STI Type RA

Máte zájem o koupi nějakého vozu ? Zde můžete prodiskutovat případné nabídky.
billywalker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 07, 2020 12:03 am

STI Type RA

Příspěvek od billywalker »

Ahoj,

chci se zeptat jestli někdo něco ví o tomto voze, ktere už nějaky ten pátek leží v AutoPalace. Dost mi padlo do oka, hlavně, protože je to ještě stary poctivý Subaru bez tech veskerych modernich nesmyslů. Nicmene nevím, zda li davat takovou částku za 20 let stary auto, ikdyž tu cenu třeba má. Jinak už jsem pročítal forum a chápu dobře, že starat se o takove auto da peněžence pořádně zabrat. Ocenil bych kdejakou radu, klady, zápory, upřímně černé na bílem. Snažte se mě jak podpořit, tak odradit. Uvítam jakykoliv názor. Díky.

https://autopoint.autopalace.cz/ojete-v ... 33851.html
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11890
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: STI Type RA

Příspěvek od Traveller »

O tom autě ti moc neporadím, ale kdyby to nevyšlo, tak tu také máme na prodej jeden pěkný kousek..., i když to tedy není STI, ale "pouze WRX". Ale zase bys věděl, v jakém je stavu.
viewtopic.php?f=75&t=8603
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: STI Type RA

Příspěvek od OZP »

Ahoj!

To auto co pise kolega Traveller neni "pouze WRX", ale "Prodrive WRX", coz je trochu rozdil :-). Ma za posledni leta jednoho rozumneho a poctiveho majitele, ktery s tim autem jednak umel zachazet a jednak mu dopral co bylo potreba. Na druhou stranu je jasny, ze stribrny kombik nemusi mit tolik sex appealu, jako modry sedan.

RA, na ktere odkazujes neznam, ale RA obecne jsou pomerne specificke varianty, dost hardcore. Jeste to umocnuje volant vpravo. Rozmyslel bych si na tvem miste, jestli jsem dost hardcore ridic, abych to ocenil a jestli by mi moje pozadavky nesplnil min hardcore vuz s volantem na strane co si zvyklej, s normalne dlouhou prevodovkou, s normalnejsi spotrebou.

Bylo by to tvoje prvni rychle auto?
Bylo by to tvoje jedine auto?
Mas dost penez, abys to dustojne uzivil a uservisoval?
Jake trasy a jak casto s tim hodlas jezdit?
Mas misto v suchu a bezpeci to kde zaparkovat?

Drzim palce s vyberem.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: STI Type RA

Příspěvek od emve »

Tak v první řadě bych uvedl, že auto, které je předmětem tohoto vlákna, není STI RA, ale jen WRX RA. Což bude pravděpodobně důvod, proč se ještě neprodalo. Není to plnotučná verze s DCCD, imho to nemá ani velký samosvor vzadu... Spíš je to jen pravostranné GTčko s vyšším výkonem.

Nicméně pokud už je na českých značkách (přihlášení pravostranky cca 40), tak cena je samozřejmě zajímavá a ještě zajímavější pro plátce DPH.

Ale pokud bych už měl trpět pravostranku, tak bych chtěl to nejvíc, tedy STI RA. Ta je třeba tady - https://auto.bazos.cz/inzerat/115622151 ... 182000.php - s přihlášením tedy cca 400.¨

Co se servisních nákladů týče, já jsem na podzim koupil hezké GTčko po druhém majiteli, který jej měl 14 let. A stejně do auta během prvního půl roku padne cca kilo, aby bylo dle mých představ. A to jsem řešil jen příslušenství a běžný servis. Žádný průser typu padlý motor, či převodovka, což se taky může stát.

A správné dotazy položil OZP.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
billywalker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 07, 2020 12:03 am

Re: STI Type RA

Příspěvek od billywalker »

Vsem diky za odpovedi. No po uvazeni a po precteni odpovedi to preci jen asi nebude auto pro me. Ze to neni primo STI to cucim a prihlaseni pravostranky za 40 to je taky pro me nove. Jinak jo bylo by to moje prvni rychlejsi auto a chtel jsem to jako mazla. Spis vikendovku. Ale zas mi davno neni 18 a neplanoval jsem to poslat v prvni zatacce do skarpy. Chapu ze na takove auto si clovek musi postupne zvykat. No diky vsem.
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: STI Type RA

Příspěvek od OZP »

WRX RA jsem vubec netusil, ze existuje.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: STI Type RA

Příspěvek od newli »

billywalker píše:Vsem diky za odpovedi. No po uvazeni a po precteni odpovedi to preci jen asi nebude auto pro me. Ze to neni primo STI to cucim a prihlaseni pravostranky za 40 to je taky pro me nove. Jinak jo bylo by to moje prvni rychlejsi auto a chtel jsem to jako mazla. Spis vikendovku. Ale zas mi davno neni 18 a neplanoval jsem to poslat v prvni zatacce do skarpy. Chapu ze na takove auto si clovek musi postupne zvykat. No diky vsem.
Ja bych si dovolil dodat pohled byvaleho majitele, co mel Type-R (kupe) jen jako vikendovku. Pokud jsi to chtel mit jako druhe auto (jen na zabavu a ne na dopravu), tak nevahej a nejake Type-RA porid. Za svuj celkem skromny ridicsky zivot jsem mel tu cest par aut ridit a ryzi pozitek jizdy jsem mel jen z asi 2 aut. Type-R a nejnovejsi MX5. Neridil jsem zadne supersporty a ani EVO, takze zakladna neni tak siroka. Nicmene imprezu 2.0 STI (blob ci hawk, ted uz nevim) jsem ridil a srovnavat se to neda. Vaclav Pech (mistr rally) chvili to auto ridil v sosnove a mel pro to jen slova chvaly. A ani ta udrzba neni az tak draha. Origo tlumice z japonska byly levnejsi nez pripadna alternativa. Motor zacal mit divny zvuk, tak se otevrel a objevily se nejake ryhy na valci. Repas bloku (pravda, ten zustal, jen se delal vybrus) a kompletni kovane vnirnosti staly mnohem min nez oprava boxerdieslu. Je to stare auto, takze na tom obcas neco odejde, ale ty ceny jsou dost prijatelne. Ja bych se toho nebal.

Jinak kloubouk dolu pred emve, ze si vsiml ze prodavaji neco jineho, nez inzeruji. Urcite ber STI type-R nebo type-RA. Kupe je hezci, lehci a vzacnejsi, ale jak budes resit plecharinu mas problem, zatimco na RA sezenes dily z bezne imprezy.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: STI Type RA

Příspěvek od emve »

newli : Oni to inzerovali správně, nikde nebyla řeč o STI, jen WRX RA.

Já jsem tazatele taky nechtěl odradit, naopak si myslím, že je nejvyšší čas něco takového koupit. Nicméně chce to mít budget, za mě minimálně pětikilo volných peněz pro tyto účely. Pak bych volil auto z odkazu níže a mít kilo rezervu na servis.

https://www.sportovnivozy.cz/117307-sub ... rvi-jilove
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: STI Type RA

Příspěvek od newli »

Link uz je neaktivni, ale skoro bych sr vsadil, ze v popisku (nadpisu) se zkratka STI vyskytla. No to je fuk. Ta to auto, cis ted poslal, jsem vcera na netu take koukal a zsmacknul slzu ;-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1496
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: STI Type RA

Příspěvek od mišus »

Někdo dal místo mlhovek zátky z STI, stačí se podívat na brzdy a nemá to kapličku na střeše. Je spousta prospektů, kde to lze najít...M.
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: STI Type RA

Příspěvek od emve »

newli píše:Link uz je neaktivni, ale skoro bych sr vsadil, ze v popisku (nadpisu) se zkratka STI vyskytla. No to je fuk. Ta to auto, cis ted poslal, jsem vcera na netu take koukal a zsmacknul slzu
Měli to opravdu správně viz obrázek. Já jsem si toho všiml tak, že jsem koukal, že to nemá dccd a kapličku na střeše, tak jsem začal brouzdat a zjistil, že RA se dělalo i na základě WRX. A v názvu v inzerci skutečně STI neměli.

Ad diskutované Type-R za 400, divím se, že se ještě neprodalo. Mě překvapilo, když mi Tom Douda říkal, že i v CZ už jsou Type-R ver. 6 prodejné i za 600+, když jsou hezké. Asi proč ne, když za Evo už někdo dá i 900+ (jeden člen STI/EVO klubu na FB, hezká devítka z NL s nízkým nájezdem).
Přílohy
WRX RA.jpg
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1496
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: STI Type RA

Příspěvek od mišus »

billywalker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 07, 2020 12:03 am

Re: STI Type RA

Příspěvek od billywalker »

Me se prave hodne libi jednickove STIcka, at uz sedan ci coupe, daleko vic nez pozdni generace. Jinak co se odrazovani tyce, vsak proto jsem se ptal, to byl ucel a vsem dekuji za veskere odpovedi. Je fakt ze na jednu stranu bych asi urcite nechtel nejakou 300+ konovou kobylu, i kdybych na to mel finance. Nemyslim si ze jsem jeste tak dobry ridic, na druhou stranu, vzdycky jsem chtel mit nejake sportovni japonske auto, ktere se mi zaroven musi libit, coz napriklad Impreza v kombi vazne neni, presto ze to "jede". Kazdopadne nejspis se podivam asi po necem jinem, a nejspis i dost silne po nejakem kompromisu mezi daily jezdenim, ale zaroven, kdyz si chci trosku zajezdit, a hlavne se to postupne naucit a zvykat si, tak at to trosku jede.
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1883
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: STI Type RA

Příspěvek od jkotek »

Tak je tu to Lego Spec.B od Jakuba...
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
Omnitec
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 255
Registrován: ned lis 02, 2014 10:55 am
Jméno a příjmení: Petr Václavík
Bydliště: Dříteň

Re: STI Type RA

Příspěvek od Omnitec »

Ahoj, kdybys chtěl pokecat o STI Ra nebo se i svézt, abys měl pořádnou představu jak to jede, tak se stačí ozvat. Mimochodem je to moje i "na prodej". Nepotřebuju se ho zbavit, ale třeba bys mě přemluvil. :-) Ale rovnou říkám, že na daily to opravdu neni. Je to prostě zavoďák na značkách. :-)

Pár fotek a nějaký drby o mým autě najdeš tady
viewtopic.php?f=39&t=7494
Odpovědět

Zpět na „Kupuji/vybírám auto“