 2tis, plus nějaký jídlo, pití, tak jsem na dalších 5tis. (ten nerad vynechávám, protože mi maximálně vyhovuje formát a zajezdím si tady nejvíc).

A kdyby vyšla tahle akce, tak by to byly zase další skoro 4 tis navíc. (ale jak jsem říkal dříve, stejně bych přijel, aspoň jako pořadatel)

A to se nebavím o tom, že by po těchle akcích byl olej zralej na výměnu, gum by asi taky ubylo (byť na okruh bych vzal asi slicky), brzdový obložení taky nedorůstá. V březnu se mi vrátilo auto ze servisu za 40 tis. Prostě peníze netisknu. Nehledě na to, že tři víkendy v měsíci zabitý a ten čtvrtý bych schytal pracovní pohotovost (a běhěm té bych auto přestavěl na letní podvozek). Prostě by to bylo náročný, jak časově tak finančně, proto bych osobně uvítal spíš ten konec května.

Ale třeba to vyjde přístí rok, ale to pokud všechno vyjde jak má, bych byl nejspíš jenom jako pořadatel.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2905
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Subaru Race Day 2020 - Vysoké Mýto 26.4.2020

Příspěvek od .dundee. »

Neplakej. Děláš motor? Neděláš. Tak jsi v klidu
A spanilky na Severce jsou luxusní! Na ty se z celého roku těším nejvíc. A je mi jasné že to něco stojí.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1279
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Subaru Race Day 2020 - Vysoké Mýto 26.4.2020

Příspěvek od strider »

Mira píše: Okruh je pro piloty, to Severka není.
ale nene, vsichni jsme jen nerdi, zadni piloti :) tohle je stranka fanklubu, ne ewrc.cz ;D
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Subaru Race Day 2020 - Vysoké Mýto 26.4.2020

Příspěvek od námořník »

Nejsem žádnej pilot a na poslední Severce mi odešly sériový brzdy na Levorgovi, takže to asi couračka nebyla ;-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Subaru Race Day 2020 - Vysoké Mýto 26.4.2020

Příspěvek od zhor »

Motor nedělám, to je pravda, ale ten taky jednou příjde na řadu. Tlaky už jsou hodně pod doporučeným minimem.

Jenom jsme chtěl vysvětlit pohled na celou věc, že Severka není pro všechny jedno krásný odpoledne s útratou kolem litru... nic ve zlým Miro *_*=*_* Každej dělá jak umí, a kdo neumí brečí na internetovým fóru >B-)
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Subaru Race Day 2020 - Vysoké Mýto 26.4.2020

Příspěvek od Jackylle »

Stando, to mi nikdy nedošlo, jak moc je pro tebe příprava vyjížďky náročná. O to více díky za ni. A že jsi mě vzal za spolujezdce...

Na Mýto klidně dojedu jako asistent, na ježdění nemám auto ani schopnosti, ale ráda vás blázny uvidím.
Ten letošní ročník skončil dříve, než se vůbec stačil nějak vyvinout. Snad bude svět zase normální a potkáme se tam.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Race Day 2020 - Vysoké Mýto 26.4.2020

Příspěvek od VDC »

Já si to dobře uvědomuju, co pro nás Standa dělá a nesmírně si toho vážím !!

Jsem rád, že tahle diskuse pokračuje, beru ji jako poučení pro všechny, aby to příště bylo trochu jinak. Kdyby nám to ta svině malá chlupatá nezhatila, tak věřím, že to dopadlo.
Propagace mimo fórum je jasná věc. Ale i do budoucna vždycky fb až po fóru.

Vidle do toho rozhodně neházím, ale skutečně potřebuji, aby když jasně napíšu, že potřebuju helfry, se lidi co nejezdí koukli do kalendářů, zjistili zda mají čas a reagovali.
Do hlavy nikomu nevidím a že to měl někdo v plánu je mi prd platný.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Srazy“