Outback 05 - masha a jeho první Subaru

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Outback 05 - masha a jeho první Subaru

Příspěvek od suubaru »

masha píše:
ale prakticky zase rozbitý

Pokud by měl někdo nějaký nápad nebo mě chtěl utěšit vlídným slovem tak sem s tím Tapatalk
Zdarec taky se trápím s řízením u H6. Moje teklo a byly tam vůle. Šel jsem cestou montáže repasovaného hřebene z italské fabriky. Výsledek je tuhé řízení, volant se po zatáčce nevrací ochotně do rovna. A v mezních úvratích je slyšet doraz a skřípění.
Ale docela ok, dá se s tím žít. Co se týče seřízení hřebene, je tam stavící šroub, který se asi dá štelovat jen při vymontovaném řízení.
A co se týče klepání, často je na vině trubka/trubky na kapalinu jakožto součást řízení. Subaru později vylepšilo konstrukci tím, že jsou trubky rozpůlené a spojené hadicí. Tak mi to vysvětloval mechanik, byl zklamaný, že nedodali ty půlené trubky. Hodně zdaru.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Outback 05 - masha a jeho první Subaru

Příspěvek od masha »

Vdc: no hele možná se s tím prostě naučím žít a bude to vyřešené ;-)

Suubaru: přesně toho jsme si taky všiml, že se volantu moc nechce zpět na střed… ale zjistil jsme že mi to vlastně docela vyhovuje :-) Prostě se to musí řídit :-)

Na trubky jsme se ptal, ale tohle je klepání přímo z řízení takže ne žádná věc okolo.. hlavně je to cítit ve volantu takže to by asi trubka nedělala..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Outback 05 - masha a jeho první Subaru

Příspěvek od masha »

Tak jsem byl dneska konečně přezout Subárko. Už tam jsou zase zpět ty hnusný origo hliníky ObrázekObrázekObrázek Měl jsem volno na dílně u synovce takže zatím co přezouval a vyvažoval a čistil atd. já se pustil do výměny žárovek (přišla sada led do dálkových z číny) tak jsem zvědavý jak to bude svítit :-)

Když už jsem měl sundané kola, napadlo mě se podívat na podběhy. Sundal jsem plasty a dal se do čištění :-). Překvapilo mě, že pohledově vypadá vše ok, nikde žádná rez nebo tak. Bordelu tam bylo mraky ObrázekObrázek pěkně vlhké a zaducané až dozadu Obrázek Všechno jsem vyndal a v rámci možností začistil.. No bylo z toho asi tohle:
Obrázek

Nazval bych to pěknou hromádkou sraček ObrázekObrázekObrázek

Jinak zjištěno to, co jsem si myslel. Všechny brzdy jsou ko :-/ Takže objednáváme předek i zadek komplet (buď ATE nebo ferodo) a budeme příští víkend měnit. Budu u toho a zatím co se bude čistit a měnit tak mám v plánu vyleštit světla. Přeci jen na to mají kluci vercajk a teplo v dílně :-)Obrázek Plus jsem zjistil překlesané dva dráty v levé přechodce v kufru. Netuším k čemu to je, ale budu se snažit taky opravit Obrázek

Takže další report příští víkend ObrázekObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Outback 05 - masha a jeho první Subaru

Příspěvek od masha »

noces píše:Bordel pekný teda.. v ľavej prechodke je určite anténa autorádia ostatné si nepamätám riešil som to kedysi keď som hľadal zadný stierač + ostrek. Každopádne ja mám tie káble prerazene snáď všetky aspoň dvakrát
Jo to jsem si myslel. Trochu mi blbne rádio, ale pořád hraje přitom kabely jsou oba rozdělené… Nejhorší je, že mi říkal že to musíme napájet nějde mimo ohyb, nebo to praskne znova.. Takze sundat tapec v kufru :-/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 05 - masha a jeho první Subaru

Příspěvek od VDC »

Pěknej bordel To je super, že s tím můžeš někam do dílny !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Outback 05 - masha a jeho první Subaru

Příspěvek od masha »

VDC píše:Pěknej bordel To je super, že s tím můžeš někam do dílny !!
Bohužel je to minimálně :-/ mají pořád plno… Ale jsem rád i za tu chvilku. Až bude měnit ty brzdy tak si tam taky můžu hrát ObrázekObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22543
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Outback 05 - masha a jeho první Subaru

Příspěvek od spm »

Já bych teda nechtěl sýčkovat, ale jestli ti v nějaký dohledný době nerepasovali brzdiče, tak bych krom obložení měnil i pístky, čepy a ty gumové blbosti okolo. Abys pak s brzdama nedopadnul jak já - od doby, co jsem dal nové obložení, jsem ho pak měnil s každým olejem :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Outback 05 - masha a jeho první Subaru

Příspěvek od masha »

spm píše:Já bych teda nechtěl sýčkovat, ale jestli ti v nějaký dohledný době nerepasovali brzdiče, tak bych krom obložení měnil i pístky, čepy a ty gumové blbosti okolo. Abys pak s brzdama nedopadnul jak já - od doby, co jsem dal nové obložení, jsem ho pak měnil s každým olejem
Hele víš, že jsem si na tebe vzpomněl? ObrázekObrázekObrázek Jsme domluvený, že vezme i tu sadu na repas a uděláme to když už se to bude měnit Obrázek Vlastně díky tobě ObrázekObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Outback 05 - masha a jeho první Subaru

Příspěvek od masha »

Akce brzdy:

Obrázek

Dneska jsme rozjeli výměnu komplet brzd. Nejdřív šlo samozřejmě všechno dolů. Nebudu to nějak extra rozepisovat protože to všichni znáte a někteří už to asi děláte po slepu ObrázekObrázek Pro mě to bylo každopádně něco nového a měl jsem radost, že jsme tam nebyl jen do počtu a spoustu věcí si udělal sám ObrázekObrázek

Sundaný to vypadalo asi takhle:

Obrázek

Samo vzadu to byl pěknej voser sundat to z těch paken. Bylo to pěkně zarezlý :-/ Ale povedlo se za soustavného klepání kladivem a páčení :-) Nic se nepoškodilo..

Obrázek


Vnitřek vypadal v pohodě a nakonec jsme nedávali ani nové pakny, ty staré měli ještě spoustu masa a vše se hýbalo v pohodě. Takže jen vyčištěno…

Brzdiče se repasovali opranou sadou. Bohužel nám dodali jen jeden kus od každého (jednu na zadek a jednu na předek) a v sobotu už jsme nikde nesehnali. Takže nové je to vlastně jen napůl, ale ty původní evidentně někdo dělal tak byli v dobrém stavu takže jen vyčištěno, promazáno atd..

Obrázek
Obrázek

Finále vše složeno, odvzdušněno, nová kapalina… Byl jsem překvapenej kolik to vlastně bylo práce a času. Fakt jsem vše poctivě očistil a obrousil… S pauzou na oběd a nějaký to kafe to bylo cca 4 hodinky práce a to jsme vlastně repasovali jen dva brzdiče…

Světla jsem rozleštit nestihl, máme domluvený nějaký další víkend :-) Mám přijet, obrousit a nalakovat a než uschne lak tak budem pařit rallye :-) Mají tam svařenou konstrukci se skořepinou a volantem ObrázekObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Outback 05 - masha a jeho první Subaru

Příspěvek od Mira »

Doporučuju ty zadní kotouče co nejdřív nalakovat, jinak budou do měsíce zrzavý jak liška. Vyzkoušenej je alkyton, krásně kryje a drží to.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Outback 05 - masha a jeho první Subaru

Příspěvek od cleo »

Krasna prace


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Outback 05 - masha a jeho první Subaru

Příspěvek od masha »

Mira píše:Doporučuju ty zadní kotouče co nejdřív nalakovat, jinak budou do měsíce zrzavý jak liška. Vyzkoušenej je alkyton, krásně kryje a drží to.
Zadní kotouče lakovat? Jako fakt? To jsem netušil že se to může vůbec.. ObrázekObrázek Kouknu a to tedy díky za typ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Outback 05 - masha a jeho první Subaru

Příspěvek od Mira »

Přední máš lakovaný, ty zadní máš bez povrchovky, po prvním dešti začnou kvést. :-D A vypadá to pak hnusně. Takže udělat co nejdřív, já je musel už brousit po 2 měsících. Nalakovaný tmavě šedým matným alkytonem vypadaj skvěle. SPM ti tu barvu upřesní, já už si to nepamatuju. =)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Outback 05 - masha a jeho první Subaru

Příspěvek od Tapan »

Jo Alkyton na tom kotouči bude držet hezky, vyzkoušeno na Felicii na předku, funguje. Jen předtím pořádně odmastit. Proč by se to nesmělo? Aktivní plochu natírat nemusíš :-) Když to nenatřeš, bude to olezlý fakt brzy. Zima a sůl se blíží.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback 05 - masha a jeho první Subaru

Příspěvek od VDC »

Vašku pecka !! Kus práce !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“