Máme nový portál !!!

Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10670
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Máme nový portál !!!

Příspěvek od podvlada »

Co se týče fóra - docela jsem rád za to, jak jednoduché a přehledné to tady je. Sposuta těch "světových" fór má podle mě nepřehledný vzhled a rozvržení. Nejednoznačně oddělené příspěvky, slévající se podpisy, když někdo cituje, není pak ani poznat kde začíná jeho reakce a kde končí. Někdy je třeba datum (což při hledání je celkem podstatné, jak stará informace to je) úplně někde schovanej, že není poznat jestli to je datum registrace uživatele nebo příspěvku... S tím jak to tu vypadá bych moc neměnil, přehlednost a forma za mě dobrá.

Ale co by se třeba hodilo je nějaká forma reakce bez odpovědi, a říkal to už Tom kdysi. Prostě jen "dát like", protože spoustu lidí si něco přečte, ale neodpoví, protože to odpověď nevyžaduje. Přesto by ale autora potěšilo, kdyby alespoň věděl, že to nepíše zbytečně. Ať už jde o vlákno s vtipy, kde je pak zbytečně spousta reakcí "haha" smajlíků, nebo o vlákna "našich aut", kde někdo něco napíše, a pak se mu tam rojí odpovědi "pěkný!" - což potěší, samozřejmě :-) ale úplně by stačilo mít možnost "lajknout", a takových reakcí by bylo i víc.

Možnost označit uživatele nějakým hashtagem taky, třeba pokud bych napsal #MrRichie tak by ti přišlo upozornění, že jsem tě zmínil. To by taky mohlo bejt fajn.

A ještě by bylo fajn mít možnost hledat přímo ve vlákně. Třeba - vím, že jsem ve vlákně o svém autě zmiňoval přední světla, ale už nevím kde. V současném hledání to kombinuju tak, že i vím kdo to psal (uživatel = podvlada) a ještě můžu omezit (sub)fórum na "Vozidla členů SFC", ale to je pořád dost široký záběr. Případně kombinuju s vyhledáváním google na konkrétní page (site:http://subarufanclub.cz/forum hledanáfráze). A nebo tak, že hledám pomocí prohlížeče - ctrl-f - a postupně klikám na další a další stránku jestli to už konečně najdu. Nevím, jestli jde přidat možnost hledat v konkrétním vlákně, ale třeba by pomohlo mít možnost u stránkování i zobrazit komplet vlákno na jedné stránce. Jasný, šumavský vlákno o dobrém ránu by asi shodilo jak prohlížeč, tak i server, ale menší vlákna by se tak aspoň dala prohledat prohlížečem najednou...

Ale opět nevím, co všechno platforma phpBB dovoluje, ani nevím jak bych to já osobně udělal kdyby to šlo :-D ale třeba někdo ví opět nějaký workaround který jsem přehlídl :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22028
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Máme nový portál !!!

Příspěvek od HonzaCZ »

VDC píše:Honzo kopírujeme cizí články léta, akorát do fóra. Jsou to články o Subaru. Já jsem se domníval, že by bylo fajn, kdyby ty články rozesetý po fóru, kdy jeden na ně odkazuje v "motoristických zprávách", druhej v "článcích o Subaru", třetí ještě někde jinde, mohly být dostupné takhle. Jestli vám to přijde jako kravina, tak se na to klidně vykašlu.

Tvoje myšlenka je samozřejmě bohulibá, ale nevím, kdo bude nějaké články s vlastním obsahem, precizně otagované, tvořit. Já nikoho takového neznám. Ale jestli se někdo přihlásí, nemám s tím problém. Z toho, že bych očekával, že bude někdo něco dlouhodobě …
To jsi mě zřejmě špatně pochopil. Kopírujeme do fóra ale jenom odkazy, ne celý obsahy, včetně fotek. A to je právě to, co odpovídá ad 1) v mém příspěvku. Si to přečti ještě jednou, jak jsem to myslel. Myslím, že je to celkem zřejmý.

Tvůj druhý odstavec asi trochu potvrzuje nepochopení. Psal jsem to jako 2 body, oddělené. Ty sis to nějak smíchal dohromady. Tak ještě jednou k bodu 1:
Seznam, databáze odkazů na články, s náhledovým obrázkem a úryvkem textu, ke kterému by se vypsalo pár tagů, které by odráželi téma daného článku. Podle tagů by se pak dalo kategorizovat nebo vyhledávat v tom seznamu. Stejně tak by se ten seznam dal vypsat podle data a tak. Ano, to mi přijde logičtější, než vykopírovat obsah celého článku včetně fotek a dát to tam. K čemu je to dobrý? Navíc si nejsem jistej, jestli je to zcela legitimní, i když se uvede zdroj. Citovat a zkopírovat jsou 2 různý věci.

Ad 2) To samozřejmě vím, že to musí někdo napsat a nikdo na to nemá čas, ale pokud se nepletu, tak všichni se dřív odkazovali na to, že editor článků na starym portálu je na hovno, proto tam nikdo nic nepsal. Teď je (prej) pěknej, tak zase psát můžou. A články, co se dávají do časopisů, o srazech, se tam taky můžou dát. Cestopisy, co se píšou do fóra, které mají 2 stránky se tam taky můžou dát s odkazem na navazující diskuzi, atd.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22028
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Máme nový portál !!!

Příspěvek od HonzaCZ »

Kolben píše:Honzíku jen takový dotaz. Všechno bys udělal jinak a lépe a tohle a tohle by bylo lepší atd. Ptám se sám sebe proč si to neudělal a nenapsal Ty???? Vim ze bys to zvladnul levou zadní páč ses Šikula a vis jak to tady chodí. Taková podpora by byla jisto jistě lepší než “externí” programátor, kterej se určitě taky snaží.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Protože to neumím a nemám na to čas. Já jsem nepsal, že bych to udělal jinak, ale psal jsem, podle mě celkem konstruktivní kritiku, co by mi dávalo smysl a co si myslím že by bylo přínosnější, než kopírovat celý články.

A rozhodně jsem nepsal, že bych udělal všechno jinak a lépe. Jenom mě napadlo, co by mohlo bejt přínosný, tak sorry. Článek si rozklikneš i na tom původním webu, nemusíš ho mít zkopírovanej znova tady.

Starám se o to tady přes 10 let úplně zadarmo, tak mi nejsou moc sympatický jakýkoliv náznaky, že by se do mě měl někdo srát.

Ty jsi v tom novym nějak osobně zainteresovanej, že se tě to tak dotklo? I když nemělo co, jak jsem psal...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Máme nový portál !!!

Příspěvek od Kolben »

Ale prd. Ses sikovnej. Určitě to umíš. Kecas. :-))))


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Máme nový portál !!!

Příspěvek od Kolben »

Nene. Nejsem v tom zainteresovanéj vůbec.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Máme nový portál !!!

Příspěvek od Kolben »

Jo a nedotklo se mě vůbec nic. Tebe ten můj komentář jo??? No to by mě mrzelo..


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22028
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Máme nový portál !!!

Příspěvek od HonzaCZ »

davidherda píše:
Tohle podpořím, každého z nás zajímá něco, já se klidně hlásím že zpracuji článek k autu mě nejmilovanějšímu. Foresteru SG

Honza jich určitě bude schopný sepsat dalších tři sta, takže se ty moje bláboly v tom ztratí
Možná 500. Teda ročně. Minimálně. :-DDD
Zrovna ty píšeš fakt zajímavě a třeba ty reporty z expedicí by klidně mohli vycházet na titulce jako články a z odpovídajícího fóra by se jen linkovaly, aby diskuze byla konzistentní.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22028
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Máme nový portál !!!

Příspěvek od HonzaCZ »

newli píše:1) Aby to nezapadlo - stale nemuzu v mobilni verzi najit polozku " Zobrazit aktivní témata". Blbe koukam, nebo tam neni? Pokud neni, je prosim mozne ji tam nechat doplnit?
Je možný, že tam ten odkaz není a dokonce je možný, že tam není ani šablona pro ten pohled. Kdyžtak dotazy a připomínky k fóru radši do jinýho tématu. Ideálně asi Zlepšení a úpravy webu
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22028
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Máme nový portál !!!

Příspěvek od HonzaCZ »

MrRichie, podvlada: Ad forum. Jo, chybí mi některé věci, co zmiňujete a k tomu ještě spousta dalších, třeba drag&drop nebo multiupload příloh. Je to holt 10 let starej systém a je hodně upravenej. Některé původní úpravy a většinu svých nových jsem předělal do formy patchů přes systém modx (něco jako pluginy, ale při instalaci se patchují přímo zdrojáky). Takže bylo možné aktualizovat aspoň v rámci minor/bugfix verze. Ale jít někam dál, na novější verzi by znamenalo děsný práce - jenom sehnat a přizpůsobit téma, aby to stejně vypadalo (to musí, víme, jaké byly teď reakce na změnu vzhledu :-D ) a taky najít, případně dopsat vhodné pluginy, které budou implementovat funkcionality, na které jsme zvyklí. A v neposlední řadě to bude souviset s přechodem na novější php, což je trochu hloupý, protože tohle fórum zase na novějším php chodí blbě. :-D Mám s tím jistý plány, už jsme to koncem minulýho roku řešili i s předsedou, takže snad s tím fórem nějak jednou pohneme. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10670
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Máme nový portál !!!

Příspěvek od podvlada »

Rozumim, myslel jsem si, že to bude tak nějak jak říkáš - přechod na vyšší verzi php, nebo pluginy atd. OK, nechám se překvapit :-) Klidně soukromě se můžeme domluvit co by to znamenalo, kdybych třeba chtěl taky pomoci (slibem nezarmoutíš) :-D ale sám na tom s časem taky nejsem nejlíp... tak spíš jen pro představu.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22028
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Máme nový portál !!!

Příspěvek od HonzaCZ »

Kolben píše:Ale prd. Ses sikovnej. Určitě to umíš. Kecas. )))


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Neumím. To jsou frontendy a uživatelé a tak. Tam umím jenom brblat, co se blbě používá a vymyslet, jak by se to používalo líp. Ale udělat to neumím, nebo spíš nechci umět. :-DDD
Kolben píše:Jo a nedotklo se mě vůbec nic. Tebe ten můj komentář jo??? No to by mě mrzelo..


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Decentně. Protože jsem to vůbec nemyslel, že bych to udělal líp. Ale napadlo mě, jak to používat líp (samozřejmě by se muselo něco upravit atd.). Podle mě je vždycky problém vymyslet to zadání, ty use casy. Tak mi přišlo fajn něco navrhnout, když mě to napadlo. A zkritizovat kopírování článků, který mi přijde jako blbost. Nojono.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5788
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Máme nový portál !!!

Příspěvek od davidherda »

HonzaCZ píše: Zrovna ty píšeš fakt zajímavě a třeba ty reporty z expedicí by klidně mohli vycházet na titulce jako články a z odpovídajícího fóra by se jen linkovaly, aby diskuze byla konzistentní.
Tak teď jsi mě fakt pobavil, 1) nepíšu zajímavě 2) píšu jako dement (teda i mluvím)

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20734
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Máme nový portál !!!

Příspěvek od námořník »

A taky seš :-DDD. Proto to lidi rádi čtou. Připadají si pak normální :-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22028
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Máme nový portál !!!

Příspěvek od HonzaCZ »

davidherda píše: Tak teď jsi mě fakt pobavil, 1) nepíšu zajímavě 2) píšu jako dement (teda i mluvím)
To může bejt klidně pravda, ale je to čtivý a často zábavný. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5788
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Máme nový portál !!!

Příspěvek od davidherda »

Je pravda že třetí bod jsem tam zapomněl napsat. Nicméně dement bych tam nenapsal, když se oslovuji volím ostřejší výrazivo =)

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Odpovědět

Zpět na „Web, připomínky, dotazy, komentáře“