Klepání zepředu

Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zepředu

Příspěvek od tomix »

hamoun píše:rikal jsem si, zda Kolben nebo Trava ...
a .. Kolben

jo .. je to brzy :(

Odesláno pomocí Tapatalk
Kolbenovi to taky dělalo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19076
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Klepání zepředu

Příspěvek od hamoun »

jojo ... menil rizeni tusim na dvou autech ...
ale projevy nevim ... jen si posteskl, ze to rizeni uplne nevychytali ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Klepání zepředu

Příspěvek od Traveller »

Jak psali kluci - klepající brzdiče poznáš hravě. Stačí počkat až to bude klepat a pak lehce šlápnout na brzdu. Pokud to přestane, tak to jsou brzdiče. Ty mě začaly zlobit tak okolo 50.000km a trvalo to až do doby, kdy jsem je vyměnil za čtyřpístky z WRX.
A klepajícího řízení jsem si poprvé všiml na polní cestě, když jsem měl na forejsovi najeto tak okolo 12.000km. V nejmenovaném servisu v Pardubicích se mě snažili přesvědčit, že je to normální. Nakonec jsem zajel do AWD a tam to odhalili. Nejdřív moc nevěděli, ale když jsme se vrátili z projížďky a mechanik zkusil párkrát cuknout volantem doprava-doleva, tak to bylo úplně jasné. Měnili mi celé řízení na záruku, i když zastoupení se na to nejdříve moc nadšeně netvářilo. Po výměně už to bylo v cajku. Ještě pro pořádek doplním, že jsem si fakt neuvědomoval, že bych to odpravil na nějaké díře. Prostě se to jednoho dne začalo ozývat a nejvíc to dělalo na dlažbě či třeba na pěkné polní cestě, ze které jen vystupoval menší štěrk - prostě spíš na menších nerovnostech.
Kolben měnil řízení snad na všech subarech co měl, takže úplně neobvyklá závada to není.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zepředu

Příspěvek od tomix »

Traveller píše:Jak psali kluci - klepající brzdiče poznáš hravě. Stačí počkat až to bude klepat a pak lehce šlápnout na brzdu. Pokud to přestane, tak to jsou brzdiče. Ty mě začaly zlobit tak okolo 50.000km a trvalo to až do doby, kdy jsem je vyměnil za čtyřpístky z WRX.
A klepajícího řízení jsem si poprvé všiml na polní cestě, když jsem měl na forejsovi najeto tak okolo 12.000km. V nejmenovaném servisu v Pardubicích se mě snažili přesvědčit, že je to normální. Nakonec jsem zajel do AWD a tam to odhalili. Nejdřív moc nevěděli, ale když jsme se vrátili z …
Děkuju moc za zkušenost. Brzdiče to nejsou, to jsme zkoušel jak píšeš. S řízením to mám úplně stejně jako ty, úplně. Dneska budu přesně vědět co s tím je.

Takže to si pak jel zpět do Subaru a přesvědčil je co s tím je? Auto tam muselo zůstat?

Přesně tak, nejvíc to dělá na dlažbě a na kostkách ve městě...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zepředu

Příspěvek od VDC »

Kolben s tím měl taky potíže na XT.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Klepání zepředu

Příspěvek od Traveller »

V Pardubicích se k tomu postavili odmítavě a že to je jako normální a nic tomu není.
Tak jsem nakonec zajel do AWD, kde jsem to s mechanikem projel a bylo to tak nějak nejisté a moc nedokázal určit, jestli to jde opravdu od řízení. Vystoupil z auta, pak se otočil a že ještě něco zkusí: zakvedlal řádně volantem, když to auto stálo a mělo vypnutý motor a bylo jasno hned. Zvedl se a řekl: Je to řízení.
Pak museli technici přesvědčit zastoupení, že to nemění z dlouhé chvíle. Měli kolem toho nějaké dohadování, snad to nahrávali na video a možná se na to i někdo přijel podívat. Zastoupení musí schvalovat větší záruky (a to řízení pár desítek stojí) - myslím nad 15.000Kč nebo tak nějak, ale přesně nevím, tak mě nechytej za slovo. A pak to vyměnili.
Takže to celé nějaký čas zabralo. Vyměněné to pak asi měli "za chvíli". Už si to přesně nepamatuji, ale během týdne to myslím bylo vyřízené - přes víkend to určitě neměli.

Takže držím palce, aby se k tomu v servisu postavili čelem. Já od té doby jezdím už jen do AWD.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zepředu

Příspěvek od tomix »

Traveller píše:V Pardubicích se k tomu postavili odmítavě a že to je jako normální a nic tomu není.
Tak jsem nakonec zajel do AWD, kde jsem to s mechanikem projel a bylo to tak nějak nejisté a moc nedokázal určit, jestli to jde opravdu od řízení. Vystoupil z auta, pak se otočil a že ještě něco zkusí: zakvedlal řádně volantem, když to auto stálo a mělo vypnutý motor a bylo jasno hned. Zvedl se a řekl: Je to řízení.
Pak museli technici přesvědčit zastoupení, že to nemění z dlouhé chvíle. Měli kolem toho nějaké dohadování, snad to nahrávali na video a …
Tome, Kolben se třeba ozve.. díky

Trávo, tos mě moc nepotěšil, na STK zjistil že je to teda uprostřed v řízení. Axialní klouby jsou ok, takže někde v hřebenu nebo, asi to bude stejná závada jako jste měli oba dva. Všechny ostatní čepy, kosti jsou naprosto v pořádku.

20.12. jedu do Jihlavy abychom domluvili další postup a hlavně se na to podívali. Takže 32 000 km první větší závada...

Moc se mi nelíbí že s tím byly takové problémy, to by měli řešit automaticky na záruku. No uvidí se.

Děkuju moc


Sent from my iPhone using Tapatalk
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Klepání zepředu

Příspěvek od Traveller »

Nevěš hlavu. Třeba se k tomu v Jihlavě postaví čelem a vymění to bez remcání. I když schválit si to asi budou muset nechat. Třeba Kolbenovi to měnili v Plzni opravdu snad na všech autech a nevybavuji si, že by kolem toho měl nějaké dohady?!? Ale třeba mě doplní a uvede to na pravou míru.
Já už si nevybavuji odkud se mi to ozývalo. Ale asi to mohlo být někde z toho místa co píšeš. Určitě to před tím pořádně prohlédli a kdyby to byl jen nějaký kloubek, tak by to určitě nevyměňovali celé. Muselo to jít někde od té "převodky", jak píšeš.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Klepání zepředu

Příspěvek od petr »

pěkně to vylepšili to řízení :-DDD ja mám přes 300tis.km a řízení je jedna z věcí co je pořád ok, spoustu věcí jsem měnil ale řízení kupodivu drží (*_^) |,,,, no holt něčím se živit musí když to nejde prodejem aut tak servisem, tak at to dobře dopadne když je to v záruce
Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zepředu

Příspěvek od tomix »

Díky uvidíme.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Klepání zepředu

Příspěvek od Kolben »

Klepajici řízení jsem měnil na všech autech kromě outbacka. Na legacy, na STI, na foresterech. Nikdy sem nepochopil proč na to Japonci tak serou protože to je křížem krazem napříč všema modelama a to dokonce několik let po sobě. Někdy je to už po par tisících km. Proste klump. Taky mě jednou už po pouhých 600km vypadnul silenblok na předním stabilizátoru na rovné asfaltce a to mlatilo taky jako kráva. Trmeny mlátily úplně na všem. To je další věc co nechápu. Na justy z 94 nic neklepe. Taky u všeho časem zacal hvizdat ventilátor klimatizace. A s klepanim ze předu taky souvisí horní uložení tlumičů který mi u nějakého toho spolehlivého vozu taky odešlo a měnilo se na záruku. Už vím legacy s tím tvrdým podvozkem od bilstejnu. Taky se mi u XT rozsypal výfuk zevnitř po par kilometrech. A takhle bych mohl pokračovat cely večer. :-))))))))))) Ale to už bych se rozbrecel.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
tomix
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 751
Registrován: pát srp 31, 2018 9:29 am
Jméno a příjmení: Tomáš Auer
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zepředu

Příspěvek od tomix »

Kolben píše:Klepajici řízení jsem měnil na všech autech kromě outbacka. Na legacy, na STI, na foresterech. Nikdy sem nepochopil proč na to Japonci tak serou protože to je křížem krazem napříč všema modelama a to dokonce několik let po sobě. Někdy je to už po par tisících km. Proste klump. Taky mě jednou už po pouhých 600km vypadnul silenblok na předním stabilizátoru na rovné asfaltce a to mlatilo taky jako kráva. Trmeny mlátily úplně na všem. To je další věc co nechápu. Na justy z 94 nic neklepe. Taky u všeho časem zacal hvizdat ventilátor klimatizace. A s klepanim ze předu …
Kolbene dík :D jsem klidnější. Ale vím, že si měl problémy a vidíš já to řízení mám i u otb všechno ostatní ok, zatím.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT (Nána)
Obrázek
ex: Hyundai i20 Active 1.4 - už nikdy víc!

Rekonstruuju náš dům
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Klepání zepředu

Příspěvek od námořník »

Kolben píše:Klepajici řízení jsem měnil na všech autech kromě outbacka. Na legacy, na STI, na foresterech. Nikdy sem nepochopil proč na to Japonci tak serou protože to je křížem krazem napříč všema modelama a to dokonce několik let po sobě. Někdy je to už po par tisících km. Proste klump. Taky mě jednou už po pouhých 600km vypadnul silenblok na předním stabilizátoru na rovné asfaltce a to mlatilo taky jako kráva. Trmeny mlátily úplně na všem. To je další věc co nechápu. Na justy z 94 nic neklepe. Taky u všeho časem zacal hvizdat ventilátor klimatizace. A s klepanim ze předu …
Při tomhle mě vždy napadne jak po dotazu "panebože, proč já" se ten bůh zjeví a říká "já ti nevím, prostě mě nějak sereš" :-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Klepání zepředu

Příspěvek od mari75 »

Kolbene-Honzo, jak Ti přesně hvízdal ten ventilátor klimatizace a co jsi s tím dělal, prosím Tě? Nebyl to náhodou vnitřní ventilátor obecně a né jen klimatizace? Nevíš kde je umístěný? Na SJ mi připadá, že někde pod kastlíkem před spolujezdcem :-/ . A přístup k jeho případné výměně je jaký?
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Klepání zepředu

Příspěvek od námořník »

Když vyndáš kastlík, tak ho uvidíš.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „VI. gen. BN/BS (14-19)“