Nejlepší prodejce Subaru

Máte zájem o koupi nějakého vozu ? Zde můžete prodiskutovat případné nabídky.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší prodejce Subaru

Příspěvek od quickly »

Sába: při předjíždění zkus 2x rychle prošlápnout plynový pedál a dát ho na 80%.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší prodejce Subaru

Příspěvek od PeteBiggy »

To millandr:
Oslovil jsi AD REM Auto nebo TC Motors osobně? Nebo jen vycházíš z ceníku? Jak už jsem psal, Latvia je z Pobaltí nejdražší. Aspoň co se mých zkušeností týče, i když byli fakt ochotní, to se musí nechat, dokonce volali a probírali možnosti po telefonu. Zkusil bych být tebou ještě i to Estonsko a Litvu. Švédsko či Dánsko už pro tebe asi fakt nemá smysl. No a je fakt, že u té 1,6 XVčka to asi nebude až takové terno. Nevím, jakou chceš výbavu. Pokud to úplné holátko, kde jsou např. ještě i obyčejné halogenové světlomety a u nás je na to ještě ta akce, tak to možná nemá vůbec smysl kupovat jinde. Ale jestli vyšší výbavu, tak si myslím, že tamější Ridge by měla vyjít aspoň o něco líp. Musíš porovnat položku výbavy po položce. Jinak to nebude objektivní, ty výbavy se liší. U XVčka tam holt až taková sleva v řádech statisíců nebude, ale obecně tam jsou Subaru určitě levnější. Jak už jsem psal, Forestery a Outbacky především. Třeba Vilnius teď má na Outbacka v Activu cenu 28 990€, což je při kurzu 25,6 nějakých 742 tis. kč, což je oproti českému ceníku sleva více než 200 tis. kč. A takovouhle cenu s DPH tady prodejce fakt nedá. Koneckonců o všem svědčí nejen moje zkušenost, ale i fakt, že někteří čeští prodejci si od tama sami vozí auta. Náš dealer od nás tady právě z Pobaltí, dealeři z Čech zase spíš z Dánska a Švédska... Takže doporučuju, zkus je kontaktovat a uvidíš.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Sába
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 123
Registrován: ned dub 28, 2019 11:46 am
Jméno a příjmení: Věra Klabíková

Re: Nejlepší prodejce Subaru

Příspěvek od Sába »

quickly píše:Sába: při předjíždění zkus 2x rychle prošlápnout plynový pedál a dát ho na 80%.
Díky, za radu, určitě vyzkouším.
Sába
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 123
Registrován: ned dub 28, 2019 11:46 am
Jméno a příjmení: Věra Klabíková

Re: Nejlepší prodejce Subaru

Příspěvek od Sába »

Sába píše: Díky, za radu, určitě vyzkouším.
Ještě jsem si vzpomněla. Na polygonu v Mostě mi pán, také s XV 1,6 radil, že když nechci, aby spadly otáčky a auto bylo svižnější mám "přeřadit" z D na L. Že mu to tak poradil prodejce a funguje to. Mně ale naopak řikali, že L se má použít jen pro brzdění motorem při jízdě z kopce. Tak nevím, nerada bych Sůbovi hned v začátcích ublížila. Má s tím někdo zkušenosti nebo tomu technicky rozumí, narozdíl ode mne. Díky
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší prodejce Subaru

Příspěvek od quickly »

To L je na brždění lepší, více se využije potencionál motoru. Automat má výhodu v tom, že nedovolí špatně řadit, pokud by jsi chtěla podřadit až moc, tak neprovede a pípne.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Sába
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 123
Registrován: ned dub 28, 2019 11:46 am
Jméno a příjmení: Věra Klabíková

Re: Nejlepší prodejce Subaru

Příspěvek od Sába »

quickly píše:To L je na brždění lepší, více se využije potencionál motoru. Automat má výhodu v tom, že nedovolí špatně řadit, pokud by jsi chtěla podřadit až moc, tak neprovede a pípne.
Nějaké zkušenosti s automatem, ale tím "normálním, který nabízel možnost podřadit na 1-3 a pak teprve D už mám. Ale nejvíc jsem zatím najezdila s manuálem. Ale protože jsme, ze zdravotních důvodů potřebovali do rodiny druhé auto s automatem, vyhrálo Sůbo. A s CVT se stále učím, takže jsem vděčná za každou radu i typ.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší prodejce Subaru

Příspěvek od quickly »

Na automat tady máme samostatné vlákno (zde), Je tam i CVT.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
millandr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 03, 2019 9:53 pm

Re: Nejlepší prodejce Subaru

Příspěvek od millandr »

Zdravím Pánové! ;) Pozorně jsem si přečetl všechny komentáře, děkuji za zajímavé informace a zkušenosti. Zítra ráno mám zkušební jízdu a pak napíšu svou recenzi asi 1.6l motoru... [DRIVE] Viděl jsem také několik recenzních videí na webu a všechna z nich byla o tomto modelu velmi pozitivní. Zvláštní, ale za poslední ~ 3 měsíce, které aktivně hledají auta, jsem Subaru jako značku ani nekontroloval. Je čas to opravit ... [SUBARU]
maik22
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 28, 2020 1:14 pm

Re: Nejlepší prodejce Subaru

Příspěvek od maik22 »

Zdravím pánové subaráci, nebudu zakládat nové vlákno, když už vlastně tady podobné je ;) . Mám v plánu koupit mladšího ojetějšího Outbacka (2018). Už delší dobu vozy této značky sleduji, zkoumám a okukuji a je to láska na první pohled. Měl jsem dokonce možnost ho vyzkoušet (sice starší modelovou verzi IV). :-o . Momentálně mám 22 let starou rachotinu, která sloužila perfektně při rekonstrukci baráku a jiných akcí, ale blíží se čas na výměnu i z důvodu rozrůstající se rodiny a hlavně bezpečnosti. A Outback je pro mne jasná volba :-) . A propo už delší dobu koukám po těchto vozech jak u nás v republice, tak v jiných zemích. Nejvíce mě však zaujala nabídka vozů společnosti http://www.eurocng.cz a http://www.topdriveclub.com , kteří dováží vozy ze Švédska a některé kousky vypadají opravdu dobře. V nabídce mají hodně vozů této značky a zajímaly by mne nějaké reference, vaše zkušenosti těchto prodejců, případně nějaké jiné tipy prodejců nebo borců, co se zajímají o dovoz aut. Na úplně nového Outbacka bohužel nemám tolik "love" :-) , ale něco mladšího už jo. Dík všem za užitečné info a doufám, že brzy se stanu součástí vaší subarácké rodiny [SUBARU]
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nejlepší prodejce Subaru

Příspěvek od Traveller »

Nevím jakou s nimi má kdo zkušenost, pokud vůbec někdo nějakou?!? Oni se kluci když tak ozvou.
Ale určitě bude nejlepší, když se s tím autem otočíš do nějakého Subaru servisu a necháš si to prohlédnout. Pokud to ti prodejci myslí vážně, tak s tím nebudou mít problém. Ono zrovna subaru je značka, která si tu kontrolu před koupí zaslouží.
Objednáš se třeba v AWD, dáš za to řekněme tisícovku (nevím přesně, ale nějak tak to bude), ale budeš mít skoro jistotu, že zjistí, jestli to nebyla bouračka a jestli je tam všechno v pořádku. Abys do toho finančně nezahučel chvíli po koupi.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 787
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Nejlepší prodejce Subaru

Příspěvek od mirekst »

Taktéž doporučuji kontrolu v subaru servisu. Dělají to v AWD, Emil Frey to dělá taky, v obou případech je cena kolem tisícovky a trvá to něco přes hodinu. Výsledkem je že víš nezávislý pohled co to auto má za sebou a co je potřeba řešit a kolik to bude asi stát.
Samozřejmě, všechno neodhalí, to je jasné. Viz. zdejší diskuze nad výměnou viskozní spojky :-)
U vozů na CNG pozor - u nás se Subaru s CNG oficiálně neprodává, a je otázka jak se k tomu zdejší subaru servisy postaví, aby si nestavily hlavu že toto neberou protože na to nemají mechaniky (servisovat cng není taková legrace jako lpg, je to vysokotlaký systém na který je potřeba mít vybavení a mechanici musí mít certifikáty a takové věci).
Uživatelský avatar
bl4ck5un
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pon led 06, 2020 1:14 pm

Re: Nejlepší prodejce Subaru

Příspěvek od bl4ck5un »

EuroCNG prodává i auta (zrovna třeba Outbacky) s benzínovým pohonem. Prostě stylem překupníka nových nebo dovozce ojetých aut. Já tam kupoval auto nové a vše probíhalo v pořádku a prozatím (půl roku od koupě) jsem žádné negativum neobjevil..

Jinak byli velmi ochotní, takže předpokládám, že by s případnou kontrolou v servisu neměli problém.
Subaru Outback 2.5i Active MY19
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší prodejce Subaru

Příspěvek od seatik »

Jak je to u euroCNG s českým manualem? Servisní kniha je v češtině?
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1279
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Nejlepší prodejce Subaru

Příspěvek od strider »

jen k tematu nazvu vlakna - zda se ze prodejce ll carpenter v praze zavrel kram. Vnitrni prostory zeji prazdnotou, cedule je sundana...
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší prodejce Subaru

Příspěvek od seatik »

Na Tipcars ještě vesele inzerují. . Ale třeba jen budou malovat nebo se stěhují , těžko říct.
Naposledy upravil(a) seatik dne ned srp 02, 2020 7:16 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Odpovědět

Zpět na „Kupuji/vybírám auto“