Zabezpečení motorek v garáži

Odpovědět
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Zabezpečení motorek v garáži

Příspěvek od outback »

O minulém víkendu jsem objevil, že si mi někdo zkoušel vloupat do garáže, naštěstí to byli nějaký nešikové a nepřekonali ani jeden zámek. Stalo se to už před pár týdny, stopy po flexe už pěkně orezly, takže to asi vzdali a snad nehrozí, že se vrátí. Je to v areálu garáží za městem, poblíž sídliště se....řekněme zvýšenou kriminalitou (holt severní Čechy). No a teď co s tím. Obsah garáže má spíš emocionální než velkou finanční hodnotu, fichtl, stopětasedma čezeta atd. - celkem asi 6 strojů, nějaké nářadí a náhradní díly. Chci to ochránit před blbečkama s flexou a vrtačkou, vím že motivovaný profíci by zmákli vše co mám vymyšlené, ale ty nečekám - spíš místní smažky a různé zloděje barevných kovů...

Takže můj bezpečnostní koncept:

Vrata: chráněná petlice se osvědčila, pouze uvedu vše do původního stavu a přivařím odflexovanou část. Výměna fabky za ještě bezpečnostnější, ale nezvládli odvrtat ani tu starou jednodušší. Navaření další petlice jsem zamítnul z důvodu nenápadnosti - nechci novou úpravou signalizovat, že se bojím a obsah a je tam co ukrást.

Alarm: zatím nemám ale chci mít, v garáži je elektrika, chci GSM alarm se sirénou a třeba ještě stroboskopem. Předpokládám, že ho zloději ihned po otevření garáže najdou a zničí, ale mělo by jim dojít, že to někam zavolalo. Použití GSM rušičky u sídlištních trotlů nepředpokládám. Spoléhám na to, že si budou myslet, že nejpozději do půl hodiny může dorazit někdo s hromovou holí a poberou jen to, co za čtvrt hoďky naloží na vlek nebo do dodávky. Já sice dojedu nejdřív za 4 hodiny, to ale snad nevědí. Takže bych byl vděčný za tip na spolehlivý alarm s čidlem otevření vrat, dvěma ovladači, vnitřní sirénou a možná stroboskopem. Hlavně aby to makalo třeba 6 měsíců bez dozoru a neprodukovalo falešné poplachy - spolehlivost nadevše, taky nechci, aby mi od toho vyhořela garáž.

Mechanické zabezpečení "motorek": zatím mám dvě kotvy v betonu s jednoduchým okem na M10 a běžnými motořetězy na klíč, k tomu ještě jedno ocelové lano přes všechny stroje opět na visací zámek. To lano půjde opět asi přestříhnout pákovými nůžkami, ale třeba je nebudou mít.

Hodlám doplnit jednu až dvě tyto kotvy do podlahy: https://www.abuslock.cz/ABUS-Granit-WBA-100-d62.htm
K tomu 2-3 zámky na cennější kousky: https://www.bronecsport.cz/zamky/krypto ... m-shackle/ a na zbytek obyčejnější zámky.

Cenově to možná není úměrné ceně chráněných věcí, ale mně to za to stojí.
Počítám, že se tam někdo nakonec může dostat, ale že se mu pak povede sebrat jen část a zbyde mi alespň pár kousků.

Dotazy: dává to smysl? Případně jiný typ zámků, kotev? Tip na alarm? Díky za dporučení...
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Zabezpečení motorek v garáži

Příspěvek od outback »

Objevil jsem tuto sadu, vzal bych dva kusy na me nejmilejsi kousky...

https://www.amazon.de/Abus-180CM-WBA-10 ... art_vw_2_1
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zabezpečení motorek v garáži

Příspěvek od námořník »

Nevím, jestli to víš, ale Češi vyrábí neprekonanou vložku
https://eshop.tokoz.cz/Vlozka-PRO-400-3 ... 11047.aspx
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19059
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zabezpečení motorek v garáži

Příspěvek od hamoun »

luxusni tip .. to se bude nekdy urcite hodit :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zabezpečení motorek v garáži

Příspěvek od Mira »

Kotva ABUS je dobrá, je to špička u motorkářů i co se týká řetězů. Drží ale pouze na 1 kotvě, alternativa je právě Tokoz https://www.zamky-moto.cz/x-safety-box .
Vložka Tokoz Pro 400 trochu zaspala dobu. I v době uvedení na trh byl a je mrak lepších vložek. Ale má svou specifickou konstrukci bez stavítkových pružinek. Ale 400 je třeba nevhodná pro děti a důchodce, kteří mají s jejím specifickým vytahováním klíčů trochu problémy. Ale někomu se právě třeba to líbí. Což se divím, je to nepraktický. Ale za ty ceny dobrý. Abus i Tokoz (nejen) mohu nabídnout i za fan (příjemnější) ceny.
A jedna praktická - pokud má někdo s sebou flexu, nepotřebuje pákovky na lano. :-) A překonat třeba právě třeba x-boxy bez flexy dost dobře nejde.
A Abus má tu výhodu, že prázdná kotva je tzv. pojezdová, takže v garáží praktičtější.
Naposledy upravil(a) Mira dne ned zář 08, 2019 10:00 pm, celkem upraveno 2 x.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Zabezpečení motorek v garáži

Příspěvek od Kolben »

Tak tuhle vložku přesně mám. Je tak dobra, ze nejde překonat ani vlastním klíčem. :-)))). Ale u mě to muže být způsobeno úpravou paru vlozek na jeden klíč. Po par měsících používání se to zlepšilo, ale porad to není 100%.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10645
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zabezpečení motorek v garáži

Příspěvek od Mira »

Kolben píše:Tak tuhle vložku přesně mám. Je tak dobra, ze nejde překonat ani vlastním klíčem. ))). Ale u mě to muže být způsobeno úpravou paru vlozek na jeden klíč. Po par měsících používání se to zlepšilo, ale porad to není 100%.
Všechny vložky se skládaj z totožných dílů a měly by jít odemykat stejně. Ale ony na volno venku ze dveří mohou jít stejně, ale ve dveřích v zámcích mohou jít klidně jinak.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zabezpečení motorek v garáži

Příspěvek od námořník »

Budou blbě udělaný klíče - myslím . Já mám doma taky pár takovejch klíčů že musím chytnout pozici aby to šlo( u jiný vložky) .
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“