korekční tužka / lahvička (Praha)

Plechy, plasty, nárazníky, zástěrky, lak, okna atd.
Odpovědět
liken0other
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: úte črc 19, 2016 5:23 pm

korekční tužka / lahvička (Praha)

Příspěvek od liken0other »

Ahoj, mám na Impreze pár drobných parkovacích šrámů, do kterých se začíná dávat koroze. Sháním korekční sadu, nicméně přesně na moji barvu jsem zatím nikde online nenašel (kód barvy 01G).

Má smysl řešit individuální namíchání nebo lepší vzít hotový příbuzný odstín? (je to max do 1x5cm plocha, tak nevim...)
Případně kde v Praze ideálně koupit?

Jinak co se týče postupu - předpokládám, že ideálně nejdříve vybrousit až na zdravý plech, pak ošetřit protikorozní základovkou a na to teprve patlat barvu..?

Díky za tipy, M.
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: korekční tužka / lahvička (Praha)

Příspěvek od bushman1 »

Kupoval jsem nedavno original tuzku za 360Kc u Subaru Liska v Plzni. Mrkni ke me do vlakna k STI, je tam i fotka. Vyhodou bylo, ze to byla sada i s ochrannym lakem. Jen barva se casem zase setre, s lakem je to lepsi. Ale to je myslim jen u metalickych laku. U nemetalickych asi lak neni.
01G je ale prave stribrna metaliza.

Otazkou u tech tuzek vzdy je, jak bude ladit odstin, protoze auto samo o sobe casem vzdy bledne. Takze i original tuzka muze delat jiny odstin.
Ideal je namichat podle presneho aktualniho stavu vozu u lakyra.

V kazdem pripade plochu 1x5 cm bych ja urcite nepatlal tuzkou.
Je to uz prilis velke a vysledek bude hrbolaty a nehezky.
Tuzka je spis na opravy do 5x5mm.
Tohle bych zbrousil velmi jemnym smirkem, nalepil okolo papiry a striknul lakem ve spreji v nekolika vrstvach.
Jestli jsi to nikdy nedelal, tak si to radsi vyzkousej nekde vedle, muze to skoncit nehezkym stekanim barvy.
Tady je nutne namichat konkretni barvu do spreje u lakyra, aby to nejak vypadalo. Pocitej cenu tak kolem 500Kc a vic.

Jestli jsou to hluboke ryhy, tak muze byt nutne pod barvu jeste striknout tmel. Ten nahradi tu tebou zminovanou zakladovku.
Vetsinou to byva tak, ze ta odrenina nevypada az tak moc nehezky, ale po zakryti barvou se vyskove nerovnosti opticky zvyrazni. Pak to cloveka mrzi, ze s nedal vic praxe s pripravou pod lak.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
liken0other
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: úte črc 19, 2016 5:23 pm

Re: korekční tužka / lahvička (Praha)

Příspěvek od liken0other »

Díky za odpověď. S tím 5x1 cm jsem to asi trochu přehnal, ono je to o dost užší. Navíc obě hlavní poškození jsou v oblasti, kde na to navazuje buď světlo nebo dveře, takže to asi opticky i dost zanikne. Pro mě je než dokonalá estetická stránka důležitější to, aby se zastavila ta koroze (nehledě na to že si nedělám iluze, že to udělám tak dokonale, aby to nikdo nepoznal :))

Tomu sprejovýmu řešení jsem se popravdě chtěl vyhnout. Pravděpodobně to bude znamenat, že dám dva tisíce za materiál, kterýho využiju zlomek a bez skillu a dostatečnýho zázemí možná nakonec udělám víc škody než užitku... :-/
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: korekční tužka / lahvička (Praha)

Příspěvek od bushman1 »

To spíš tak tisíc za materiál.
Ale máš to k dispozici i pro další možné opravy.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: korekční tužka / lahvička (Praha)

Příspěvek od sima »

liken0other píše:Díky za odpověď. S tím 5x1 cm jsem to asi trochu přehnal, ono je to o dost užší. Navíc obě hlavní poškození jsou v oblasti, kde na to navazuje buď světlo nebo dveře, takže to asi opticky i dost zanikne. Pro mě je než dokonalá estetická stránka důležitější to, aby se zastavila ta koroze (nehledě na to že si nedělám iluze, že to udělám tak dokonale, aby to nikdo nepoznal )

Tomu sprejovýmu řešení jsem se popravdě chtěl vyhnout. Pravděpodobně to bude znamenat, že dám dva tisíce za materiál, kterýho využiju zlomek a bez skillu a dostatečnýho zázemí možná nakonec …
Nevím tedy odkud vůbec jsi,ale zkusil bych i variantu průzkumu karosářů,pátrat ptát se známých...jsou i tací,kteří se tímhle zabývají mimo hlavní činnost a nejsou drazí,efekt a kvalita provedení,náklady na opravu pak můžou sečteno vycházet i lépe než samo doma pokusy nákupy nadbytečného matrjoše.Tu ve valmezu je jeden co dělá vyloženě takové mrdky,myslím,že penzista,vyhraje si s tím opravdu hodně,nic nepoznáš,vše jak původní a rád mu to každý nakonec zaplatí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: korekční tužka / lahvička (Praha)

Příspěvek od bushman1 »

Presne tak.
Mam souseda, ktery dela plecharinu na autech a ma i strikaci pistoli. Ten si nechal do ni namichat stribrnou barvu na moje Lego a parkrat uz mi strikal vetsi plochy. A chtel za to smesne penize. Jeste tam tu barvu asi ma.
Je to samozrejme na povrchu poznat, treba za deste, protoze povrch strikany jen pistoli (mimo lakovnu s odsavanim) je hrubsi, ma na sobe jemne krupicky a voda po nem hure steka.
Ale 90% lidi si niceho nevsimne.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1211
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: korekční tužka / lahvička (Praha)

Příspěvek od Cheza »

Jsou na to i specializované firmy. Stačí hledat, např. paintfixpro atd.
Subaru Impreza WRX MY 2008
Odpovědět

Zpět na „Karoserie, zasklení a exteriér vozu“