Chybny palivomer?

sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Chybny palivomer?

Příspěvek od sima »

No ty jo, ale jde o paní, ne o tebe a vysvětli to doma, donuť, změň návyky :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Chybny palivomer?

Příspěvek od Mira »

Stejně dostanete od ženy auto s prázdnou nádrží, pouze s dovětkem "něco tam divně pípá". Takže je úplně zbytečný něco dobastlovat. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3175
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Chybny palivomer?

Příspěvek od dracekvo »

Ja bych jí nechal, ať jí benzín dojde. A pak si na just dal na čas s dovozem kanystru. Ona už by se to naučila :)
Hlavně to nenechat na jaro. Teď v zimě to bude mít lepší učební výsledky.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
drobcek73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 06, 2021 5:21 pm
Jméno a příjmení: Peter
Bydliště: Bratislava

Re: Chybny palivomer?

Příspěvek od drobcek73 »

Dovolím si oživiť túto tému. Mám síce model BS (MY 2017) v naftovej verzii, tak hádam to nebue vadiť, že to je v tomto vlákne k modelom BM/BR...

Auto mám necelý mesiac počas ktorého som prešiel vyše 1500 km. prvýkrát ma palivomer prekvapil asi pred dvoma týždňami, keď som sa vracal z chalupy a domov som prišiel s tým, že mi ukazoval dojazd 210 km a viac ako dve paličky nad "E", čiže cca 10-12 litrov. Ráno som sadol do auta a po naštartovaní svietil len jeden dielik nad "E" a dokazd 120 km... Žene som to povedal s tým, že zrejme som sa zle pozrel na palivomer po návrate...
Včera som bol na otočku na chalupe kvôli rekonštrukcii a večer po príchode domov mi ukazovalo dojazd 120 km a čakal som každú chvíľu, že sa rozvieti "hladové oko" - palivomer ukazoval tesne nad prvú paličku nad "E" :) Ráno som išiel do práce ukazval dojazd 110 km, tak si hovorím fajn. Do práce to mám cca 10 km a keď som tam prišiel stále bol dojazd 110 km. Poobede sadnem do auta naštartujem a okamžite sa rozvietila kontrolka tankovania a ukazovalo dojazd 60 km a palivomer bol tesne nad "E". Tak si hovorím fajn, idem cestou domov dotankovať. Po rozbehu sa dojazd znížil na 50 km, palivomer bol na "E". Po cca 7 km som zastavil na semafore pred pumpou a hodnota dojazdu bola "---", tak som si povedal, že zo semaforu to už aj dotlačím na pumpu... našťastie nebolo treba... Tak som si uvedomil, že ani ten prvýkrát to nebola náhoda, keď tak náhle klesol palivomer o jednu "paličku"...
Keďže na Shellke máme u nás (ale možno aj v ČR) akciu, že v utorok a štvrtok sú prémiové palivá za cenu "normálnych", tak som natankoval len 20 litrov, nie plno, takže neviem, koľko ostalo v nádrži...

Ako som hľadal tu na fóre, tak som zistil, že nie som jediný, kto sa s takým výkyvom palivomeru stretol... Okrem výmeny tej sekundárnej pumpy, čo sa tu spomína, riešili ste to aj niekto ďalší na svojom aute?
Subaru Outback 2.0 D-S Business Navi (MY2017)
Obrázek
Predtým: Hyundai i30 kombi, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Break, VW Golf IV, Renault 11, Škoda 120 L.
Odpovědět

Zpět na „V gen. BM/BR (09-14)“