Android Auto

Odpovědět
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1306
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Auto

Příspěvek od PeteBiggy »

Zeptám se úplně laicky, čili asi blbě. Auto AA umět má, telefon mám Sony Xperia Z3 compact, android 6.0.1. Co mám udělat pro to, aby mi Android Auto fungovalo, ideálně bezdrátově, pokud to je vůbec možné? Stáhnout z "apkmirror" aplikaci do telefonu? Bude se zrcadlit vše v telefonu a nebo jen dané aplikace? Jde mi především o navigaci. Dík za info
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Android Auto

Příspěvek od romik »

Zkusil bych to:
https://www.android.com/auto/compatibility/ mělo by to tedy fungovat
Zjistit verzi procesoru:
https://play.google.com/store/apps/deta ... info&hl=cs
A pak dle procesoru zvolit verzi AA:
https://www.apkmirror.com/apk/google-in ... 9-release/

Po kabelu by to snad jít mělo.
Autorádio musí mít WiFi, je nutné připojit k telefonu a pak odpojit USB kabel při spuštěném AA.

Verze 5.3.5016 mi po WiFi fungovalo
Verze 5.4.5022 nefungovalo po Wifi
Verze 5.5.6029 opět funguje bez problémů po WiFi

Mám Kenwood DNX8019, podrobněji popsáno viz. výše v diskusi.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1306
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Auto

Příspěvek od PeteBiggy »

Dík za odpověď. Podařilo se mi po stáhnutí nainstalovat až třetí verzi (5.5.602933-release), ty předchozí nešly instalovat, ale s autem spojení okamžitě hned, takže ,,,,| (*_^) |,,,, Jede to teda jen přes kabel. No, musím si stáhnout googlemapy, které jsem už před lety smazal, jinak bych to musel tahat z dat že? Nebo jde to vůbec dneska bez připojení k datům jako třeba mapy.cz? A neomezená data nemám. Používám buď ty mapy.cz nebo Sygic, ale ani jedno se přes AA nebude zrcadlit že? Jedině Googlemaps a nebo Waze (ten teda neznám vůbec). Jest tak?
Naposledy upravil(a) PeteBiggy dne stř srp 12, 2020 9:53 pm, celkem upraveno 1 x.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20644
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Android Auto

Příspěvek od námořník »

Waze používám a jsem spokojenej. Ukazuje a upozorňuje na radary,Kolony,předměty na silnici a různá jiná nebezpečí. Pokud to tam samozřejmě někdo dá, ale jedeš na data. Teď jsem koukal a za cestu z Mostu do Rotterdamu mi to "sežralo" 34 Mb. Takže to nebude tak hrozný :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
jiko01
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř pro 05, 2018 1:25 pm
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Auto

Příspěvek od jiko01 »

Subaru XV1.6i-S CVT Comfort - MY2019
prodáno. Oct1 TDI81kW, 450000km, už jezdí jinde
ex. Renault Chamade 1.8
ex. Opel Vectra 2.0
ex. Škoda Favorit 136L
ex. Fiat 128 sport coupe
ex. Fiat 850
Comby
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 157
Registrován: ned čer 14, 2020 10:56 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Android Auto

Příspěvek od Comby »

Ak som pochopil správne, tak na wireless android auto nestačí len wifi, ale rádio by malo podporovať mirrorlink. A ja neviem prísť na to, či stock rádio v Levorgu 2019 zvláda mirrorlink a ako ho zapnúť. Na webe som našiel staršie videá, kde malo subaru rádio riadnu aplikáciu mirrorlink, ale vo svojom nič také nemám, ani v nastavení.
Subaru Levorg 2.0i ES CVT Style Crystal White Pearl
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Android Auto

Příspěvek od romik »

PeteBiggy píše:Používám buď ty mapy.cz nebo Sygic, ale ani jedno se přes AA nebude zrcadlit že? Jedině Googlemaps a nebo Waze (ten teda neznám vůbec). Jest tak?
Zrcadlení a AA jsou rozdílné technologie.
V AA aktuálně Waze a GMaps, pro zrrcadlení, pokud to autorádio a telefon podporuje, tak https://www.sygic.com/sk/car-connected-navigation.
Pozor, nejedná se o "Sygic GPS Navigace". Je to to jiná aplikace s podporou zrcadlení, musí se koupit samostatně.
Funguje velice pěkně, mám obě na telefonu, vážou se na IMEI a emailový účet, takže jdou přenášet na nový telefon.
Myslím, že je tam snad 7 denní demo na vyzkoušení při první instalaci.
Naposledy upravil(a) romik dne čtv srp 13, 2020 1:24 pm, celkem upraveno 1 x.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Android Auto

Příspěvek od romik »

Comby píše:Ak som pochopil správne, tak na wireless android auto nestačí len wifi, ale rádio by malo podporovať mirrorlink. A ja neviem prísť na to, či stock rádio v Levorgu 2019 zvláda mirrorlink a ako ho zapnúť. Na webe som našiel staršie videá, kde malo subaru rádio riadnu aplikáciu mirrorlink, ale vo svojom nič také nemám, ani v nastavení.
MirroLink je po kabelu
- musí podporovat firmware autorádia
- speciálně upravené aplikace s podporou MirrorLink
- do budoucna neperspektivní, pouze na staré telefony, nevyvíjí se
- možné vyzkoušet aplikaci na dlouhé podzimní večery https://play.google.com/store/apps/deta ... apps&hl=cs

AA po kabelu nebo přes WiFi
- musí podporovat firmware autorádia, buď podporuje pouze po kabelu, nebo i po WiFi
- pro WiFi autorádio musí mít WiFi hotspot
- můžete si pak vybrat, jestli spustíte AA po kabelu, nebo přes WiFi
- speciálně upravené aplikace s podporou AA

Zrcadlení po WiFi
- musí podporovat firmware autorádia
- pro AA přes WiFi autorádio musí mít WiFi hotspot
- plné zrcadlení obrazovky mobilu na obrazovku autorádia, včetně dotykového ovládání
- možnost použít jakoukoliv aplikaci od Google
- musí podporovat telefon, u Samsungu se tomu třeba říká SmartView
- je třeba otočit obrazovku mobilu na šířku po spuštění aplikace, např.: pomocí https://play.google.com/store/apps/deta ... lpro&hl=cs

A nebo Android rádio, nemám osobní zkušenost.
Pokud to nezačnou vyrábět Alpine, Kenwood nebo Pioneer, tak bych do toho nešel.

Nejlepší se mi zdá aktuálně AA přes WiFi s bezdrátovým nabíjením mobilu.
Zacvaknu mobil do držáku a jedu, nic nespouštím, žádný kabel do USB.
Po nastartování se automaticky aktivuje AA po připojení k BT.
Spustí se třeba stream internetového rádia nebo předvolená navigace.
Bohužel AA nepodporuje stream hudbu vyšší než 44,1 kHz / 16 bit pro hudbu, ani po BT, ani po kabelu.
Pro BT stream je třeba si dát pozor na kodeky, aby jste nepřehrávali pouze přes SBC kodek, pak Vám i sebelepší autorádio s DSP procesorem bude na nic.

Snad jsem to rozdělil a popsal v jednoduchosti dobře, když tak opravte či doplňte.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1306
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Auto

Příspěvek od PeteBiggy »

romik píše: Zrcadlení a AA jsou rozdílné technologie.
V AA aktuálně Waze a GMaps, pro zrrcadlení, pokud to autorádio a telefon podporuje, tak https://www.sygic.com/sk/car-connected-navigation .
Pozor, nejedná se o "Sygic GPS Navigace". Je to to jiná aplikace s podporou zrcadlení, musí se koupit samostatně.
Funguje velice pěkně, mám obě na telefonu, vážou se na IMEI a emailový účet, takže jdou přenášet na nový telefon.
Myslím, že je tam snad 7 denní demo na vyzkoušení při první instalaci.
Aha. No a tak co musí teda umět to auto a co telefon? Oboje MirrorLink nebo Mirrascreen Car nebo nějaký ten jiný Mirror? Telefon (Sony Xperia Z3 Compact) umí MirrorLink. Jinak ten Sygic Car Navigation mám taky zaplacený, kvůli Subaru jsem si to tehdy zaplatil. Akorát spojit se mi podařilo jen XVčko, XTčko už nešlo, neporadili si s tím ani v servise, to zrcadlení u těch aut s dotykovkou bez AA byl obecně u Subaru průser..... Takže v Sygic problém není, v telefonu snad taky nee, jen si nejsem jistý, zda Alfa bude mít to obecné zrcadlení jako takové. Má to Android Auto, system Apple Carplay a nějaký ten jejich Mopar Connect, ale víc nevím....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Android Auto

Příspěvek od romik »

PeteBiggy píše:
Aha. No a tak co musí teda umět to auto a co telefon? Oboje MirrorLink nebo Mirrascreen Car nebo nějaký ten jiný Mirror? Telefon (Sony Xperia Z3 Compact) umí MirrorLink. Jinak ten Sygic Car Navigation mám taky zaplacený, kvůli Subaru jsem si to tehdy zaplatil. Akorát spojit se mi podařilo jen XVčko, XTčko už nešlo, neporadili si s tím ani v servise, to zrcadlení u těch aut s dotykovkou bez AA byl obecně u Subaru průser..... Takže v Sygic problém není, v telefonu snad taky nee, jen si nejsem jistý, zda Alfa bude mít to obecné zrcadlení jako takové. …
Já bych do budoucna používal to AA po kabelu, když se Ti to podařilo.
Ke konci roku bude snad upravená verze Sygicu pro AA.
Předpokládám, že udělají další verzi pro AA a nechají si to zaplatit, jak to udělali s klasickým Sygic pro android, který přejmenovali a doplatilo se za zrcadlení.
Takže třeba budou tři verze, klasika, pro zrcadlení a pro AA. Nebo to sloučí do jedné a bude se znovu platit.
Teď je odstřihl Samsung s MirrorLinkem, který už nepodporují zase telefony a proto se asi s googlem domluvili, takových vývojářů bude více.
Jinak jak píšeš, tak problém je v MirrorLink u subaru, forestery to neumí, novější XV a outback to umí.
Osobně jsem vyzkoušel outback s Sygic Car Navigation a šlo to krásně přes MirrorLink i na tom 4:3 displeji.
S foresterem SJ jsem dopadl stejně jako Ty, ani nejnovější firmware autorádia pro SJ to neumí, jsou to nějaké OEM fujitsu.

K té alfě, pokud tam někde není v manuálu nebo v rádiu tlačítko na MirrorLink, tak už to asi podporovat nebude.
Pořád lepší pár stovek za update Sygicu pro AA až bude, než hodiny trávit konektováním na MirrorLink.
Stačí jeden update na telefonu a přestane to fungovat.
Kouknul jsem na ty verze audia u Stelvia a je tam ve standartu zrcadlení a pak za příplatek i AA.
Takže to možná bude fungovat, a nebo taky jak v subaru.
Záleží na tom, co je to za OEM.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Comby
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 157
Registrován: ned čer 14, 2020 10:56 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Android Auto

Příspěvek od Comby »

Ako sa tu píše: novšie modely rádií (je jedno aké auto) už nemajú aplikáciu mirrorlink resp. funkciu hotspotu. Staršie verzie majú, čo sa dá nájsť na YouTube. Ja vyskúšam opačne: spraviť z telefónu hotspot a pripojiť sa z rádia.

Alebo kúpiť za par stoviek eur Android rádio ako má námorník.
Subaru Levorg 2.0i ES CVT Style Crystal White Pearl
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3921
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Auto

Příspěvek od puschpull »

Android 11 brings wireless Android Auto to all phones
https://9to5google.com/2020/08/19/andro ... less-auto/

tak snad to klapne!
(*_^) |,,,,
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Android Auto

Příspěvek od milan74ma »

ma niekto skusenosti s Xiaomi Redmi Note 9 Pro ? Mne sa po pripojeni USB pripoji, spusti, ale tak po cca 5 minutach to ako keby zmrzne - v aute. Ak to necham len na telefone, vsetko facha. Mate pls. niekto nejaky tip co s tym ?
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Comby
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 157
Registrován: ned čer 14, 2020 10:56 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Android Auto

Příspěvek od Comby »

Ako sa to prejavuje? Mne sa AA vypne a zošedivie ikona na displeji auta, ale mobil hlási, že AA beží ďalej. Telefón Moto X4 a aj Samsung A40.
Subaru Levorg 2.0i ES CVT Style Crystal White Pearl
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Android Auto

Příspěvek od milan74ma »

Najskor je ikona auta sipka, tak do 5 min. niekedy aj menej sa zmeni na modre koliecko so sedym okolim a ostane to na rovnakej pozicii uz nastalo. Ked vytiahnem kabel a znova zapojim, znova to 2-5 min ide a takto stale dokolecka
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Odpovědět

Zpět na „VI. gen. BN/BS (14-19)“