spojka

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5155
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: spojka

Příspěvek od petr »

no já třeba už měnil lamelu potřetí , zbytek byl prý v pohodě , měnit pokaždé celou sadu by pěkně lezlo do peněz, provoz s vozíky a terén je na poddimenzovanou spojku celkem rychlá smrt, cena te lamely je nějak kolem 1200kč , jednou jsem měl myslím lukas a ted ani nevím , ale něco z těch levných , prý ty lamely vydrží všechny zhruba stejně akorát ceny jsou různé
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: spojka

Příspěvek od sima »

Nj Petře, když ty jsi opět a furt jiný případ, tvoje zatížení lesníka je krapet jinde :-) Normálně je spojka docela v pohodě, má výdrž jak u jiných aut, já mám natočeno skoro 180 000 km a stále původní, samozřejmě že mě to čeká taky...Jezdím hodně město, pak prudké kopčiska a sem tam vozík v tomto terénu, to dostává docela zabrat, že si někdy zasmrdí, odpšoukne :-) tj jasné, to známe. No a občas terén.
Já budu určitě měnit celou, až to přijde.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5155
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: spojka

Příspěvek od petr »

jojo po takovém náběhu km je potřeba asi měnit vše , protože to bude opotřebené komplet, já na spojku najedu tak 50tkm možná něco málo víc takže asi to odnese jen ta lamela , smrt je to couvání a jízda pořád s vozíkama do kopců a tak, zpátečka i ta redukovaná je moc rychlá tak to kolikrát ta spojka dost odnese, no a pak jízda v zimě s řetězy tam je kolikrát cítit, že buď to neutáhne motor a nebo začne klouzat spojka, protože ten záběr neudrží když se trochu víc zahřeje
už to slyším tady , že s automatem by se to nestalo :-D jo jo já vím mám ho doma a je fakt že se tam spojka nespálí , tam se přehřeje a našlehá olej se vzduchem a pak to jede uplně samo ale na podvalu za jiným autem :-DDD
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: spojka

Příspěvek od sima »

Jasný, já to pochopil, že máš častější interval výměny lamely :-) =) no hlavně s tím automatem by jsi tam u vás nepochodil, teda nevyjel a s tvou motorizací o to hůř.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
M.M
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 124
Registrován: pon bře 29, 2010 6:14 pm
Jméno a příjmení: Milos Martincek
Bydliště: Zilina

Re: spojka

Příspěvek od M.M »

Za rady vopred ďakujem
Menil som spojku(sadu origo exedi FJK 2037)mam Forester sg 03,92kw.Po vymene pri rozbehu pustani spojky,dopredu aj dozadu trasie autom dosť a niekedy to citim aj pri zaradení vyšších rs,na spojke sa plynule nerozbehnem musi sa dosť pridať plyn.Bol meneny aj olej v prevodovke,ta radí krásne ľahúčko.
Napadá niekoho co pozrieť?
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: spojka

Příspěvek od Mira »

Tu novou spojku je potřeba trochu zajet. Mě nová taky cukala při lehounkým rozjezdu, pak si to sedlo.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
M.M
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 124
Registrován: pon bře 29, 2010 6:14 pm
Jméno a příjmení: Milos Martincek
Bydliště: Zilina

Re: spojka

Příspěvek od M.M »

Dík za postreh,bol som to teraz prejsť 30 km a vlastne to robí vždy pri púšťani pedálu spojky pri kazdom prevodovom stupni, preradení ci podradeni ,najviac to trasie pri rozbehu alebo spiatocke,treba pridať plyn az je ten rozbeh plynulý a aj ked preradujem a pustam spojku pri kazdom stupni treba plyn az to netrasie,pri podradovani uz bez plynu a trasie auto,bol som zvyknutý na ľahký chod zo starej spojky,preto ma to serinka.Nedavno som menil spojku babe na ochcavke a tam to hneď išlo všetko tip top.Tak skusim ju zabehnúť ako píšeš
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“