Dětské autosedačky

Odpovědět
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 690
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Dětské autosedačky

Příspěvek od merlin »

Pod autosedačky našla žena na Nete Sunshine Kids Ultra Mat. Funguje to moc pekne až na drobnú nešikovnosť v tom, že Römer KidFix pre staršiu dcéru vyžaduje vysadenú opierku hlavy sedadla, takže tú podložku nejde naň "zavesiť". Nijak zvlašt to nevadí, podložka v podstate "samonosná".

Bez podložky, keď som prvýkrát po dlhšej dobe autosedačky (Römer KidFix a Römer King Plus) vyberal, to pretlačenie vyzeralo skutočne hrozivo - fakt som sa vtedy zľakol, či to tie sedadlá rozdýchajú (rozdýchali :850: ). Podložky som objednal ešte ten večer.
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětské autosedačky

Příspěvek od AndreaM »

nojo nasti, novy auto, nebudete se do nej zouvat???
opravdu se otlaceni (na rozdil od drobku a jineho bodelu) zvedne samo :-)

neumim sem z tlf dat ty cumaky :-(

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Dětské autosedačky

Příspěvek od nasticka »

Andrea: ::-DDD: nový auto, vystihla jsi to perfektně. Ty otlaky se asi snesou, ale ten bordel, co se pod sedačkama nahromadí, to už je jiná. :839: Dehťák má takové pěkně hladké čalounění, ze kterého se to omete, popřípadě setře vlhkou mikro hadrou. V nové už je jiné čalounění a po zkušenosti s fábií, kde se do toho ty drobky vyloženě zažraly... :6066: Jinak "čistotu" v autě moc nehrotím, ono to ani nejde..dětičky, psice..no to bych se musela pominout nebo každý den auto vysávat a to mě může akorát tak :fuckoff: ::-DDD:
Forester SG 2.0XT - SíGr
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Dětské autosedačky

Příspěvek od suubaru »

nasticka píše:Oživím diskuzi: nemáte někdo zkušenosti s ochrannou podložkou pod autosedačku do auta? jestli se to dělá z nějakého spešl materiálu nebo mi úplně stejně poslouží poskládaná deka? Něco, co by ochránilo sedadla před bordelem a hlavně zabránilo "otlačeninám" .. kdo má děti, asi pochopí o čem mluvím ::-DD:
Já dávám pod každou autosedačku froté ručník. Dobře saje, když se něco málo vylije, drobky zůstanou na ručníku. Ručník kdykoliv vyperu, na rozdíl od nějaké PP plachty. Sedačka neklouže tak jako po syntetických textiliích. A když se prcek vybleje, vyhodím ručník a strčím tam nový.Ručník také chrání před případných rozříznutím čalounění o sedačku (bacha, prohlídněte si pořádně zespodu autosedačku, mohou tam být neopracované hrany). A ručník si mohou dámy navonět oblíbenou aviváží... :845:

PS v novém dtestu 06/2012 je nový test sedaček 2012.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Dětské autosedačky

Příspěvek od nasticka »

Tak ručník na "blitky" dávám psům do klece ::-DD: Asi to tedy vyřeším nějakou pěknou barevnou dekou nataženou přes celou zadní lavici a bude klid
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Dětské autosedačky

Příspěvek od nasticka »

Prosím, poraďte nebo se spíš podělte o zkušensti: cybex pallas 2 fix http://cybex-online.com/cz/carseats/pallas2-fix.html ... máte, viděli jste, zkoušeli jste, znáte někoho, kdo má? Vybírám novou sedačku pro našeho kluka. Má rok starou romer king plus a jak jsem jí ze začátku chválila, tak teď říkám NIKDY VÍC!!!! Autosedačku samozřejmě používáme denně, ale šetrně. Nicméně ten krám po roce vrže v každé zatáčce a co je hlavní průser, tak prokluzuje pás v uchycení autosedačky, tudíž ta sedačka defakto není pořádně uchycená a blembá tam jak v průvanu :fuckoff: Můžu ji zkusit reklamovat a být tudíž měsíc bez sedačky a nebo ji "hodit ze skály" a koupit novou. Druhá varianta bude jaksi mnohem lepší řešení.
Ta cybexka mě zaujala v několika ohledech. Je na isofix, ale nemusí být (jde dát i na místo v autě, kde isofix není), je pro dvě váhové kategorie, má ten pultík. Sice jsem byla dřív dost proti pultíku, ale v testech to vychází velmi dobře..a náš mladej se při jízdě delší než 20 minut vyvléká z pásů - další vroubek na stranu romerky, ať ho utáhnu sebevíc, tak to stejně povolí a vyvleče se. Už se mi stalo, že mi za jízdy z té sedačky v podstatě úplně vylez :839: což by se mu přes ten pultík podařit nemělo.
Takže vás prosím, poptejte se třeba známých, kdo ji má, jak jsou s ní spokojení..nechce se mi kupovat na blind, stojí to dost peněz :655:
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Dětské autosedačky

Příspěvek od Kolben »

Jo romerky uz nejsou to co bejvavali.
Me se zase stalo, este kdyz sem jezdil v BMW, ze sem to na jedny krizovatce poradne odpichnul a nas malej z ty sedacky normalne vypadnul. Sem akorat slysel, ze vzadu neco funi, kouknu a prcek se tam vesele vali vedle sedacky. :-) Ale to ho nerozhodilo a spal dal :-) Vzbudil se, az kdyz sem ho rval zpatky :-)
Sedel jeste v tej skorepine proti smeru jizdy.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Dětské autosedačky

Příspěvek od nasticka »

Kolben: no tak to je taky síla :670: My měli pro holku v kategorii 9-18 mc tobi a ta byla dobrá, ale malá, proto jsem ji pro kluka nekoupila..no teď je pozdě litovat
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Dětské autosedačky

Příspěvek od Kolben »

Nasticka: Jinak ta cos vybrala vypada dost dobre. Ja ted pokukuju po tejhle :
http://cybex-online.com/cz/carseats/solutionx2-fix.html. Malej uz roste a nejak se do stavajici nevejde. No a segra jeho, ta se zase musi spokojit s mini romerkou. Ale rekl bych, ze v mym dieslovym subaru se nestane, ze by z ni taky vypadla ::-DD:
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Dětské autosedačky

Příspěvek od nasticka »

Kolben: no ta, co jsi ji vybral ty, je v podstatě to, co chci já, jen rozšířené o ten pultík, nebo spíš naopak, tak moje bude po odejmutí pultíku ta tvoje ::-DD: Našemu malýmu ještě nejsou 2 roky, takže na poutání pouze pásem je malý, ale já zas nechci nasypat dalších x tisíc do sedačky 9-18, když mi z ní za rok vyroste..takhle už mu zůstane ta jedna na pořád. Jinak v manželovo služebním má dcera druhou sedačku http://cybex-online.com/cz/carseats/solution.html a ta taky není špatná, jen nemá isofix
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Dětské autosedačky

Příspěvek od Kolben »

Nasticka: Ja bych chtel zase neco s isofixem. Dost casto to prendavame a uz ted je to peknej opruz :-)
PS: koukam, ze jste to taky vzali hopem :-) Sup sem, sup tam a dve deti v kratkym rozetupu dys jeste mate obe sedacky :-)
Mi jsme na tom dost podobne. Malymu jsou 2roky a dva mesice a sestricce tahne na 6 mesic. :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Dětské autosedačky

Příspěvek od nasticka »

Kolben: isofix je určo výhoda. Holka má hlavní sedačku ve forestovi taky s fixem, kategorie 15-36kg, pro kluka byla bez fixu z finančních důvodů (manželovi to přišlo moc drahé) a taky z toho důvodu, že romer to má blbě, když máš sedačku s fixem, tak nejde upnout na pásy (třeba do taxi nebo kamkoli jinam, kde ten fix prostě není). Tím, že druhá sedačka pro dceru je pořád u manžela v autě a je jen jako druhá, tak fix nebyl nutností.
Jinak si myslím, že jsme to ještě moc hopem nevzali, holka má 5 a kousek, kluk bude mít v prosinci 2.. dřív po sobě se nám nepodařili...a to bych ještě chtěla třetí ::-DDD: Holt člověk má mít děti, dokud na to má energii :845:
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Dětské autosedačky

Příspěvek od Kolben »

Nasticka: Preskocim sedacky.....
Treti??? Fakt treti?? :-) Tak to je mazec :-) To by me asi privitali na nejmenovane psychiatricke klinice se sebevrazednymi sklony :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Dětské autosedačky

Příspěvek od nasticka »

Kolben: nesmíš si to připouštět! ::-DDD: To víš, že mám občas i těch dou lotrů plné zuby, ale jak já říkám "ono to náročné období přejde" ::-DD: Akorát pořád nevím, jak je pak složím do auta..ještě jsem nenabyla dojmu, že jsem si subaru užila dost, abych přesedlala na nějaký velkoprostorový vůz..a tribeca se mi teda moc nelíbí..ale aspoň nějaká varianta by to mohla být ::-DD: Ale zatím je to ve hvězdách, aktuálně nejsou moc vhodné podmínky :655:
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Dětské autosedačky

Příspěvek od Kolben »

Nasticka: Si to nepripoustim... A to to nejnarocnejsi obdobi z velky casti travim v praci. A i tak to je nekdy mazec. No vidis a ted mam dalsi argument. Auto. :-) Tam se nemuzem tri nikdy nasoukat. To je prima napad :-) Jinak v Tribece sem jeste nesedel, tak nevim jak je na tom s mistem. Ale prekvapilo me, jeden kamarad si koupil Pathfindera od Nissanu a v tom Ti je strasne, ale strasne malo mista....
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Odpovědět

Zpět na „Rodina a zvířata“