Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Martin437
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 112
Registrován: sob bře 16, 2019 11:40 am
Jméno a příjmení: Martin Kuška
Bydliště: Berounsko

Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od Martin437 »

Ahoj všem,
než si najdu chvíli a popíšu příběh za tímhle autem, rád bych poděkoval uživateli Mareka, jeho kamarádovi a pak taky Subaru Dobřany!

Hodně dlouho sem přemýšlel, co pořídím za nové auto, čím utnu dosavadní éru hot-hatchů, protože přišly touhy lehkého pracovního nomádství díky práci z domova. Můj příběh je takový, že první auto byla 205 GTI - dal sem jí do kupy, užíval si parádní jízdu a potom prodal, pak přišla Fiesta ST - a to vypadalo na dlouhou lásku! Bohužel jsem měl posledních 5 let velké potíže s boreliozou a dost měsíců jsem bezvládně proležel v posteli. Teď, když už je líp, chci si to vynahradit, naučil jsem se, jak makat z domova a shánět si klienty na copywriting a marketing...a protože jsem v tomhle pokoji odkud píšu proležel fakt hodně, chci vypadnout, být víc v přírodě, spát v autě a tak... Takže maličké ST muselo z domu. Jsem takový ten blázen co musí mít na autě všechno super...takže nový majitel byl naprosto nadšený a já se těším, jak vypiplám nové auto - Legacy 3.0 Spec B z přelomu roku 05/06.

On výběr auta nebyl totiž jednoduchý - co nejvíc řidičské, ale také velké auto, co netratí na ceně a nemá ho každý. Tím pádem odpadlo skoro všechno...snad všichni říkali kup si BMW Touring...ale vždyť je jich jak škodovek skoro! No jasně...a taky říkali Octu RS - tak tomu jestli někdo říká řidičské auto...haha. Muselo to být opět něco víc unikátního. Takže padla volba na Spec B. Z radosti přišlo rozčarování - "to neseženeš" "na to se čeká rok" "to už nikdo neprodá". I sem zvažoval 2,5XT jednu chvíli...ale...Specko se objevilo!!!

Polský hoch co staví barák a potřebuje peníze...dovoz Švajc, 215 najeto, stříbrnou moc nemusím ale budiž, myslím, že krom park. senzorů asi top výbava. Podle fotek pěkné, jen zanedbané přesně v polském stylu :-)) A cena...zajímavá. Vyhrotil sem akci, Mareka s kamarádem očíhnuli - "Má to Bilsteiny, má to všechno Spec B!" Popravdě, nejsem fanda toho nakupovat v Polsku, ale co se dalo dělat...nechtěl sem si auto nechat vyfouknout a ukecal kluky z Dobřan, ať pro to zajedou. Telefon z Polska byl pak v jasném znění - "Je vidět, že se o to nestará, ale motor a vše důležité se zdá v dobrém stavu, udělat tuhle a tuhle drobnost, bude to pěkné auto."

Tak, a auto je v ČR. Čekání šílené a nakonec i nějaké další věci, které se vyvalily s prohlídkou - nakonec se nahodil i nový samosvor, je udělaná spojka, řadí to parádně a už moc nechybí.

Teď jsme ve fázi zvykání si na sebe...občas cukahara, tvrdá spojka a tvrdé všechno chce zvyk, ale oproti Fiestě ST balzám na duši co se pohodlí týká. Fiesta byla ultimate motokára, na silnici nervózní, tvrdá. Spec B mě plavností překvapuje. Řazení trochu gumovější - ST byla v tomto lepší, ale elasticita kvaltů je úchvatná. Řízení super, dobrý rejd mě překvapil. Nejsem moc velký střelec, auta si vážně spíš hýčkám a občas si rád předjedu či někoho potrápím, takže jsem neměl moc šancí zkoušet limitní situace. Charakter motoru parádní, linearita zátahu a zvuk bez chyby. Akcelerace slušná na tu váhu. Asi se bude hodně aut divit, ať bude Specko mizet v dáli... Prosklená střecha láska na první pohled, sedačky prima, ideální kompromis. Opravdu mě to začíná bavit...;-)
Za 14 dní co auto mám jsem stihnul rozleštit dost částí, postaral se o vnitřek...impregnace kůže atd, světla chtěla také péči... posuďte z fotek ;-)

Co nás čeká:
- USB a Aux do Kenwooda (GX201 s koncovkou LE, pokud se nepletu). Rádio fakt bída, ale zvuk motoru je stejně víc... Zde se funkční rada hodí :-)
- chtěl bych sehnat DVD s mapama (prý jsou nějaké cracky od Toyoty?) Kdo má? :-D
- dočistit a doleštit všechny části auta
- silentbloky na přední nápravě
- zbavit se rezonace od výfuku (střední část asi)
- vyměnit okno jezdce (škrábance od stahování)
- nové letní pneu
- zatmavení skel ať není dozadu vidět na věci

Nechci žádný tuzing a různé úpravy, chci mít Specko hlavně funkční a pěkné, origo stav, auto co bude mít stále dobrou hodnotu. Jsem zvědav, zda se z něj bude stávat klasika...investice. Uvidíme, těším se na tohle soužití :-)
Přílohy
P1120132.JPG
P1120143.JPG
P1120140.JPG
P1120135.JPG
P1120137-1.jpg
Legacy 3.0R Spec B (6MT) 2005
ex. Ford Fiesta ST150 (2005)
ex. Peugeot 205 GTI (1990)
https://www.instagram.com/martinkuskacz
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od Mareka »

Tak jelikož jsem s kamarádem (Gopher) zmíněn v prvém odstavci, tak si dovolím i zde jako první popřát: Ať dělá radost!
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48974
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od VDC »

Jé tak to je super, že to dopadlo. Mareka mi o té prohlídce říkal myslím na Severce ?? Zkrátka už někdy celkem dávno. :-)
Tak ať slouží a dělá radost !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od davidherda »

Jsem rád, že se Křivoklátskem bude prohánět další plnotučné Subaru. Ať slouží.

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od yohn »

Gratuluju Martine, krásnej kousek !
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od vrgada »

gratulace, tohle auto se mi taky libi, ale mam ho zarazene v kolonce nesehnatelne
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od podvlada »

Pěknej kousek, gratuluju :-)
Dovolím si rovnou poradit ohledně:

- Rádia - u verze s kazetovkou (co máš) jde aux-in (jack) dodělat velmi jednoduše, psal jsem tady případně tady. Kdybys ale chtěl i USB, asi se nevyhneš instalaci Grom audio, který se zapojuje vzadu do konektoru externího CD changeru, ale tady jsou jednak nejasnosti v kompatibilitě, a taky už to stojí dost peněz. Nebo, koupě 2DIN JDM rámečku klimy, do kterého nainstaluješ libovolné vlastní 2DIN rádio. Repráky samotný prej nejsou tak hrozný, nejvíc to kazí zesilovač rádia.

- DVD navigace - teď jsem stáhnul to nejnovější DVD disk D, podle tohohle seznamu (zajímá mě spíš východ než západ, ten tam nějaký mám, tak to orientačně stačí jako záloha, hlavní navigace je stejně mobil a mapy.cz), ale bude mi ještě chvilku trvat než to vypálím a ověřím. Je to tady a tady (heslo mazdaclub), pokud to chceš zkusit rovnou sám, jen potřebuješ dvouvrstvé DVD (DVD+R DL).

- A s výměnou okna vyměň i ty krycí a vodící lišty, bordel se v nich drží, zkoušel jsem to rozebírat a čistit, ale moc to nepomohlo.

A kdyby cokoliv, neboj se tady zeptat, je tady spousta znalých a ochotných lidí ;-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od alky »

Mám rád tyhle silný příběhy, tak každopádně gratulace k pěknýmu autu a mnoho spokojených výletů do přírody!
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3402
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od mari75 »

Ahoj. Přidávám se ke gratulantům ;-D . Už teď jde vidět, že to bude milášek :-)
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od emve »

Spec.B je super, taky jsem o něm uvažoval. Líbí se mi i specifikace, nenápadný stříbrný kombík, to se k tomu hodí.

Míň se mi líbí ty tvoje komenty, jak vlastně jezdíš pomalu, jen občas někoho potrápíš... Nevím jak to bylo myšleno, nebo jakým způsobem to provádíš, ale hrozně mě obtěžuje, když nějaký duševně nevyrovnaný jedinec jede pomalu, ale když ho dojedu, nebo předjedu, tak mi potřebuje ukázat, že mu to taky jede a absolutně nechápe, že se jen chci rychleji přepravit a nemám potřebu si poměřovat síly či něco jiného s nějakým idiotem, takže na to pozor. ;)

Z hlediska hodnoty máš dobrý předpoklad, že si cenu bude držet, nebo bude růst, s ohledem na to, co Subaru v Evropě bude dělat za motory... Šestiválec v nejhezčím Legacy v manuálu má určitě potenciál. Na druhou stranu není to taková ikona jako WRX/STI a na cenách je to vidět i teď a asi to tak i zůstane.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od schmako »

Veliká gratulace! Měl jsi hrozně moc štěstí, já to sháněl před dvěma lety, téměř rok a pak jsem nakonec vzal Outbacka ale ano tak nelituji. Užívej si šestihrnek ;)

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Martin437
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 112
Registrován: sob bře 16, 2019 11:40 am
Jméno a příjmení: Martin Kuška
Bydliště: Berounsko

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od Martin437 »

Díky moc! ;-) Sem rád, že se líbí a hlavně ještě jednou díky dotyčným členům za pomoc s koupí. :-()()-:
Dneska sem si dal jako poobědovou seanci výměnu baterie (alespoň sem konečně pořádně viděl nosník bez žádného svařování - k tomu chci jen dodat, jsem rád, že auto není po bouračce. Jsou tam stále původní nárazníky i všechna okna...) a taky rozpohyboval kliku na dveřích od kufru.

Jinak ano - je to fakt docela dávno, co celá akce proběhla. Už to budou minimálně dva měsíce - přesně tak dlouho jsem na auto čekal než z Dobřanskýho servisu vyjede...a něco si sháněl sám, jako třeba ten samosvornej diff, takže se to protáhlo. Zítra ho budu mít u sebe vlastně jen 14 dní. ;-D

@podvlada - ty jo děkuju moc! já viděl víc krabiček než je GROM, ale nevím, jaká je spolehlivost...něco na LP obchodu myslím a pak snad Yatour? Nechce se mi právě nic moc měnit, jak jsem mluvil o originál stavu. Spíš upgrade a mít ovládání stále z volantu, to mám rád.
Tu navi zkusím, díky za info!! B-) Snad mi ještě funguje vypalovačka...ta bude extra zaprášená :-D

Ahhh, a k tomu stylu jízdy, nechtěl sem aby to nějak špatně vyznělo, já rozhodně nikomu justy nedělám, nemám to sám vůbec rád...Právě že pomalu - tím myslím spíš normálně, prostě podle předpisů. Rád si jedu na pohodu a užívám si krajinu. A pak si pěkně předjet když na to přijde...užít si potenciál auta...jednoduše vědět, že tam tu sílu máš ;-)

Zítra nás snad konečně čeká nomádský pracovní výlet...a když to bude super, protáhnu to přes víkend. Teď jdu zkoušet, jak pasuje matrace a další věci :-D :-D
Legacy 3.0R Spec B (6MT) 2005
ex. Ford Fiesta ST150 (2005)
ex. Peugeot 205 GTI (1990)
https://www.instagram.com/martinkuskacz
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od Tapan »

To vypadá na super úlovek. A dle popsaného příběhu i racionální postup a realistická očekávání, zkrátka jsi věděl, co kupuješ. Ať dělá radost!
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od schmako »

Já tam narval i matraci (futon) 90*220. Jen je třeba posunout přední sedačky až dopředu a vlastně v Legacy tam bude trochu schod ale možná to vyjde akorát jako pod hlavu.

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 784
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od mirekst »

Martin437 píše: Tu navi zkusím, díky za info!! Snad mi ještě funguje vypalovačka...ta bude extra zaprášená
Dej pak prosím vědět jak jsi dopadl - taky to chci nějak rozpohybovat (Outback H6 2006 snad má navigaci stejnou).
Martin437 píše: Rád si jedu na pohodu a užívám si krajinu. A pak si pěkně předjet když na to přijde...užít si potenciál auta...jednoduše vědět, že tam tu sílu máš
Pěkně řečeno - mám to naprosto stejné.
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“