dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

V téhle kategorii bychom měli rozebírat věci, které se nevejdou do technických sekcí
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3181
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od dracekvo »

Já jsem pravostranný auto řídil na silnici, kde se jezdí v pravo. Měl jsem automat, takže jsem si zvykl rychle.
Jen co byl problém, že jsem vždy místo blikání pouštěl stěrače a na opak.
Po návratu do ČR jsem měl stejný problém nějaký čas :D

Navíc tam na východě je těch aut z japonska natahanejch tolik, že potkat normální auto s volantem v levo je docela zázrak. Maj to tam tak vychytané, že třeba automaty při vjezdu na parkoviště jsou z obou stran. :D
A ještě co se pamatuju, tak rádio mělo nějaký divný rozsah FM.

Auto pěkné, jen škoda, že to přihlášení stojí to samé co auto.
Naposledy upravil(a) dracekvo dne úte kvě 18, 2021 10:24 am, celkem upraveno 1 x.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od VDC »

dracekvo píše:
Auto pěkné, jen škoda, že to přihlášení stojí to samé co auto.
To není úplně pravda. To auto vyjde na stejné peníze, jako když tady za 60 koupíš vylítanou šlupku a chtěl bys jí dát do takovýhle vůně. Tak do ní dalších 6 pětek pustíš, ani nemrkneš.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10657
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od podvlada »

No, navíc pokud to má opravdu najeto tak málo, je šance, že nějakých 50 - 150 Mm (dle štěstí) nebude třeba dělat nic zásadního. U vylítaný herky, co má už 300 na hrbu sice za stejný peníze vyměníš/opravíš spoustu zásadních věcí, aby tě to nikde nenechalo, a dáš to do vůně že to bude vypadat stejně, ale začnou se sypat drobnosti, věci kolem toho zásadního, elektrika/elektronika, prostě to už bude starý auto...

Pro mě se jako největší překážka jeví ten volant na druhý straně, ale přiznávám, nikdy jsem v tom nejel a třeba se na to dá zvyknout stejně jednoduše jako na manuál vs automat... :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od emve »

eaerbr píše:
všechno dělám v Německu, s českým celníkem neřeším nic

Takže v ČR samozřejmě je sazba 21%

v Německu 16%
V Německu bylo 16% jen do konce minulého roku jako podpora obchodníků v covidové době, teď by tam mělo být opět 19%. Aspoň dle cen aut na mobile.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od M a r c e l »

VDC píše:
To není úplně pravda. To auto vyjde na stejné peníze, jako když tady za 60 koupíš vylítanou šlupku a chtěl bys jí dát do takovýhle vůně. Tak do ní dalších 6 pětek pustíš, ani nemrkneš.
Jo, ale volant bude mít kde má bejt a bude dál v klidu prodejná, oproti pravákovi, kterého si každý nekoupí.

Pominu teda ty lepší setupy motorů, převodovek a výbavy...

Vláďo nedá, z principu nikdy nebude jízda s autem co má volant na nesprávné straně silnice na té silnici tak pohodlný, bezpečný a snadný jako když ho má kde má být, to je neoddiskutovatelný fakt, bez ohledu na to jaký je kdo řidič...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od M a r c e l »

Upřímně mi Teda přijde škoda, že nezůstalo v Evropě řízení na pravé straně, páč to tak je podle mnoha studií správnější s ohledem na převažující pravorukost populace a tím pádem držení volantu po téměř celou dobu jízdy, s výjimkou ovládání páčky pod volantem, silnou rukou. Levou rukou se potom ovládá vše ostatní méně podstatné pro plynulost a bezpečnost jízdy, řazení, rádio, pití, partnerka...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10657
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od podvlada »

Máš pravdu, a já s tím souhlasím, vždycky to bude nevýhoda, ale jak jsem řekl, nemám právo to soudit, když jsem v tom nejel :-)
Ale neberu argument "pak neprodejný"... Auta si přece kupujeme pro sebe, ne pro někoho dalšího po nás, ne? ;-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od M a r c e l »

Já jel a nebylo to nic příjemného v běžném provozu...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21963
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od HonzaCZ »

Já teda nevím. Já jsem pravák a pokud mám řídit jednou rukou, tak řídím líp levou. Prostě jsem si tak zvykl. Myslím, že to nesouvisí moc s tím, jestli je někdo levák nebo pravák, ale jak si zvykne.

Naopak mi přijde lepší mít pravou volnou na obsluhu všemožných ovladačů, protože mám v ní lepší motorickej cit.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1233
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od Cheza »

S pravostranným řízením mám fajn zážitky na Gozu. Ujel jsem asi prvních 500 metrů, rána jako prase, tak zastavím a koukám, že jsem urazil levé zrcátko o sloup, když jsem uhýbal autobusu. Ty sloupy tam mají super, třeba pět jich je zapuštěných v chodníku a pak šestý se jim tam asi nevešel a postavili ho asi 30 čísel do silnice, tak jsem ho hned trefil :-)
Pak při výjezdu z pláže jsem to poslal samozřejmě hned do pravýho, proti jede auto 100 m, 50 m, 30 m. Si říkám co ta holka na mě zkouší, pak mě to docvaklo a strhnul jsem to doleva. Holka ale měla pevný nervy, neblikala, netroubila, nebrzdila :-)
Ale pak už v pohodě, člověk si zvykne po pár km.

Jinak já mám obě ruce stejný, takže nevidím žádnou výhodu-nevýhodu mezi provostranným a levostranným řízením.
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 788
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od mirekst »

M a r c e l píše:Upřímně mi Teda přijde škoda, že nezůstalo v Evropě řízení na pravé straně, páč to tak je podle mnoha studií správnější s ohledem na převažující pravorukost populace a tím pádem držení volantu po téměř celou dobu jízdy, s výjimkou ovládání páčky pod volantem, silnou rukou. Levou rukou se potom ovládá vše ostatní méně podstatné pro plynulost a bezpečnost jízdy, řazení, rádio, pití, partnerka...
Mohu poprosit nějak blíže rozvést? Zajímalo by mě to, a vůbec nic o tom nevím. Já myslel že jízda vpravo/vlevo je celkem jedno, problém je střídání, protože řidič si zvykne a dělá většinu věcí automaticky ... i když i na to střídání si lze zvyknout, viz. řidiči kamiónů kteří pendlují mezi VB a EU ...

Ale to Legacy je fakt krásné - škoda že já osobně bych volant na druhé straně asi nezkousnul, hned by ve mě začal hlodat červíček "to potřebuju".
eaerbr
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: pon kvě 20, 2019 2:20 pm
Jméno a příjmení: Mirek Kudry

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od eaerbr »

koukal jsem na net a máš pravdu s DPH v Německu, opět to zvedli na 19%

jinak já jsem stihnul ještě v Japonsku spálit s STI 4 nádrže než jsem auto odevzdal na přepravu do Evropy a bylo to boží...

první jízda z aukce do hotelu byla trochu hororová, došla mi baterka v mobilu, na cedulích nic nepřečtete a tak jsem jel podle trati a minul jsem hotel jen o jednu zastávku...

zbytek jízd už byl super včetně výletu na Irohazaka : https://www.google.com/search?q=irohaza ... 45&bih=881
IMG_0557.JPG
IMG_0749.JPG
IMG_1330.JPG
Kawasaki_Nagareyama.jpg
eaerbr
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: pon kvě 20, 2019 2:20 pm
Jméno a příjmení: Mirek Kudry

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od eaerbr »

jinak tady v Česku mám najeto s volantem vpravo 43 000 km a ještě někdy si spletu stěrače s blinkry
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1281
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od strider »

ja sem teda najezdil 200km na ostrove Kjusu, cili vidlakov bez velkomest, a i to byl adrenalin. Toyota s automatem. Oci si zvykly po pul hodine, ale mozek si nezvykl drzet auto na leve strane silnice tam, kde nejsou pruhy a cary.
Ale nejvetsi problem bych videl jako razeni, nedokazal bych radit levou rukou. Jakozto pravak pouze pravou.
Takze ten zazitek s STI tam musel byt velmi intenzivni pokud to clovek nema v krvi. :) Ale asi to nekomu jde snaz a nekomu hur...
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: dovoz aut z Japonska - Subaru i jiné

Příspěvek od Vladimir_xh »

V Anglii první jízda a taky jsem si cvrnknul o zrcátko... Ale po pár dnech si člověk zvykne a v pohodě. Protože všichni jezdí po té jedné straně. Ale pak jsem tam sedl do levostraneho a automaticky jsem jel blbě :-)

Jinak to ježdění a vůbec život v Japonsku si nedovedu představit, když si s tím rozsypaným čajem nepřečteš ani město, kde zrovna bloudíš.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Odpovědět

Zpět na „Jen tak pokec“