"herni" pocitac

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od HonzaCZ »

Tywe, ty duhový barvičky všude, to by mě zabilo :-D

Za mě lepší zdroj, mám radši Samsung SSD, a ta deska má nějakej marnej čipset, ne? Nechtělo by to X570 s PCI-E 4.0?

EDIT: Kua mě Jenda předběh, jsem to tady zapomněl rozepsaný. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od spm »

Zdroj má 80+gold certifikaci, co se ti nezdá? Na značku už nějak moc nehraju od doby, co se mi vysral Seasonic takovym způsobem, že jsem ho 2x zkoušel nechávat opravit a nikdy se ten problém neprojevil u nikoho jinýho, jenom u mě :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od HonzaCZ »

OK, uznávám, že jsem se nechal strhnout (pro mě) neznámou nebo míň známou značkou. :-D Ale cenově mi neseděl (moc levnej). Osobně bych šel po nějakých testech, parametrech, zejména efektivita při 20% a 50% zatížení, počtu konektorů tak, aby mi to aspoň trochu vyhovovalo a nemuselo se tam dávat 20 redukcí atd. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od hetzer »

Sestava celkem dobrá, jen bych zvážil 32GB paměti, Win 10 zvládnou bez problémů zabrat 20GB. Zvážit X570 desku kvůli PCIE 4. Disk je v pohodě, přesně tenhle mám v PC. Grafiky od Nvidie jsou zrovna brutálně předražené, do budoucna je šance na slevneni, bo kryptomeny klesly. Radeony se nehodí tolik na těžbu, takže jsou pro hráče výhodnější. Sám mám RX6600XT.

Odesláno z mého T770H pomocí Tapatalk

'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od HonzaCZ »

20 GB nezabírají Windows, ale všemožné aplikace a data, které memory management nechává v RAM, aby se s nimi dalo rychle pracovat. RAM je tam od toho, aby v ní byla data, ne aby byla prázdná. :-)

Tím chci říct, že je celkem jedno, kolik RAM osadíš a pokud je memory manager v OS aspoň trochu slušnej a na tom kompu se něco děje, tak jí vždycky zaplníš. Jde o to, aby jí to pak umělo taky uvolnit, když je potřeba na něco jinýho. :-)

Jestli to je primárně herní komp s relativně nízkým budgetem, což je, tak bych zůstal u 16 GB.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od hetzer »

Ona ta paměť zas tak drahá není a když mi minulý comp s 16GB zahlasil poprvé nedostatek paměti, tak jsem byl také překvapen.

Odesláno z mého T770H pomocí Tapatalk

'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19169
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od hamoun »

Pánové, děkuji za první postřehy !!!!

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od spm »

Windows mají nějaký memory management? Že jsem si nevšiml... :-DDD Ten systém je tak úplně debilní, že odswappuje na disk i běžící aplikaci, ikdyž tý paměti má 3 prdele... takže z tohohle pohledu dokud se tam vejde working set (běžící hra nepotřebuje víc, než kolik tam je), tak je to skoro fuk... Původně vybraná deska měla 4 sloty, takže koupit další dva moduly v budoucnu není takový problém
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od hetzer »

Proto pokud to jde swapovani zakazuju

Odesláno z mého T770H pomocí Tapatalk

'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Ladaf
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1199
Registrován: ned črc 17, 2011 11:43 am
Bydliště: Praha - Řepy

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od Ladaf »

nevím ten Ryzen 5 prý nic moc, spíš bych volil Ryzen 7, desku bych taky spíš volil X570 než B550, ramky 16GB je na hraní dnes minimum, pokud chceš hrát ve větším rozlišení než FHD, zdroj bych s výhledem do budoucna a s ohledem na to co žerou grafiky bral aspoň 750W
for fun: Subaru Legacy Turbo skoro RS-RA, MY93
for work: Subaru Impreza 2.0R, MY07 <= ex Subaru Impreza 2.0 Sport RS, MY05
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19169
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od hamoun »

diky :) pekne shrnuto ...
to uz jsem mu taky rikal po nejake te poznamce tady, ze ten procesor nebude nic extra .. :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od spm »

Co máte všichni furt s těma zdrojema? Pro srovnání, když jsem měřil svojí workstation před posledním upgradem, tak v konfiguraci Ryzen 9 3950X, GTX660, 2xNVMe, 2x rotační HDD a big ATX s osazeným chlazením dohromady 6x 140mm+1x120mm větráky žral 100W v idle režimu, něco přes 200W při syntetickém CPU testu (100% zatížení všech 16 jader). Když si na czc vyfiltruju nejdražší grafiku co tam mají, což je aktuálně RTX3080 asi za 60 litrů, tak podle testů nejvíc žere 350W. Tedy kdybych to nacpal do svý sestavy (která proti té linkované furt žere víc, protože Ryzen 5 bere o dost míň, nemá tam rotační disky, nemá tam tolik větráků) a vytížil ji, tak jsem někde na 550W. Takže 650W s rezervou úplně v pohodě vystačí, notabene na Ryzen5/7, dokud tam ta grafika bude jedna. (Pro srovnání, já tam dokonce mám jenom 550W a to CPU mi navíc pravidelně v tom 100% vytížení jede a nestalo se tomu nikdy nic).

Edit: těch větráků tam bude ještě víc, GTX660 měla na sobě + další dva, teď tam mám R9 380 Radeona a ten má taky něco takového.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od HonzaCZ »

Já jenom zmíním, že já lepším zdrojem nemyslel výkonnější. 🙂
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od spm »

Já to nemyslel narážku na tebe, ale když se to tu řešilo minule, tak přišel ještě Bohouš, který sem házel odkazy na nějaký 1,5 kilowattový monstra, protože čim víc wattů, tim víc adidas :-DDD

Pro srovnání, tady jsou naměřené efektivity zdrojů Corsair RM série, které jsem poslední dobou používal já (a vyměnil jsem za ně i ten svůj neposlušný Seasonic). Za povšimnutí stojí ten naměřený 100% load, který je u všech o ~100W vyšší, než rating hodnota toho zdroje. Tedy patrně ikdyby si tam něco chvilkově sáhlo na větší výkon, než co ten zdroj má dát, tak se to z toho asi nepodělá:

https://clearesult5.sharepoint.com/site ... nts&p=true

https://clearesult5.sharepoint.com/site ... nts&p=true

https://clearesult5.sharepoint.com/site ... nts&p=true
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Ladaf
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1199
Registrován: ned črc 17, 2011 11:43 am
Bydliště: Praha - Řepy

Re: "herni" pocitac

Příspěvek od Ladaf »

spm píše: sob úno 05, 2022 10:47 am Co máte všichni furt s těma zdrojema? Pro srovnání, když jsem měřil svojí workstation před posledním upgradem, tak v konfiguraci Ryzen 9 3950X, GTX660, 2xNVMe, 2x rotační HDD a big ATX s osazeným chlazením dohromady 6x 140mm+1x120mm větráky žral 100W v idle režimu, něco přes 200W při syntetickém CPU testu (100% zatížení všech 16 jader). Když si na czc vyfiltruju nejdražší grafiku co tam mají, což je aktuálně RTX3080 asi za 60 litrů, tak podle testů nejvíc žere 350W. Tedy kdybych to nacpal do svý sestavy (která proti té linkované furt žere víc, protože Ryzen 5 bere o dost míň, nemá tam rotační disky, nemá tam tolik větráků) a vytížil ji, tak jsem někde na 550W. Takže 650W s rezervou úplně v pohodě vystačí, notabene na Ryzen5/7, dokud tam ta grafika bude jedna. (Pro srovnání, já tam dokonce mám jenom 550W a to CPU mi navíc pravidelně v tom 100% vytížení jede a nestalo se tomu nikdy nic).

Edit: těch větráků tam bude ještě víc, GTX660 měla na sobě + další dva, teď tam mám R9 380 Radeona a ten má taky něco takového.

tady mi prostě cenovej rozdíl mezi 650 a 750W nepřijde velkej, tak proč nesáhnout po ty 750W která by utáhla víc při dalším upgradu nebo volbě lepší grafiky

mě třeba podle různých konfigurátorů prostě vše pod 750w vycházelo na hraně nebo špatně (Ryzen 9, M.2 SSD: 2x, S-ATA HDD 2x, ventilátory: 6x, vodní chlazení: 1x pumpa + 3x ventilátor, zatím RX590) vycházelo mi to na 750-800W, tak jsem šáhl rovnou po výkonový rezervě "DARK POWER PRO 11 1000W" :-|
Naposledy upravil(a) Ladaf dne sob úno 05, 2022 1:17 pm, celkem upraveno 2 x.
for fun: Subaru Legacy Turbo skoro RS-RA, MY93
for work: Subaru Impreza 2.0R, MY07 <= ex Subaru Impreza 2.0 Sport RS, MY05
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“