Centrál

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Centrál

Příspěvek od zhor »

Tapan píše:Jackylle: neplést imobilizéry s "dálkami". Dálka z jiného auta se dá napárovat, s imobilizérem to bude asi trochu složitější...bohužel, taky to budu muset řešit (mám jen jeden klíč). Hádám, že imobilizér bude muset řešit autorizák, na napárování dálkového odmykání je tu někde popsaný samodomo postup.
Na co autorizák? Tam se to bežně řeší kopií chipu ze stávajícího klíče. Zaneseš klíč do bežného autoklíčnitví, a oni ti udělají kopii klíče a chipu imobilizéru. Umí to většina běžných obchodů. Jediný co nemají často skladem jsou tvary klíčů pro subaru, tak to dají do jiného co mají skladem a používá stejné rozměry (Nissan, Mazda,...). Cenově to vyjde kolem 2-3tis. a časově na 10minut.

Lucko máš někde ten návod, co se musí udělat pro kopii toho čipu imoblizéru v autě? Jsem to nikde nenašel. Mám doma čip navíc, tak bych to zkusil.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Centrál

Příspěvek od Tapan »

Tak dík za rozšíření obzorů. Bohužel můj problém je větší a jestli zámečník neumí podle funkčního klíče vyrobit funkční zámek :-D tak mám stejně smůlu :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Centrál

Příspěvek od Jackylle »

Já měla zámek z vrakáče a zámečník ho přestavěl ke stávajícímu klíči (na Legu nefungoval ani jeden zámek, tak jsem pořešila, ať funguje aspoň ten u řidiče).
Mnohem horší voser byl ten zámek vyměnit, ale nějak si s tím kluci na servise poradili... prý mechanik strašně nadával, ale zvládl to :-D
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Centrál

Příspěvek od zhor »

To máš problém se zámkem zapalování? To měla Lucka na legu taky, a řešilo se to tak, že se vyndali ty planžety uvnitř zámku (to jsou takový kolečka, co pasují přesně do výřezů toho klíče). Pak půjde ten zámek otevřít jakýmkoliv klíčem (teda se stejnou planžetou, ale může mít jiný zoubkování, nebo šroubovákem, prostě se odstraní zevnitř ta kontrola zoubkovatosti). Na první pohled to nejde poznat, že ten vnitřek tam chybí. A chip imoblizéru musíš mít samozřejmě stejnej aby to šlo nastartovat.

A nebo sehnat jiné zámky z vrakáče, s klíčema. Přehodit zámky, a v klíčích přehodit čip imobilizéru (to by měla být práce na 5minut), a je hotovo.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Centrál

Příspěvek od Tapan »

Stando, bohužel, kaput je zámek u dveří řidiče, což je jediný zámek na OTB BP pro odemčení vozidla klíčem. Dálka funguje, ale už se mi stalo, že jsem vyndal z auta baterku, přibouch haubnu...a až pak mi došlo, že to na zamčeném autě nebyl dobrý nápad :-D Takže jsem se musel vloupat do vlastního auta...což shodou okolností díky jiné závadě šlo docela bezbolestně, ale tu bych taky výhledově rád odstranil a pak např. při vybití akumulátoru leda cihla do okýnka :-) Takže b) je správně, budu muset vzít z vrakáče.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Centrál

Příspěvek od Jackylle »

zhor píše:To máš problém se zámkem zapalování? To měla Lucka na legu taky.....
Koukám, že jsem na Legu vyzkoušela všechno možné, krom ztráty jediného funkčního klíče :-DDD
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Centrál

Příspěvek od zhor »

Tapan píše:Stando, bohužel, kaput je zámek u dveří řidiče, což je jediný zámek na OTB BP pro odemčení vozidla klíčem. Dálka funguje, ale už se mi stalo, že jsem vyndal z auta baterku, přibouch haubnu...a až pak mi došlo, že to na zamčeném autě nebyl dobrý nápad Takže jsem se musel vloupat do vlastního auta...což shodou okolností díky jiné závadě šlo docela bezbolestně, ale tu bych taky výhledově rád odstranil a pak např. při vybití akumulátoru leda cihla do okýnka Takže b) je správně, budu muset vzít z vrakáče.
Já to mám na volvu podobně, že mi nefungujou klíče ve dveřích, a ještě jsem se k tomu nedostal, abych to vyřešil. Zatím jsem se tam pokaždé dostal dálkáčem. Baterku to má v kufru, takže po vyndání si ju nezabouchnu pod kapotou. Ale taky zvažuju, že tam budu muset dodělat nějaký nouzový přistup, kdyby náhodou se to seklo, abych pak nemusel hledat cihlu. :-DDD

Ještě mě napadá, na Subaru mi jdou zámky ve dveřích docela blbě, resp trefit tam ten klíč aby šlo otočit zámkem je umění. Musím tam dát klíč, zasunout naplno, a pak cca 2mm povytáhnout ven a pak to jde odemknout. 1mm je málo, a 3mm jsou moc. Tak jestli to není taky tvůj připad.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Centrál

Příspěvek od Tapan »

Oceňuji snahu, Stando, ale samozřejmě jsem s tím tímhle způsobem laboroval. Zejména ten den, kdy jsem smutně stál u zamknutého auta bez baterky, než mi došlo, že se tam zvládnu dostat bez té cihly :-D Ten zámek nese i nějakou známku poškození, možná se do toho někdy někdo vloupal, nebo se aspoň pokusil. Jestli pasuje spínačka a zámek z poFL dehta, asi to bude nejsnazší řešení :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Centrál

Příspěvek od Mira »

Nefungující zámky ve dveřích je věčná bolest všech aut s dálkáčem. Musíte ty klíče občas použít, aby se zámek opotřebovával stejně jako klíč. Tím, že dveřní zámky nepoužíváte zůstávají ve stavu nových, fungujících na nové klíče. No a ty vaše klíče furt hoblujete ve spínačkách a ke stavu nových mají hódně daleko. To je celej problém - máte vojetý klíče a nový zámky. Pak ten zámek musíte tím klíčem vyhmatávat - to je to posouvání dovnitř - ven, dovnitř - ven a furt dokola, než se chytnete. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Centrál

Příspěvek od Tapan »

Míro, ale když ten klíč použiješ 1000x ve spínačce a odmykáš jen dálkou, je to stejný jako když ho použiješ 1000x ve spínačce a 100x v zámku, rozdíl v opotřebování je pořád 1000 použití :-) Takže správná rada zní - nesmíte jezdit, abyste si neopotřebovali klíče, pak vám budou fungovat do dveří :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Centrál

Příspěvek od spm »

Mira píše:Nefungující zámky ve dveřích je věčná bolest všech aut s dálkáčem. Musíte ty klíče občas použít, aby se zámek opotřebovával stejně jako klíč. Tím, že dveřní zámky nepoužíváte zůstávají ve stavu nových, fungujících na nové klíče. No a ty vaše klíče furt hoblujete ve spínačkách a ke stavu nových mají hódně daleko. To je celej problém - máte vojetý klíče a nový zámky. Pak ten zámek musíte tím klíčem vyhmatávat - to je to posouvání dovnitř - ven, dovnitř - ven a furt dokola, než se chytnete.
Nefunguje, je to spíš tím, že ten zámek zatuhne. Na BHčku mám 3 zámky, když jsem to to před 3 rokama potřeboval, jak se "rozbila" dálka při renovaci, tak jediný zámek, co fungoval, byl ten u řidiče. Vytáhnul jsem schválně náhradní klíč, který u BH nemá dálku a nebyl tedy nikdy používaný - úplně nejetý. A taky odemknul akorát dveře u řidiče :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Zdvyna
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát srp 23, 2019 7:47 am
Jméno a příjmení: Miroslav Zdvyhal
Bydliště: Krnov

Re: Centrál

Příspěvek od Zdvyna »

Ano asi ještě zkusím vyrazit v týdnu do Opavy do Dancars - a uvidím co mi tam řeknou.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Centrál

Příspěvek od sima »

Taková ta blbě jednoduchá, známá "rada". Zkusil jsi odpojit baterku? Mě se dálkáč po odpojení baterky choval nějak tak zmateně, nejdřív se mu nechtělo vůbec, pak se chytil. Bylo to už nějaký ten rok zpět, včil baterku nevytahuji ven, když nemusím, čili ani neodpojuji.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Zdvyna
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát srp 23, 2019 7:47 am
Jméno a příjmení: Miroslav Zdvyhal
Bydliště: Krnov

Re: Centrál

Příspěvek od Zdvyna »

SIMA: bateru sem odpojoval nekolikrat cca v srpnu / zari a vse bylo uplne vpohode

sem presvedcenej ze to je teplotou venku

skoda ze nemam moznost nekde nechat auto v garazi kde je teplo :-/
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Centrál

Příspěvek od sima »

To nevadí, dálkáč má svoje rozmary, mohl chodit dobře a teď ne- já myslel odpojit baterii teď, ne na chvilku, na hodinu, ideálně to nechám na noc, kam spěchat.
Když myslíš, že je to teplotou- to bych zas neřekl já, ale vím hovno, tak se má velice brzy a razantně oteplit, příští týden hotové jaro :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“